Transferi

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9971
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Transferi

Post by Voja »

Meni su tamo svi dobri :D Najvise mi se dopadaju stoper Stojic,Antonijevic,Krajisnik i Cvetkovic...
Image
User avatar
Turija
Posts: 10859
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Transferi

Post by Turija »

Moze se napraviti sasvim solidan tim i sa domacim igracima i uz 2-3 stranca i za uspesne evropske kvalifikacije.
Koliko se da videti prema stanju u OKV, Zbiljic nema odbojnost prema strancima, sto je veoma vazno za Vosu.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
slanobarac
Posts: 3674
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by slanobarac »

Zbiljić je tu da donese pare (državne, jer svoje nema) a za igrače bi trebao da se pita trener. Ideja da očerupamo Metalac je meni smešna kao i prošlogodišnji transfer kapitena Rada. To sam rekao i prošle godine. Da su ti igrači valjali opstali bi u ligi.
Dva mlada Afrikanca i dva severnjaka(Norveška, Danska, Finska, Litvanija....). Iskusan golman i štoperski par i da probamo da napadnemo Evropu. Ostaviti nekoliko sadašnjih prvotimaca da imamo klupu a ostali nek idu u Evropu(nemoguće) ili u Surdulicu(vrlo moguće i realno). Ako se blizanci ne interesuju za naše igrače onda ih zaista i nemamo valjane.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
ernesto
Posts: 1222
Joined: Sat Sep 10, 2011 5:37 am

Re: Transferi

Post by ernesto »

Jednom i sa tobom da se slozim i to u potpunosti.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9971
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Transferi

Post by Voja »

slanobarac wrote: Tue May 17, 2022 4:42 pm Zbiljić je tu da donese pare (državne, jer svoje nema) a za igrače bi trebao da se pita trener. Ideja da očerupamo Metalac je meni smešna kao i prošlogodišnji transfer kapitena Rada. To sam rekao i prošle godine. Da su ti igrači valjali opstali bi u ligi.
Dva mlada Afrikanca i dva severnjaka(Norveška, Danska, Finska, Litvanija....). Iskusan golman i štoperski par i da probamo da napadnemo Evropu. Ostaviti nekoliko sadašnjih prvotimaca da imamo klupu a ostali nek idu u Evropu(nemoguće) ili u Surdulicu(vrlo moguće i realno). Ako se blizanci ne interesuju za naše igrače onda ih zaista i nemamo valjane.
Valakari 8)

Neeego,kad smo kod stvaranja tima evo covek lepo objasnio koliko su stvari proste

Image
User avatar
Deep Purple
Posts: 4032
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Transferi

Post by Deep Purple »

Voja wrote: Wed May 18, 2022 11:40 pm
slanobarac wrote: Tue May 17, 2022 4:42 pm Zbiljić je tu da donese pare (državne, jer svoje nema) a za igrače bi trebao da se pita trener. Ideja da očerupamo Metalac je meni smešna kao i prošlogodišnji transfer kapitena Rada. To sam rekao i prošle godine. Da su ti igrači valjali opstali bi u ligi.
Dva mlada Afrikanca i dva severnjaka(Norveška, Danska, Finska, Litvanija....). Iskusan golman i štoperski par i da probamo da napadnemo Evropu. Ostaviti nekoliko sadašnjih prvotimaca da imamo klupu a ostali nek idu u Evropu(nemoguće) ili u Surdulicu(vrlo moguće i realno). Ako se blizanci ne interesuju za naše igrače onda ih zaista i nemamo valjane.
Valakari 8)

Neeego,kad smo kod stvaranja tima evo covek lepo objasnio koliko su stvari proste

Hteo sam da prestanem da slušam nakon komparacije naše lige sa donjim domom liga petica :frown:
Po njegovoj logici najbolja liga u Evropi je Nemačka "Cvajta". Jer se igra brz fudbal.

I normalno je da Holandija nema kvalitet Ajaxa ili Psv-a u svakoj ekipi jer su mala država ali su izvukli maksimum iz svakog kluba najviše zbog pravila da nema ispadanja iz druge lige i da se održava profesionalni nivo i ko nema finansije i ostale uslove ne može da bude profesionalan klub. Zato su im samo prve dve lige profesionalne. A da bi neko ušao iz treće u drugu mora prvo da čeka da neka iz druge nema više uslove a ta ekipa iz treće lige da ima uslove.
Pa što se on ne bavi skautingom kada je tako jednostavan? Imao sam tu "sreću" da upoznam Ćurčića skuplja poene na jeftin populizam. Mada šta znam kako je krenuo po Padinjaku da drži mitinge sa vrhovnim vođom možda nasledi i Piksija.

Radnik Surdulica traži skaute i svako ko pošalje CV može da dođe možda do te pozicije. Ali se sve svede na kraju gde ljudi gledaju YT klipove igrača iz Srpskih liga. Eventualno se neko zaleti do Zemunela pa pogleda malo Teleoptik i to nam je sve i tu se slažem sa njim.

Na kraju krajeva nije bitno odakle igrač stiže već je bitan kvalitet. Mi imamo dovoljno kvaliteta da nam ne treba nijedan stranac eventualno neko krilo zbog motoričkih sposobnosti (kao što je rekao Kosan) i to je sve ali se vraćamo na problem iznad iznesen od strane Ćurčića da nemamo skauting.


Nama (Vojvodina) i nije problem najveći trenutno skauting već proveren kvalitet.
Ne možeš da se baviš sa skautingom a nemaš proverene fudbalere u ekipi. Na proverenu ekipi dovodiš igrače sa iznad nabrojanih područja. Jer mi i da smo ove sezone iskopali nekog ispod radara on bi se uklopio i sivilo jer nema sa kim da napreduje.

Mi moramo prvo da podignemo nivo trenutnog igračkog kadra pa našeg omladinskog pogona pa tek onda skautinga. Kada imaš ta dva na solidnom nivou onda dovodiš sa strane ono što ti fali skautingom.
Prvo treba da pokupimo igrače kao što je recimo Tufegdžić pa tek onda dalje da gledamo.
TSC ima finansije pa opet ne pravi iskorak ni u našoj ligi.
A opet im se stranci svode na ono što smo mogli i mi da dovedemo (Dukure, Mirčevski, Leandro, Čalušić i Bočkaj)
Tu im je najbolji stranac Mirčevski ali za njega ti ne treba skauting jer je bio najbolji strelac u ligi naših suseda.
Dukure i Leandro su već igrali LLSL. Čalušić ponuđen od strane menadžera. A Bočkaj doveden na pozajmicu u sklopu transfera Lukića ako se ne varam. A i da se ima neki fudbaler Mađarskog porekla.

Opet se vraćamo da ni novac nije toliko bitan koliko sama stručnost ljudi unutar klubova.

Čukarički ima okosnicu u vidu Docića, Mijailovića , Ndiajea i do skoro Kajevića na koju može sebi da priušti skauting i dovođenje manje proverenih fudbalera jer sa njima četvoricom je već kvalitetom u top 4. Ali sistem Čukaričkog ne može da se primeni u našem klubu jer je to sistem isključivo za klub bez navijača i ambicija. Jer oni ne žele nikakav iskorak već akumulativan priliv novca.

Odužio sam praštaj Vojo. :cheers:
User avatar
Turija
Posts: 10859
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Transferi

Post by Turija »

Ja sam prestao gledati klip, kad je to rekao za lige petice.
Naravno da je donji deo tih liga u odnosu na gornji slabiji, ali porediti sa nasom je besmisleno.
Da blizanci nemajh strance u timu, videli bi gde bi bili u Evropi. Malo bolje od Vose i Radnickog, jer bi im pokupili najbolje igrace. Otresao bi ih svaki klub iz donjeg doma lige petice, a i timovi iz tih ,,slabih" holandskih, belgijskih ...liga.Vidimo kako npr Cukaricki prolazi u Evropi, a slovi kao za primer drugima u domacoj ligi.

Za ostalo se sve slazem sa @Deepom: prvo dobar kostur ekipe, pa onda skautig, kao doselekcija.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8931
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Transferi

Post by Radoye »

Rekao je ludi Djani par pametnih stvari do kraja klipa (za divno cudo) ali to sa ligama petice mu je kolosalna glupost i dokaz da u domacoj ligi on nije gledao nista osim blizanaca - koji, realno, i mogu da se nose s donjim domom liga petice, ali zato imaju i maltene duplo bodova u odnosu na treceplasiranog u nasoj ligi tako da izjava da "to nije nista bolje od naseg fudbala" definitivno ne stoji. Sto onda malo baca senku i na ono pametno sto je rekao (da fali skauting, da se treba rastrcati po selima i traziti talente a ne cekati da ti oni dodju na noge, da moraju da se guraju najtalentovaniji a ne oni s vezom i tako to) jer eto Djani prvi nije gurnuo nos dalje od Topciderskog Brda.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9971
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Transferi

Post by Voja »

Turija wrote: Thu May 19, 2022 1:46 pm Ja sam prestao gledati klip, kad je to rekao za lige petice.
E jbg,mislio sam da vam ne trebam crtati na sta da stavite akcenat :D Na skauting i na to kakvi su danasnji igraci,prijem,predaja lopte.... sta nam je za peticom... nisam nesto posebno i "zapazio" sta je pricao po tom pitanju,ali i tu je delimicno u pravu,sem prvih 4-5 ekipa u svakoj ligi,donji dom je smejurija i mislim da bi sa vecinom ekipa trbealo da moze da se nosi nas srednji deo tabele
Image
User avatar
Turija
Posts: 10859
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Transferi

Post by Turija »

E Vojo, jbg, ti sad kao Djani :frown:
Da li bi npr. Radoja bio extra pojacanje za zvezdu ( stalno ga zovu), a za nas i svaki drugi domaci klub i vise od toga, a u Levanteu, koji ispada iz spanske lige, vise je rezerva nego sto igra.
Picini, rezerva tamo, a ovde zeljeno pojacanje. E sad sto je dosao samo da uzme novce na lak nacin, i sto mu se ne igra nimalo, to je druga stvar, t.j za sta smatra nasu ligu, pa i zvezdu.

S druge strane, Djani mi nikad ne moze biti neko koga bih poslusao ( u oba smisla te reci). Imao je samo prirodni talenat za fudbal, ali glava ga upropastila. Sta ima da ga slusam?A, i to sto je rekao za skauting je ,,otkrivanje tople vode".
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9971
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Transferi

Post by Voja »

Turija wrote: Thu May 19, 2022 4:30 pm Da li bi npr. Radoja bio extra pojacanje za zvezdu ( stalno ga zovu), a za nas i svaki drugi domaci klub i vise od toga, a u Levanteu, koji ispada iz spanske lige, vise je rezerva nego sto igra.
Picini, rezerva tamo, a ovde zeljeno pojacanje. E sad sto je dosao samo da uzme novce na lak nacin, i sto mu se ne igra nimalo, to je druga stvar, t.j za sta smatra nasu ligu, pa i zvezdu.
E ti sad poceo ko Predsednik :mrgreen: Izvrces kako tebi odgovara :D Ko zna da li bi Radoja bio pojacanje... dok ne dodje nece se znati... Meleg,Poletanovic su bili ista prica pa nisu bili pojacanje. Eto i kod nas Dundjerski,Govedarica,Kovacevic,Maksimovic,Stepanov... jesu li bili pojacanja!? Ali to nema veze za kvalitetom lige i klubova.Jesi li cuo nekad za Picinija,pre nego sto ga Zvezda dovela? Da l je stvarno zeljeno pojacanje,ili samo "lepa prilika". Uostalom svi ti igraci koji dolazi u Zvezdu iz osrednjih klubova su dokazali da ne prave razliku,da im nije pomoci sudija,saveza i drzave nista oni ne bi bili bolji od nasih.. al nije ni bitno... Djani kakav god da je covek (a svi znamo kakav je) jednostavno imam pravo da se slozim sa njim ukoliko imam isto ili slicno misljenje,pa makar i mene smatrali Djanijem :mrgreen:
Image
User avatar
Deep Purple
Posts: 4032
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Transferi

Post by Deep Purple »

Odigraju zvezda i partizan mečeve prijateljske sa Nemačkim regionaligašima i da ti kažem iskreno nikada ne odskaču kvalitetom. Mečevi 50:50 a u Regionalligi igraju ljudi za 5-10 k eur mesečno a u zvezdi i partizanu u proseku za 50 k eur mesečno. Ja potpisujem da posadimo bilo koji klub iz Nemačke druge lige da bi u Srbiji osvojio titulu. Naravno u poštenim okolnostima. A trećeligaši i regionaligaši sigurna evropa.
Često se precenjuju zvezda i partizan zbog rezultata u evropi a realnost je da su im to jedini jaki mečevi u sezoni uz njihove međusobne utakmice. I na tim mečevima daju 300% mogućnosti. Recimo često se u Nemačkoj desi da regionaligaši izbace iz kupa Bundesligaše.
Frankfurt osvoji kup i posle tri meseca sa istim igračkim kadrom ispadne od Ulma na startu kup takmičenja :mrgreen:
Ali isto i to je momentum. Samo se ljudi varaju da su to loši igrači. Ja sam ubeđen gledajući Nemački fudbal da je razlika između dosta igrača iz RL i BL isključivo fizičke predispozicije odnosno motoričke a sa time se rađaš.

Svi smo mi svesni da je zvezda retko kad u Evropi nekoga nadigrala i da su to pretežno povede na galamu i želju. Sećamo se svi Krasnodara, Jang Bojsa, Kopenhagena itd itd.
Svi su oni na terenu delovali bolje od zvezde u tim dvomečima ali odluči želja.
Ne nipodoštavam rezultate samo hoću da kažem da je u Srbiji jedino uspešna sezona kad se u evropi dobro odigra dok ostale ekipe sa kojima se susreću imaju ozbiljne izazove i u domaćem prvenstvu. A njima je fokus samo na evropi.
Da je kod nas jače prvenstvo odrazilo bi se to i na igre blizanaca u evropi. Ljudi misle da bi se iz jače domaće lige izrodio još jači evropski fudbal a varaju se a za to nam je Hrvatski fudbal najbolji primer jer imaju svaki drugi viend neki derbi gde moraju dobro dupe da oznoje za bodove i nemaju tu dubinu kvaliteta za.izbiljnu borbi na dva fronta. Otišao sam malo u off. Ali sve u svemu naš fudbal nije na nivou najgorih ekipa iz najjačih liga.
Kod nas blizanci izgrade "pobednički mentalitet" u ligi i pretežno ulaze sa dosta samopouzdanje iz serija pobeda u evropske mečeve dok se često desi da igraju sa protivnikom koji je izgubio tri meča zaredom u ligi, naravno da to utiče dosta.

Mora sve da se pogleda iz šireg aspekta i da se mnoge stvari uzmu u razmatranje prilikom sagledavanja fudbalskih prilika i kvaliteta što timskog što individualnog.

Svakako da i kod nas ima kvaliteta i pretežno neki povratnici i stranci ne odskaču više od "domaćih" igrača alo i ti postoji niz okolnosti koji utiču na to. O ovome može danima da se razglaba :deal: :mrgreen:

EDIT: Često se desi u poslednje vreme da ostvarimo bolje evropske rezultate od Turskih i Grčkih ekipa i mislim da je to najveći dokaz tvrdnje da što je jače prvenstvo to je teže ostvarivati rezultate na oba polja jer te ekipe nemaju kao klubovi iz Liga 5 fond od 25 visokokvalitetnih igrača.
User avatar
Turija
Posts: 10859
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Transferi

Post by Turija »

Deep Purple wrote: Thu May 19, 2022 6:11 pm Odigraju zvezda i partizan mečeve prijateljske sa Nemačkim regionaligašima i da ti kažem iskreno nikada ne odskaču kvalitetom. Mečevi 50:50 a u Regionalligi igraju ljudi za 5-10 k eur mesečno a u zvezdi i partizanu u proseku za 50 k eur mesečno. Ja potpisujem da posadimo bilo koji klub iz Nemačke druge lige da bi u Srbiji osvojio titulu. Naravno u poštenim okolnostima. A trećeligaši i regionaligaši sigurna evropa.
Često se precenjuju zvezda i partizan zbog rezultata u evropi a realnost je da su im to jedini jaki mečevi u sezoni uz njihove međusobne utakmice. I na tim mečevima daju 300% mogućnosti. Recimo često se u Nemačkoj desi da regionaligaši izbace iz kupa Bundesligaše.
Frankfurt osvoji kup i posle tri meseca sa istim igračkim kadrom ispadne od Ulma na startu kup takmičenja :mrgreen:
Ali isto i to je momentum. Samo se ljudi varaju da su to loši igrači. Ja sam ubeđen gledajući Nemački fudbal da je razlika između dosta igrača iz RL i BL isključivo fizičke predispozicije odnosno motoričke a sa time se rađaš.

Svi smo mi svesni da je zvezda retko kad u Evropi nekoga nadigrala i da su to pretežno povede na galamu i želju. Sećamo se svi Krasnodara, Jang Bojsa, Kopenhagena itd itd.
Svi su oni na terenu delovali bolje od zvezde u tim dvomečima ali odluči želja.
Ne nipodoštavam rezultate samo hoću da kažem da je u Srbiji jedino uspešna sezona kad se u evropi dobro odigra dok ostale ekipe sa kojima se susreću imaju ozbiljne izazove i u domaćem prvenstvu. A njima je fokus samo na evropi.
Da je kod nas jače prvenstvo odrazilo bi se to i na igre blizanaca u evropi. Ljudi misle da bi se iz jače domaće lige izrodio još jači evropski fudbal a varaju se a za to nam je Hrvatski fudbal najbolji primer jer imaju svaki drugi viend neki derbi gde moraju dobro dupe da oznoje za bodove i nemaju tu dubinu kvaliteta za.izbiljnu borbi na dva fronta. Otišao sam malo u off. Ali sve u svemu naš fudbal nije na nivou najgorih ekipa iz najjačih liga.
Kod nas blizanci izgrade "pobednički mentalitet" u ligi i pretežno ulaze sa dosta samopouzdanje iz serija pobeda u evropske mečeve dok se često desi da igraju sa protivnikom koji je izgubio tri meča zaredom u ligi, naravno da to utiče dosta.

Mora sve da se pogleda iz šireg aspekta i da se mnoge stvari uzmu u razmatranje prilikom sagledavanja fudbalskih prilika i kvaliteta što timskog što individualnog.

Svakako da i kod nas ima kvaliteta i pretežno neki povratnici i stranci ne odskaču više od "domaćih" igrača alo i ti postoji niz okolnosti koji utiču na to. O ovome može danima da se razglaba :deal: :mrgreen:

EDIT: Često se desi u poslednje vreme da ostvarimo bolje evropske rezultate od Turskih i Grčkih ekipa i mislim da je to najveći dokaz tvrdnje da što je jače prvenstvo to je teže ostvarivati rezultate na oba polja jer te ekipe nemaju kao klubovi iz Liga 5 fond od 25 visokokvalitetnih igrača.
Potpisujem.

@Vojo,
gledam dosta spansku ligu ( za ostale ne mogu to reci) i mogu ti pouzdano reci da to sto Djani kaze nije tacno. Igraju dobar i dinamican fudbal i ekipe donjeg doma. Da nije tako, ne bi tamosnji velelepni i ogromni stadioni bili gotovo puni na svim utakmicama.

Sto se tice Radoje i ostalih nabrojanih, moras priznati da je velika razlika. To potvrdjuju i godine koliko Radoja igra u spanskoj ligi i sigurno bi bio veliko pojacanje svim domacim klubovima.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9971
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Transferi

Post by Voja »

Ma kud sam i postavio Djanija jebo mi pas mater... Uhvatili se evrope ko pijani plota... Jedan od retkih ljudi u Srbiji (a da nisu nasi) koji iz srca pohvalio SMSa,koji govori da u nasoj zemlji ima talenata i uvek ce ih biti,da su menadzeri lenstine i mutivode... al ne vredi,oni se uhvatili Evrope i mozs ih je*at. Vas samo Rastavac moze vratiti na ispravan put :mrgreen:
Image
User avatar
Turija
Posts: 10859
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Transferi

Post by Turija »

Vojo, niko se nije uhvatio Evrope, vec onog sto nije tacno, pa makar rekao Djani.
Sve ostalo sto je rekao je tacno, ali i poznato svima. Medjutim, sto kaze Deep, ni Djani nije mrdnuo dalje od blizanaca. Tako da...
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Post Reply