Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
slanobarac
Posts: 3640
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by slanobarac »

Krle wrote: Sun Dec 10, 2023 4:42 pm Koliko se sećam postoji zakon koji se ne sprovodi u kom piše o blizancima i nama da ne možemo da budemo privatizovani jer smo od nacionalnog značaja. A čini mi se da je problem što niko neće da kupi ostatak ponude.
+1
o tome se radi.
https://sportal.blic.rs/fudbal/domaci-f ... 8424510734
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9940
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Voja »

Eto, niko nije savrsen, pa ni ja :mrgreen:
Image
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3899
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Red Marquis »

Izuzeti od privatizacije, ali Zakon o privatizaciji NE POSTOJI.
Io odio Belgrado
User avatar
slanobarac
Posts: 3640
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by slanobarac »

Red Marquis wrote: Sun Dec 10, 2023 5:52 pm Izuzeti od privatizacije, ali Zakon o privatizaciji NE POSTOJI.
To znači da niko ne može da uleti lovom u npr. Javor i bude vlasnik kluba?
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Turija »

Red Marquis wrote: Sun Dec 10, 2023 5:52 pm Izuzeti od privatizacije, ali Zakon o privatizaciji NE POSTOJI.
Tako je.

Postoje samo necije reci, koje sutra mogu biti drugacije.
Ako postoji taj zakon o privatizaciju, mora postojati i na sajtu Skupstine Srbije da ga je izglasala.
Zakon o sportu, ne znaci i zakon o privatizacij sportskih klubova.

Ko misli da @Red Marguis, @Voja i ja nismo u pravu i ima zelju i vremena, neka pokusa da pronadje taj Zakon o privatizaviji sportskih klubova i bice nam svima potpuno jasne stvari.
:cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3899
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Red Marquis »

slanobarac wrote: Sun Dec 10, 2023 6:46 pm
Red Marquis wrote: Sun Dec 10, 2023 5:52 pm Izuzeti od privatizacije, ali Zakon o privatizaciji NE POSTOJI.
To znači da niko ne može da uleti lovom u npr. Javor i bude vlasnik kluba?
Naravno da ne može, taj zakon o privatizaciji čak i nije u planovima. Bilo je pomena kad se donosio taj Zakon o sportu da bi u budućnosti nekoj možda mogli da se dodaju amandmani, ali od toga se odustalo.
Član 179
Privatizacija imovine i kapitala u društvenoj, odnosno javnoj svojini u organizacijama u oblasti sporta urediće se posebnim zakonom.

Može neko da uđe negde uz dogovor sa lokalnim i republičkim vlastima, ali isto tako može da i ode, jer su svi klubovi i dalje udruženja građana. I tako će ostati i ubuduće jer se preko klubova mogu izvlačiti i prati novci a i eventualni bunt navijački koji bi se mogao preliti u politiku je nešto što nikome ovde ne odgovara.
Io odio Belgrado
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9940
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Voja »

Red Marquis wrote: Sun Dec 10, 2023 5:52 pm Izuzeti od privatizacije, ali Zakon o privatizaciji NE POSTOJI.
Eto ga sad, i ja bih na kviz pitanju od milion dolara odgovorio ovako, al me zbunise ovi posle moje poruke da im cak i poverovah :mrgreen:
Image
User avatar
slanobarac
Posts: 3640
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by slanobarac »

Voja wrote: Sun Dec 10, 2023 8:39 pm
Red Marquis wrote: Sun Dec 10, 2023 5:52 pm Izuzeti od privatizacije, ali Zakon o privatizaciji NE POSTOJI.
Eto ga sad, i ja bih na kviz pitanju od milion dolara odgovorio ovako, al me zbunise ovi posle moje poruke da im cak i poverovah :mrgreen:
Pročitaj član 187,stav dva, osma alineja i biće ti jasnije kad odeš u kviz. :mrgreen:
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
021
Posts: 860
Joined: Fri Jan 21, 2005 6:46 pm

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by 021 »

slanobarac wrote: Sun Dec 10, 2023 6:46 pm To znači da niko ne može da uleti lovom u npr. Javor i bude vlasnik kluba?
Zanimljivo je da se po Zakonu o sportu novi klubovi mogu osnovati kao sportsko privredno društvo (kao d.o.o. ili akcionarsko društvo), dok je privatizacija postojećih klubova nemoguća zbog nepostojanja propisa, kao što je Red Marquis već napisao.

Dakle, teoretski bi bilo moguće napraviti privatni klub, ali bi se moralo krenuti iz najnižeg ranga.
CRD FCV
Posts: 1732
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by CRD FCV »

Да ли би могао да се новоосновани приватни клуб фузионише са неким постојећим и тако прескочи неколико рангова?
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1289
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by MiSmoFKV! »

Meni kao duduku za pravo onda uopšte nisu jasni Čukarički, Voždovac i TSC. Zar oni nisu privatni klubovi?
User avatar
N13
Posts: 2113
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by N13 »

MiSmoFKV! wrote: Mon Dec 11, 2023 2:16 am Meni kao duduku za pravo onda uopšte nisu jasni Čukarički, Voždovac i TSC. Zar oni nisu privatni klubovi?
Nisu. Funkcionisu kao sto je Hajduk Kula funkcionisala u vreme Dzombe, ili cak i mi u vreme Kan Kana.
Na papirima to nije privatan klub, iako u praksi to deluje da jeste... jedan covek se pita za gotovo sve. Finansira klub iz svog dzepa, ali i uzima lovu od profita.

Ne znam kakav je tacno statut tih klubova, ali predsednici nisu vlasnici tih klubova. Npr ne mogu da prodaju taj klub nekome i uzmu pare od toga. Niti u slucaju da preminu, ne prenosi se vlasnistvo kluba zakonom o nasledju (kod nas se to prakticno i desilo :mrgreen: ), vec se bira nova osoba koja ce voditi klub.
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4072
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Rabba »

N13 wrote: Mon Dec 11, 2023 8:39 am Nisu. Funkcionisu kao sto je Hajduk Kula funkcionisala u vreme Dzombe, ili cak i mi u vreme Kan Kana.
Mislim da grešiš za Čukarički. Čukarički je d.o.o. i mislim da je u potpunosti u vlasništvu tog Obradovića. Nije osnovan kao doo, ali je u onom periodu ljute krize odrađena neka muljaža i mislim da je klub sada privatan. Voždovac i TSC definitivno nisu privatni. Mislim da je i Radnički 1923 d.o.o. ali ne znam ko je vlasnik kluba.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
Deep Purple
Posts: 4021
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Deep Purple »

Rabba wrote: Mon Dec 11, 2023 9:22 am
N13 wrote: Mon Dec 11, 2023 8:39 am Nisu. Funkcionisu kao sto je Hajduk Kula funkcionisala u vreme Dzombe, ili cak i mi u vreme Kan Kana.
Mislim da grešiš za Čukarički. Čukarički je d.o.o. i mislim da je u potpunosti u vlasništvu tog Obradovića. Nije osnovan kao doo, ali je u onom periodu ljute krize odrađena neka muljaža i mislim da je klub sada privatan. Voždovac i TSC definitivno nisu privatni. Mislim da je i Radnički 1923 d.o.o. ali ne znam ko je vlasnik kluba.
“Zbog duga od oko 1,3 milijarde dinara tadašnje Društveno preduzeće za sportske aktivnosti „FK Čukarički Stankom” palo je u stečaj, a 18. novembra 2011. proglašen je bankrot. Na aukciji 17. aprila 2012. kupio ga je ADOK, pa su „brđani” dobili svežu krv i oživeli. Postali su prvi privatni klub u Srbiji.”

“U aprilu 2012. kompanija ADOC kupila je na javnom nadmetanju FK Čukarički. Bila je to ne samo sportska vest dana. S razlogom. Srbija, već pomalo umorna od fudbalskih grdosija s prefiksom "udruženja građana" koje su decenijama narodnim parama timarili politički i svi drugi moćnici, dobila je prvi privatizovan fudbalski klub. Registrovan je kao d.o.o.”
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9940
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Voja »

Rabba wrote: Mon Dec 11, 2023 9:22 am
N13 wrote: Mon Dec 11, 2023 8:39 am Nisu. Funkcionisu kao sto je Hajduk Kula funkcionisala u vreme Dzombe, ili cak i mi u vreme Kan Kana.
Mislim da grešiš za Čukarički. Čukarički je d.o.o. i mislim da je u potpunosti u vlasništvu tog Obradovića. Nije osnovan kao doo, ali je u onom periodu ljute krize odrađena neka muljaža i mislim da je klub sada privatan. Voždovac i TSC definitivno nisu privatni. Mislim da je i Radnički 1923 d.o.o. ali ne znam ko je vlasnik kluba.
A da nije i Vosa d.o.o?
Image
Post Reply