Jelen Super Liga - sezona 2013/14

Locked
User avatar
Tony Starks
Posts: 821
Joined: Fri May 13, 2011 2:17 am

Re: Jelen Super Liga - sezona 2013/14

Post by Tony Starks »

Pa Terza je već instalirao i svog čoveka na mesto predsednika Zajednice pre mesec dana, tako da je očigledno već krenuo u lagano preuzimanje saveza od dole.

Doduše, mislim da su ovo čiste novinarske baljezgarije i verovatno naručeni tekstovi od strane cigana da bi se pumpala atmosfera, ali evo celog tog teksta, Telegraf ga je preneo iz Informera:
KRAJNJA MERA: Zvezda i još šest klubova bojkotom lige ruše Karadžića!

Crveno-belima u pokušaju rušenja predsednika FSS voljni da se pridruže Sloboda, OFK Beograd, Jagodina, Javor, Novi Pazar i Radnički iz Niša


Uprava FK Crvena zvezda namerava da Tomislava Kardžića sruši sa položaja predsednika FSS bojkotom Jelen Superlige kojem će se pridružiti najmanje još šest klubova, piše “Informer”.

Crveno-bele će u bojkotu podržati Sloboda, OFK Beograd, Jagodina, Javor, Novi Pazar i Radnički iz Niša, a moguće je da se akciji priključe još i Vojvodina i Radnički iz Kragujevca.

Bojkot je krajnja mera koja će biti primenjena ukoliko ne bude drugog načina da se smeni Karadžić. Kroz sistem Fudbalskog saveza Karadžića je teško smeniti, jer su mu tu pozicije čvrste.

Predsednik Zajednice Superlige Dragoljub Lekić ocenio je da ako bi došlo do ovakvog razvoja doagađaja to bi značilo kraj takmičenja.

- Ako bi šest ili sedam klubova istupilo, prvenstva ne bi ni bilo. Kad istupi jedan ili dva kluba to je ogroman problem. Međutim, ako to uradi skoro pola lige tu više nema matematike – rekao je Lekić.

Generalni sekretar Zajednice Branislav Delić, međutim tvrdi da to nije tako lako.

- Pravilnik kaže da ako klubovi iz njima poznatih razloga ne odigraju dva kola u Superligi bivaju izbačeni dva ranga niže i smatra se da su istupili iz takmičenja. Prvenstvo se nastavlja, ali konačnu odluku donosi Izvršni odbor FSS – objasnio je Đelić.

- E baš da vidimo ko će nas da otera u niži rang – zaključio je izvor Informera, čelnik Zvezde.

(Telegraf.rs / Izvor : Informer)
Helm
Posts: 2101
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:22 pm

Re: Jelen Super Liga - sezona 2013/14

Post by Helm »

Da, Terzic je tamo, ocito da je namirisao krv kad okrecu ledja klubu kojem su tako rado davali bodove lane.

Mi ne smemo podrzati ovu inicijativu, to jest, ne smemo da surujemo sa zvezdom. Ni ne secam se da je nas neko podrzavao 2011. Sigurno je da postoji drugi nacin na koji bismo mi mogli nezavisno da se borimo protiv Toleta, ali i da jasno ukazemo javnosti da se pod zvezdinom rezijom nista sustinski nece promeniti.
User avatar
Tony Starks
Posts: 821
Joined: Fri May 13, 2011 2:17 am

Re: Jelen Super Liga - sezona 2013/14

Post by Tony Starks »

Evo šta na to kaže Balša:
- Sasvim je jasno da nešto treba menjati, a da li je to prvi čovek Saveza ili neko u sudijskoj organizaciji, veliko je pitanje. Činjenica je samo, a to meč Partizan - Novi Pazar pokazuje, da se greške, koje su u fudbalu sasvim normalne, konstantno ponavljaju isključivo na račun protivnika Partizana i Crvene zvezde - kaže prvi čovek Vojvodine Balša Butorović.
Iskreno, sviđa mi se ova izjava, naravno da je Vojvodina po prirodi stvari neko ko je izuzetno zainteresovan za promene u savezu, pa i za Karadžićevu smenu, ali odlična stvar je što je jasno povukao znak jednakosti između nkp i petokrake, ta apsolutna jednakost po zlu blizanaca je nešto na čemu uvek treba da insistira i naš klub i mi navijači i nikako ne smemo da ciganskoj borbi za prevlast u savezu damo legitimitet "borbe za pošten i regularan fudbal" kako oni to lažno predstavljaju, a nadam se da to neće uraditi ni ostali klubovi. Imamo mi svoju borbu u kojoj su nam protivnici i jedni i drugi.

A evo šta kažu i ostali:

Terzić:
- Moj stav je jasan. Tole mora da ode jer je zalutao u srpski fudbal radi lične promocije. On je ovom sportu mnogo zla naneo i jednostavno ne sme da ostane. Mislio sam da se ništa neće desiti do meča s Hrvatskom, ali ovo što je započela Zvezda, može drastično da ubrza stvari - kaže Terzić.
Jovović (portparol Spartaka):
- Mi smo još u aprilu dali predlog da se nešto promeni u srpskom fudbalu, ali očigledno da je sve ostalo isto.
http://www.kurir-info.rs/dramaticni-dan ... nak-933197" onclick="window.open(this.href);return false;
srkins
Posts: 1463
Joined: Tue Apr 23, 2013 8:24 pm

Re: Jelen Super Liga - sezona 2013/14

Post by srkins »

po broju klubova koji su za bojkot rekao bi da se na nama i radnickom kg lomi sve..ako mi ne budemo isli u bojkot odustace jos par klubova od toga i nista od toga nema a ako se i mi pridruzimo moguce da ce skoro svi bojkotovati...e sad sta mi dobijamo od podrske ove ideje...po meni jedno veliko nista..zvezdana terzica za predsednika fss izgleda da je u bg glavna kfalifikacija za mesto u sportu da budes optuzen za proneveru novca ..ocekujem da arkanova udovica bude naslednik terzica po tom principu...onda taman se partizan malo umorio od jahanja nas ,sad treba zvezda da bude glavna a vidi se po svakom prelaznom roku da imaju pik na nas...jeino sto bi mogli jeste da srusimo toleta sa zvezdom pa kad se bude birao predsednik da zeznemo zvezdu i ofk a i patlidzan pa da se javorom novim pazorom oba radnicka slobodom izaberemo nekog koga ne predlazu ni zvezda ni partizan
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8922
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Jelen Super Liga - sezona 2013/14

Post by Radoye »

Helm wrote:Mi ne smemo podrzati ovu inicijativu, to jest, ne smemo da surujemo sa zvezdom. Ni ne secam se da je nas neko podrzavao 2011. Sigurno je da postoji drugi nacin na koji bismo mi mogli nezavisno da se borimo protiv Toleta, ali i da jasno ukazemo javnosti da se pod zvezdinom rezijom nista sustinski nece promeniti.
Pa trebalo bi poceti okupljati oko sebe timove koji nisu nicija filijala.

Ovde je od raspada SFRJ stvarana klima da "mali" klubovi ne mogu da prezive bez neke veze sa jednim od blizanaca, to je polako metastaziralo pa smo dosli do situacije gde skoro pola lige u svojoj upravi ima ljude koji sede i u upravi jednog od blizanaca, a skoro pola lige ima isto to samo sa drugim blizancem. Mi smo prvi iskocili iz toga i pokazali da se moze i sam - barem do onih zajednickih saopstenja i cestitki koje su usledile.

Ako ima volje da se taj nezavisni pravac gura i dalje, onda nas ovakve stvari zaista ne trebaju zanimati, neka se braca blizanci nastave blatiti u javnosti dok se ne zadave u smradu svog djubreta. Mi treba u tom slucaju da budemo svetionik svima koji u tome ne zele da ucestvuju, da okupimo oko sebe klubove koji zele da budu nezavisni od blizanaca. Ne govorim tu samo o clanovima TSL, nego i nize. sve do patos lige. Sve je to zarazeno istom bolescu, ali ima i zdravih delova.

A sto duze potraje ova javna porodicna svadja izmedju blizanaca, sve vise ce slabiti njihov uticaj, sve vise klubova ce se usuditi na iskorak iz njihovog zacaranog kruga.

Treba tim klubovima ponuditi neku alternativu. Ne da budu necija filijala, nego da se zajednicki deluje u opstem interesu, a protiv samovolje blizanaca.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
shecky
Posts: 1410
Joined: Sun Aug 20, 2006 11:44 am

Re: Jelen Super Liga - sezona 2013/14

Post by shecky »

Odlicna izjava Balse ,mozda malo preumerena jer je samo rekao sta nece a ne i sta hoce ali svakako dobra,jer je stavio jasno do znanja da dzaba sve ako sjase murta da uzjase kurta.

I komentari iznad mene su odlicni,ali pitanje i koliko realni.

Sve u svemu mi treba da se drzimo po strani ,a opet da budemo aktivni, a to bas i nije lako izvesti.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8922
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Jelen Super Liga - sezona 2013/14

Post by Radoye »

shecky wrote:Sve u svemu mi treba da se drzimo po strani ,a opet da budemo aktivni, a to bas i nije lako izvesti.
Samo treba svima staviti do znanja da ne mora obavezno da izbor bude ili zvezda ili partizan, da postoji mogucnost (makar koliko mala) da to bude ni zvezda ni partizan. U medjuvremenu pustiti ove da se i dalje blamiraju i samaraju saopstenjima.

I onda kada se vec svima ogade, kada sav prljav ves bude u javnosti, kada pritisak naraste do maksimuma da se nesto menja, biti spreman sa tim blokom nezavisnih klubova. Pa kad se bude glasalo o Toletovom smaknucu a cigani ponude Terzu, mi uletimo sa nekim trecim kandidatom (ne mora iz Vojvodine, samo neka bude ni zvezda ni partizan) i odnesemo vecinu.

A blizanci nek se posle cesu tamo gde ih ne svrbi.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
ДушанСП
Posts: 712
Joined: Tue Apr 23, 2013 4:08 pm

Re: Jelen Super Liga - sezona 2013/14

Post by ДушанСП »

Oве изјаве челника звезде о томе како се залажу за регуларно првенство ме подсећа на ово:

Патак и жабе

Ако сте докони
прочитајте ово:
стари патак украј баре
држао је слово.

Слушале га жабе
велике и мале,
слатке су му речи
једва дочекале.

Говорио патак
о врлини мира
и да нико никог
не треба да дира.

Свако има права
да слободно живи,
не сме тлачит’ оне
што му нису криви.

Слога, мир и љубав
благослов је прави,
зато нека нико
никога не гњави.

Слушале су жабе
ово красно слово,
кад патак ућута,
десило се ово:

Један жабац мали
поближе је стао, -
а патак га зграби,
па га прогутао.

Из овог се нешто
и научит’ даде:
хуље лепо зборе,
ал’ нитковски раде.

Јован Јовановић Змај
Helm
Posts: 2101
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:22 pm

Re: Jelen Super Liga - sezona 2013/14

Post by Helm »

Pogadja trenutnu situaciju tacno u centar, bravo! :idea:
prijatelj fudbala
Posts: 457
Joined: Thu Oct 15, 2009 10:28 am

Re: Jelen Super Liga - sezona 2013/14

Post by prijatelj fudbala »

Kako bi se eventualno istupanje iz lige odrazilo na našu evropsku priču? Da li bi kazna od strane FSS povukla Uefu da nam uradi isto?

Treba se držati po strani, bar dok ne završimo sa Šerifom...
User avatar
Stexman
Posts: 2602
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Jelen Super Liga - sezona 2013/14

Post by Stexman »

Pa zar nisu cigani rekli da ce da istupe iz lige ako Tole ne ode? Odjednom mi je Tole omiljeni lik, i molim boga da ostane na funkciji dok ovi ne istupe :D
fare
Posts: 2848
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: Jelen Super Liga - sezona 2013/14

Post by fare »

E sada je izgleda GOTOV falim te boze bilo je i vreme http://www.mozzartsport.com/vesti/parti ... a-niz-vodu" onclick="window.open(this.href);return false; :D .
User avatar
N13
Posts: 2113
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Jelen Super Liga - sezona 2013/14

Post by N13 »

fare wrote:E sada je izgleda GOTOV falim te boze bilo je i vreme http://www.mozzartsport.com/vesti/parti ... a-niz-vodu" onclick="window.open(this.href);return false; :D .
Sta ti mislis da ce se sad promeniti, a da je pozitivno za nas?
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8922
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Jelen Super Liga - sezona 2013/14

Post by Radoye »

Kurta-Murta promena na isto.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
srkins
Posts: 1463
Joined: Tue Apr 23, 2013 8:24 pm

Re: Jelen Super Liga - sezona 2013/14

Post by srkins »

pa ako su se blizanci slozili da tole treba da ode meni ostaje samo da kazem tolee ostaniiiii
Locked