Super Liga - sezona 2024/25

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Uvek sa tobom
Posts: 1725
Joined: Wed Jun 24, 2009 12:05 pm
Location: Мали југ

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by Uvek sa tobom »

Grbavica.021* wrote: Wed Feb 07, 2024 1:51 pm Тумбасевић: Војводина прва етапа ка плеј-офу

https://www.zurnal.rs/scc/clanak/175525 ... a-plej-ofu
Е добро ме подсети за онај безобразни лакат у Лучанима!
Други долазе... одлазе... али ми смо УВЕК СА ТОБОМ !
Kafa
Posts: 151
Joined: Wed Dec 06, 2023 10:06 pm

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by Kafa »

Pozdrav svima na forumu!
Pošto prolećni deo sezone počinje za dva dana hteo sam da unesem malo optimizma pred početak prvenstva.
Prvo ću analizirati raspored nas i svih naših konkurenata za Evropu.

Image

Ostalo je još 11 kola do kraja regularnog dela i kao što se može videti na slici imamo najbolji raspored od svih. Kod kuće igramo sa svim timovima iz prve polovine tabele, a odigrali smo već protiv blizanaca.

TSC ima drugi najbolji raspored, protiv državnog projekta broj 1 kod kuće i nezgodno gostovanje u Pazaru.

Rekao bih da Voždovac, Čuka i Pazar imaju sličan, dosta težak raspored.

Prelazimo na pojačanja. Naše najveće pojačanje je Njegoš Petrović koji igra DM i koji je ako ne bolji onda jednako dobar kao i Mateus.
Zašto je to važno? Voša je ove sezone odigrala 19 utakmica u prvenstvu sa gol razlikom 28:32. Mateus je odigrao 12 utakmica i u tih 12 utakmica 873 minuta proveo na terenu. Dok je on bio na terenu naša gol razlika je 19:13, bez njega 9:19. Dakle dolaskom Njegoša ojačavamo klupu i osiguravamo da uvek na terenu imamo igrača bar Mateusovih kvaliteta.

Kad sagledamo sve ovo ne deluje nerealno da pred poslednje kolo imamo 6 ili manje bodova zaostatka u odnosu na trećeplasirani TSC i 3 ili više bodova prednosti u odnosnu na petoplasirani tim. I onda čekamo kod kuće TSC i kreće playoff gde je sve moguće.

Jedina nepoznanica je diskutabilni novi trener Bandović o kom stvarno ne znam ništa.

Šta su vaša predviđanja i da li mislite da možemo bar da se približimo tom famoznom trećem mestu koje osigurava sigurnu Evropu?
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 4102
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by Red Marquis »

Ako ćemo striktno vezano za raspored, TSC sem meča sa ciganima ima sasvim lagan raspored. Ne očekujem da im se primaknemo, nismo ništa pokazali do sada da bi maštali o trećem mestu.
Četvrto mesto nam je maksimum, što ne znači da ćemo dotle i dobaciti. Desnog beka normalnog nemamo, opet uhodavamo novi štoperski par. Ukoliko ostanemo bez povreda (što je kad smo mi u pitanju baš teško) možemo do četvrtog mesta.
Io odio Belgrado
Duplof
Posts: 1057
Joined: Fri Aug 12, 2022 10:48 am

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by Duplof »

Nisam baš siguran da imamo nešto bolji raspored. Okej, ne igramo protiv blizanaca, ali teže će nama biti na gostovanjima u Ivanjici i na Krovu (gostovanje IMT-u) nego TSC-u domaćinstvo protiv zvezde. Došli sko do toga da nam je svejedno protiv koga igramo jer strepimo pred svaku utakmicu, čak i kad igramo na Karađorđu.
Jedem luka i slanine, navijač sam Vojvodine
User avatar
Turija
Posts: 11166
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by Turija »

Bez da vidim nas tim za vikend, ne bih se smeo upustati u prognoze. Mozda mozemo do mesta br. 4. i to uz puno srecnih okolnosti?

Na osnovu cega mi mislimo da smo bolji od Cukarickog i TSC?
Jedino na osnovu imena i tradicije, ali one ne igraju nadolazece utakmice.
Mislim da smo vrlo neugrani, kondiciono i brzinski slabiji od TSC, a i Cukarickog, dok i motivaciono nemamo dovoljno igraca za fajt.

3 primljena gola protiv Kabela, dosta govori o ekipi, bez obzira koji nasi igraci su bili na terenu. Nije dzabe da Lucanci gaje velik optimizam pred gostovanje u Novom Sadu.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
gospodinFKV
Posts: 5097
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by gospodinFKV »

Pokusaj unosa optimizma na forum FKV ravno je unosu tofua na turijsku kobasicijadu. :mrgreen:
User avatar
Turija
Posts: 11166
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by Turija »

gospodinFKV wrote: Wed Feb 07, 2024 7:12 pm Pokusaj unosa optimizma na forum FKV ravno je unosu tofua na turijsku kobasicijadu. :mrgreen:
:) :cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1355
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by MiSmoFKV! »

Turija wrote: Wed Feb 07, 2024 5:31 pm Bez da vidim nas tim za vikend, ne bih se smeo upustati u prognoze. Mozda mozemo do mesta br. 4. i to uz puno srecnih okolnosti?

Na osnovu cega mi mislimo da smo bolji od Cukarickog i TSC?
Jedino na osnovu imena i tradicije, ali one ne igraju nadolazece utakmice.
Mislim da smo vrlo neugrani, kondiciono i brzinski slabiji od TSC, a i Cukarickog, dok i motivaciono nemamo dovoljno igraca za fajt.

3 primljena gola protiv Kabela, dosta govori o ekipi, bez obzira koji nasi igraci su bili na terenu. Nije dzabe da Lucanci gaje velik optimizam pred gostovanje u Novom Sadu.
Primili smo 4 gola od Čukaričkog, pa smo sledeći meč dali isto toliko Sampdoriji. Utakmice nisu u Markovljevi lanci da sledeća direktno zavisi od prethodne.
User avatar
N13
Posts: 2254
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by N13 »

Turija wrote: Wed Feb 07, 2024 5:31 pm Na osnovu cega mi mislimo da smo bolji od Cukarickog i TSC?
Ne mislim da nismo bolji od njih. Igrali smo i protiv TSC i protiv Cukarickog ove sezone, i to u gostima. TSC smo dobili, a protiv Cukarickog ni sami ne znamo kako smo ispustili 3 boda.
To naravno ne znaci da smo bolji od njih, ali znaci da nismo losiji. Ako smo mogli da idemo na pobede u tim utakmicama u gostima, zasto ne bismo mogli i kod kuce?

Nas problem je kontinuitet. TSC i Cukaricki mogu da unapred racunaju na 3 boda protiv manjih ekipa, mi ne mozemo, svaka utakmica nam je mucenje i borba za bodove do poslednjeg minuta. A sto se tice individualnog kvaliteta, tu smo negde.
User avatar
Turija
Posts: 11166
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by Turija »

N13 wrote: Wed Feb 07, 2024 8:17 pm
Turija wrote: Wed Feb 07, 2024 5:31 pm Na osnovu cega mi mislimo da smo bolji od Cukarickog i TSC?
Ne mislim da nismo bolji od njih. Igrali smo i protiv TSC i protiv Cukarickog ove sezone, i to u gostima. TSC smo dobili, a protiv Cukarickog ni sami ne znamo kako smo ispustili 3 boda.
To naravno ne znaci da smo bolji od njih, ali znaci da nismo losiji. Ako smo mogli da idemo na pobede u tim utakmicama u gostima, zasto ne bismo mogli i kod kuce?

Nas problem je kontinuitet. TSC i Cukaricki mogu da unapred racunaju na 3 boda protiv manjih ekipa, mi ne mozemo, svaka utakmica nam je mucenje i borba za bodove do poslednjeg minuta. A sto se tice individualnog kvaliteta, tu smo negde.
Bas to, sto si napisao u poslednjem pasusu.
Oba tima mi izgledaju sigurniji u takvim utakmicama, a onda je nama tesko nadoknaditi propusteno.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4403
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by Rabba »

Kao što protiv Čukaričkog ni sami ne znamo kako smo ispustili 3 boda, tako ni sami ne znamo kako smo TSCu uzeli tri boda u Topoli.

Slabiji smo od TSCa, koji je pored kvaliteta u ekipi uspeo da gotovo ne promeni tim, imaju istog trenera, imaju kontinuitet i igara i kadra, i ne treba se uopšte zanositi takvim idejama. Samo su nesuvisle. TSC bi uz kiks grobara mogao ponovo da se uključi u borbu za drugo mesto. Što će se verovatno i dogoditi.

Mi sa Čukaričkim i Novim Pazarom treba da "odlučimo" ko će biti četvrti. 3 iste ekipe, sa istim bolestima, sa nekvalitetom na klupi u vidu trenera i veoma sličnim igračkim kadrom po kvalitetu. Voždovac je u ovoj konkurenciji pilićarski klub na kvadrat, odlazak Savića neće moći nadoknaditi, bez obzira na dobre izlazne transfere. Voždovac čak vidim u plejautu pre nego u plejofu.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
gospodinFKV
Posts: 5097
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by gospodinFKV »

Pazar se vec sada moze otpisati, kao i Vozdovac. Mogu imati 11 Ljajica u ekipi, to je klub bez ambicija, sa svojim problemima i lokalnim serifima.
Cukaricki je tvrda ekipa i mislim da ce imati svojevrsno budjenje na prolece, a sa Petricem ce delovati jos tvrdje.

Nama raspored nije los, ali kao sto je vec receno - mi zaista ne znamo sta mozemo da ocekujemo. Niti imamo kontinuitet u odbrani, pa da mozemo da kazemo kako cemo imati neku sigurnost, niti imamo kvalitet u napadu, pa da mozemo da kazemo kako cemo napadati kao osice i znacemo da mozemo uvek dati gol vise no sto mozemo da primimo.

S obzirom na to kako su tekle pripreme, ko nam je trener, ali i to kakav igracki kadar imamo po imenima, ocekujte ili debakl (ispadanje iz prvih 5) ili renesansu, s tim da smo malo previse ovde kolektivno dali sto godina, sto zivaca, da bismo naivno verovali u ovo drugo. Prosto mi sa ovim timom ne deluje da ce biti sredine. Mogu da nas iznenade dobrim igrama. Kidanjem zivaca tesko...

Sto se TSC-a tice, jako tesko cemo mi njih stici, ali je cinjenica da su oni dostigli svoj plafon i da moze doci do zasicenja. Oni se nikada nece boriti za titulu, tako da treba ocekivati polako neki pad. Zasitice se i taj Lazetic, doci ce i neke ponude iz inostranstva. Da li ce taj pad krenuti ove polusezone ili od sledece, to ne znam, ali ce krenuti uskoro.
ssnigd
Posts: 3585
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by ssnigd »

Mi ne znamo koliko smo napredovali/nazadovali u odnosu na jesen.
Nismo imali tu cast da vidimo na pripremama, sto je na kraju jos i bolje. Manje smo mracili :mrgreen:
Imacemo priliku da se uverimo protiv Lucana, koji ponovo imaju ekipu staraca i znaju kako se igra na rezultat. Nadam se da smo brzi u protoku lopte u odnosu na jesen i da ih tempom mozemo ubiti odmah na pocetku.

Ps. Otvorite temu za Lucane :)
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
hvylarn
Posts: 554
Joined: Thu Jan 20, 2022 10:54 am

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by hvylarn »

TSC je za nijansu ispred nas, no dokazili smo da možemo se njima. Imaju kontinuitet za razliku od većine superligaških klubova. Čuka je dobila solidnog trenera, po mom ličnom utisku ali se nije nešto drastično pojačala, a i oni imaju situacije gde olako ispuštaju bodove. Voždovac ni ne računam, dok mi nije jasna odluka odluka Novog Pazara da dovede onu neznalicu Matića koji je juče počeo i odmah dokazao da ne ume. Tako da to može biti naša prednost, ukoliko se naš pokaže da ume.
Pojačani smo, šta god imali da kažete, treba i mora se da se vidi razlika u kvalitetu u odnosu na prvi deo sezone.

Vidimo se u subotu.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 9036
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Super Liga - sezona 2023/24

Post by Radoye »

Ne verujem da TSC moze opet da se uglavi izmedju blizanaca - previse je to dozvoliti dvaput zaredom u ovoj ligi zarad ocuvanja politickog mira - ali oni kvalitetom jasno odskacu od ostatka lige i sad su tamo gde smo mi nekad bili, "vecito treci", bez ambicija za napad na blizance i titulu ali nedostizni za sve ostale. Dok smo se mi utopili u sivilo superligaskog proseka, realno cetvrto mesto u regularnom delu sezone bez nekog veceg cimanja ali takodje lako se moze desiti i da skliznemo u plejaut. Tolika je ujednacenost nekvaliteta u nasem prvenstvu ako se izuzmu blizanci i sad vec s njima i TSC da bukvalno nijanse odlucuju, neciji dobar / los dan, povreda, kartoni ili puka sreca.

(S tim da ako izborimo Evropu to ne treba gledati kao neki neznamkakav uspeh, to bi za klub velicine i renomea naseg trebalo da bude minimum zadovoljavajuceg rezultata, samo pitanje da li su ovi sto odlucuju u i o klubu uopste svesni toga; a ispadnemo li u plejaut - gde realno treba lagano da budemo najbolji - bi bio skandal zbog kojeg bi trebale da pljuste ostavke ima li imalo morala...)

Sve u svemu, spremite se za jos jedno kidanje zivaca. Ko za Vosu navija ni pakao mu neve tesko pasti!
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Post Reply