Transferi

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Turija
Posts: 11169
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

ssnigd wrote:Slobo ja bas mislim da mi trebamo totalno da izmenimo tim. Ova ekipa igra vec tri godine zajedno sa nekim manjim izmenama i mnogima je dojadilo u Vosi i zele da odu. A vec sam jedno napisao da ova ekipa zna da igra samo ziheraski na 4-2-3-1 i to zahvaljujuci trenerima koji su je vodili u poslednje dve godine. Nesto je Brzic uspeo da promeni ali ne dovoljno jer su i Beki a onda i Dzimi vratili totalnu defanzivnu orjentaciju u nasu igru. Bas zbog toga, ja mislim da bi trebalo prodati igrace koji su vec dosta u klubu i dovesti dostojne zamene, a oni ce sa novim trenerom praviti novu taktiku i nadam se konacno poceti da igraju fudbal.
Potpisujem!
Smatram da treba totalno da renoviramo tim (da ostavimo samo najbolje), promenimo ukorenjene loše navike i stil igre.Čini mi se, bar prema prvim lastama u ovom prelaznom roku, da ćemo to najzad i uraditi :!: Bata je već povukao krupne poteze :cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 10000
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Ne razumem,kako to da jedan tim od 40 igraca ne ume da igra u sistemu 4-4-2!?Jel to bas toliko komplikovano!?

Ne treba igru praviti na osnovu tima,nego praviti tim na osnovu (prepoznatljive) igre!!!
Image
Alexandar
Posts: 194
Joined: Thu Jan 22, 2009 3:37 pm

Post by Alexandar »

To sve treba vežbati u mlađim selekcijama, koju formaciju igra prvi tim to igraju i mlađe kategorije. Kada ti igrač stasa za prvi tim onda je spreman za tu formaciju koju igra i prvi tim.
SAMO NAPRED VOJVODINA!!!
ssnigd
Posts: 3587
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Post by ssnigd »

Alexandar wrote:To sve treba vežbati u mlađim selekcijama, koju formaciju igra prvi tim to igraju i mlađe kategorije. Kada ti igrač stasa za prvi tim onda je spreman za tu formaciju koju igra i prvi tim.
Ovo radi Barselona ukoliko se ne varam, i naravno rezultati su vidljivi. Mesi, Xavi, Iniesta, Krkic(iliti Bojan), Dos Santos, Pujol, Fabregas....
Da bi ovako funkcionisali onda moramo i dovoditi trenere koji zele da prave igru u tim formacjama u kojima igraju i mladje kategorije, ili obratno. A ne da se svake godine promenom trenera, ili vise njih u toku jedne sezone kao sto je slucaj u Vosi :oops: :roll: , menja i sistem igre.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
chinaman
Posts: 247
Joined: Mon Dec 08, 2008 6:04 am

Post by chinaman »

Moram da priznam da sam bio skeptican po pitanju dovodjenja igraca iz Javora ali me je nasa uprava demantovala na najbolji moguci nacin. Mislim da je rec o trenutno najkvalitetnijim slobodnim igracima na tim pozicijama u nasoj zemlji. Sta se dogadja po pitanju treceg potencijalnog pojacanja iz istog kluba?
car jovan
Posts: 397
Joined: Sun Mar 01, 2009 9:34 pm

Post by car jovan »

chinaman wrote:Moram da priznam da sam bio skeptican po pitanju dovodjenja igraca iz Javora ali me je nasa uprava demantovala na najbolji moguci nacin. Mislim da je rec o trenutno najkvalitetnijim slobodnim igracima na tim pozicijama u nasoj zemlji. Sta se dogadja po pitanju treceg potencijalnog pojacanja iz istog kluba?
Колико сам упознат и Симић ће постати члан Војводине!
User avatar
Turija
Posts: 11169
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Dok se priča o dolascima, evo malo i raznoraznih medijskih spekulacija o odlascima:
Novosti
Aleksićeva “sloboda” 6 miliona
Đ. VUKMIROVIĆ, 17.06.2009 19:58:22 Ocena: 5.00 (Glasova: 2) Komentara: 0

DANIJEL Aleksić (18), najdarovitiji mladi igrač ne samo Vojvodine, nego i srpskog fudbala, može već ovog leta u inostranstvo, ali samo pod uslovom da na račun novosadskog superligaša odmah “legne” šest miliona evra, potvrđeno je “Novostima” u vrhu stare dame našeg fudbala.
O Aleksićevom eventualnom odlasku se već, sasvim konkretno, razgovara sa nekoliko klubova iz Holandije i Italije, ali u Vojvodini još ne žele da preciziraju o kojim klubovima je reč. Njihove sadašnje ponude kreću se između tri i tri i po miliona, uz odgovarajući procenat od narednih transfera mladog fudbalera. Novosadski klub, međutim, insistira na jednokratnom obeštećenju već pomenute vrednosti.
“Lale” su, da podsetimo, na fiksnom obeštećenju insistirale i pre godinu i po, prilikom transfera reprezentativca i jednog od najboljih mladih igrača Evrope Gojka Kačara (22) u nemačku Hertu, od čega su inkasirale tri miliona evra.
Sam Aleksić, za sada, ne učestvuje u razgovorima, pošto je, sa devojkom Dejanom, takođe iz Novog Sada, na odmoru u egipatskom letovalištu Hurgada.
- O tome ću da razmišljam tek kada se, u ponedeljak, vratim u Novi Sad. Spreman sam i da odem i da ostanem, biće onako kako klub odluči - poručuje lakonogi napadač sa egipatske obale Sredozemnog mora.
Za razliku od Aleksića, Vojvodina nije spremna da se, bar ne ovog leta, odrekne usluga Dušana Tadića (20) koji se, sa mladom reprezentacijom Srbije, nalazi na Evropskom prvenstvu u Švedskoj. Za njega, takođe, postoje konkretne ponude iz Holandije, a navodno bi u svojim redovima želeo da ga vidi i aktuelni šampion Srbije Partizan.

ODLAZE ĐURIĆ, GROZDANOVSKI, ĐUROVSKI...
NOVOSAĐANI su “zeleno svetlo” za pregovore o inostranom angažmanu dali i Mariju Đurovskom, iza kojeg je odlična polusezona. Slično je i sa transferom eksreprezentativca Igora Ćurića u holandski Herenven. Najzad, reprezentativac Makedonije Vlatko Grozdanoski je dogovorio sve detalje prelaska u Rijeku i samo se čeka da taj transfer bude i formalno obavljen.

KIZITO JE NAŠ
MADA nezvanične, informacije da reprezentativac Ugande Džozef Kizito iz Vojvodine prelazi u Partizan stigle su, naravno, i do Novog Sada.
- On ima ugovor na još godinu dana, Partizan nam se nije zvanično obratio i to su za nas prazne priče - izričit je, međutim, sportski direktor “lala” Miodrag Pantelić.

PROZIVKA
PRVO okupljanje fudbalera Vojvodine održano je u sredu, u FC “Vujadin Boškov” u Veterniku, a prisustvovalo mu je 15-ak, mahom mladih igrača. Od iskusnijih, tu su bili samo kapiten Aleksandar Popović i Darko Lovrić. Ostali bi trebalo da se priključe do ponedeljka, kada će sa odmora u Španiji da stigne i trener Stepanović.
Dnevnik
ВОЈВОДИНА ПОЧЕЛА ПРИПРЕМЕ

Фудбалери Војводине јуче су почели припреме за нову сезону. На прозивци је било 15 углавном млађих играча, јер прави почетак рада их чека тек у понедељак, када ће их нови шеф стручног штаба Драгослав Степановић повести у летња искушења.
Спортски директор Миодраг Пантелић, генерални секретар Радисав Рабреновић, тренери Лазо Грубор, Златомир Загорчић, Александар Јанковић, Александар Димитров и лекар др Борко Вукосав поздравили су играче и упознали их с обавезама које их чекају у уводном раду.
- Најкасније до 5. јула тачно ћемо знати на кога рачунамо. Када оформимо такмичарски погон који неће бројати више од 25 играча, вероватно ћемо се преселити негде где ћемо одрадити другу фазу припрема и играти контролне мечеве. У оптицају је Похорје, можда и Аустрија, али је још рано да причамо о томе. Што се играчког кадра тиче, у понедељак ћемо представити двојицу или тројицу новајлија – рекао је спортски директор Пантелић.
Уговоре с Војводином раскинули су Тривуновић, Вукајловић и Ђаловић, а одрешене руке у избору нове средине добили су Лазетић, Ђуровски, Стојановић. Уколико се појави добра финансијска понуда, клуб неће правити сметње Данијелу Алексићу да оде преко границе, док је одлазак Ђурића у Холандију изгледа готова ствар.
- Фудбалерима предстоје тестирања и лекарски прегледи које ћемо до понедељка одрадити у ТИМС-у и Диспанзеру за спортску медицину – каже лекар др Борко Вукосав. – Припремни период показаће и каква је ситуација с Мирославом Милутиновићем, који је после сложене операције у Финској на најбољем путу да се врати професионалним обавезама.
С. Савић

Играчки кадар

У ФЦ “Вујадин Бошков” у Ветернику јуче су била 15-орица фудбалера. То су: Кесић, Ристић, Дринић, Ромић, Пековић, Смиљанић, Тумбасевић, Милутиновић, Ловрић, Стевановић, Поповић, Медојевић, Митошевић, Лакић и повратник с Детелинаре Каран.
- Неки играчи добили су продужен одмор, други су још раније уплатили одређене дестинације и нисмо желели да их реметимо, један део играча има репрезентативне обавезе, али је важно да ћемо у понедељак сви бити на окупу – каже Миодраг Пантелић.

Ивањичани Вошини

Према писању званичног клупског сајта ФК Јабитфарм Јавор Мирослав Вулићевић (24), десни бек од понедељка је званично играч ФК Војводина. Иако су за њега озбиљно били заинтересовани Партизан и Црвена звезда, челни људи ивањичког прволигаша одлучили су да Вулићевић крене пут Новог Сада јер су, како наводе, од Војводине добили најбољу понуду.
Осим Вулићевића, у редове Војводине прешао је и тамнопути везиста Јавора, двадесеттрогодишњи Нигеријац Ађуру Наемека. Двојац из Ивањице након дводневног боравка у Новом Саду и интезивних преговора са председником ФК Војводина Ратком Ботуровићем ставио је потпис на уговор који обојицу веже три године.
С. С.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
budababa
Posts: 4037
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Post by budababa »

Turija wrote:Dok se priča o dolascima, evo malo i raznoraznih medijskih spekulacija o odlascima:
Dnevnik wrote:Уговоре с Војводином раскинули су Тривуновић, Вукајловић и Ђаловић, а одрешене руке у избору нове средине добили су Лазетић, Ђуровски, Стојановић.
Vec sada mozemo reci da je prelazni rok uspesan, zar ne? Jedino mi nije jasno zasto je Veseljko opet prekobrojan.
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
WLADASS
Posts: 20
Joined: Thu Oct 02, 2008 7:24 pm

Post by WLADASS »

свиђа ми се како се прати овај прелазни рок и... надамо се само да ће бити успешан... :D

да будем искрен не свиђа ми се што Ђуровски одлази, мислим да би морао да остане јер је квалитетан играч и... зна се ко треба да иде из клуба, горе су већ поменути и још би сачекао да тадић нешто уради на европском првенству и да му бар још мало скочи цена и да неко наседне и откупи његов уговор... дечко од кад је чуо да га тражи ајакс ни не обраћа пажњу на игре у вошином дресу.... само нека иде....

још би додао да сам начуо да митар пековић неће ићи из воше (информација долази од његовог другара).... надам се само да ће променити мишљење и да ће отићи у неки други клуб....

екипу коју би ја желео да видим је у оној чувеној формацији 4-4-2:
бркић - кизито, ловрић, каран, вулићевић - давидов, ђуровски, ајуру, медојевић - буач, алексић
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

Veseljko zeli da ide u inostranstvo, pa mu se izaslo u susret!
Kada se krenulo sa pravljenjem zdrave i dobre selekcije treba dati odresene ruke i Mijatovicu i dovesti Gasica ili Trajkovica!

Posle nagovostenih odlazaka Vlatka i Popa, mogli bi osveziti vezni red sa veoma talentovanim Dejanom Babicem, koji sam kaze da bi rado zaigrao za Vosu!

Za sada svaka cast Bati i Panti, nadam se da ce odraditi ovaj prelazni rok na
najbolji moguci nacin!
User avatar
Milan
Posts: 4512
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Post by Milan »

Sviđa mi se spisak igrača na koje se ne računa sledeće sezone, ali ponavljam...

MIJATOVIĆ MORA DA ODE IZ KLUBA!!!

Majmun koji je psovao i 3-4 puta pokazivao srednji prst navijačima Svetog kluba čiji dres nosi, NE SME ostati u Vojvodini!


Što se Aleksića tiče, mislim da će ga sigurno prodati ovog leta, mada sam ja izričito protiv toga. Nadao sam se da ćemo u naredne dve godine bazirati igru u napadu baš na njemu. Realno gledano, dečku nije pošteno ni pružena šansa u Voši...
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Моје скормно мишљење је да је мање важно ко ће доћи код нас већ је много битније ко ће спаковати куфере и отићи. Превилик број играча квари слогу и компактност у екипи и баш због тога многи набеђени фудбалери са моћним менаџерима морају отићи из Новог Сада. Мијатовић треба да предводи ту тужну поворку. Боље да са бабом свира хармонику јер фудбал није за њега!
SlobaNN
Posts: 273
Joined: Fri Nov 14, 2008 12:02 am

Post by SlobaNN »

mondo wrote: Budućnost se pojačava u Srbiji
...

Želja "plavih" je i desni bek Vojvodine Miodrag Stošić, sa kojim su pregovori u toku, ali će on najverovatnije u atinski AEK.
Samo napred Vojvodina!!!
Somborac
Posts: 641
Joined: Sat Jul 29, 2006 3:35 pm
Location: Sombor

Post by Somborac »

Mijatovic-kasapin-prostak-cigan, cak i sami njegovi saigraci kazu da je pravi ludak! Nedopustivo je da na nekoliko utakmica pokazuje srednji prst navijacima i da to klub ne sankcionise :!:

MIJATOVICU MARS IZ VOJVODINE :!:

treba pokrenuti neke peticije i akcije, da nam ovakvi olosi ne brukaju klub!

U danasnjem Zurnalu vele da je Vosa najkonkretnija po pitanju dovodjenja Djilasa iz Jagodine, za njega su zainteresovani gani (koji su ga po pisanju novina vec doveli) i navodno neki klubovi iz Grcke i Roma :lol: Predsednik jagodine porucuje da ga ne kontaktiraju domaci klubovi, posto Djilas moze samo u inostranstvo (dize mu cenu) Mislim da je on malo vise izvikan igrac i da je sasvim dovoljno ostaviti Misu, Danija i Mrdju! Da li bi mogao neko ko je bolje upoznat sa njegovim kvalitetima da kaze o kakvom igracu je rec?

Bata bi trebao da dovede jednog veoma kvalitetnog ofanzivnog veznog, nekog stranca! Na tim pozicijama odlicno igraju Brazilci, Argentinci ili slicni. Sta je sa Da Costom?
Somborac
Posts: 641
Joined: Sat Jul 29, 2006 3:35 pm
Location: Sombor

Post by Somborac »

Od Djuke iz Banata, bivseg napadaca BSK sam cuo da je taj Dejan Babic ekstra talenat! Klinja ima 20 godina, a jedan od nosilaca i najboljih igraca je!
Đilas može samo u inostranstvo
Cetvrtak, 18. jun 2009. 10:57

Golgeter Jagodine Vladimir Đilas želja je mnogih superligaških klubova.

U prvom planu je Vojvodina, koja želi da ga upari sa Draganom Mrđom, a pojedini mediji "doveli" su ga na prag Crvene zvezde.

Ali predsednik popularnih "ćurana" Goran Milanović u izjavi za "Sportski žurnal" kategorično tvrdi da od svega toga neće biti ništa.

"Đilas iz Jagodine može da pređe samo u neki inostrani klub. To je definitivna odluka uprave i zamolio bih emisare domaćih klubova da me ne zovu ako je cilj razgovora ispisnica Vladimira Đilasa".

Golgeter koji je u prolećnom delu sezone iznenadio srpsku fudbalsku javnost, stigao je u Jagodinu iz sofijske Lokomotive. Pročuo se kada je na meču sa Radom postigao dva pogotka, što je sa tribina video skaut slavne Rome.

U međuvremenu se "vučica" nije javila, ali jeste jedan klub iz Moskve...
Post Reply