Kup Srbije 2022/2023

Locked
Duplof
Posts: 942
Joined: Fri Aug 12, 2022 10:48 am

Re: 1/2 finala Kupa: VOJVODINA - Čukarički, sreda 18.30 (A2P)

Post by Duplof »

Da li bi Čukarički dao dva autogola na početku u obrnutoj situaciji? Slažem se da je ovo pravilo glupo, po meni treba da se promeni ako ćemo najpoštenije, ali nismo ga mi donosili - zašto bismo mi sami sebi pucali u koleno sa tim autogolovima? Zbog "gospodstva"? Da ima "gospodstva" u našem fudbalu Čukarički bi namerno promašivao one smešne penale što su dobijali cele sezone, ne bi bilo ovog cirkusa oko nameštanja u plej-autu itd.
Je l' Maradona protiv Engleza trebao treći "E znate, dao sam gol rukom, nastavljamo dalje"? Najveći sportski momenti su (iako to teško možemo reći za ovaj kup, ali ko zna :) ) uvek imali crnu stranu. E to je fudbal, najbolje oslikava život jer i u jednom i u drugom nailaziš konstantno na neke prepreke i nepravde. Zato je meni lično fudbal bio lepši bez (k)VAR-a, no, to je druga tema, ne bih da odem u širinu.
Još jednom ću postaviti pitanje, da li bi Matijašević rekao Kerkezu da daju dva autogola u obrnutoj situaciji? Toliko.

Edit: Pre bih se načestitao Nove godine beogradskim medijima jer malo-malo pa neki od njih napiše kako smo mi želeli/pristali da igramo novu utakmicu. Da ne lajem, jer imao bih svašta kasti...
Jedem luka i slanine, navijač sam Vojvodine
User avatar
Uvek sa tobom
Posts: 1467
Joined: Wed Jun 24, 2009 12:05 pm

Re: 1/2 finala Kupa: VOJVODINA - Čukarički, sreda 18.30 (A2P)

Post by Uvek sa tobom »

У Чуки су баш били господа кад су нам украли тедића и мићина и на њима узели милионе, то му није скандал био!

Правило јесте глупо, ал тако је како је, и ми да смо повели нама би исто било, мислим да ћемо и данас изгубити иако крене 0:0, с друге стране пре другог гола игра је морала бити прекинута, за то се нису бунили ! Видимо се у 15ч.
УВЕК МИ СМО БИЛИ УЗ ТЕБЕ . . .
User avatar
Stexman
Posts: 2611
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: 1/2 finala Kupa: VOJVODINA - Čukarički, sreda 18.30 (A2P)

Post by Stexman »

Ako bas moramo da ispadnemo posteni, daj da im ponudimo da se ponovljeni mec igra na cukarici... ionako ovi nasi cim vide vise od 1000 ljudi kuci imaju tremu i tendenciju da useru. :D
User avatar
churguzijanac
Posts: 2111
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: 1/2 finala Kupa: VOJVODINA - Čukarički, sreda 18.30 (A2P)

Post by churguzijanac »

Deep Purple wrote: Wed May 17, 2023 11:44 pm Ako uzmemo u obzir sve okolnosti i da je utakmica prekinuta zbog kiše i grada.
Ako krenemo novi meč mislim da bi bilo pošteno da postignemo jedan autogol i da počnemo sa rezultatom 0:1 jer je drugi gol postignut u okolnostima koje su njima bile olakšavajuće u takvim vremenskim okolnostima (brane se, mi napadamo) a i gol je pao u toku takvih vremenskim uslova zbog koje je došlo do prekida. A prvi gol je pao pre kiše. Mislim da je ovo najpoštenije.
Misliš da se do sada nismo dovoljno nadavali "autogolova"?
User avatar
Beli
Posts: 9
Joined: Sat Jan 16, 2021 12:58 am

Re: 1/2 finala Kupa: VOJVODINA - Čukarički, sreda 18.30 (A2P)

Post by Beli »

Bilo bi nesportski ako ne bi sebi dali barem 5 autogolova. Dva za regularnost a tri onako smekerski i gospodski.
Mene,ako se sete,na dan bezbednosti sete se ako ne nikom nista,to je bila moja duznost da radim.
User avatar
Stexman
Posts: 2611
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: 1/2 finala Kupa: VOJVODINA - Čukarički, sreda 18.30 (A2P)

Post by Stexman »

Rabba wrote: Thu May 18, 2023 6:46 am
Problem ponovljene utakmice upravo jeste sistem, taj na koji "lajete" kad u Topoli TSC ne dobije dva crvena u prvom poluvremenu, taj na koji vičete kad nas sudija ugrobari. Ali vi od tog istog sistema očekujete iste te benefite, da se poništi 0:2, svira neki nepostojeći penal...
Nisi u pravu, problem jeste sistem ali ne moze se sistem menjati kako kome odgovara. Sistem se ustanovi pa se po njemu radi, bez obzira jel dobar ili los. Kad se zavrsi sezona onda se menja. Uvek ce biti onih nezadovoljnih i ne moze se menjati sistem kako i kad kome odgovara.
Ja se ne secam da smo mi ikad ovde trazili povlastice... ponekad smo i previse samokriticni ovde na forumu... Ovaj put sistem ide u nasu korist, tako se zalomilo, to je zivot.

Svi su znali kakva su pravila vazila pre pocetka kupa pa se niko nije bunio kad je poceo, sad nema smisla menjati jer automatski nije regularno ako se sve utakmice ne odigraju po uslovima propisanim pravilima FSS.
User avatar
Turija
Posts: 10853
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 1/2 finala Kupa: VOJVODINA - Čukarički, sreda 18.30 (A2P)

Post by Turija »

ogi wrote: Thu May 18, 2023 12:52 am Neka se igra nova utakmica, ko im je*e mater. Kakvo davanje autogolova?? Onaj Badamosi ce nam opet strpati jedan ako ne dva u prvih pola sata. Tako da cemo opet biti na istom. I ne zelim plasman u finale Kupa jer tamo cemo skinuti gace ciganima kao i uvek. Ne treba mi da gledam jos jednu takvu epizodu.
U neregularnim uslovima, ne moze biti regularan rezultat i po meni je pravilo logicno. Da li je Badamosi dao gol u regularnim uslovima? Zasto bi neko bio ostecen novom utakmicom, koja daje istu sansu za obe ekipe?

Slazem se sa @Ogijem za finale, zato sto ja, zaista, mislim da cemo pobediti cukaricki u novoj utakmici i u finalu skinuti gace.

Kojim fer plejom je nas cukaricki ( trgovacki) zaduzio, kao i ostale klubove, osim blizanaca? Pre su se bili slizali sa partizanom, sada sa zvezdom, tj. kada vide sta im se vise isplati u odredjenom periodu?

I sta, postali bi mi gospodski klub u negospodskom drustvu, ako bi sebi dali 2 autogola, krseci pravila? Daj ljudi, urealite se.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Krle
Posts: 1365
Joined: Mon Jun 16, 2008 4:36 pm

Re: 1/2 finala Kupa: VOJVODINA - Čukarički, sreda 18.30 (A2P)

Post by Krle »

Možda nas je sreća pogledala zbog svih onih nesreća tokom prvenstva? Odgovor će stići već danas, da li smo je zaslužili ili ne.
Samo, poučen iskustvom, sumnjam da ćemo biti u stanju da iskoristimo ovaj bukvalni dar s neba. Tako da se može reći da će pravda biti ostvarena na terenu.
Završih sa poštapalicama, ali da sam srećan zbog ovakvog razvoja događaja, nisam.
Niko nas ne voli - q.ac nas zaboli
User avatar
torrente
Posts: 512
Joined: Thu Aug 06, 2009 3:16 pm
Location: Srem bato

Re: 1/2 finala Kupa: VOJVODINA - Čukarički, sreda 18.30 (A2P)

Post by torrente »

rijaliti rijaliti,ja citam i ne verujem sta se sve pise...
Je.es mi mater ako ima neko komplikovaniji i luđi od navijača Vojvodine...
Sad necu ni kako ja 'oću!!!
:greenbutt:
moja familija je došla u Vojvodinu pre žaba...
User avatar
Turija
Posts: 10853
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 1/2 finala Kupa: VOJVODINA - Čukarički, sreda 18.30 (A2P)

Post by Turija »

Hoce li prestati ova kisa danas?
Ako ne prestane, s obzirim kakva je drenaza na nasem terenu, nisam siguran da ce se igrati danas?

PS
Niko ne komentarise zapazanje forumasa @N13 kako su sprintali nasi rezervisti ka svlacionici, posle prekida utakmice, pa ako zasprintaju tako u novoj utakmici, eto nama pobede :mrgreen: .

Ne mora ni isti sastav da pocne utakmicu ( juce su me zbunili neki komentari ovde, pa sam se poveo time da ima neke logike, ali ako je sve od pocetka, zasto bi sastavi morali biti sa prethodne utakmice?).
Tako da i to nam ide na ruku. Batace, menjaj!
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Salvador
Posts: 1092
Joined: Sun May 09, 2010 6:07 pm

Re: 1/2 finala Kupa: VOJVODINA - Čukarički, sreda 18.30 (A2P)

Post by Salvador »

Ja ne verujem šta neki ovde pišu, pogotovo par ljudi sa kojima se obično u velikoj meri slažem.
Da mi treba sami sebi da damo dva autogola ili da namerno izgubimo, sve da bismo odglumili neku 'gospodu'??!
Kakvu crnu 'gospodu'? Jel smo 'gospoda' ovih zadnjih 30 godina dok nas kradu kako stignu a mi se ne bunimo?
I uopšte čitava ta priča o nekakvom 'gospodskom klubu' zvuči jako jadno, meni to zvuči kao jeftina malograđanska referenca na neka staara vremena kada smo kao mi bili gospodski klub, a 'oni' nisu postojali. Blsht!
Ne zaboravite da smo zlatne trenutke kluba doživeli u prošloj državi kada smo bili drugovi i kada je liga bila dosta poštenija, a naravno da kao klub i simpatizeri treba držimo nivo, ali ne po cenu da pucamo sebi u noge bez razloga.

Da se vratim na temu, juče se igrala utakmica u vrlo neregularnim uslovima koja je izgubila smisao već od nekog 20. minuta i takva su pravila da se igra ispočetka, mala nezgoda za Čukarički, ali tako je kako je, nije uvek sve idealno. Tako da nema druge nego da igramo ponovo i da se nauče lekcije i ide na pobedu, a sve ostalo su prazne priče.
čeda_maraš
Posts: 90
Joined: Fri Apr 02, 2021 11:53 am

Re: 1/2 finala Kupa: VOJVODINA - Čukarički, sreda 18.30 (A2P)

Post by čeda_maraš »

Pitam se zašto nekima smeta što će se utakmica ponovo odigrati?Da li se neko seća kako smo pokradeni u finalu kupa sa grobarima?Da li od toga postoji veća kradja?I,šta je bilo?Da li crna go**a reagovala sportski?Ne,oni su na SOS-čak imali obraza(Nadj)da to svedu na regularno.Sve je brzo završeno 3:0 za go**a i kakva žalba.Da li je neko reagovao u ovom prvenstvu kada smo na najmanje 6 utakmica pokradeni.Ne.Mi smo gospodski klub u društvu lopova.U prevodu dobar(pošten)i lud je isto u našem društvu.Kakvo navlačenje je bilo na prošloj utakmici na Banjici za prepoštene brdjane.Koliko je penala sudjeno za njih?Da me neko pogrešno ne shvati,ja sam prvi protiv pomoći sudija ili bilo koga i bilo bi me sramota da sve što se sudi za beogradska go**a, navijam za nas.Samo što bi Lalat rekao da bude 50/50% i ništa više.Šta di bilo da smo mi juče vodili 2:0.Da li bi oni pristali na novu utakmicu?Na kraju krajeva utakmica nije završena i oni još nisu pobedili.Setite se samo da smo mi protiv njih vodili 2:0 i da su ne posle 32min.smanjili,nego su u 60 i nekom smanjili a do 70 je bilo 2:2.Do prvog gola nisu ni šutnuli u gol.Posle toga su imali i šansu za pobedu.Prema tome manite te priče o gospodstvu ,samo neka bude 50/50.Neka nas pobede pošteno i nije nikakav problem,nego neko kukanje i prenemaganje.Prst na čelo i samo pomislite na šta bi oni pristali da smo mi vodili 2:0.Vidimo se danas ponovo,mada neznam kako oni misle po tom terenu da igraju.
User avatar
Turija
Posts: 10853
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 1/2 finala Kupa: VOJVODINA - Čukarički, sreda 18.30 (A2P)

Post by Turija »

Samo da se osvrnem i na razliku prekinute utakmice cukarickog protiv partizana i sada ove nase.

Kljucni deo je zasto je ona sa partizanom nastavljena ( a ova ide ispocetka) taj sto je ona mogla biti nastavljena praznjenjem tribina ( i time biti otklonjen uzrok prekida), dok je ovde u pitanju visa prirodna sila, koja nije mogla biti otklonjena, da bi se utakmica nastavila.

A, ako se utakmica ne moze nastaviti, igra se nova i svima pod jednakim uslovima. Tacka.
Last edited by Turija on Thu May 18, 2023 9:47 am, edited 1 time in total.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Cane
Posts: 1125
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: 1/2 finala Kupa: VOJVODINA - Čukarički, sreda 18.30 (A2P)

Post by Cane »

Izreka lepo kaže, sa gospodom gospodski a sa ovim drugima onako kako zaslužuju. Ovi koji su sad s druge strane mogu imati različite "epitete" ali se kao gospoda ni u jednom aspektu delovanja pokazali nisu, tako da ta priča kako bi mi sad trebali ovo ili ono da bi nam tamo neki matijaševići priznavali gospodstvo ne pije vodu. Mi gospoda jesmo, ali budale nismo. Eto, igraće se nova utakmica ako bude iole regularnih uslova na terenu i imaju šansu da nas nadigraju i dobiju. Pa nećemo mi novu igrati s 12 a oni s 10 igrača. Neka se igra na terenu na kojem se može bar nešto demonstrirati od fudbalske igre i naravno da ćemo prihvatiti rezultat koji bude, makar to bilo i 0:5. U tom slučaju ostaje da priznamo kako su bolji i čestitamo sportski.
User avatar
Turija
Posts: 10853
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 1/2 finala Kupa: VOJVODINA - Čukarički, sreda 18.30 (A2P)

Post by Turija »

Tako je @Cane :!:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Locked