Transferi

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
djoks
Posts: 102
Joined: Fri Jul 28, 2023 12:25 pm

Re: Transferi

Post by djoks »

Rakovac wrote: Sat Jan 06, 2024 8:51 pm Nadam se dolasku 3 do 4 igrača maksimalno i to na pozicijama u veznom redu i napadu. Mislim da je potpuno bespotrebno dovoditi bekove ili centarhalfove tu smo sasvim OK.
Ту смо сасвим ок? Примили смо 32 гола у 19 кола. Једини гори од нас су Панчево и Крагујевац
User avatar
ernesto
Posts: 1222
Joined: Sat Sep 10, 2011 5:37 am

Re: Transferi

Post by ernesto »

Rabba wrote: Sat Jan 06, 2024 9:26 pm
ernesto wrote: Sat Jan 06, 2024 8:10 pm Kunta je pravo osvezenje.radi odlican posao.
Vec tokom sledece nedelje pocinju pojacanja da dolaze!
Po tvom upisu, pre mi deluje da će da stižu drva na metar. Blanko od mene više nikom ne verujem. Čekam rezultate, pa ćemo laički da ocenimo.
Pametno se radi ovaj prelazni rok,i sto ae tice i dolazaka a i odlazaka.
Rakovac
Posts: 137
Joined: Sun Sep 24, 2023 5:59 pm

Re: Transferi

Post by Rakovac »

Po meni chalfovi Rosić i Crnomarković najbolji par u ligi, možda je samo zvezda tu jača. Tri leva beka imamo nijedan nije loš(Djordjević,gruzin i Bukinac) a ni Lazarević ni Bjeka nisu loši na desnom beku. Puno golova smo primili zato što nam je sredina bila loša, fali nam jedan igrač tipa Drinčića najviše u timu. I na prednjem veznom nemamo kvalitet(Zuka i Uroš slabi), a i Kembel je vrlo slaba zamena za Čumića, Zato, po meni, zadnji i prednji vezni i jedno krilo.
User avatar
Deep Purple
Posts: 4034
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Transferi

Post by Deep Purple »

Rakovac wrote: Sat Jan 06, 2024 10:12 pm Po meni chalfovi Rosić i Crnomarković najbolji par u ligi, možda je samo zvezda tu jača. Tri leva beka imamo nijedan nije loš(Djordjević,gruzin i Bukinac) a ni Lazarević ni Bjeka nisu loši na desnom beku. Puno golova smo primili zato što nam je sredina bila loša, fali nam jedan igrač tipa Drinčića najviše u timu. I na prednjem veznom nemamo kvalitet(Zuka i Uroš slabi), a i Kembel je vrlo slaba zamena za Čumića, Zato, po meni, zadnji i prednji vezni i jedno krilo.
+1
Savcic Luka
Posts: 424
Joined: Mon Sep 04, 2023 6:24 pm

Re: Transferi

Post by Savcic Luka »

[/quote]
Rakovac wrote: Sat Jan 06, 2024 10:12 pm Po meni chalfovi Rosić i Crnomarković najbolji par u ligi, možda je samo zvezda tu jača. Tri leva beka imamo nijedan nije loš(Djordjević,gruzin i Bukinac) a ni Lazarević ni Bjeka nisu loši na desnom beku. Puno golova smo primili zato što nam je sredina bila loša, fali nam jedan igrač tipa Drinčića najviše u timu. I na prednjem veznom nemamo kvalitet(Zuka i Uroš slabi), a i Kembel je vrlo slaba zamena za Čumića, Zato, po meni, zadnji i prednji vezni i jedno krilo.
Na početku sezone se ne bih složio sa ovim, ali sada da.
S tim da bih na desnoj strani pojačao konkurenciju, ali sredina je svakako prioritet.
User avatar
N13
Posts: 2132
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Transferi

Post by N13 »

Rakovac wrote: Sat Jan 06, 2024 10:12 pm Po meni chalfovi Rosić i Crnomarković najbolji par u ligi, možda je samo zvezda tu jača. Tri leva beka imamo nijedan nije loš(Djordjević,gruzin i Bukinac) a ni Lazarević ni Bjeka nisu loši na desnom beku. Puno golova smo primili zato što nam je sredina bila loša, fali nam jedan igrač tipa Drinčića najviše u timu. I na prednjem veznom nemamo kvalitet(Zuka i Uroš slabi), a i Kembel je vrlo slaba zamena za Čumića, Zato, po meni, zadnji i prednji vezni i jedno krilo.
Slazem se sa vecim delom, osim za desne bekove.
Levi bekovi su nam zapravo sasvim u redu (trenutno u svetu fudbala je levi bek najdeficitarnija pozicija... a mi ni u reprezentaciji od Sinise Mihajlovica nemamo kvalitetnog levog beka). Cak i da dovedemo novog levog beka, nece biti nista kvalitetniji od ovih sto imamo, jer zbog deficita na toj poziciji, cak i oni slabiji su dosta skupi na trzistu. Mi imamo trojicu sasvim solidnih (iskusnog igraca, talentovanog klinca i stranca). Tako da bih rekao da smo tu popunjeni.
Ali desni bek nam je kritican jako. Bjekovic nije za fudbal, i ponovicu opet, za njega je pametnije da ode i upise neki fakultet, a fudbal batali. Mozda sam previse kritican i surov, ali tu je vise godina, i ama bas ni jednom me nije demantovao za sve te godine. Lazarevica bih zadrzao da bude rezerva nekom novom desnom beku koji ce da pravi razliku na desnoj strani i ofanzivno i defanzivno. Ruku na srce, Lazarevic mi u poslednje vreme deluje da se bas dobro skontao sa Radulovicem, pa njih dvojica cak u mogu ok funkcionisati. Problem je sto kad nema Radulovoca, Lazarevic bude najgori na terenu.

I moram se sloziti sa stavom da je razlog za puno primljrnih golova vezni red, a ne odbrana. Odbrana se igra u veznom redu, a stoperi su tu da krpe rupe, kojih ne sme biti puno. A ako duva promaja u veznom redu, ne postoje stoperi na svetu koji to mogu zakrpiti. Uostalom dovoljno je pogledati generalno u svetu. Ekipe koje primaju najmanje golove su upravo one koji imaju vrhunski vezni red, a ne odbranu.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9978
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Transferi

Post by Voja »

Kako ste krenuli jos cemo zakljuciti da imamo super tim kom pojacanja i ne trebaju. Ako cemo da se vodimo onom izrecenom, da za godinu/dve napadamo titulu, u ovom timu ne vidim ni kamen temeljac, a kamoli ceo temelj za takav projekat. Kako je vezni red razlog za puno primljenih golova tako su cak i u vecoj meri losi bekovi razlog za malo datih golova. Uh kad samo pogledam ulogu bekova u Al Hilalu kojeg gledam zbog SMSa :roll:

Evo bas proverih nasa 4 beka do sada 1 gol i 2 asistencije, njihova 4 beka 4 gola i 9 asistencija. A opet ovo je samo sirova statistika, a o ucescu u igri, kljucniom loptama, neiskoriscenim centarsutevima da ne pricam(o)
Image
Duplof
Posts: 951
Joined: Fri Aug 12, 2022 10:48 am

Re: Transferi

Post by Duplof »

@Vojo, mislim da niko nije rekao da imamo super tim, svi su nabrojali makar neko mesto u timu s kojim imamo problem. Ko misli da ovoj ekipi ne trebaju pojačanja bilo gde, taj ne želi ni Voši a ni nama navijačima dobro.

Škripi nam svuda, svuda imamo problem, ali budimo svesni da je FKV već godinama u krizi identiteta na svakom mogućem polju, da nemamo resurse, da nam je omladinska škola pod okupacijom raznoraznih likova kojima je mesto iza rešetaka... Možemo do prekosutra ovako nabrajati probleme. Ruke su nam vezane da budemo redovno 3. ili 4. svake sezone, a da ne pričam o tituli, grupnoj fazi u Evropi... Nismo u dobroj poziciji za nalazak dobrih igrača, ali to ne opravdava upravu i sportski sektor da zanemare rupe u vidu desnog beka, ofanzivnog veznog koji bi razigravao krila i napadače, pa i broj napadača u ekipi...
Jedem luka i slanine, navijač sam Vojvodine
User avatar
N13
Posts: 2132
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Transferi

Post by N13 »

Evo jedan banalan primer iz naseg tima koliko je vezni red bitan za odbranu i broj primljenih golova. Brzinski sam preko telefona vadio statistiku, ali mislim da nema gresaka.
Ove sezone smo(neracunajuci 2 kup utakmice, jer nisu relativne, igrali su ugalvom rezervni igraci prootv amaterskih ekipa):
- BEZ Mateusa u timu odigrali 11 utakmica i primili 23 gola, sto je 2.1 primljen kol po utakmici
- SA Mateusom u timu odigrali 10 utakmica i primili 13 golovoa, sto je prosek 1.3 po utakmici.

Pritom, racunao sam da je u timu ako je proveo na terenu 45 minuta ili vise.

Dakle, za gotovo citav jedan gol po utakmici se razlikuje broj primljenih golova kada je samo jedan vezni igrac u pitanju. A zamislite tek koliko je to bitno kada se radi o celom veznom redu kojeg cini 5 igraca.
User avatar
Mare_Liman
Posts: 1233
Joined: Fri Jun 16, 2023 8:21 pm
Location: Лиман III

Re: Transferi

Post by Mare_Liman »

Voja wrote: Sun Jan 07, 2024 12:31 am Kako ste krenuli jos cemo zakljuciti da imamo super tim kom pojacanja i ne trebaju. Ako cemo da se vodimo onom izrecenom, da za godinu/dve napadamo titulu, u ovom timu ne vidim ni kamen temeljac, a kamoli ceo temelj za takav projekat. Kako je vezni red razlog za puno primljenih golova tako su cak i u vecoj meri losi bekovi razlog za malo datih golova. Uh kad samo pogledam ulogu bekova u Al Hilalu kojeg gledam zbog SMSa :roll:

Evo bas proverih nasa 4 beka do sada 1 gol i 2 asistencije, njihova 4 beka 4 gola i 9 asistencija. A opet ovo je samo sirova statistika, a o ucescu u igri, kljucniom loptama, neiskoriscenim centarsutevima da ne pricam(o)
Буквално како сам кренуо да читам, гледам и не верујем да се форум сложи, ваљда Божић па зато, кука се целе године како нико не заслужује да носи дрес, целу екипу треба мењати, сад нам само задњи и офанзивни везни фале да нападамо титулу :cheers:

Слажем се свакако за горе речено, ја бих довео Моглија искрено па до краја сезоне бар па нек се доводи нешто квалитетније ако им не буде ваљао, ал мислим да би са Моглијем и Лазаревћем у ротацији стварно имали добру десну страну, сад наравно зависи у којој формацији будемо играли, али Могли је свакако одличан и на винг беку...
"Војводина је на једној страни, а сви остали су на другој, тако је увек било и тако ће заувек остати."
User avatar
rykerfcv
Posts: 896
Joined: Thu Oct 06, 2022 8:50 pm

Re: Transferi

Post by rykerfcv »

Mare_Liman wrote: Sun Jan 07, 2024 1:58 am
Voja wrote: Sun Jan 07, 2024 12:31 am Kako ste krenuli jos cemo zakljuciti da imamo super tim kom pojacanja i ne trebaju. Ako cemo da se vodimo onom izrecenom, da za godinu/dve napadamo titulu, u ovom timu ne vidim ni kamen temeljac, a kamoli ceo temelj za takav projekat. Kako je vezni red razlog za puno primljenih golova tako su cak i u vecoj meri losi bekovi razlog za malo datih golova. Uh kad samo pogledam ulogu bekova u Al Hilalu kojeg gledam zbog SMSa :roll:

Evo bas proverih nasa 4 beka do sada 1 gol i 2 asistencije, njihova 4 beka 4 gola i 9 asistencija. A opet ovo je samo sirova statistika, a o ucescu u igri, kljucniom loptama, neiskoriscenim centarsutevima da ne pricam(o)
Буквално како сам кренуо да читам, гледам и не верујем да се форум сложи, ваљда Божић па зато, кука се целе године како нико не заслужује да носи дрес, целу екипу треба мењати, сад нам само задњи и офанзивни везни фале да нападамо титулу :cheers:
Nije tu nesto dobro cim se svi slazemo :mrgreen:
УПРАВА НАПОЉЕ!
User avatar
Deep Purple
Posts: 4034
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Transferi

Post by Deep Purple »

Hristos se rodi !

Pa da vam u prazničnom duhu javim da će otići oni koji su razočarali i(li) igrali malo.

Možda bude i pet šest dolazaka. Trebalo bi od srede-četvrtka da bude sve poznatije. Sa igračima sa kojim pregovaramo je gotovo sve dogovoreno, najviše zavisi od funkcionera drugih klubova. Trebalo bi da bude svega od egzotike, domaćih stranaca, susednih “stranaca” pa ko kako shvati itd…
Ima tu poznatih a i igrača za koje se prvi put čuje.

Kuntić je pronašao jednog stranca ako on stigne biće interesantno videti reakcije.

Potencijalno možda zaradimo na jednom fudbaleru lepo obeštećenje, možda će vas iznenaditi ko je u pitanju a možda i ne. Mislim da ako on ode da će ljudi sa foruma biti zadovoljni njegovom zamenom.


Kao što ste i navikli čim se nešto parafira odnosno bude “done deal” podeliću sa vama. Još je relativno rano pričati, biće sve poznatije u toku nedelje.
Last edited by Deep Purple on Sun Jan 07, 2024 12:07 pm, edited 2 times in total.
User avatar
Uvek sa tobom
Posts: 1483
Joined: Wed Jun 24, 2009 12:05 pm

Re: Transferi

Post by Uvek sa tobom »

Deep Purple wrote: Sun Jan 07, 2024 11:58 am Hristos se rodi !
Ваистину се роди, срећан Божић браћо.
УВЕК МИ СМО БИЛИ УЗ ТЕБЕ . . .
hvylarn
Posts: 446
Joined: Thu Jan 20, 2022 10:54 am

Re: Transferi

Post by hvylarn »

Deep Purple wrote: Sun Jan 07, 2024 11:58 am Hristos se rodi !

Pa da vam u prazničnom duhu javim da će otići oni koji su razočarali i(li) igrali malo.

Možda bude i pet šest dolazaka. Trebalo bi od srede-četvrtka da bude sve poznatije. Sa igračima sa kojim pregovaramo je gotovo sve dogovoreno, najviše zavisi od funkcionera drugih klubova. Trebalo bi da bude svega od egzotike, domaćih stranaca, susednih “stranaca” pa ko kako shvati itd…
Ima tu poznatih a i igrača za koje se prvi put čuje.

Kuntić je pronašao jednog stranca ako on stigne biće interesantno videti reakcije.

Potencijalno možda zaradimo na jednom fudbaleru lepo obeštećenje, možda će vas iznenaditi ko je u pitanju a možda i ne. Mislim da ako on ode da će ljudi sa foruma biti zadovoljni njegovom zamenom.


Kao što ste i navikli čim se nešto parafira odnosno bude “done deal” podeliću sa vama. Još je relativno rano pričati, biće sve poznatije u toku nedelje.
Daj imena pa da možemo u miru ovaj dan da provedemo. :o
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4095
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by Rabba »

Hvala na informacijama @ernesto i @deep, kao što rekoh, dok ne vidim imena i broj odlazaka i dolazaka, od mene nema blanko podrške, niti ima nekog preteranog uzbuđenja. Počeli su prelazni rok sa Bandovićem, imam svako pravo da budem izrazito skeptičan. A u klubu su nam i dalje Bogdanović, Soković, Kerkez, Tanjga mlađi. Do srede-četvrtka se mogu strpeti.

Srećni praznici svima!
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
Post Reply