Marketing kluba

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Nažalost juče sam bio svedok nečega što me je poprilično oneraspoložilo.
Naime,prolazio sam pored osnovne škole Jovan Popović na Limanu 1(to je onaj deo škole za niže razrede od prvog do četvrtog razreda) i mali klinci su u tom momentu valjda napuštali školu,neki su čekali roditelje,uglavnom jurcali su okolo i zezali se,igrali,desetak njih,mešano dečaci i devojčice.
Uglavnom,u tom svom igranju i zezanju,svi su odreda uključujući i devojčice pevali Bajaginu pesmu posvećenu Zvezdi.
To znači da nam ne ide baš toliko dobro po tim školama,a očigledno da tamo ima neko ko ih uči baš suprotno,jer iz onoga je vidljiv nečiji uticaj.
Mislim da su te škole jako bitne i da moramo da uđemo u pravu bitku oko te dece.
Naravno,nije fudbal primarna stvar u životu,ali eto zašto neko ne bi pevao i neku Vošinu pesmu?Takođe,mislim da nam je neophodna neka nova laka pesmica,pandan toj Bajaginoj koja bi bila prihvatljiva i za decu.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
User avatar
Passion
Posts: 1161
Joined: Thu May 07, 2009 7:08 pm
Location: 21114

Post by Passion »

Ма то си само налетео на те неке клинце....на Лиману сви навијају за Вошу...нису нама критична та места близу стадиона,него она даља...као што су Насеље,Адице,Телеп,Ветерник,Детелинара,Сателит...ту нас има јако мало,али ситуација се поправља из дана у дан!
______________________________________________________
У животу волим,само један клуб,коме сам срце дао и кога ћу вечно.....
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Ja baš mislim da je Liman dosta kritičan,posebno jedinica i dvojka.Jeste da oko stadiona uglavnom ljudi navijaju za nas,mada i tu ima izuzetaka kao na primer oni grobari koji su nas zezali sa vrha kule kod juga i zapada,ali Limani su veliki,nije to baš teritorija oko samog stadiona i ima tu svega i svačega,a uostalom pred prošlu utakmicu u Novom Sadu,novosadski grobari su se okupljali baš na Limanu 2 ispred bifea Tašta.Ima i cigana dosta tu,čak se i druže sa tim grobarima i često noću pijanče zajedno tu negde oko osnovne škole i u bližoj okolini.Na LImanima 3 i 4 mislim da je nešto drugačija situacija,ali ne idealna.Mada ima i naše ekipe na Limanu 2,to su mlađi momci uglavnom.
Mada,što se tiče dece tu je posebna priča koju treba razgraničiti od ostalog,a smatram da nam je tu potreban mnogo veći rad što se tiče škola i neki nov materijal,pesmice...Marketing blizanaca je mnogo jači od našeg,pa čak i ovde i to treba da se promeni.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
1892
Posts: 1100
Joined: Fri Jan 28, 2005 3:34 pm
Location: Novi Sad

Post by 1892 »

ice wrote:Ja baš mislim da je Liman dosta kritičan,posebno jedinica i dvojka.Jeste da oko stadiona uglavnom ljudi navijaju za nas,mada i tu ima izuzetaka kao na primer oni grobari koji su nas zezali sa vrha kule kod juga i zapada,ali Limani su veliki,nije to baš teritorija oko samog stadiona i ima tu svega i svačega,a uostalom pred prošlu utakmicu u Novom Sadu,novosadski grobari su se okupljali baš na Limanu 2 ispred bifea Tašta.Ima i cigana dosta tu,čak se i druže sa tim grobarima i često noću pijanče zajedno tu negde oko osnovne škole i u bližoj okolini.Na LImanima 3 i 4 mislim da je nešto drugačija situacija,ali ne idealna.Mada ima i naše ekipe na Limanu 2,to su mlađi momci uglavnom.
Mada,što se tiče dece tu je posebna priča koju treba razgraničiti od ostalog,a smatram da nam je tu potreban mnogo veći rad što se tiče škola i neki nov materijal,pesmice...Marketing blizanaca je mnogo jači od našeg,pa čak i ovde i to treba da se promeni.
liman I i II su 100% nasi a pogotovo osnovna skola gde redom svi navijaju za Vosu, tu pre svega mislim na decu od petog do osmog razreda i njih 10-15 je vec redovno i na severu, a Boga mi, i na gostovanjima :D
sto se tice taste, to se zna da je grobarska kafana vec dugo dugo vremena jer je i gazda old school grobar, ali da po kvartovima cugaju cigani i grobari jednostavno nije istina.
Come on you Reds!
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

1892 wrote:
ice wrote:Ja baš mislim da je Liman dosta kritičan,posebno jedinica i dvojka.Jeste da oko stadiona uglavnom ljudi navijaju za nas,mada i tu ima izuzetaka kao na primer oni grobari koji su nas zezali sa vrha kule kod juga i zapada,ali Limani su veliki,nije to baš teritorija oko samog stadiona i ima tu svega i svačega,a uostalom pred prošlu utakmicu u Novom Sadu,novosadski grobari su se okupljali baš na Limanu 2 ispred bifea Tašta.Ima i cigana dosta tu,čak se i druže sa tim grobarima i često noću pijanče zajedno tu negde oko osnovne škole i u bližoj okolini.Na LImanima 3 i 4 mislim da je nešto drugačija situacija,ali ne idealna.Mada ima i naše ekipe na Limanu 2,to su mlađi momci uglavnom.
Mada,što se tiče dece tu je posebna priča koju treba razgraničiti od ostalog,a smatram da nam je tu potreban mnogo veći rad što se tiče škola i neki nov materijal,pesmice...Marketing blizanaca je mnogo jači od našeg,pa čak i ovde i to treba da se promeni.
liman I i II su 100% nasi a pogotovo osnovna skola gde redom svi navijaju za Vosu, tu pre svega mislim na decu od petog do osmog razreda i njih 10-15 je vec redovno i na severu, a Boga mi, i na gostovanjima :D
sto se tice taste, to se zna da je grobarska kafana vec dugo dugo vremena jer je i gazda old school grobar, ali da po kvartovima cugaju cigani i grobari jednostavno nije istina.
Moram da ti kažem da nisi u pravu.Pošto ja živim u tom kraju valjda znam neke stvari.Godinama sam po celu noć slušao kako cigani i grobari piju ispred radnje Metro(Avanti) u Fruškogorskoj ulici,koje doduše sada više nema,i pevaju pesme.Zato se sada uveče okupljaju oko osnovne škole,tu se diluje i droga,ma ima svašta a dosta ljudi se čak zbog toga i odselilo odatle.Po povratku iz Beograda sa svojih utakmica,cigani i grobari redovno prolaze ovom ulicom i deru se na sav glas.
A ako ih nema tu,kako se onda okupljaju u Tašti?
Kažem,na Limanu 1 i 2 ima podosta grobara i cigana,ima i naših ali ovi su baš organizovani.
Što se tiče škole,ne znam,ali eto naveo sam primer onoga što sam čuo u prolazu,dakle desetak klinaca iz nižih razreda peva zvezdine pesme.Da li su izuzetak,ne znam,ali čisto sumnjam da sam baš na to naleteo.Nek je i izuzetak,svakako da nije ohrabrujući podatak.
Ako ne budemo nešto radili na području marketinga,nećemo napredovati u smislu pridobijanje i dece i novih navijača.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
User avatar
Zeljafcv
Posts: 1473
Joined: Wed Jun 25, 2008 1:41 am

Post by Zeljafcv »

Људи моји маркетинг нам је јако велики проблем и мора се клуб дебело позабавити овим проблемом. Не знам да ли сте приметили, онај бутик на крају Спенса, препун је звездиних и партизанових мајица, дресова, шалова, качкета, а то је на свега 80 километара од Београда, а 10 метара од нашег стадиона Карађорђе. :oops: Боже, па ја сам пре неки дан ушао и мало их боцнуо у бутику са питањем зашто нема Вошиних реквизита, једноставно не могу више то да поднесем. Како сам сконтао из приче није власник тог бутика кривац зашто нема Вошиних ствари, него клуб који му ништа не испоручује. :oops: :oops: :oops:
- Do promena u sistemu: Uprava napolje! Zaustavimo hajku na Vojvodinaše!
User avatar
Passion
Posts: 1161
Joined: Thu May 07, 2009 7:08 pm
Location: 21114

Post by Passion »

Има у тој продавници и Фирминих маици,али јако мало...
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Da ne pričam da rekvizite blizanaca prodaju i ispred našeg stadiona kada se igraju utakmice,a redovno i gore na Tvrđavi.
A šta tek reći u vezi zastupljenosti na televiziji,i tu ne mislim samo na izveštavanje o klubovima već i na provlačenje raznih tema vezano za blizance i u zabavnim emisijama,pa čak i u filmovima i serijama domaće proizvodnje?!
Zatim nagradne igre,garniture odeće(one svečanije),slikanja sa igračima,humanitarne akcije,nagrađivanje najuspešnijih đaka,sve su to akcije koje marketing blizanaca sprovodi.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
Minja
Administrator
Posts: 1911
Joined: Thu Jan 13, 2005 12:45 am

Post by Minja »

Marketing kosta. Kod nas se pod marketingom smatra da osoba XY ode do neke firme i da trazi novac.

Sve dok klub ne odresi kesu, nece biti marketinga. Bice pojedinacnih akcija sa manjim ili vecim uspehom, ali, globalno, na duze staze bez ikakvog bitnijeg efekta i znacaja.
1892
Posts: 1100
Joined: Fri Jan 28, 2005 3:34 pm
Location: Novi Sad

Post by 1892 »

ice wrote:
1892 wrote:
ice wrote:Ja baš mislim da je Liman dosta kritičan,posebno jedinica i dvojka.Jeste da oko stadiona uglavnom ljudi navijaju za nas,mada i tu ima izuzetaka kao na primer oni grobari koji su nas zezali sa vrha kule kod juga i zapada,ali Limani su veliki,nije to baš teritorija oko samog stadiona i ima tu svega i svačega,a uostalom pred prošlu utakmicu u Novom Sadu,novosadski grobari su se okupljali baš na Limanu 2 ispred bifea Tašta.Ima i cigana dosta tu,čak se i druže sa tim grobarima i često noću pijanče zajedno tu negde oko osnovne škole i u bližoj okolini.Na LImanima 3 i 4 mislim da je nešto drugačija situacija,ali ne idealna.Mada ima i naše ekipe na Limanu 2,to su mlađi momci uglavnom.
Mada,što se tiče dece tu je posebna priča koju treba razgraničiti od ostalog,a smatram da nam je tu potreban mnogo veći rad što se tiče škola i neki nov materijal,pesmice...Marketing blizanaca je mnogo jači od našeg,pa čak i ovde i to treba da se promeni.
liman I i II su 100% nasi a pogotovo osnovna skola gde redom svi navijaju za Vosu, tu pre svega mislim na decu od petog do osmog razreda i njih 10-15 je vec redovno i na severu, a Boga mi, i na gostovanjima :D
sto se tice taste, to se zna da je grobarska kafana vec dugo dugo vremena jer je i gazda old school grobar, ali da po kvartovima cugaju cigani i grobari jednostavno nije istina.
Moram da ti kažem da nisi u pravu.Pošto ja živim u tom kraju valjda znam neke stvari.Godinama sam po celu noć slušao kako cigani i grobari piju ispred radnje Metro(Avanti) u Fruškogorskoj ulici,koje doduše sada više nema,i pevaju pesme.Zato se sada uveče okupljaju oko osnovne škole,tu se diluje i droga,ma ima svašta a dosta ljudi se čak zbog toga i odselilo odatle.Po povratku iz Beograda sa svojih utakmica,cigani i grobari redovno prolaze ovom ulicom i deru se na sav glas.
A ako ih nema tu,kako se onda okupljaju u Tašti?
Kažem,na Limanu 1 i 2 ima podosta grobara i cigana,ima i naših ali ovi su baš organizovani.
i ja sam na istom mestu vec 25 godina i tako nesto prosto nisam doziveo, jedino sto mogu reci je da ti mozda blizina studentskih domova daje pogesan dojam, a sto se taste tice, evo uporedicu ti, recimo, i cigani su se dugo godina u NS okupljali u kafani Epicentar pa se ne moze reci da su ljudi iz Zeleznicke i tog kraja cigani vec, jednostavno im je to mesto okupljanja i ista je situacija sa Tastom tj na dan utakmica se tu okuplja starija grobarska ekipa 40+ ali ne sa limana vec je sastav skroz sarenolik...
sad za dilovanje droge i slicno, u to ne bih ulazio, a nisam ni shvatio da li mislis na malu ili veliku skolu?
znaci ja jos jednom tvrdim da na limanu I i II nema ni grobara ni cigana, vec par momaka koji odu u svojoj reziji do 2 puta godisnje na derbi ili neku evro utakmicu.
sto se klinaca tice, tu se slazemo da na njih treba uticati, ali ja mislim da nasa ciljna grupa trebaju biti klinci od 10-11 godina pa na gore, koji vec pocinju da razmisljaju svojom glavom a to su oni klinci za koje sam ti ja vec u prethodnom postu naveo da svi redom navijaju za Vosu tako da tu nema bojazni previse.

pozzz
Come on you Reds!
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

1892 wrote:
ice wrote:
1892 wrote: liman I i II su 100% nasi a pogotovo osnovna skola gde redom svi navijaju za Vosu, tu pre svega mislim na decu od petog do osmog razreda i njih 10-15 je vec redovno i na severu, a Boga mi, i na gostovanjima :D
sto se tice taste, to se zna da je grobarska kafana vec dugo dugo vremena jer je i gazda old school grobar, ali da po kvartovima cugaju cigani i grobari jednostavno nije istina.
Moram da ti kažem da nisi u pravu.Pošto ja živim u tom kraju valjda znam neke stvari.Godinama sam po celu noć slušao kako cigani i grobari piju ispred radnje Metro(Avanti) u Fruškogorskoj ulici,koje doduše sada više nema,i pevaju pesme.Zato se sada uveče okupljaju oko osnovne škole,tu se diluje i droga,ma ima svašta a dosta ljudi se čak zbog toga i odselilo odatle.Po povratku iz Beograda sa svojih utakmica,cigani i grobari redovno prolaze ovom ulicom i deru se na sav glas.
A ako ih nema tu,kako se onda okupljaju u Tašti?
Kažem,na Limanu 1 i 2 ima podosta grobara i cigana,ima i naših ali ovi su baš organizovani.
i ja sam na istom mestu vec 25 godina i tako nesto prosto nisam doziveo, jedino sto mogu reci je da ti mozda blizina studentskih domova daje pogesan dojam, a sto se taste tice, evo uporedicu ti, recimo, i cigani su se dugo godina u NS okupljali u kafani Epicentar pa se ne moze reci da su ljudi iz Zeleznicke i tog kraja cigani vec, jednostavno im je to mesto okupljanja i ista je situacija sa Tastom tj na dan utakmica se tu okuplja starija grobarska ekipa 40+ ali ne sa limana vec je sastav skroz sarenolik...
sad za dilovanje droge i slicno, u to ne bih ulazio, a nisam ni shvatio da li mislis na malu ili veliku skolu?
znaci ja jos jednom tvrdim da na limanu I i II nema ni grobara ni cigana, vec par momaka koji odu u svojoj reziji do 2 puta godisnje na derbi ili neku evro utakmicu.
sto se klinaca tice, tu se slazemo da na njih treba uticati, ali ja mislim da nasa ciljna grupa trebaju biti klinci od 10-11 godina pa na gore, koji vec pocinju da razmisljaju svojom glavom a to su oni klinci za koje sam ti ja vec u prethodnom postu naveo da svi redom navijaju za Vosu tako da tu nema bojazni previse.

pozzz
Što se tiče okupljanja kod Tašte,moguće je da ciljano idu tamo i da dolaze sa raznih strana,naravno.
Takođe,ne znam ni u kom smislu su ti likovi sa Limana 1 i 2 vatreni navijači blizanaca,ali to i nije toliko bitno,nije to ni poenta priče već koliko ima naših ljudi tu,a koliko njihovih.
Znam sigurno da je ranije tu na Limanu 2 bilo par cigana koji su baš bili njihovi vatreni navijači,ne znam da li je i dalje tako,međutim sada mogu da tvrdim da ima određeni broj takvih grobara jer ih prečesto čujem dok prolaze.Uglavnom,to su likovi koji imaju sve preko 20 godina i to ne da su tu granicu tek prešli.Oni se i okupljaju oko škole na Limanu 2 za više razrede i tamo ima svega i svačega,mada se ponekad u njihovom društvu nađe i neko od naših,dakle to nisu baš neka navijačka okupljanja,ali čuo sam više puta kako se deru.Da se tamo diluje droga i još svašta dešava,opšte je poznata stvar.
Što se tiče mlađe populacije,tu je već situacija u našu korist,ali eto može i to da se promeni ako ovi najmlađi budu učeni da pevaju zvezdine pesme kao što sam pre neki dan video i čuo.
Uglavnom,poenta je da nam treba i marketing,ali i to da se naša priča razvija u svim delovima grada,pa i u onim za koje mislimo da su već naši. :wink:
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
User avatar
Anakin Skywalker
Posts: 56
Joined: Fri Oct 09, 2009 10:22 pm
Location: Novi Sad

Post by Anakin Skywalker »

Turija wrote:
vladans wrote:Poredis Vojvodinu iz 89-te i Obilic iz devedesetih?!Alal vera
Vlado, mislim da se niste dobro razumeli Ti i Skywalkera.Poređen je samo sunovrat (kojeg smo mi izbegli, jer smo imali iza sebe neuništivu tradiciju Kluba i navijače). Tako sam, bar ja, shvatio post Skywalkera.
upravo to....
od Ratka Svilara do Vuka Mitoševića sve je to Vojvodina koju pamtim i volim.
User avatar
021
Posts: 862
Joined: Fri Jan 21, 2005 6:46 pm

Post by 021 »

Mane Radinović večeras je bio gost Vislavkog u emisiji na Kanalu 9. Ne znam kada ide repriza, ali za ljubitelje lika i dela gospodina Maneta, ovo je must see epizoda!
User avatar
dapokalypto
Posts: 209
Joined: Mon Jul 14, 2008 10:49 am

Post by dapokalypto »

Zeljafcv wrote:Људи моји маркетинг нам је јако велики проблем и мора се клуб дебело позабавити овим проблемом. Не знам да ли сте приметили, онај бутик на крају Спенса, препун је звездиних и партизанових мајица, дресова, шалова, качкета, а то је на свега 80 километара од Београда, а 10 метара од нашег стадиона Карађорђе. :oops: Боже, па ја сам пре неки дан ушао и мало их боцнуо у бутику са питањем зашто нема Вошиних реквизита, једноставно не могу више то да поднесем. Како сам сконтао из приче није власник тог бутика кривац зашто нема Вошиних ствари, него клуб који му ништа не испоручује. :oops: :oops: :oops:
Pazi po mom misljenju prodavac izlaze robu koja se najvise kupuje t.j. "Ide".. nazalost to je u ovom slucaju oprema i rekviziti bg blizanaca.. stavite se u njihovu ulogu (vlasnika butika) i to zvuci sasvim logicno, niko ne drzi robu koju ne moze da proda.. sto se tice nasih stvari, svaki navijac i simpatizer Vose ako se malo raspita moze da nadje ono sto mu treba.. I naravno da vlasnik butika nije kriv sto mu iz voljenog nam kluba ne dostavljaju robu, samo se tu postavlja pitanje koliko je, i koliko cesto on i trazi.. zakon ponude i potraznje je vrlo jasan, emocijama tu nije mesto..
JBŠ fabrike, svi na polje, svi na fudbal, da trenirate.. ajd zdra`o..
fruskogorac
Posts: 187
Joined: Sat Jun 07, 2008 5:38 pm

ISKRENO ...

Post by fruskogorac »

Jeste da je proslo dosta vremena ali zelim da uputim jednu zahvalnost. Dozvolite da to uradim preko ovog foruma.

"Postovana Dragana zelim da ti se zahvalim. Iskreno znam da je ruzno, nekulturno, neljudski, rekao bih i neprofesionalno sa moje strane sto to cinim putem pisane, kucane reci na ovom forumu. Iskreno se nadam da cu naici na razumevanje. Postovana Dragana HVALA na trudu koji si ucinila da knjiga "Zivot sa titulom" ugleda svetlost dana i u dalekom Torontu. Indirektno si to ucinila posto sam one lepe oktobarske veceri licno od tebe dobio dva primerka pomenute knjige. Tvoj gest je pokazao da mladost, osmeh, ljubaznost, srdacnost ... kao i ostale prave vrednosti se polako vracaju na glavnu scenu. Zelim da znas da kao COVEK stojim na raspolaganju. COVEK koji je uvek otvoren za ljude, iskren razgovor, saradnju. Jos jednom ja ti se u ime "canadjana" i u svoje licno ime zahvaljujem".

Sa verom u lepse, bolje sutra,

Petar
Post Reply