Transferi

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Alexandar
Posts: 194
Joined: Thu Jan 22, 2009 3:37 pm

Post by Alexandar »

Koral wrote:Jao Aleksandre pa nista ne pratis :D Pa o strancima sve vreme govorimo... jer je CICA GLISA napisao naredna pojacanja, za njih te pitam?
Pratim i više nego što misliš :wink:
Ti stranci koje je spominjao CICA GLISA dolaze na probu, a pitanje ko će od njih doći.
SAMO NAPRED VOJVODINA!!!
Somborac
Posts: 641
Joined: Sat Jul 29, 2006 3:35 pm
Location: Sombor

Post by Somborac »

Новосађани у новом руху

ВОЈВОДИНА УОЧИ ПОЧЕТКА ПРИПРЕМА

Према свој прилици, фудбалери Војводине у летње припреме ући ће у прилично измењеном издању.
Руководство клуба одмах после завршетка првенства, у ком је екипа на челу с тренером Зораном Марићем освојила друго место, дало је одрешене руке тројци фудбалера. Уговори су истекли Владимиру Вукајловићу, Весељку Тривуновићу и Марку Ђаловићу и са њима сарадња није обновљена.
Слична је ситуација и с Миодрагом Стошићем и Владимиром Буачом бар што се истека уговора тиче, али у Војводини не крију да би желели да их задрже. Како сада ствари стоје, Стошић је ближи томе да каријеру настави у иностранству, док би Буач могао да и даље носи црвено-бели дрес.
У трећој групи играча који имају уговорне обавезе, али им је остављена могуићност да могу да промене средину уз адекватно обештећење, су Ненад Стојановић, Марио Ђуровски, Жарко Лазетић, Влатко Грозданоски, Игор Ђурић и Данијел Алексић. И док се за Грозданоског интересују Ријечани, Ђурић је, бар тако се прича, практично све завршио с Херенвеном, док се чека који би то клуб могао поштено да одреши кесу за суперталентованог Данијела Алексића.
Уочи зимске паузе Новосађанима су пљуштале понуде за овог играча, прича се да је најозбиљније био заинтересован Виљареал који је, наводно, нудио шест милиона евра. Уколико је информација тачна, макар и приближно, јасно је да су у Војводини погрешили што такву понуду нису прихватили, јер је чињеница да је у међувремену Алексићева цена свакако нижа, с обзиром на то да му пролеће није донело много играчких радости. Но, младом играчу предстоји ЕП с омладинцима и онда би слика поново могла да буде чистија за Вошин менаџмент.
Утисак је да Војводина жели да задржи Бркића, Кизита, Поповића, Тадића, Мрђу...као осовину за све оно што је чека од 30. јула, када ће стартовати у трећем кругу квалификација за Лигу Европе. Кизитовој породици се не остаје у Новом Саду, утисак је да је и репрезентативац Уганде презасићен, али је и свестан да ће му клуб дозволити да каријеру настави у иностранству само у случају идеалне понуде.
Воша се у тражењу појачања бацила на ивањички регион. Из Јавора стижу бек Вулићевић и везњак, Нигеријац Ађуру, а спомиње се да би могао црвено-беле да појача и полушпиц Симић. Војводина преговара и с искусним Португалцем Да Коштом, па је могуће да и он у понедељак буде на прозивци. Наговештено је да ће и млађе снаге добити већу минутажу у новој сезони, па ето шансе за омладинског репрезентативца Медојевића, талентоване Митошевића, Стевановића, Смиљанића и повратника с Детелинаре Карана.
У сваком случају, прозивка у понедељак у ФЦ “Вујадин Бошков” у Ветернику показаће колико су ове претпоставке основане.
С. Савић
Фото: Ф. Бакић

Стиже Португалац
Серхио Кардозо да Кошта (29,5), португалски фудбалер који је до сада променио десетак клубова у Португалу, Француској и на Кипру, на преговоре у ФК Војводина стиже данас.
- Спремни смо за разговор. Да Кошта је занимљив играч, али било шта унапред говорити је неозбиљно. Од исхода разговора зависи хоће ли се искусни Португалац у понедељак појавити на старту припрема – каже спортски директор Миодраг Пантелић, напомињући да ће тачна сатница почетка летњих припрема зависити од планова новог шефа стручног штаба Драгослава Степановића, који такође данас стиже с одмора из Шпаније.
С. С.


PS postoji pm, da se negusi tema!
User avatar
Turija
Posts: 11169
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

menager wrote:pozdrav svima

pratim duze vreme ovaj forum,pa rekoh da se malo i ja ukljucim...iako nisam iz novog sada (juuuznije sam dosta), vojvodina mi je uvek bila nekako simpaticna, tako da mi je drago sto duvaju neki novi vetrovi u klubu..barem se tako cini sa strane..krajnje je vreme da se prekini vladavina blizanaca...

mogao bih da i ja kazem po neku u vezi nekih igraca (i sam sam iz sveta fudbala, tj bio sam fudbalski sudija,ali sam prekinuo iz nefudbalskih razloga),ali o tom potom.. :D
menager dobrodošao!
Sigurno ćeš imati puno toga da napišeš (pogledom ,,iz dalje perspektive" :wink: ) i obogatiš diskusiju na ovom forumu.Pozdrav.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Somborac
Posts: 641
Joined: Sat Jul 29, 2006 3:35 pm
Location: Sombor

Post by Somborac »

Carlos Eduardo de Fiori Mendes „Kadu“ 23 –godišnji napadač i Oliveira de Valle Savio (1984). Iz zete prelaze u gane! Po meni je to i dobro, mislim da nemaju kvalitet za Vosu! Bez preterivanja, gledao sam ih bas dosta puta i prosecni su! Hoce da dovedu i odlicnog Luku Pejovica iz Mogrena, koji je ovde ranije spominjan
Last edited by Somborac on Sat Jun 20, 2009 1:13 am, edited 1 time in total.
Somborac
Posts: 641
Joined: Sat Jul 29, 2006 3:35 pm
Location: Sombor

Post by Somborac »

CICA GLISA wrote:Do 21 juna stizu - Nigerijac Stoper , desni bek iz Olimpika Azerbeijan , Da Costa (svi znamo ko je) , Kleverson , poluspic 25 godina igra u prvoj brazilskoj ligi , Dos Matos desni vezni brazilac igra za mladu reprezentaciju i Flamengo , Brakanca 25 god igra levo krilo portugalac , igrao drugu ligu nemacke .. Bice i odlazaka ali necu o tome ... Moguci dolasci do 21 su Trajkovic , Gasic , Simic , Batak .... pozz
Da li mozes da napises vise podataka o ovim igracima, pa da nasi skauti nam predoce o kakvim igracima je rec?

Ili mozda Alexandar :D
limanfkv
Posts: 2887
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Post by limanfkv »

Somborac wrote:Carlos Eduardo de Fiori Mendes „Kadu“ 23 –godišnji napadač i Oliveira de Valle Savio (1984). Iz zete prelaze u gane! Po meni je to i dobro, mislim da nemaju kvalitet za Vosu! Bez preterivanja, gledao sam ih bas dosta puta i prosecni su!
Odlicna vest! Gledao ih vise puta ni kriv ni duzan, posebno za ovog Kadua je odlicno sto nece doci,ovog sam slabo i primecivao, a i to malo sto sam video zali Boze..
User avatar
Turija
Posts: 11169
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Kakva je situacija sa Ivicom Franciškovićem?Da li bi mogli njega vratiti u Vošu?
Trebaće nam igrati na 3 fronta, a za to je malo 11 veličanstvenih.Sigurno treba imati bar 18 ravnopravnih, kako se odsustvo bilo kog igrača (uslovno rečeno startera), ne bi odrazilo na igru i rezultate.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
vladans
Posts: 548
Joined: Tue Sep 18, 2007 2:55 pm
Location: novi sad

Post by vladans »

Kadu je po meni odlican igrac,nisko teziste,brz,dobar tehnicar i definitivno bi imao kvalitet da igra kod nas,dok je Savio debli prosek...
E sad s obzirom da su njih dvojica svima nudjeni u paketu i dobro je sto nisu dosli ali me zivo interesuje kako je i gde Somborac njih gledao bas dosta puta?!
stefan
Posts: 69
Joined: Fri Jun 19, 2009 11:57 pm
Location: Novi Sad

Post by stefan »

Veliki pozdrav svim forumasima ! Za pocetak, moram da vas pohvalim, jer pojedinci pisu zaista odlicne tekstove, analize i izvestaje, na kojima bi im cak i mnogi "sportski novinari " pozavideli.
Brazilci iz Zete stigli na Marakanu
Subota, 20. jun 2009. 10:33

Karloš Mendeš Kadu i Oliveira do Valje Savio, prvi Brazilci u istoriji crnogorskog fudbala, nalaze se pred potpisivanjem ugovora sa Crvenom zvezdom!

Dvojica dojučerašnjih prvotimaca Zete iz Golubovaca stigla su na Marakanu i u subotu pre podne odradili prvi trening sa crveno-belima. Ako prođu lekarske preglede, sa njima će biti potpisani ugovori.

Kadu je napadač i uskoro puni 23 godine, dok je Savio godinu dana stariji i igra u veznom redu.

Za Zetu su potpisali leta 2007. godine, zajedno sa zemljacima Danilom i Bajanom. U Brazilu su nastupali za Porto Alegre, klub čiji je vlasnik Roberto Asis, Ronaldinjov brat i menadžer.
E sad mene zanima, ako neko od upucenijih forumasa zna, koliko su ozbiljni bili pregovori naseg kluba oko njihovog dovodjenja ? Da li su oni odma bili ponudjeni i nekim drugim klubovima ili su gani odlucili da nam vrate za Vulicevica ?
Jedem luka i slanine ...
shecky
Posts: 1410
Joined: Sun Aug 20, 2006 11:44 am

Post by shecky »

Jel` ima nekih novosti oko Paula Koste?
User avatar
budababa
Posts: 4037
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Post by budababa »

stefan wrote:Veliki pozdrav svim forumasima!
...Da li su oni odma bili ponudjeni i nekim drugim klubovima ili su gani odlucili da nam vrate za Vulicevica ?
Najpre, dobrodosao na forum.
Ne verujem da tu nesto puno rade emocije, posebno sto je rec o strancima. Finansijski momenat je sigurno odneo prevagu, a pitanje je koliko smo mi zaista bili zainteresovani za njih.
shecky wrote:Jel` ima nekih novosti oko Paula Koste?
U ponedeljak ce se vise znati.
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
shecky
Posts: 1410
Joined: Sun Aug 20, 2006 11:44 am

Post by shecky »

Hvala no.. to sam i ja znao ali sam mislio da mozda neko ima sveze info.
Somborac
Posts: 641
Joined: Sat Jul 29, 2006 3:35 pm
Location: Sombor

Post by Somborac »

vladans wrote:Kadu je po meni odlican igrac,nisko teziste,brz,dobar tehnicar i definitivno bi imao kvalitet da igra kod nas,dok je Savio debli prosek...
E sad s obzirom da su njih dvojica svima nudjeni u paketu i dobro je sto nisu dosli ali me zivo interesuje kako je i gde Somborac njih gledao bas dosta puta?!
Redovno sam pratio preglede na djetickoj televiziji!
Nismo zeleli da ih dovedemo, Bozovic je posle toga nudio u paketu i otisli su u gane.


Nego je jako ZANIMLJIVO da je Stevan Stosic slobodan igrac, istekao mu je ugovor sa Malagom. Interesovanje su pokazali Napredak, OFK-a i Jagodina. Radi se o veoma kvalitetnom igracu!

Zna li neko da li Davidov dolazi :?:
car jovan
Posts: 397
Joined: Sun Mar 01, 2009 9:34 pm

Post by car jovan »

Људи ајде да се не оптерећујемо превише циганима.Незнам на коју превару су довели ова два бразилца,али ми је драго што их нисмо довели.Ако узмемо у обзир да је црногорска лига пет пута слабија од наше,и да је Зета сезону завршила на седмом месту,могу да замислим о каквим се играчима ради.Мислим да је овај Да Кошта пет пута јачи играч од свих њихових појачања заједно.они ће довести највише играча јер су остали без комплетне прве поставе,а логика им је довести из наше лиге затуцане звездаше који пристају да играју и без плате.Случај пижон и лазовић.Неко је споменуо Францишковића.Мислим да би Ивица био појачање,јер је по мени најбољи играч у оној крш лиги.А и игра за трећепласирани или четвртопласирани тим,који је до пред неколико кола пред крај био кандидат за титулу за разлику од Зете.А ко су ти бразилци који се спомињу?
Alexandar
Posts: 194
Joined: Thu Jan 22, 2009 3:37 pm

Post by Alexandar »

Kadu nije loš i mogao bi da predstavlja pojačanje ali je otpao jer ga je Rajo nudio u paketu sa Saviom, a definitivno je bilo da nema ništa od njegovog dolaska kada su počeli pregovori sa Da Koštom.
Neko je pitao za Davidova, bilo je razgovora sa njim ali prva opcija je Da Košta. Oko Davidova bi mogao Stara Garda da nas bolje informiše.
SAMO NAPRED VOJVODINA!!!
Post Reply