Stadion "Karađorđe"

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
fare
Posts: 2848
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by fare »

Vidim hvala bogu Kabel igra na svom stadionu jednog smo se rešili još da se rešimo i Proletera i biće teren samo takav već se vidi razlika kada ne igraju 3 ekipe nego samo 2 a kada ostanemo samo mi..... :dance2:
User avatar
N13
Posts: 2116
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by N13 »

fare wrote:Vidim hvala bogu Kabel igra na svom stadionu jednog smo se rešili još da se rešimo i Proletera i biće teren samo takav već se vidi razlika kada ne igraju 3 ekipe nego samo 2 a kada ostanemo samo mi..... :dance2:
Kabel je i do sada samo utakmice visokog rizika igrao na Karadjordju.
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3900
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Red Marquis »

Ubacite žetone, novi krug vesti kreće...
https://www.ekapija.com/news/3024436/st ... 7500-mesta" onclick="window.open(this.href);return false;
Io odio Belgrado
User avatar
slanobarac
Posts: 3640
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by slanobarac »

Ovo je, čini se, ipak neki iskorak u odnosu na najave političara i objave o gradnji više stadiona širom zemlje. E sad koliko je dug put od ovog javnog uvida do početka realizacije ne znam. Mislim da na forumu imamo nekog iz struke. Isto tako imamo i članove koji imaju familiju u klubu pa očekujemo neka pojašnjenja.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
Cane
Posts: 1109
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Cane »

Ne smatram se dovoljno stručnim da bi ulazio u ocenu onoga što je ovde prikazano i najavljeno, ali u svakom slučaju sam veoma zadovoljan što za stadion nije predviđeno bilo kakvo izmeštanje, jer je povremeno bilo i takvih predloga, iz svima znanih razloga. To smatram najznačajnijimpodatkom u ovom trenutku. Bilo bi lepo da neko arhitektonsko verziraniji da svoj sud.
User avatar
slanobarac
Posts: 3640
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by slanobarac »

Koliko sam laički mogao da vidim opet će "Karađorđe" imati 4 različite tribine. Izgleda da je pravi razlog izgradnje stadiona ona petnaestospratna zgrada, hotel.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Turija »

slanobarac wrote:Koliko sam laički mogao da vidim opet će "Karađorđe" imati 4 različite tribine. Izgleda da je pravi razlog izgradnje stadiona ona petnaestospratna zgrada, hotel.
I ja, bas, hteo to da napisem - ne moze bez zgrade :oops:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
slanobarac
Posts: 3640
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by slanobarac »

Ne samo to, istok p+1,sever i jug p+2 a zapad p+6. :evil: Znači sve različite visine. Inače sviđa mi se ideja sa onim prilazima severu i jugu.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3900
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Red Marquis »

slanobarac wrote:Ne samo to, istok p+1,sever i jug p+2 a zapad p+6. :evil: Znači sve različite visine. Inače sviđa mi se ideja sa onim prilazima severu i jugu.
Očigledno zbog Krmenadle. Kad se već crta, ja bi smanjio jug. Što da bude iste veličine ko sever? Za 2 meča godišnje kvislinzima?
Čak ni u ovaj "maketa fazi" to već ne liči na normalni stadion. Osim ako se ne ide na kontinuitet i da se zadrži ovaj Frankeštajn nakaradni izgled svake tribine za sebe.
Io odio Belgrado
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8923
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Radoye »

Red Marquis wrote:Čak ni u ovaj "maketa fazi" to već ne liči na normalni stadion. Osim ako se ne ide na kontinuitet i da se zadrži ovaj Frankeštajn nakaradni izgled svake tribine za sebe.
A jbg kad se to ne gradi zbog stadiona i zbog fudbala, to je u ovom projektu samo najsporednija stvar cisto zato sto se preko funkcije stadiona trebuju pare inace nikog ko je umesan u projekat sam stadion kao stadion ne interesuje ni 2% nego gledaju da se ugrade u sve ove pizdarije okolo koje su nalepili na njega.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Istocno stajanje
Posts: 556
Joined: Thu Jul 23, 2015 11:20 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Istocno stajanje »

Info iz prve ruke. Bio sam na Spensu na prezentaciji stadiona(ne projekta). Govorio je direktor Urbanizma. Zapadna tribina ce biti najvisa, na sta su prigovor imali ljudi iz ulice kod stadiona, ali su za da se gradi novi stadion. Svakako vise nece moci da se gleda sa Promenade, posto ce krov biti dosta dugacak. Na Bulevaru kod stadiona ce biti podzemni prolaz umesto semafora(kod Brene),sto je dobro za ljude koji tu zive. Stadion bi se rusio otprilike 2022. i gradnja bi trajala dve godine. Ostalo je sve isto kao na linku.
User avatar
Душан
Posts: 471
Joined: Sat Apr 22, 2017 11:11 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Душан »

Прво је исток требао да буде на два нивоа, а сад запад ће бити највећа трибина, ко зна шта ће још ту да буде, а личи ми све на ону липши магарче до зелене траве.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8923
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Radoye »

Da ne bude samo krenu da grade, poruse sve i onda im nestane novaca taman kad su zavrsili tu zgradu na 15 spratova a tribine jos ni zapoceli. Ili da sagrade i tribine pa ne prodju inspekciju, prokisnjavaju, pucaju noseci stubovi, prva kosava skine krov...

Od ovih me nista ne bi iznenadilo.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
torrente
Posts: 512
Joined: Thu Aug 06, 2009 3:16 pm
Location: Srem bato

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by torrente »

trebalo bi jednu plavu zvezdu opizditi preko celog Severa ili Istoka(naravno sa stolicama to odraditi)da malo ubije monotoniju ...A i stadion ce odmah izgledati za nijansu lepši!
moja familija je došla u Vojvodinu pre žaba...
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Turija »

Nego, citam, Napoli ce, najverovatnije, promeniti ime svog stadiona i dati novi naziv, po svom najvecem fudbalskom virtuozu Kluba i grada:
Diegu Maradoni.
:lala:

Da li, i kada, ce se FK Vojvodina i Novi Sad oduziti svom najvecem fudbalskom virtuozu, novosadskom Maradoni i dati mu ime stadiona na kojem je odusevljavao sve istinske ljubitelje fudbala:

Todoru Veselinovicu - Tozi
:?: :?: :?:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Post Reply