"A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
angua
Posts: 244
Joined: Tue Oct 05, 2010 12:07 pm
Location: negde u kosmosu

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by angua »

https://www.b92.net/sport/rusija2018/ve ... id=1408984

najbolja i najprizemnija izjava.
Iskoristi sanse i sudija koliki god da je smrad, a smrad je u klasi sudjenja bliznacima, ne moze nista.
A i osvetilo se mnogo stvari oko kalkulisanja menadzerisanja i ostalih gluposti.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9940
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Voja »

Turija wrote:Jos smo teoretski u igri i ne smemo se unapred predavati. Tezi je put, ali vodi do cilja.
Sad ce Voja da se ne slaze sa ovim stavom :wink:
Pa u igri smo koliko i Brazil. Treba samo da ih pobedimo. Racunica je prosta. Ne vidim zasto se ne bih slozio sa tvojim stavom?
I definitivno smo stvarno sami krivi,svi od novinara preko navijaca do selektora i igraca.Strasnu euforiju smo napravili posle Kostarike,a njih smo na misice dobili. I umesto da stanemo na loptu,mi velicamo nasu igru kao igru svetskih velesila,selektor prica kako ima drim tim,i da ne navodim ostale primere,novinari su dizali tenziju sa politicke strane.... Iskreno,i ja sam pao u masinu,pomislio sam na momenat da smo bili odlicni,medjutim igra kockastih protiv argentine me vratila u realnost i spustila nivo ocekivanja,tako da sam ocekivao sigurnih1:1. Nema veze,treba izaci i napasti,pa i po cenu da dobijem 5-6 komada,sa tim se bar znamo nositi :mrgreen: :cheers:
Image
User avatar
churguzijanac
Posts: 2098
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by churguzijanac »

Voja wrote:
Turija wrote:Jos smo teoretski u igri i ne smemo se unapred predavati. Tezi je put, ali vodi do cilja.
Sad ce Voja da se ne slaze sa ovim stavom :wink:
Pa u igri smo koliko i Brazil. Treba samo da ih pobedimo. Racunica je prosta. Ne vidim zasto se ne bih slozio sa tvojim stavom?
I definitivno smo stvarno sami krivi,svi od novinara preko navijaca do selektora i igraca.Strasnu euforiju smo napravili posle Kostarike,a njih smo na misice dobili. I umesto da stanemo na loptu,mi velicamo nasu igru kao igru svetskih velesila,selektor prica kako ima drim tim,i da ne navodim ostale primere,novinari su dizali tenziju sa politicke strane.... Iskreno,i ja sam pao u masinu,pomislio sam na momenat da smo bili odlicni,medjutim igra kockastih protiv argentine me vratila u realnost i spustila nivo ocekivanja,tako da sam ocekivao sigurnih1:1. Nema veze,treba izaci i napasti,pa i po cenu da dobijem 5-6 komada,sa tim se bar znamo nositi :mrgreen: :cheers:
Jes bilo euforije, al ne mislim da smo joj podlegli,posto smo dobro otvorili utakmicu. Imaju Svajcarci boljeg, da ne kazem iskusnijeg trenera i tu smo izgubili. Krstaja lose i kasno menjao. Ne znam kol'ko ovaj rezultat pravi razliku i sta bi nam generalno znacilo nereseno.Propustili smo veliku sansu. Morali smo jos jedan da im damo u prvom poluvremenu. Tesko ce biti protiv Brazila, ali nikad se ne zna. Zavisi kako otvorimo mec i ako ga dobro otvorimo da ga ne pretvorimo u nase poznato jajarenje.
User avatar
Протомајстор
Posts: 418
Joined: Sun Feb 10, 2013 8:29 pm
Location: Исток, Лиман

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Протомајстор »

Јуче ми пало на памет да проверим одакле је председник ФИФА, и... да ли сам једини идиот који није знао да је последњих 20 година на челу ФИФА Швајцарац!?!?

Тек сам тада схватио, што сам могао знати и на жребу, да смо унапред отписани. :evil:

Још се ја чудим што судије толико навијају против Бразила у обе утакмице...
User avatar
Rivelinjo
Posts: 306
Joined: Thu May 09, 2013 12:29 pm
Location: Middle Earth
Contact:

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Rivelinjo »

Voja wrote:
Turija wrote:Jos smo teoretski u igri i ne smemo se unapred predavati. Tezi je put, ali vodi do cilja.
Sad ce Voja da se ne slaze sa ovim stavom :wink:
Pa u igri smo koliko i Brazil. Treba samo da ih pobedimo. Racunica je prosta. Ne vidim zasto se ne bih slozio sa tvojim stavom?
I definitivno smo stvarno sami krivi,svi od novinara preko navijaca do selektora i igraca.Strasnu euforiju smo napravili posle Kostarike,a njih smo na misice dobili. I umesto da stanemo na loptu,mi velicamo nasu igru kao igru svetskih velesila,selektor prica kako ima drim tim,i da ne navodim ostale primere,novinari su dizali tenziju sa politicke strane.... Iskreno,i ja sam pao u masinu,pomislio sam na momenat da smo bili odlicni,medjutim igra kockastih protiv argentine me vratila u realnost i spustila nivo ocekivanja,tako da sam ocekivao sigurnih1:1. Nema veze,treba izaci i napasti,pa i po cenu da dobijem 5-6 komada,sa tim se bar znamo nositi :mrgreen: :cheers:
Moji novci su bili na Švajcarcima - ali nije mi puno pomoglo - baš sam se bio iznervirao posle tekme, skoro kao za ona finala kupa protiv blizanaca '97 i 2011.
Sve što se uradi brzo, mora se raditi iz početka - polako.
User avatar
Душан
Posts: 471
Joined: Sat Apr 22, 2017 11:11 pm

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Душан »

Турија интересује ме твој коментар на овај смехотресни пенал за енглеску.
User avatar
Del_Boske
Posts: 365
Joined: Sun Apr 25, 2010 1:30 am

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Del_Boske »

Kaže lik, da je ovaj Egipćanin sudio nama, nad Mitrovićem bi bila dva penala i lopta sa strane :D
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Turija »

Душан wrote:Турија интересује ме твој коментар на овај смехотресни пенал за енглеску.
Dusane, nisam gledao danas nijednu utakmicu, ali verujem da je borba Mitrovica penal na kvadrat za sijaset dosudjenih smesnih penala.
Ja sam samo pokusao da sagledam sto realnije situaciju u borbi za loptu i poziciju u kojoj napadac i odbranbeni igraci koriste ruke.
Ko je prvi zapoceo, ko je koga jace gurao dosta je subjektivno vidjenje i stvar trenutka i pozicije posmatranje. Naravno i emocija i simpatija.
Emocije i simpatije Briha su sigurno bile na strani Svajcaraca. I da je dosudio penal, ne bi mu niko mogao zameriti.
Po meni je veliku gresku napravio sto je dosudio prekrsaj Mitrovica, a nije trazio VAR.
Moj utisak je: rvali ste se, popadali ste na zemlju, ko je koga vise gurao, nemam pojma, ne mogu da presudim.Dajte VAR, pa da vidimo hoce li biti jasnije sta se dogadjalo.Morao je zatraziti VAR.
PS
Ne secam se gde se nalazio sudija, kada je dosudio prekrsaj.Da li je bio iza Mitrovica ili ispred Mitrovica? Ako je bio iza ledja, morao je videti da ga ruse rukama i telom, a ako je ispred, onda je video Mitroviceve ruke.To mu jedino moze biti bar neko opravdanje da nije video da Mitrovica igrac povlaci rukama.U svakom slucaju, morao je zatraziti VAR.
Nisam siguran da li VAR sudije imaju pravo da reaguju, ako sudija vec presudi situaciju u neciju korist ili na stetu?
Ako se zeli potpuno postenje, VAR mora na doradu.
:cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9940
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Voja »

Turija wrote: Ako se zeli potpuno postenje, VAR mora na doradu.
:cheers:
VAR je super stvar,ali se vidi da je sve to jos uvek nova i sveza faza u fudbalu,mada mislim da ce se brzo doraditi.Ima tu jos mnogo nedefinisanih finesa,ali se nadam da ce se napokon stati na kraj igracima koji simuliraju. Zanimljivo je i meni pored ekrana da "vecam" kada daju snimak sa VARa,fudbal dobija neku sasvim novu dimenziju. Jedino mi nije jasno kako je to zamisljeno u ligaskim takmicenjima i manjim ligama,u kojima nisu u stanju da organizuju radio i TV prenos,a ne snimak u realnom vremenu maltene. Mada,sudije su na mecu sa Svajcarskom dale putokaz i nasim fudbalskim gigantima,da se i pored VARa moze otimati,tako da... kod nas bi to (ulaganje u VAR) bili samo dzaba baceni novci :wink:
Image
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8922
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Radoye »

Ako se zeli postenje...
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Rivelinjo
Posts: 306
Joined: Thu May 09, 2013 12:29 pm
Location: Middle Earth
Contact:

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Rivelinjo »

Turija wrote:
Душан wrote:Турија интересује ме твој коментар на овај смехотресни пенал за енглеску.
Dusane, nisam gledao danas nijednu utakmicu, ali verujem da je borba Mitrovica penal na kvadrat za sijaset dosudjenih smesnih penala.
Ja sam samo pokusao da sagledam sto realnije situaciju u borbi za loptu i poziciju u kojoj napadac i odbranbeni igraci koriste ruke.
Ko je prvi zapoceo, ko je koga jace gurao dosta je subjektivno vidjenje i stvar trenutka i pozicije posmatranje. Naravno i emocija i simpatija.
Emocije i simpatije Briha su sigurno bile na strani Svajcaraca. I da je dosudio penal, ne bi mu niko mogao zameriti.
Po meni je veliku gresku napravio sto je dosudio prekrsaj Mitrovica, a nije trazio VAR.
Moj utisak je: rvali ste se, popadali ste na zemlju, ko je koga vise gurao, nemam pojma, ne mogu da presudim.Dajte VAR, pa da vidimo hoce li biti jasnije sta se dogadjalo.Morao je zatraziti VAR.
PS
Ne secam se gde se nalazio sudija, kada je dosudio prekrsaj.Da li je bio iza Mitrovica ili ispred Mitrovica? Ako je bio iza ledja, morao je videti da ga ruse rukama i telom, a ako je ispred, onda je video Mitroviceve ruke.To mu jedino moze biti bar neko opravdanje da nije video da Mitrovica igrac povlaci rukama.U svakom slucaju, morao je zatraziti VAR.
Nisam siguran da li VAR sudije imaju pravo da reaguju, ako sudija vec presudi situaciju u neciju korist ili na stetu?
Ako se zeli potpuno postenje, VAR mora na doradu.
:cheers:
Koliko znam, sudija je odbio da pogleda VAR posle sugestije VAR sudija da bi trebalo. Ne verujem da to nije bilo (zlo)namerno.

Druga stvar, ovo je moj subjektivni utisak, na osnovu gledanja (i igranja) dosta utakmica u kojima sudija navlači - sudija je celu tekmu navlačio na Švajcarce, samo lukavo, da ne bude baš previše očigledno. Povremeno svira neki faul za Srbiju, bez pravog pokrića, pa onda Švajcarci mogu kao da protestuju i bune se kako sudi protiv njih. Farsa od suđenja.

Naša greška svakako za golove, neiskusno ostajanje na nogama Mitrovića u akciji nešto pre prvog gola (ako se dobro sećam) - mogli smo imati faul na ivici 16erca...
Najveća greška - smena selektora koji nas je doveo na prvenstvo, uz sumnju da je ovaj zaista sam birao igrače, bez ikakvog diktata.

Brazil mislim da nećemo pobediti - nerešeno je naučna fantastika - voleo bih da grešim.
Sve što se uradi brzo, mora se raditi iz početka - polako.
User avatar
Baltazar
Posts: 376
Joined: Fri May 24, 2013 9:31 pm
Location: Socijalno

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Baltazar »

Sad se setih! Zašto učestvujemo na takmičenju kod organizacije koja priznaje Kosovo? A pre neku nedelju nismo sa njima hteli da igramo, rukomet beše. Inače smo protiv mešanja politike i sporta.
Vojvodina, jedna jedina!
Cane
Posts: 1108
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Cane »

Baltazar wrote:Sad se setih! Zašto učestvujemo na takmičenju kod organizacije koja priznaje Kosovo? A pre neku nedelju nismo sa njima hteli da igramo, rukomet beše. Inače smo protiv mešanja politike i sporta.
Svakako ne treba mešati politiku i sport, baš kao što nema potrebe utrpavati političke priče na forum navijača FKV. Postoji more foruma na kojima se raspravlja i tupi o dnevnopolitičkim pitanjima, pa nije neophodno time zagađivati i ovaj prostor.
User avatar
Neizlecivi
Posts: 1484
Joined: Fri Jul 20, 2012 3:18 am

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Neizlecivi »

Jedini i najveci krivac za ispadanje sa svetskog za padavicare sa pristupom internetu je Sergej. Pa stoko bezrepa i retardirana je*o vas Radonjic u guzicu... Do te mere da decka pljuju vredjaju, psuju. Magarcine. Najgori smo narod na svetu.

Ovo svetsko mi je posle poslednjih 3-4 godine svega i svacega u nasoj ligi jako udaljilo fudbal. Sve je gluma, kradja, otimanje i beda. Od svega me najvise pogode ovakvi komentari. Nije problem Kokeza, problem je sto je Sergej odigrao lose. Kazu Muslina oterali zbog nega, pa taj vas Kokeza ga je smenio ako je zbog Sergeja...au.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9940
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Voja »

Pa realno Sergej i jeste ogromno razocarenje!!! Nema tu mnogo filozofije
Image
Post Reply