Pripreme

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
tulip
Posts: 633
Joined: Fri Jan 23, 2009 10:31 am
Location: tik uz VOŠU

Re: Pripreme

Post by tulip »

Igrali smo mlako. Čak je i trener delovao mlako. Većinom je sedeo i posmatrao igrače, ništa im ne govoreći, a mogao je svašta da im kaže. Sastav je izgledao ovako: Popvić, Vulićević, Leković. Štoperi:Barić i Vuković. Vezni red: Tumba, Alivodić i Vranješ. Desno: Denković. Levo: Nastić i špic Kaluđerović.
Pojedinci bi trebalo da se žestoko iskritikuju, njih 2-3, ali ne bih ovom prilikom o imenima jer se radilo o svečarskoj utakmici.
Zato bih samo nadopunio budin post i napisao da je Vranješ pogodio prečku, topovskim šutem sa 22-23 metra. Da je Kaluđerović pored situacije 1-1 sa njihovim gošom, uspeo i da sa 2 m pogodi stativu umesto praze mreže.
Mislim da bi u pozitivnom smislu trebalo istaći samo Denkovića. Iako u dečka nisam verovao, na osnovu dosada prikazanog, moram proznati da je danas odskakao od svih pre svega tehničkim potezima. Sa lakoćom je driblao i pretrčavao rivale, a nad njim je i napravljen penal, koji je Vranješ realizovao "Panjenkom". Denkoviću očigledno odgovara da igra po desnoj strani.
U drgoj utakmici, protiv TSK-a, jedina zamena se desila na golu gde je umesto Popovića branio Žakula. Sredinom utakmice, Kaluđerovića je zamenio Miloš Đurđević (tako ga je spiker krstio), nov igrač koji je verovatno na probi.
Druga utakmica stvarno nije vredna pomena, jer nismo igrali mlako, što bi Čvarkov rekao, već baš mlitavo po Torbici. Aj da napišem da su golove dali Denković i Alivodić.
PS sve vreme su na pomoćnom terenu individualno trenirali Poletanović i Škuletić zbog povreda.
DAJ GOL!!!
User avatar
Chana
Posts: 376
Joined: Fri Jul 26, 2013 5:23 pm

Re: Pripreme

Post by Chana »

Tulip je napisao onako kako sam i ja video, uz možda par sitnih razlika...
:klanjanje:
Ja sam sedeo po sredini tribine i u miru, i uz bolje bele semenke od onih kojima nas "opskrbljuju" naši Malajci, gledao sva tri meča.
Čak sam i "udelio" novine našem šefu struke i ekipi oko njega, da se ne smrznu na onom ladnom betonu, budući da su prvih 20-25 minuta prvog meča odsedeli odmah ispod mene. Sva tri meča sam inače odgledao, a da mi je komšija bio i Miodrag-Bata Pantelić, i koliko se dalo primetiti - ni on nije bio nešto impresioniran, a još manje oduševljen - posebno "nesretnim" Kaluđerovićem...

Prvi meč između Ferencvaroša i TSK-a su odigrale kombinovani timovi, sa dosta mladih igrača sa obe strane. Mađari su ipak igrači sa boljim "pedigreom", a mladi Temerinci se ne mogu pohvaliti nekim kretanjem u odbrani, brzim igračima, a još manje vraćanjem igrača iz veze i špica nazad - tako da je duvala opasna promaja pozadi, što su Mađari iskoristili, dali 4 laka komada, a da su bili snalažljiviji - mogli su još bar 2 - 3 :!:
E, to je bila "prijateljska" utakmica... :mrgreen:

Drugi meč između PRVOG tima Ferencvaroša i nas je bio najozbiljniji fudbalski deo ove svetkovine, u kom se ipak videlo da i naš šareni sastav ima više "fudbalske težine" od njihovog. Međutim, posle individualnih grešaka Nastića (nije se vratio da pomogne), i sad već standardnog "ispadanja" Lekovića u duelu (mislim da je imao još bar 1-2 slične situacije) sa desne strane je upućen precizan centaršut, a Dialo je pogodio malu mrežicu u levom donjem uglu, vrlo lepim i preciznim udarcem glavom. Popović nije mogao ni da preseče centaršut, ni da odbrani onakav udarac...
Inače, Popović je imao dve majstorske odbrane, jednu ulaskom u šut igraču u situaciji 1 na 1 sa cca 15-16 m iskosa, sa njegove leve strane, a drugi put je jak šut sa iste strane sa ivice 16 m, vrhovima prstiju skrenuo pored svoje desne stative.
Zabrinjavajuće je što nam napad uvek ide desnom stranom, a protivnici nas napadaju suprotnom, levom :?: LEKOVIĆ + ostali problemi koje imamo na toj strani... :?:
Da ne bude zabune, pomenuti Leković se trudio, trčao, oduzimao lopte, pokušavao da se priključi i napadu, ali sve je to...
Da budem iskren, lopta je bila u našim nogama, inicijativa takođe, ali nekako mlako i kilavo - odn. utisak na "drugoj strani duge" od onog iz Burse, a protivnici - "NI NALIK"... E, to zabrinjava - posebno ako se uzme u obzir da su se momci trudili, trčali (većina...)
Još jedna zabrinjavajuća činjenica: izgubi se lopta i vidiš da onaj ko ju je izgubio, niti se sekira, niti pokušava odmah da je vrati :?:
I završna zabrinjavajuća činjenica: niko iz naše "delegacije" nije pokazao da mu je stalo do rezultata, a to po meni nije sport :deal:

Što se poslednje utakmice tiče, opet se ponovila "Ferencvaroš" priča: mi sa "već viđenim" kombinovanim timom, a oni u "najjačem sastavu". Ovo je bio još kvalitetniji pomak, budući da u odbrani više nikako nije bilo promaje iz prvog meča, dok je golman odbranio 2-3 žešća zicera i sa svojih cca 190+ cm zaista delovao indisponirajuće na naše napadače... Dobar goša :!:
Opet ista priča: trud, trčanje, lopta u našim nogama, ali nekako mlako i bezidejno...
Kaluđerović je u ovom meču "odigrao" samo nekoliko minuta, kada ga je zamenio pomenuti Đurđević, kako reče spiker. Pogađate, nije Abubakar - ali je ostavio bolji utisak od sad već zabrinjavajućeg Andrije :?
Što se ostatka ekipe tiče, uz standardno angažovanog kapitena (koji me je oduševio posle utakmice sa neumornim slikanjem sa malim Temerincima - na čemu mu :cheers: ), ozbiljnog i vrednog Tumbu, pa i Vranješa, ko od stene odvaljenog Jagoša i još par osrednjih partija ostalih - ima i nekih stvari koje su isprobane i "neće piti vodu"...
Pokušaji sa Barićem na (desnom) štoperu i Nastićem na levom krilu - dali su rezultat koji ne ohrabruje. Nastić je oba meča odigrao nekako zbunjeno i nedorečeno, bez inicijative, bez one njegove karakteristične borbenosti, sa samo par prodora kroz sredinu u drugom meču - ali sa, blago rečeno, katastrofalnom predajom lopte :!:
Barić je (čini mi se) bio taj igrač koji je "zaboravio" da skoči sa Dialom (valjda se tako zove), vidi se da se nije naigrao u životu na mestu štopera, a jedino pozitivno što kod njega sve vreme vidim je precizna predaja lopte, dok duge lopte deli bolje nego neki igrači u vezi...

Probali smo, lepo, sad možemo još neke stvari da probamo...
A najvažnije bi bilo - DA PROBAMO DA NAĐEMO ISKUSNOG, ROBUSNOG ŠPICA KOJI ZNA DA ODIGRA GLAVOM...
A vremena je sve manje, u godini Jubileja...

Sve u svemu, jedno prijatno popodne, solidne semenke, vreme prijatno (za igru, koje baš i nije bilo...)
AJMO CRVEN-BELI !!!
Image
User avatar
Turija
Posts: 10861
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Pripreme

Post by Turija »

tulip wrote:Igrali smo mlako. Čak je i trener delovao mlako. Većinom je sedeo i posmatrao igrače, ništa im ne govoreći, a mogao je svašta da im kaže. .
Prilično razumljivo, pošto je bila svečarska atmosfera. Međutim, dok ne stignu plate biće uvek mlako.Ali i kad stignu, pa ako trener bude imao manju od nekih igrača, opet im neće moći zapovedati.Lepo je to Vujke objasnio:
,,U mojoj ekipi niko ne može da ima veću platu od mene.Kako da komandujem igraču koji je bolje plaćen"?
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Brick Liman
Posts: 827
Joined: Wed May 02, 2007 3:54 pm
Location: Tower Blocks Liman

Re: Pripreme

Post by Brick Liman »

Od svega je najzanimljiviji bio Kirbaj na terenu pored :cheers:
Ostaje žal što je bila nedelja i što se danas radi, jer bi se u suprotnom ozbiljno zaglavilo.
Deca su posla u noc da se igraju ...
... MODERNA OMLADINA!

https://www.youtube.com/watch?v=Md0lG-4nTFc" onclick="window.open(this.href);return false;
shecky
Posts: 1410
Joined: Sun Aug 20, 2006 11:44 am

Re: Pripreme

Post by shecky »

Ovde se mogu videti i detalji sa nase tekme.

http://www.youtube.com/watch?v=dkiq0wMDv1A" onclick="window.open(this.href);return false;
limanfkv
Posts: 2866
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: Pripreme

Post by limanfkv »

Jer bliza je Pesta od Novog Sada. Marketinski magovi, gledajte i ucite.
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1293
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: Pripreme

Post by MiSmoFKV! »

Pobedili smo Cement 5:0.
User avatar
Schteph_F89
Posts: 478
Joined: Sun Sep 25, 2011 2:17 pm

Re: Pripreme

Post by Schteph_F89 »

MiSmoFKV! wrote:Pobedili smo Cement 5:0.
Samo dan posle 0-4 protiv Partizana, fudbaleri Cementa iz Beočina ugostili su i ekipu Vojvodine
koja je takođe uveličala jubilej ovog kluba.
Novosađani su bili još ubedljiviji, na kraju slavili sa 5-0, a kako su se odvijale stvari u prvom poluvremenu,
očekivalo se da još koja lopta završi u mreži Beočinaca.
Naime, svih pet pogodaka postignuto je u prvih 45 minuta. Seriju Vojvodine
započeo je Tumbasević, vodećim pogotkom u 12. minutu. Prednost gostiju duplirao je Kosović
trinaest minuta kasnije, da bi na isteku prvih pola sata Đorđević povisio na 3-0.
Do kraja prvog poluvremena, u centru pažnje je bio Stefan Denković, koji je sa dva pogotka, u 36. i 42. minutu
postavio konačan rezultat.
Vojvodina je nastupila u sledećem sastavu: Popović (Rockov), Barić (Kočović), Nastić, Vuković (Babić), Fatić (Vujačić),
Tumbasević (Petrović), Milinković-Savić (Desančić), Kosović (Makarić), Denković (Grgić), Đorđević, Gaćinović (Stamenić).
Dosta nepoznatih i novih (bar za mene) igraca, jel zna neko nesto vise o njima? Verovatno su na probi. Djordjevic je vec spominjan, Rockov, Kocovic, Babic, Petrovic, Desancic, Makaric, Grgic, Stamenic :?:
Sad procitah i ovo:
U drugom delu igre Marko Nikolić je šansu pružio nekolicini igrača iz omladinskog pogona. Svoje prve nastupe u seniorskom timu upisali su : Emil Rockov, Aleksandar Desančić, Stefan Petrović, Uroš Stamenić i Luka Grgić.
User avatar
kafe bagdad
Posts: 689
Joined: Fri Sep 25, 2009 7:32 pm
Location: The All England Lawn Tennis and Croquet Club

Re: Pripreme

Post by kafe bagdad »

Могли би и ми да позовемо партизан на стогодишњицу, то је изгледа мода у нашој околини :mrgreen:
User avatar
Grof Žekula
Administrator
Posts: 2694
Joined: Fri Jan 28, 2005 10:25 pm
Location: Bulevar

Re: Pripreme

Post by Grof Žekula »

kafe bagdad wrote:Могли би и ми да позовемо партизан на стогодишњицу, то је изгледа мода у нашој околини :mrgreen:
To sam i ja pomislio, al' gde da nam, kao slavljeniku, uvale 4-5 komada (kao ostalima)?
Akcent
Posts: 376
Joined: Fri Mar 25, 2011 2:02 pm
Location: Srpska Atina

Re: Pripreme

Post by Akcent »

Schteph_F89 wrote:
MiSmoFKV! wrote:Pobedili smo Cement 5:0.
Samo dan posle 0-4 protiv Partizana, fudbaleri Cementa iz Beočina ugostili su i ekipu Vojvodine
koja je takođe uveličala jubilej ovog kluba.
Novosađani su bili još ubedljiviji, na kraju slavili sa 5-0, a kako su se odvijale stvari u prvom poluvremenu,
očekivalo se da još koja lopta završi u mreži Beočinaca.
Naime, svih pet pogodaka postignuto je u prvih 45 minuta. Seriju Vojvodine
započeo je Tumbasević, vodećim pogotkom u 12. minutu. Prednost gostiju duplirao je Kosović
trinaest minuta kasnije, da bi na isteku prvih pola sata Đorđević povisio na 3-0.
Do kraja prvog poluvremena, u centru pažnje je bio Stefan Denković, koji je sa dva pogotka, u 36. i 42. minutu
postavio konačan rezultat.
Vojvodina je nastupila u sledećem sastavu: Popović (Rockov), Barić (Kočović), Nastić, Vuković (Babić), Fatić (Vujačić),
Tumbasević (Petrović), Milinković-Savić (Desančić), Kosović (Makarić), Denković (Grgić), Đorđević, Gaćinović (Stamenić).
Dosta nepoznatih i novih (bar za mene) igraca, jel zna neko nesto vise o njima? Verovatno su na probi. Djordjevic je vec spominjan, Rockov, Kocovic, Babic, Petrovic, Desancic, Makaric, Grgic, Stamenic :?:
Sad procitah i ovo:
U drugom delu igre Marko Nikolić je šansu pružio nekolicini igrača iz omladinskog pogona. Svoje prve nastupe u seniorskom timu upisali su : Emil Rockov, Aleksandar Desančić, Stefan Petrović, Uroš Stamenić i Luka Grgić.
Svi koje si nabrojao su nasi omladinci, 1995. i 1996. godiste
Vojvodina, Vojvodina nepobediva...
Sima Strahota
Posts: 74
Joined: Sat Aug 04, 2012 7:12 pm

Re: Pripreme

Post by Sima Strahota »

kafe bagdad wrote:Могли би и ми да позовемо партизан на стогодишњицу, то је изгледа мода у нашој околини :mrgreen:
Obavezno pozvati Prvi Fraklić Temerina da izvede početni udarac. :cheers:
limanfkv
Posts: 2866
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: Pripreme

Post by limanfkv »

fcvojvodina.co.rs wrote:Umesto puta u Niš, „crveno-beli“ će u subotu 21. 09. 2013. odigrati prijateljsku utakmicu sa Cementom iz Beočina.

Susret Vojvodina-Cement biće odigran u FC „Vujadin Boškov“, a početak je zakazan za 11:00 časova.
srkins
Posts: 1467
Joined: Tue Apr 23, 2013 8:24 pm

Re: Pripreme

Post by srkins »

Mislim da treba polako ovom Krstevskom davati sansu u prvom timu...Ako sam dobro racunao 8 golova je decko dao na tri utakmice za kadete gori od Kaludjera sigurno nije
User avatar
laki
Posts: 1974
Joined: Sun Dec 05, 2010 1:51 pm
Location: Podbara

Re: Pripreme

Post by laki »

Bio je Dzoni dobar i u Indexu pre toga, jedan od najboljih iz generacije 84, posle isto u Kabelu jedan od najboljih iz pomenute generacije. On, Buac i jos njih par su zaista obecavali. Dzoni imao sjajan prekid, odlicnu levicu, ali ispostavilo se da to nije bilo dovoljno. Mislim da mu je brzina oduvek bila slaba tacka.
Image
Post Reply