18. kolo: Vojvodina-Cukaricki 4:0

aNS
Posts: 327
Joined: Sun Jun 28, 2009 2:00 pm

Post by aNS »

Мрђа ме баш изненадио, данас је некако више гледао како да шутне или дода а не како да падне. Неко је споменуо Меду, и ја заиста не знам шта се са њим дешава, али борбеност не изостаје.
Честитке Ђумију на првој победи али мени се нису свиделе измене. Не знам зашто Вук није добио шансу или Руни. И никако ми није јасно зашто је Тумба био на клупи а Ђура на терену, свака част њему на борбености али Тумба ипак зна више са лоптом.
van der iV a.k.a Totti
Posts: 635
Joined: Sun Jan 23, 2005 11:04 am
Location: Point Place

Post by van der iV a.k.a Totti »

Pored ubedljive pobede protiv smesnog protivnika,daleko sam od nekog zadovoljstva.Mereba je sjajan,zelim mu samo da se sto pre proda,decko zasluzuje da igra u mnogo jacoj ligi.Tadic je OCAJ,OCAJ,OCAJ.Vidjao sam brze i pokretljivije 50ogodisnjake,ovo danas je sramota pre svega za njegovu mladost.Znanje nikad nije ni imao,tako da se tu nije ni obrukao.Mrdja za neprepoznati(konacno da imam razloga da ga pohvalim)!Samo se bojim da je ova utakmica bila da se pokaze novom treneru i iz inata nama pljuvacima,racunam da ce vec protiv partizana biti dobri,stari Dragan.Adjuru sasvim dobar,jedna od boljih njegovih partija.Nije mi jasno sta ce onaj smesni cilager Djurisic na terenu?Nit ima znanja,nit je perspektiva,a i zesce je nespreman.Nestorovic nije presao pola,pa eto nije stigao da pokaze svoje ocigledne nedostatke u igri.Meda je u krizi,ali vredan je to momak,prevazici ce on to.Bilbija totalno pogubljen,mozda je u pitanju samo los dan.Vule standardno dobar i pozrtvovan,nadam se da ce i on uspeti da unovci svoj trud i zalaganje u inostranstvu.
A sad malo o Djumiju.Znao sam da smo mi previse ocekivali,ali on je zaista premalo uradio.Prva izmena tek u 73. minutu,a Tadic je bio zreo za izmenu jos na poluvremenu,kao i Bilbija.Za pohvalu je ulazak Kataia,ali je za kritiku sto nije usao i Smiljanic.Veliki minus je sto Mitosevica i Karana nije bilo ni na klupi,to je nedopustivo.Ali najveci je minus ulazak Stjepanovica,tad sam mogao komotno ustati i otici sa stadiona.
Smederevo ce biti pravi ispit,ako se ta utakmica ne pobedi,nemam razloga da dolazim da gledam tekmu sa partizanima.
DOSTA JE BILO AUTOKRATIJE-UPRAVA NAPOLJE!!!
User avatar
tulip
Posts: 633
Joined: Fri Jan 23, 2009 10:31 am
Location: tik uz VOŠU

Post by tulip »

Dobra utakmica i dobar rezultat protiv fenjeraša. Ništa više i ništa manje.
Najviše mi je drago što smo rezultatski ubedljivo pobedili, zbog nas samih i zbog Đumija. Đumi je bio toliko nabijen adrenalinom na ovoj utakmici, da mi se činilo da će u pojedinim situacijama utrčati na teren da pokaže igračima šta je zamislio. Samo neka tako nastavi sa motivisanjem igrača i vođenjem utakmice, ali ga je to verovatno pomalo i omelo pa nije obratio pažnju na vreme na semaforu. Trebao je trojici rezervnih igrača da da više vremena za igranje. Ovako su Katai, Slaven i Tumba jedva sastavili u igri poslednjih 10 minuta.
Čuo sam komentare na stadionu da je Merba extra, ali da se malo halavi. To sada čitam i od pojedinih članova foruma. Merbi dajem punu podršku i želim mu da nastavi sa šou programom: "ubacite žetone, krećemo..."
Za Medu mogu da iznesem svoje zapažanje da mu je defanziva, tj. situacije kada treba da spreči napad protivničke ekipe za čistu desetku. Medjutim, primetan je malo strah u situacijama kada mu je lopta u nogama i kada treba da otpočne sa organizacijom našega napada. Dešava mu se poneki pogrešan kratki pas ili ziheraško vraćanje lopte u nazad. Zato njemu upućujem samo jedan roditeljski savet: iskoristi Medo sav svoj potencijal i talenat i svu podrušku nas navijača i proćićeš u karijeri slično Kačaru, u suprotnom, možda završiš kao bivši kapiten Pop.
Vule je na današnjoj utakmici bio više nego "klasika". Ako nastavi ovim tempom, za očekivati je da krenu i njegove asistencije, a možda i po koji gol.
Đura je pokazao na ovoj utakmici šta bih želeo da i Meda radi sa loptom. On prosto čuva loptu u svom posedu kao da je u zaključanom trezoru, a pasovi u prostor od preko 20-30 metara mu prosto imaju oči, pa se napadači za tili čas nađu u gol šansi.
Mrđu i Duću ovom prilikom ne bih da hvalim iako su zaslužili, već im poručujem da nastave sa nadogradnjom kolektivne igre. Samo tako će, kao što sam Đumi kaže, nesumnjivi individualni kvalitet pojedinca isplivati na površinu, ako bude bio podređen timskom duhu.
DAJ GOL!!!
User avatar
Nevernik
Posts: 520
Joined: Tue Sep 22, 2009 11:06 pm

Post by Nevernik »

Ne valja kad izgubimo, ne valja kad pobedimo 4:0.
Kada izgubimo, izgubili smo od smesne ekipe. Kada pobedimo, pobedili smo smesnu ekipu.
Izgleda da bi pojedinci jedino bili zadovoljni sa pobedom od 9:0. ali jedino da u ekipi bude jedanaest momaka iz naseg omladinskog pogona. I to samo oni za koje smo 100% sigurno da nisu navijaci nekog drugog tima.

Rutinska pobeda nad najslabijom ekipom u zemlji. Uz slabu igru, dosta gresaka i ne preteranu imaginaciju igraca.
Drugim recima, standardna utakmica srpske lige.

Kao sto sam i rekao, Djumi ce imati problem sa velikim ocekivanjima navijaca. Mada je i on danas pokazao odsustvo osecaja za pravovremenu izmenu. Ali, tek je prva utakmica, i koliko vidim na konferenciji bio je bolestan cele nedelje, tako da mu oprastam :)

Nadam se da ce neko Merbi objasniti da to sto on radi lepo izgleda, ali ako nikom ne doda loptu ucinak je isti kao da to radi Slaven. Samo je umetnicki dojam lepsi.
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3899
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Post by Red Marquis »

Meni ovaj meč nije uopšte iznenadio, samo sam na B92 Fantasy-u promašio za jedan gol u mreži Čuke. Od njih nisam ništa video danas, i nadam se da im druga liga nije daleko. Oni nisu merilo ničega.
Sačekaću Smederevo i videti prvi test za novog trenera. I nije valjda Đumi prvi od 15-tak trenera koji su prodefilovali sa integritetom? Ja ne znam kako vi očekujete korenite promene sa istim ljudima u upravi.
Rekoh, Smederevo će mi već nagovestiti šta da očekujem protiv partizana, na to ću doći jer neću moći kući ostati, ali sledeće kolo će mi reći imam li uopšte čemu da se nadam. Ali sačekajmo.
p.s.Duću ne bih na klupu stavio, već na tribine sledeće kolo.
Io odio Belgrado
shecky
Posts: 1410
Joined: Sun Aug 20, 2006 11:44 am

Post by shecky »

Bas tako... jbt samo kukate i svaka vam dlaka smeta...
Jel opet ne valjda Mrdja zato sto nije dao par lopti iz prve Nemanji?.. jeste trebao je al jbg nije..
Al je zato dao 2 gola bio asistent Duci i napravljen je penal nad njim.. ocena 9! Eto jos da je ubo i 3 gol to je za 10ku!
Ne branim ga samo sam realan.
Sto se ostalih tice... Meda pogubljen nesto ne valja sa njim...Djura bas i ne zna fudbal al zato ima snage za 2 utakmice a po teskom terenu takvi i trebaju.
Duca je morao biti zamenjen sa recimo Adamson bez obzira dal mu je to pozicija ili ne.
Sad vam i Mereba ne valja...pa neka se halavi koliko god oce niko mu ne mere nista i steta sto nije dao gol a mogo je bar 2.
E da.. gospodin Pletch je fantastican!!!!!! obozavam da ga gledam ali me samo nervira sto svaku loptu ispucava ali sta ces kad nema druge...on je skinuo 90% lopti u odbrani. A Djurisic i Nestor i nisu bili toliko losi cak sam pozitivno iznenadjen mada Cuka bas i nije ekipa za ocene nasih igraca.
A sto se formacije tice meni se sa istoka cinila 3-4-1-2
User avatar
Qr0nJa
Posts: 416
Joined: Thu Sep 06, 2007 6:23 pm

Post by Qr0nJa »

Evo da i ja kazem nesto o utakmici. Mislim da smo dobro odigrali. E sad pitanje je kako bi tekao dalje tok meca da Brka nije odbranio onaj zicer na pocetku meca.Mrdja danas surprisingly dobar,mada se i on izalavio da bi dosao do hat-tricka,a kad je promasio nekoliko zicera,odlucio se za asistenciju.Moram nesto da kazem,s'obzirom da kritikujete Merebu da se 'alavi. Kao prvo vidi se da zeli da postigne taj prvi gol,toliko da ga je Djumi pustio da izvede penal pre nego sto izadje(videlo se koliko mu znaci da sto pre postigne gol,a samim tim ce mu biti lakse). Vidim i da ga poredite sa Stjepanovicem...izvinite ali je "izlomio" vise igraca u ove tri utakmice nego ovaj u celoj sezoni.
...i nikad ne shvatiti to,sto volim tebe ja ludo jer srce moje vecno za tebe kucace znaj....
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Uhh, dobro je što smo pobedili, a za sve ostalo bih citirao post kolege 021 i upozorio da nas Smederevo ,željno čeka" celom dužinom naše leve strane.
Nadam se da Smiljanić i Adams neće odraditi i tu utakmicu iza gola, i da će bar dvojica, koji su danas igrali, odgledati meč sa lepih smederevskih tribina.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Nevernik
Posts: 520
Joined: Tue Sep 22, 2009 11:06 pm

Post by Nevernik »

Qr0nJa wrote:Moram nesto da kazem,s'obzirom da kritikujete Merebu da se 'alavi. Kao prvo vidi se da zeli da postigne taj prvi gol,toliko da ga je Djumi pustio da izvede penal pre nego sto izadje(videlo se koliko mu znaci da sto pre postigne gol,a samim tim ce mu biti lakse). Vidim i da ga poredite sa Stjepanovicem...izvinite ali je "izlomio" vise igraca u ove tri utakmice nego ovaj u celoj sezoni.
Ovo je naravno tacno.

Moje poredjenje je bilo samo sto se tice krajnjeg efekta.
Merbi izlomi pet igraca, dodje do prilike ali zbog njegove " alavosti " to propadne. Slaven izlomi jednog igraca ( i to uz dosta srece :wink: ) ali zbog njegove alavosti akcija propadne.
Rezultat obe akcije je nula, uz lepsi umetnicki dojam zbog Merbijevih kvaliteta.

To je sve. Njih dvoje se ne mogu porediti po nicemu drugom. Merbi je za Slavena klasa.
Nadam se da je ipak u pitanju velika zelja kod njega a ne njegov igracki stil, jer mi se cini da on ima predispozicije da bez problema postane najbolji igrac ove nase tuzne lige.
Minja
Administrator
Posts: 1911
Joined: Thu Jan 13, 2005 12:45 am

Post by Minja »

Pre foto galerije par reci.

Pobeda za Djumijev start. Cista i zasluzena.

Tim ocekivan, rezultat - ne. Pobedili smo sa ipak prevelikom razlikom u odnosu na prikazano, a Cukaricki je zasluzio da postigne barem jedan pogodak.

Po meni, igrac utakmice je... Zeljko Brkic. Nije imao mnogo posla, ali kod 0:0 odbranio je nemoguce i sprecio da i ova utakmica ode u dramu i nervozu.

Mrdja danas raspolozen i konkretan i na dusu mogu da mu stavimi samo nekoliko suteva na gol iz poprilicno losih pozicija, iako su saigraci imali bolju situaciju. E sad, da ne bude da ga samo kritikujem... Mrdja je danas nepravedno zakinut za het-trik. Nije mi jasno zasto nije sutirao penal. Logika kaze da je trebao. Konacno, nad njim je i napravljen taj faul.

Poznati problemi u odbrani danas nisu kaznjeni od protivnicke ekipe, ali ne treba ni sumnjati da, ako potraju, hoce na nekoj narednoj utakmici, jer trenutno imamo jednu od slabijih odbrana u celoj ligi. Iskoristicu opservaciju kolege sa sajta, Nestorovic je uplasen i samo gleda kako da preda loptu, sto pre, i bilo kome. Djurisic je spor i nema sanse da povata igrace, pogotovo ako proboj dolazi po Nestorovicevoj strani. Plec zatvara majstorski, ali je i on spor. A ako uzmemo da Tadic i Mareba uopste ne igraju odbranu, onda problemi po levoj strani postaju jos delikatniji. I to ce, kanda, da bude mac nad glavom tokom citavog prolecnog dela.

Sve u svemu, prezadovoljan rezultatom, ne bas toliko samom igrom, a sada je na Strucnom stabu da pegla jedan po jedan problem i da nastavi sa dobrim rezultatima.
Last edited by Minja on Sat Apr 17, 2010 6:01 am, edited 1 time in total.
User avatar
postman
Posts: 260
Joined: Sun Aug 16, 2009 8:24 pm
Location: Klisa

Post by postman »

To ti je tipican srpski mentalitet.Ne valja kad izgubimo,ne valja kad pobedimo.
Slazem se da je Cukaricki slaba ekipa ,ali nije ni mogla bolje jer joj mi nismo dali.Treba i kuditi,naravno,ali mislim da pojedinci traze dlaku u jajetu.
Voleo bih da mi neko kaze sta je to trebao Djumi da uradi da bi svi bili zadovoljni - da ubaci 17 igraca odjednom da igraju,i od toga bar 10 iz omladinskog pogona.Za prvu utakmicu od novog trenera na klupi - meni dosta - 4:0 !Bilo je i gresaka,al i je mnogo vise bilo dobrih poteza,lepih pasova,ubacivanja,dosta trcanja,borbenosti,neki su igrali bolje ,neki slabije,to je normalno.Citam kako bi trebalo ubaciti Adamsa,Smiljanica,Vuka... Mozda...A mozda i ne...To je samo Djumijevo pravo (bar se nadam da je tako, ili bar na papiru je tako) da sastavlja taktiku i tim.Danas se ispostavilo da su i taktika i sastav tima bili dobri .Jeste,jer je utakmica zavrsena 4 :0 i gotovo.
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Minja wrote:... Mrdja je danas nepravedno zakinut za het-trik. Nije mi jasno zasto nije sutirao penal. Logika kaze da je trebao. Konacno, nad njim je i napravljen taj faul.
.
Minja, ja mislim da je to, ipak, bio veoma dobar potez Djumija.
Merebašviliju je trebao gol da probije golgeterski maler, a Mrđa nek ostane željan tog (,,uskraćenog") gola i neka ga da na sledećoj utakmici.Po mnogim trenerskim mišljenjima, penal ne bi trebao da izvodi igrač nad kojim je on napravljen.
S druge strane, trenerov potez je veoma pedagoški, da se nauči lekcija do kraja i da kapiten ne bude alav na penale, već kolegijalan (ne samo prema Tadiću).
Jer, Merebašvili je ključni igrač ovog tima. Mora samo da popravi kondiciju i onda će mu uspevati velika većina zamisli.Ovako se one reflektuju veoma slično soliranju Slavena Stjepanovića.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
budababa
Posts: 4015
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Post by budababa »

Iako rezultatom možemo biti (pre)zadovoljni, neki bitan napredak u igri nije viđen. Previše pogrešnih dodavanja spustilo je ukupnu ocenu o današnjoj predstavi i to je, uz odbranu, segment na kome bi trebalo najviše poraditi. Solidna partija Mrđe (nije to zbog foruma :wink: ), Merebe, Vuleta, Pleča i Brke, ostali sasvim prosečnog izdanja. Ostali momenti koje bi izdvojio: Bilbija u nekoliko navrata ostao bez dobre šanse za gol zbog sebičnosti Mrđe i Merebašvilija; Đumijevo insistiranje da Gruzin izvede penal; dobili smo dva jako glupa žuta kartona (bliži se polufinale kupa, biće toga sve više). Sve u svemu, nije ni loše, ali nismo ni nešto impresionirani. Divanićemo posle Smedereva.
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
carlons
Posts: 182
Joined: Tue Sep 22, 2009 9:32 pm
Location: Detelinara

Post by carlons »

Minja wrote: Mrdja danas raspolozen i konkretan i na dusu mu mogu staviti samo nekoliko suteva na gol iz prilicno losih pozicija, iako su saigraci bili u boljim. E sad, da ne bude da ga samo kritikujem... Mrdja je danas nepravedno zakinut za het-trik. Nije mi jasno zasto nije sutirao penal. Logika kaze da je trebao. Konacno, nad njim je i napravljen taj faul.
Nevezano za to da li je Mrđa ili neko drugi u pitanju, postoji nepisano fudbalsko pravilo da ne treba penal da šutira igrač nad kojim je napravljen prekršaj.

P.S.
Jedva čekam utakmice sa blizancima i besplatnog ringišpila od strane Džordž-a (Merebe)
:lol:
Minja
Administrator
Posts: 1911
Joined: Thu Jan 13, 2005 12:45 am

Post by Minja »

Dragan Mrđa:

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Locked