23. kolo: Vojvodina-Napredak 1:0

User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

dnevnik wrote:VOŠA POBEDILA NAPREDAK

Šef stručnog štaba Vojvodine Zoran Marić stigao je do prve pobede na domaćem terenu od kada je ponovo seo na klupu Vojvodine. NJegov pobedonosni recept, bar što se rezultata tiče, nije se promenio. Bilo je 1:0 (strelac Tadić iz jedanaesterca) i to je je ishod kojim je Vojvodina najčešće pobeđivala suparnike i u vreme njegovog prvog mandata.


Ono što je novo i bitno drugačije je igra koju je tim demonstrirao u prvih 45 minuta. Lopta je išla brzo i tačno, a u akcijama je učestvovalo po nekoliko igrača. Preciznim i pravovremenim pasom, uz mnogo kretanja, brzinom koju iziskuje moderan fudbal, Vojvodina je u više navrata pretila gostu. Šteta je zato što je postignut samo taj jedan gol, ali od same lopte u mreži poslate na majstorski način od Tadića, lepša je bila sama akcija. Lazetić, Kizito, Tadić, Đurovski i ponovo Lazetić bili su njeni kreatori, a na začetniku akcije skrivljen je i penal.
- U prvom poluvremenu delovali smo za mene sasvim dobro, postigli gol, stvorili još dve prilike. U nastavku sam želeo da inicijativu prepustimo gostima a ispostavilo se da sam pogrešio. Tačno je, imali smo par kontri, ali smo opet u samom finišu mogli da budemo kažnjeni. Možda je na tok dešavanja uticalo i to što sam morao da načinim dve iznuđene izmene (povrede Tadića i Stošića), ali ono što me brine je to da zamene nisu ispunile ono što se od njih očekivalo – bez dlake na jeziku analizira meč Marić.

Vratićemo se zato na Marićevu priču o igračima koji su ispunili njegovo poverenje i sada zaslužuju da budu u timu. Mario Đurovski nikada nije bio sporran kada se igra podredi njegovim osobinama. Marić je to učinio i učinak se video: serija ne samo atraktivnih, već i za tim korisnih poteza. Darko Lovrić odigrao je kako treba da igra štoper. Pravovremen u startu, britak na ivici faula, ali uvek u granicama dozvoljenog, s tačnom predajom lopte iz poslednje linije izvadio je vizu za startnu postavu i za sledeće kolo.
I na kraju - Žarko Lazetić: nejasno je otkud tolika količina antipatije od strane gledalaca prema ovom mladiću i to od prve letošnje prijateljske utakmice na “Karađorđu”? Istina je da kod njega škripi u realizaciji, u tom završnom pasu, ali njegov trud zaslužuje bar podršku na kredit, jer niko se nije zapitao šta bi bilo u subotu da nad Lazetićem nije načinjen prekršaj za najstrožu kaznu? Za zvižduke nikad nije kasno, a utisak je da bi samo uz malo više podrške i ovaj fudbaler pružao bar 30 posto više.

Posebnu pažnju u subotnjem duelu zaslužuju navijači. Svoj 20. Rođendan “Firma 1989” proslavila je na najlepši način. Koreografija, bakljada, petarde, baklje uveličali su slavlje, a pokloni su stigli u vidu transparent čestitke fudbalera, prigodnog poklona i Tadićevog gola. Neka tako nastave i jedni i drugi, jer fudbala bez navijača nema, a navijača, opet, nema bez dobrog fudbala..
AУУУ, госпон Саво!? Чему ови хвалоспеви? Модеран фудбал, подршка,лепе акције....? Он као да је био са нама на Северу а не да је гледао меч. :toilet: :toilet: [/b]
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Ja sam frapiran.
Kao prvo,zamolio bih podbaru da malo pojasni ovo sto je preneo,to jest ko je napisao ono za Lazetica i pre toga analizirao jos neke igrace?Da li je to Savic napisao ili Maric izjavio?Ako je Savic,onda izgleda da su se neciji dzepovi dobrano napunili.Ne znam da li je neko u zadnje vreme primetio tekstove Gavrilovica u Zurnalu,iznenada su se promenili,postali kriticni i dosta je tu toga dobrog pisalo.Da nije to mozda zasto sto je slavina presusila i sada pare idu u dzep gospodina Savica?Kakve se tu transformacije odigravaju.E moja gospodo PLACENI NOVINARI(ali ne samo od strane kuce gde radite),KAKO VAS NIJE SRAMOTA,GDE VAM JE OBRAZ?Upotrebio bi i mnoge grublje reci u vezi toga ko ste i sta ste vi,ali mi to moje vaspitanje i kultura nedozvoljava a i nije posteno prema ostalim ucesnicima foruma.
A da,kako nam svima nije zao jadnog,ubogog,plemenitog,pozrtvovanog Lazetica?Smrc,evo ja ronim teske krokodilske suze.Pa ne treba niko da ga dira,on je prakticno jos dete ima 17 godina(ma onih 27 je greska,neko je zamenio cifre),mladic jedan,pa vreme je pred njim,dajte mu kredita,za jedno 5 godina ce dati gol u prijateljskoj utakmici protiv Kabela a mozda i poveze dva dobra dodavanja.Zamislite koliko ce tada klub time profitirati.A sto se tice Djurovskog,znaci sada smo otkrili tajnu,ceo tim treba njemu da se podredjuje.Pa to je tajna modernog fudbala,sa tim saznanjem mi smo spremni i ligu sampiona da osvojimo,ma kakvi i ligu ujedinjenog svemira,ima da potucemo i dzedaje,Klingonce,Evokse i Kardsijance.Svasta cu jos cuti.A grubijan,preiskusni,zlotvor i pakosnik Aleksic neka se sramoti,kako je smeo da udje u igru i pokvari onakvu rapsodiju na terenu i da ne zadovolji El grande bosa na klupi?Srami se Danijele.Jao,kako mi je pao mrak na oci,tornjaj se lopovska bando napolje iz Vojvodine i svi dalje svoje prljave sape od nje.Svi komplet,i Gajic i Dubroja i Cvetko i Rabren i Maric i Savic i Gavrilovic i Djurovski i Lazetic i Popovic i Mijatovic i Mrdja i Gajicev sin i Popovicev cale i svi komplet menadzeri,svi u vase lepe...Ostavite Vojvodinu nama koji je volimo.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
User avatar
Grof Žekula
Administrator
Posts: 2694
Joined: Fri Jan 28, 2005 10:25 pm
Location: Bulevar

Post by Grof Žekula »

Nešto ovde ne štima...
Moj i izveštaj gospodina Savića su u dijametralnoj suprotnosti.Jel smo nas dvojica gledali istu utakmicu?Možda on ima koje oko viška ili neke specijalne naočare,pa je to sve video iz neke druge perspektive!Ili su,što reče ICE,njegovi džepovi puni a moji prazni i poderani!Eto-sad uvidjam da se utakmica može gledati i džepovima a ne jednim od čula koje nam je Gospod podario!
Moje pisanije je gotovo prepuno loših stvari koje je Lazetić uradio za vreme utakmice a po njemu ispada da je on ubedljivo najbolji igrač iste!
Škripi u realizaciji ali mu vi dajte podršku na kredit?!?!Ubedljivo najbolji vic koji sam čuo danas-NE DAJEM kredit nikome ko ga ne zasluži a naročito ne dotičnom gospodinu!Pa i da je zadužio kredit,vreme je odavno bilo da nešto počne i da vraća i odplaćuje...a ne da mu ja (tj svi mi) konstantno na stari kredit dajem novi uz najpovoljnije uslove za vraćanje istih!
Evo da se zapitam-»Šta bi bilo da nad njim nije načinjen prekršaj za najstrožu kaznu»?A i nije,tj srećom po nas,taj je prekršaj jedino video onaj ko je i trebao da ga vidi da bi mi došli do prednosti-glavni delilac pravde!Pa ništa-tada bi ostalo 0:0,možda bi probali da ih napadamo a ne da se branimo do kraja,možda bi «neko drugi» dobio priliku da bljesne u igri u kojoj je Lazetić toliko dominantan,možda bi i gosti žešće atakovali...sve je to «šta bi bilo kad bi bilo» i ima barem nekoliko desetina različitih scenarija...ali ko se time,a da ima barem,u psihologiji poznatu,donju granicu inteligencije,u opšte bavi?
«Nejasno od kud toliko antipatije»-da,ali samo onima koji ne žele da vide ili namerno ne razumeju šta je antipatija i kako se do nje i takvog odnosa dolazi!!!
«Precizan i pravovremen pas,uz mnogo kretanaja,brzinom koje iziskuje moderan fudba»-DEFINITIVNO nismo gledali istu utakmicu!Ovo je sigurno nešto sa TV-a iz Bundes ili Premijer lige-ovoga na «Karađorđu» u subotu nije bilo!
A i «u našim akcijama je učestvovalo po nekoliko igrača»...HA,HA,HA-sad mi je prosto žao što Lazetić nije probao sve sam,jer bi time njegov učinak na meču bio daleko iznad onoga što je pokazao (a pokazao je PUNO)!
Dobro se ismejah,pa sa osmehom idem i da legnem!Gospodine Saviću-eto neke koristi od svega što ste napisali!
User avatar
Milan
Posts: 4288
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Post by Milan »

grof zekula wrote:
Pogledah danas i deo konferencije za štampu na kojoj je super trener Marić izjavio da je svesno prepustio gostima inicijativu u drugom delu meča...Tim koji se,navodno,bori za vrh domaćeg prvenstava,na svom bunjištu prepušta inicijativu timu koji se bori za opstanak?!?!
Ovo je i meni upalo u oči dok sam gledao konferenciju. Da li je moguće!!!???


p.s. grofe, svaka čast na izveštaju!
POŠTO OBRAZ ???!!!
chinaman
Posts: 247
Joined: Mon Dec 08, 2008 6:04 am

Post by chinaman »

Izgleda da je Zarko Lazetic postao glavna zvezda naseg tima, evo ga i u "Gradjanskom".

Lazetić: Više slobode donelo pobedu

Novinar: B. S., Fotoreporter:


Novosadski crveno-beli uspeli su da se revanširaju Kruševljanima za poraz na početku prolećnog dela šampionata i tako su na najbolji mogući način častili najverniju navijačku grupu "Firma" za 20. rođendan. Jedan od zapaženijih u njihovim redovima bio je Žarko Lazetić, koji kaže da bi bilo dobro kada bi njegova ekipa u nastavku sezone igrala kao tokom prvog poluvremena:

– Kontrolisali smo igru, a i na vreme dali gol. U nastavku smo se svesno povukli kako bismo čekali grešku suparnika i šteta je što nismo uspeli da po drugi put Napretku zatresemo mrežu kako bismo mogli igrati još rasterećenije. Ipak, u ovom času je najvažnije što smo zabeležili drugu pobedu, koja će nam doneti još više sigurnosti, pred susrete s Čukaričkim i Partizanom.

Lazetić u nastavku kaže kako se za dva uspeha zaredom najviše duguje Zoranu Mariću, koji je uneo dosta novina u igru novosadskih crveno-belih:

– I u ovom meču video se rukopis našeg "šefa". U momentima kada su tekli napadi našeg suparnika, Vojvodina je delovala kompaktno i nije ostavljala slobodan prostor između svojih linija. Postoji i ogroman napredak u organizaciji igre, a tu su i pojedine novine u defanzivi i ofanzivi. U samom vrhu napadačkog reda dobili smo više slobode, koja nam je i donela situaciju iz koje je dosuđen penal a Tadić ga je pretvorio u gol. Hrabri, svakako, i podatak da smo prema golmanu gostiju Bojanu Šejiću uputili desetak šuteva.

Govoreći o onom što predstoji, Lazetić navodi kako veruje da će se njegova ekipa i s gostovanja na Banovom Brdu vratiti s bodovima:

– Jasno je da će sastav Čukaričkog dati sve od sebe, u ovom, po njih možda ključnom meču za opstanak, ali Vojvodina ima kvalitetniju ekipu, a to bi rezultatom trebalo i pokazati.

Strelac: Tadić u 12. minutu iz penala. Stadion "Karađorđe". Gledalaca oko 1.500. Sudija Stanković (Beograd).

Vojvodina: Brkić, Stošić (od 70. Tumbasević), Kizito, Đurić, Lovrić, Popović, Buač, Hucišvili (od 46. Aleksić), Lazetić, Đurovski, Tadić (od 65. Stjepanović).

Napredak: Šejić, Đorđević, Mikić, Gašić, Petrović, Martinović, Petronijević (od 74. Nikolić), Vujović, Perović, Novković (od 74. Spasojević), Binić (od 60. Pavlović).
User avatar
budababa
Posts: 4015
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Post by budababa »

chinaman wrote:Hrabri, svakako, i podatak da smo prema golmanu gostiju Bojanu Šejiću uputili desetak šuteva.
Da je izjavu ovog tipa dao 4 dana ranije, pa da jos prodje, ali ovako...
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
Locked