Stadion "Karađorđe"

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
lapo-lapo
Posts: 281
Joined: Fri May 20, 2022 11:47 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by lapo-lapo »

A tek naslov " Pocela rekonstrukcija Karađorđa". Ja se ponado evo krecu radovi a oni mijenjanje terena nazivaju rekonstrukcijom stadiona.
User avatar
Uvek sa tobom
Posts: 1727
Joined: Wed Jun 24, 2009 12:05 pm
Location: Мали југ

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Uvek sa tobom »

Лепо су јој увалили да она саопшти где се игра са Ајаксом, а мишеви се крију негде иза, лепо баш остаће уписани у историји срамоте града и клуба, да се једна оваква утакмица није одиграла у Новом Саду.
Други долазе... одлазе... али ми смо УВЕК СА ТОБОМ !
Cane
Posts: 1276
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Cane »

Izgleda ovde i kad bi se počelo bukvalno crtati nekima ne bi bilo jasno :frown:

Znači, Evropu ne možemo igrati na Karađorđu zbog stanja OBJEKTA stadiona a ne zbog terena! Da je teren prekjuče završen i pušten u upotrebu opet ne bismo mogli ugostiti Ajax na našem stadionu.
Prošle godina u kvalifikacijama za LK su iz UEFA jedva popustili i dali nam da odigramo tu jednu utakmicu. Da smo se kvalifikovali za dalje sigurno je da bi za završnicu kvalifikacija morali igrati negde drugde.
Ove godine za LE nije postojala ni teoretska mogućnost da igramo u NS i to ponavljam zbog stanja i nedostataka stadiona a ne terena.

Da bi se pribavila licenca moraće se izvršiti ozbiljna rekonstrukcija stadiona sa izgradnjom gomile stvari koje mi trenutno nemamo ni u kakvom obliku (uključujući i pravljenje onih famoznih i ovde ismevanih sky boxova itd) i dok se to ne desi nema šanse za igranje evro utakmica. Do tada možemo samo diskutovati da li je bolje igrati u Topoli ili na BG stadionima, po meni je mnogo manje zlo Topola.

Da li će ikada doći do takve rekonstrukcije, koliko to košta, ko može da nađe pare za to i slično su već posebna pitanja.
User avatar
Milan
Posts: 4512
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Milan »

Cane wrote: Wed Jun 26, 2024 2:10 pm Izgleda ovde i kad bi se počelo bukvalno crtati nekima ne bi bilo jasno :frown:

Znači, Evropu ne možemo igrati na Karađorđu zbog stanja OBJEKTA stadiona a ne zbog terena! Da je teren prekjuče završen i pušten u upotrebu opet ne bismo mogli ugostiti Ajax na našem stadionu.

Ne treba nikom crtati i verujem da su svi svesni da nije samo teren problem. Problem je što se o nedostacima priča već dve godine, a oni nisu kurcem mrdnuli da to reše. Nisu Evropa i Ajaks pali s neba, pa da smo nešto ostali zatečeni.

Ostaje samo pitanje zbog čega nas jebu i šta je pozadina...
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Turija
Posts: 11169
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Turija »

Cane wrote: Wed Jun 26, 2024 2:10 pm Izgleda ovde i kad bi se počelo bukvalno crtati nekima ne bi bilo jasno :frown:
.......
Da bi se pribavila licenca moraće se izvršiti ozbiljna rekonstrukcija
Da li će ikada doći do takve rekonstrukcije, koliko to košta, ko može da nađe pare za to i slično su već posebna pitanja.
@ Cane, ne treba ovde nikom nista crtati, jasno je to svima, ali ova garnitura nije uspela za 2 godine nista da pomeri. Verovatno, nece ni za 20?
U tome je problem - ni ekipe, ni stadiona. To sto su plate, navodno redovne, sta to navijace briga. Pa, valjda je to neki minimum za ozbiljniji superligaski klub.
Sto rekao trener Aleksandar Jankovic, u onom intervjuu kojeg je Voja postavio ovde : Velik klub, mali tim.
E, to je Vojvodina danas.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 9036
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Radoye »

Milan wrote: Wed Jun 26, 2024 3:08 pm Ostaje samo pitanje zbog čega nas jebu i šta je pozadina...
Nema tu neke duboke pozadine, sve je prilicno providno i plitko.

Jebu nas jer nas nema da bismo im bili bitni k'o blizanci. Da imamo snagu da nekakvom mobilizacijom mozemo da uticemo na bilo sta u ovoj drzavi (na primer na ishod izbora, ili da nekim izlaskom na ulice napravimo visednevni haos) vise bi nam se dodvoravali, tojest morali bi neko od svojih mnogih predizbornih i propagandnih obecanja koja su nam dali i da ispune. Ovako ih zabole, ko se od nas zajeb'o da im poveruje i da im glas na konto tih obecanja sam je kriv.

I ovo vazi za sve politicare bez obzira na stranacke boje, i poziciju i opoziciju, jednostavno im nismo interesantni jer nas nema dovoljno.

A sa druge strane, s obzirom da je gradjevina glavni nacin za pranje novca stecenog sumnjivim putem i da se preko nje izvlace pare i ugradjuje ko vec treba, svuda se u Srbiji gradi. Nasa je nesreca sto za razliku od Loznice, Zajecara i tako toga u Novom Sadu ima mnogo isplativijih sema za gradjevinsku mafiju nego sto su gradnje stadiona po standardima UEFA. Ima jos puno novih bulevara da se probije u koje ce da se naguraju novi stambeni blokovi i trzni centri dok u Novom Sadu dodje stadion na red.

Onu jednu tribinu na Detelinari koju nazivaju stadionom (a i ona se gradi k'o Skadar na Bojani) ne racunam.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 10000
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Voja »

Ne znam od kada je ova slika, mislim da je vec bila na forumu, al ocigledno je aktuelna i dalje

Image
Image
User avatar
Neizlecivi
Posts: 1557
Joined: Fri Jul 20, 2012 3:18 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Neizlecivi »

Ova slika opisuje Slaninarstvo 1/1 :)

Godine prolaze, mi tapkamo u mestu. Te nalepnice su stare usudjujem se reci 15-20 godina. Ova momcina je verovatno odavno zavrsila skole rekao bih...
User avatar
Simica
Posts: 180
Joined: Sun Sep 26, 2010 12:52 pm
Location: Old east

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Simica »

Na današnji dan, 28.06.1924, naša Vojvodina <3 je dobila stadion !!!! <3
Punih 100. godina "Karadjordja" , koji su izgradili zajedničkim sredstvima FK Vojvodina i nekadašnji FK Juda Makabi,....živeli !!!! ;)
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 3325
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Grbavica.021* »

User avatar
Milan
Posts: 4512
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Milan »

Zamerka što u tekstu nije spomenut Juda Makabi...


Kakvi smo mi bolidi, pa to svet nije video. Koliko stadiona u svetu može da se pohvali stogodišnjim postojanjem?! Umesto da na ovaj OGROMAN jubilej mi imamo skockan stadion i tu stogodišnjicu obeležimo dočekom velikana kao što je Ajaks, mi... Pilićari najobičniji, eto to ste vi!
POŠTO OBRAZ ???!!!
Savcic Luka
Posts: 592
Joined: Mon Sep 04, 2023 6:24 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Savcic Luka »

Milan wrote: Fri Jun 28, 2024 11:50 am Zamerka što u tekstu nije spomenut Juda Makabi...


Kakvi smo mi bolidi, pa to svet nije video. Koliko stadiona u svetu može da se pohvali stogodišnjim postojanjem?! Umesto da na ovaj OGROMAN jubilej mi imamo skockan stadion i tu stogodišnjicu obeležimo dočekom velikana kao što je Ajaks, mi... Pilićari najobičniji, eto to ste vi!
Konstantno selektivno izvlačenje i (ne)spominjanje istorijskih činjenica nas dovodi do stvaranja iskrivanjenog ponosa i sukoba i na kraju iskrivljenog identiteta.
Juda Makabi je imao veliki udeo.

Na drugi pasus bih se nadovezao sa nečim što sam rekao davno.
Da živimo u sistemu vrednosti koji ne priznaje korupciju kao normalnost FKV bi bio poput Liverpoola, a stadion bi imao vredosnot Anfielda, sa svim drvenim svlačionicama.
No...
User avatar
Uvek sa tobom
Posts: 1727
Joined: Wed Jun 24, 2009 12:05 pm
Location: Мали југ

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Uvek sa tobom »

https://www.dnevnik.rs/sport/vosin-kuta ... sad-dobija
Морали смо саговорника да питамо и о томе шта ће се дешавати са реновирањем осталог дела стадиона (трибине, прес-центар, ВИП салон...), о чему је било доста приче у минулом периоду.

- Једино што сада могу да кажем је то да ће и тих радова бити. План реконструкције могли смо да видимо на основу презентације куће ДБА. Која ће бити динамика тих послова, у овом моменту не могу да вам кажем. Ускоро ће Нови Сад добити осавремљен стадион „Карађорђе“, који ће испуњавати све услове који су потребни да Војводина може да игра европске утакмице. Уз то, искрено се надам да ће се у наш град вратити и омладинска репрезентација Србије, а надам се да ће, када радови буду завршени, и наша А селекција играти сусрете на овом стадиону. То кажем, јер сам сигуран да новосадска публика заслужује да убудуће ужива у врхунским утакмицама – додао је Петар Ђурђев.
Бићее, чим буде струје :mrgreen:
Други долазе... одлазе... али ми смо УВЕК СА ТОБОМ !
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4403
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Rabba »

Milan wrote: Fri Jun 28, 2024 11:50 am Zamerka što u tekstu nije spomenut Juda Makabi...
Ima nas još malo, koji i bez pominjanja ne zaboravljamo ni "taj" deo naše istorije :wink:

Srećan ti prvi Vek, "Karađorđe"!
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
Savcic Luka
Posts: 592
Joined: Mon Sep 04, 2023 6:24 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Savcic Luka »

“Интересантно је да су управе „Јуде Макабија” и „Војводине” на Видовдан 1924. године свечано отвориле стадион „Карађорђе” који су подигле заједничким напором и снагама.”

Autor teksta isti kao i prethodno objavljenog.

https://www.dnevnik.rs/novi-sad/iz-arhi ... 16-12-2020
Post Reply