Uprava

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
fare
Posts: 2848
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: Uprava

Post by fare »

nssale wrote:A ovi ostali su: Vaha, Šećo, Oblo, Kocko i Ćoško... :mrgreen:
A gde je onaj mali sto obilazi manastire ? :mrgreen: .
nssale
Posts: 179
Joined: Wed Jan 07, 2009 12:02 am

Re: Uprava

Post by nssale »

Pa otišli su da obilaze manastire, Radojicin mali, Mićin mali i Lazin mali, jedino Miloj'cin mali nije ot'šo i on ti je na slici u levom donjem ćošku, vidi mu se samo ruka :mrgreen:
User avatar
Rivelinjo
Posts: 306
Joined: Thu May 09, 2013 12:29 pm
Location: Middle Earth
Contact:

Re: Uprava

Post by Rivelinjo »

churguzijanac wrote: Samo privatizacija nama pomaze.
Ljudi, ne znam da li je to ispiranje mozga, ili samo praćenje mode - kome je privatizacija donela dobro, osim privatniku?!

Osvajanje titula i rast kluba se kod nas ne isplate, zarada je u preprodaji igrača - tako da bismo sa privatnikom bili isto gde i sad što se tiče uspeha, samo klub više ne bi bio društven, "naš", nego privatni. Ili to, ili da dođe neki paćenik poput Abramoviča, koji hoće sve da kupi parama, pa da osvajamo sve živo sa timom koji nema N od Novog Sada i tradicije.

Meni se ne sviđa ta ideja. Hoću na čelu kluba LUDAKA, koji će suprotno ličnim (finansijskim) interesima da gura klub, da raste, postiže uspehe. To bih voleo da vidim.
Sve što se uradi brzo, mora se raditi iz početka - polako.
User avatar
Toto Riina
Posts: 722
Joined: Fri Sep 28, 2012 9:44 pm

Re: Uprava

Post by Toto Riina »

Sad ce se pokazati kakva je uprava i odnosi izmedju glavnokomandujucih :idea:
User avatar
churguzijanac
Posts: 2098
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: Uprava

Post by churguzijanac »

Rivelinjo wrote:
churguzijanac wrote: Samo privatizacija nama pomaze.
Ljudi, ne znam da li je to ispiranje mozga, ili samo praćenje mode - kome je privatizacija donela dobro, osim privatniku?!

Osvajanje titula i rast kluba se kod nas ne isplate, zarada je u preprodaji igrača - tako da bismo sa privatnikom bili isto gde i sad što se tiče uspeha, samo klub više ne bi bio društven, "naš", nego privatni. Ili to, ili da dođe neki paćenik poput Abramoviča, koji hoće sve da kupi parama, pa da osvajamo sve živo sa timom koji nema N od Novog Sada i tradicije.

Meni se ne sviđa ta ideja. Hoću na čelu kluba LUDAKA, koji će suprotno ličnim (finansijskim) interesima da gura klub, da raste, postiže uspehe. To bih voleo da vidim.
Niti ispiranje mozga, niti moda, nego realnost!

Osvajanje titula i rast kluba se svuda isplate, pa i kod nas!

Klub ni sad nije nas, a to drustveni znaci svaciji i niciji i tu se po difoltu lose gazduje!

Abramovic nije pacenik i obicno kupuje ko ima para!

Tradicija uvek ostaje i stvara se godinama i klub ostaje u Novom Sadu kao sto je isvaki drugi klub nakon privatizacije ostao tamo gde je uvek bio!

Ludaka i neznalica smo vec dovoljno imali! Treba nam jedan bistar i vredan!
istok
Posts: 21
Joined: Sat Aug 31, 2013 12:37 am

Re: Uprava

Post by istok »

Nisam nov na forumu, naprotiv, ali zbog nesnalaženja sa kompom sam promenio ime i pasvord.Jebiga, starija generacija.
Bilo kako bilo, ne znam kako vi ali ja očekujem dramu i buru u klubu.Zašto? Zbog para. Ako je istina ono što svi pričaju da igrači pet meseci, od aprila, nisu dobili plate crni nam se scenario sprema.U pitanju su profesionalci koji od fudbala žive, ne samo oni već i njihove familije i sigurno neće još dugo igrati džabe, pogotovo što je potpuno nejasno odakle bi se novci mogli pojaviti. Najboljeg igrača su navodno, prodali za 50.000 evra, u šta je teško poverovati, pre će biti da su tu neke ozbiljne pare završile u nekom džepu, a kanda niko se ne lomi da bilo koga od naših igrača uskoro kupi i da tako koliko, toliko novaca udje u praznu klupsku kasu.
Te priče Kežmanove da će pomoći grad, pokrajina ili republika, pa to je smešno. U krajnjoj liniji, zašto bi oni bilo kome pomagali. Momci, prihvatili ste da vodite klub, evo vam ga, nemojte sad kukati. Ako nemate nameru svoje novce davati, nadjite sponzore, , prodajte nekog igrača kvalitetno, imate Vuleta u svakom timu može igrati, Radoja je veliki potencijal...Kežmane veliki menadžeru, uvaljaj nekom Trajkovića ili Đurića itd.
Molio sam boga da prodjemo Šerif 99% zbog novaca a 1% zbog slave.Ovako crni se oblaci, čini mi se, nadvijaju...
User avatar
N13
Posts: 2113
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Uprava

Post by N13 »

Rivelinjo wrote:
churguzijanac wrote: Samo privatizacija nama pomaze.
Ljudi, ne znam da li je to ispiranje mozga, ili samo praćenje mode - kome je privatizacija donela dobro, osim privatniku?!

Osvajanje titula i rast kluba se kod nas ne isplate, zarada je u preprodaji igrača - tako da bismo sa privatnikom bili isto gde i sad što se tiče uspeha, samo klub više ne bi bio društven, "naš", nego privatni. Ili to, ili da dođe neki paćenik poput Abramoviča, koji hoće sve da kupi parama, pa da osvajamo sve živo sa timom koji nema N od Novog Sada i tradicije.

Meni se ne sviđa ta ideja. Hoću na čelu kluba LUDAKA, koji će suprotno ličnim (finansijskim) interesima da gura klub, da raste, postiže uspehe. To bih voleo da vidim.
U doba kapitalizma jedino privatizacija moze da spasi firmu koja tone u... da ne kazem sta.
Kako mislis kome je privatizacija donela dobro osim privatniku? Pa pogledaj okolo, svaki klub u nasoj ligi kuka kako je blokiran racun, FSS zabranjuje registrovanje igraca zbog neizmirenih obaveza, igrace vlasnici izbacuju iz stanova... itd. Pa sta mislis zasto nekada ranije ljudi u Srbiji nisu ni pomisljali da moze bilo koji nas klub da gubi od klubova iz Jermenije, Azarbejdzana, Kipra, Farskih Ostrva, itd? A sad nas tuce ko stigne. Nas mentalitet je cudan, vezemo se za istoriju, tradiciju, dok se zapad razvija. Mi uspeh ne mozemo praviti ako ne pratimo trend. Isto je tako bilo sa stadionom, tj. kucicom. Bilo je ljudi koji su bili protiv rusenja kucice, po cenu ne igranja Evrope, jer je eto kucica deo nase istorije? Pa ljudi, svaki klub u Evropi ima neku istoriju, ali vremena se menjaju, trend se MORA pratiti, ako je trend nove svlacionice i gluve sobe, onda to mora tako da bude i ovde, ako hocemo uspeh. Sad je trend privatizacija i kapital i samo kapital. Ne mozemo protiv toga. Jedino resenje za spas, i to bolje sto pre, jer mi vise nemamo kako da zaradjujemo pare... nase najbolje igrace niko nece, a trositi moramo. Niko nece hteti da privatizuje klub koji je u dugovima. Zato bolje sto pre, dok ne budemo u predebelim dugovima!
Primer je Cukaricki. Pre dve-tri sezone, zavrsili su sezonu sa 4 osvojena boda. Ubedljivo ispali iz lige. U drugoj ligi isto krenuli tako, na polusezoni bili ubedljvo poslednji, nisu imali novca ni da obeleze linije na terenu. A na polusezoni se klub privatizuje... Drugu polusezonu Cukaricki je imao najvise bodova u ligi, izborio opstanak iz gotovo nemoguce pozicije! Sledecu sezonu zavrsava na vrhu tabele i ulazi u superligu. I evo sad ove sezone jedini klub koji ima 3 pobede u 3 utakmice. I jedini je klub koji ne kuka sa finansijama. Alo? Jedan mrtvi cukaricki? Ajde dalje, hrvatska Rijeka, nikad nije bila veliki klub, a juce izbace slavni Stutgart iz Evrope. Pa kad ce se desiti da mi tucemo neki Nemacki klub? Pandurii (takodje privatizovan klub) razbiju Bragu u gostima. Onda dalje, Kardif (slika vlasnika kluba: http://s7.postimg.org/mw8klinxn/pegasus ... 059099.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;) udje u Premier ligu i tuce veliki Mancester City... i ima jos milion primera, ali ovo je sto mi palo na pamet za sad. Ne mora Abramovic, bogati Seik i slicno, ali neko ko ima kapital i ko radi u interesu svog kluba (a svakom privatniku je cilj da radi u interesu svoje firme) je jedino resenje i za Vojvodinu i za sve ostale nase klubove.
User avatar
Rivelinjo
Posts: 306
Joined: Thu May 09, 2013 12:29 pm
Location: Middle Earth
Contact:

Re: Uprava

Post by Rivelinjo »

Kad krenu te priče - privatizacije, sposobni biznismeni - uvek se setim Andrićeve priče, o austrijskoj pruzi. Nije taj voz da raja stigne u Sarajevo lakše.

Elem, privatnik će raditi ono što mu se isplati, šta hoće. Ako mu se isplati da na terenu posadi soju, tržni centar - može. Ako mu se isplati da klub bude uvek 3-4 i da prodaje igrače (što je u našoj ligi realan scenarijo, jer para od prvog mesta nema, evropa je skupa...). Tako da ni sa privatnikom neće biti ništa bolje. To što račun kluba nije u blokadi meni ne znači ništa, ako i dalje igraju loš fudbal, a cene ulaznica na stadion poskupe.

Eno, u Mančesteru se navijači odvojili od privatizovanog i osnovali svoj klub, a mi se trpamo da nas privatizuju. Jeb'o ih kapitalizam i svi privatnici. Spas našeg fudbala je amaterizam, totalni, i hapšenje mafije - ovo kuda moderan fudbal i trendovi idu mi se uopšte ne dopada.

Zvuči otrcano, ali džaba je sve kad klub izgubi dušu. Ode u fensere. Kao Čelzi. Sad, ko shvata šta mislim.
Sve što se uradi brzo, mora se raditi iz početka - polako.
User avatar
Qr0nJa
Posts: 416
Joined: Thu Sep 06, 2007 6:23 pm

Re: Uprava

Post by Qr0nJa »

Ja se slazem sa N13, sad vec polako mozemo da vidimo kako funkcionisu klubovi koji su privatizovani i u okruzenju a ne samo u top ligama i kako se to odrazava na rezultate tih klubova i utisak koji oni ostavljaju.
Ne znam kako sad to ide sa Starim klubom, s'obzirom da smo izuzeti iz privatizacije, kako bi moglo da dodje do nje. Da li mora da bude neko izglasavanje i da li je ono i bilo kad smo izuzeti.
...i nikad ne shvatiti to,sto volim tebe ja ludo jer srce moje vecno za tebe kucace znaj....
Brick Liman
Posts: 827
Joined: Wed May 02, 2007 3:54 pm
Location: Tower Blocks Liman

Re: Uprava

Post by Brick Liman »

Čija je Vojvodina, tj. ko ima pravo da je bilo kome proda?! Ko je vlasnik Vojvodine?! Odgovorite mi na ovo pitanje pa onda pričajte o privatizaciji!

Vojvodina je klub njenih navijača, tj. građana Novog Sada. Nikada nije bila ničije PRIVATNO vlasništvo, ona je OPŠTE dobro svih Novosađana. Dok sam živ boriću se protiv privatizacije kluba i prodaje kluba bilo kom pojedincu. To se kosi sa svim mojim idealima i poimanjem onoga šta je Vojvodina meni. Uostalom, koga zanima kako izgleda privatizovan klub neka prouči istoriju Vojvodine od 2006. do 2013. Najžalosnije u tim godinama je to što klub nije i formalno privatan već smo ga mi navijači dali džabe na korišćenje privatniku.
Deca su posla u noc da se igraju ...
... MODERNA OMLADINA!

https://www.youtube.com/watch?v=Md0lG-4nTFc" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Milan
Posts: 4288
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Uprava

Post by Milan »


Da li neko zna o cemu se ovde radi?
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8922
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Uprava

Post by Radoye »

Brick Liman wrote:Uostalom, koga zanima kako izgleda privatizovan klub neka prouči istoriju Vojvodine od 2006. do 2013. Najžalosnije u tim godinama je to što klub nije i formalno privatan već smo ga mi navijači dali džabe na korišćenje privatniku.
:!:
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
limanfkv
Posts: 2861
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: Uprava

Post by limanfkv »

Kada je dosao Kezman receno je, izmedju ostalog, da dolazi da pomogne da se prodaju igraci. Koga smo mi prodali ?
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3899
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Uprava

Post by Red Marquis »

Brick Liman wrote:Čija je Vojvodina, tj. ko ima pravo da je bilo kome proda?! Ko je vlasnik Vojvodine?! Odgovorite mi na ovo pitanje pa onda pričajte o privatizaciji!
Ovo je ključni problem privatizacije srpskih klubova. Ko nas prodaje, ko određuje cenu i šta tačno će da ide u vrednost kluba a šta ostaje pod ingerencijama grada? GDE VI ŽIVITE pa da mislite da se tako nešto, sa uplitanjem države, pokrajine, grada, ovih koji drže sad klub i još svih koji ko zna kakva potraživanja imaju prema nama može izvesti na normalan način ?!
I plus ni u toj situaciji nemamo ravnopravan odnos sa blizancima. Mi nemamo svoj stadion, njima je država poklonila ove, plus cigani recimo imaju hektare(mislim da je 16, nisam siguran) u blizini stadiona što je itekako značajna nekretnina. U slučaju dolaska nekog privatnika u Vojvodinu, ako ne bude u talu sa gradskom vlašću, ne samo što bi morao da plaća održavanje stadiona, već bi morao verovatno i ozbiljnu rentu gradu da plaća kao što recimo plaćaju svi italijanski klubovi (sem Juventusa koji je napravio svoj stadion).

N13 je izneo pozitivne primere, a šta ćemo sa onim drugim? Gde je Politehnika Temišvar sada? Tim ugašen nakon 90 godina postojanja. Šta se dešava sa škotskim Heartsom? U bankrotu nakon propasti firme Romanova, i veliko je pitanje da li mu sledi put u niže rangove. A i bankrot nije jedina loša stvar koja može klubu da se desi. Ljudima sa strane može da deluje super kako Mamić posluje, ali pitajte purgere šta misle o njemu. Mi smo ovde imali prebijanje jednog našeg navijača, a tamo je to standardna pojava, na prvi pomen Mamića uleću panduri i privode, nema šta više da se čuje glas naroda, gazda se pita...gazda može i navijačku tribinu da zatvori ako hoće...
Io odio Belgrado
User avatar
zapad
Posts: 280
Joined: Tue Jun 19, 2012 7:00 pm

Re: Uprava

Post by zapad »

Kežmane marš iz Vojvodine!
Post Reply