Transferi

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9978
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Transferi

Post by Voja »

fare wrote:
Stexman wrote:Sta je sa Cabulom? Jel se od njega definitivno odustalo?
Doćiće kada i Fiero
:D
po zavrsetku novog stadiona
Image
User avatar
Pera Centar
Posts: 829
Joined: Sat Jan 18, 2014 12:01 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by Pera Centar »

Спортски директор Војводине Љубиша Дунђерски: Петорица новајлија за остварење визије:

https://www.dnevnik.rs/sport/fudbal/spo ... -vizije-28" onclick="window.open(this.href);return false;

Meni zvuči dobro...
User avatar
Deep Purple
Posts: 4034
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Transferi

Post by Deep Purple »

Ideja kao ideja je dobra. Vecina navijaca nije protiv same ideje. Ali je problem realizacija. Da li oni hoce da izguraju klince i buducim transferima stave sebi pare u dzep ili da probaju da naprave zdravu osnovu gde bi se vise od pola budzeta dopunilo prodajama a ostatak kroz sponzorski pul. I da se ambicija iz godine u godinu povecava. A i ostalo bi dovoljno para da namiri njihove hirove.
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4894
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Transferi

Post by gospodinFKV »

Slazem se, mada mi nije najjasnije kako cemo imati prosek godina od 23, osim ako ne ocekujemo da odu Vukadinovic, Simic, mozda cak i Covic.

Ovako otprilike izgleda trenutni sastav igraca pod ugovorom, koji su igrali prosle sezone. Ima ih tu jos, ali drzim fige da odu (Simic golman, Vuklis, Mladenovic na pozajmici, Mrakic,...). :beg: Boldovani u timu ispod su oni iskusniji od kojih ocekujem da ce nas napustiti.
Toroman, Bjekovic, Devetak (vise nije bonus), Kova, Djordjevic, Topic, Simic, Zukic, Vukadinovic, Covic

Kabic, Novevski, Neskovic, Pantelic,Jelicic, Bogdanovic, Jelenkovic, Stojisavljevic, Miric, Martinkevic. Sigurno sam jos dobrih omladinaca zaboravio.

Ako Simica, Vukadinovica i Covica ne zamenimo prvom trojicom ispod, i tu ne pridodamo Miletica (jer gore imam 10 navedenih igaca), mislim da cemo jako tesko moci da spustimo prosek godina na taj sto su izneli. S druge strane, ako za jednog Covica ili Simica nema mesta zbog podmladjivanja ekipe, plej of ce biti ne premija, nego ravno tituli, a mladi ce biti prepusteni sami sebi.

Podmladjen sastav:
Toroman - Bjekovic, Jelicic, Bogdanovic, Devetak - Topic, Miletic - Kabic, Novevski, Pantelic - Neskovic
Klupa: Drazic, Martinkevic, Jelenkovic, Bogdanovic napadac, Kokanovic,...

Ovo bi bilo suludo, koliko god bi prijalo na oko. Pucamo sebi u nogu, a i tim momcima.

Ako postoji promil sanse da zaradimo makar neku sicu na Vukadinovicu, Covicu i Simicu, mislim da je realan scenario da cemo ih pustiti i zameniti mladjim ''iskusnim'' igracima, ne starijim od 24, kako je naveo Dundjerski. Mislim da nam to nece doneti rezultat.
čeda_maraš
Posts: 90
Joined: Fri Apr 02, 2021 11:53 am

Re: Transferi

Post by čeda_maraš »

Za početak želim da pozdravim sve učesnike foruma i da ga malo proširim,pošto vidim da novih učesnika nema.Forum inače redovno pratim,kao i sve Vošine utakmice,pa sam zamolio sinove da me nauče kako da vam se priključim.Ako ovo prodje,postajem redovan učesnik foruma.Pozdrav za sve Vojvodinaše i prave Novosadjane.Biti navijač Vojvodine je stvar kućnog vaspitanja
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9978
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Transferi

Post by Voja »

čeda_maraš wrote:Ako ovo prodje,postajem redovan učesnik foruma.
Proslo :mrgreen: U Vosi uvek sve prolazi :mrgreen: DOBRODOSAO... ni sam ne znam da napisem u koje drustvo (tj.kako da nas nazovem) :mrgreen:
Deep Purple wrote:Ideja kao ideja je dobra.
U fudbalu ne bi trebalo slepo pratiti neku ideju,vec se treba prilagodjavati,uklapati,mozda se ukaze prilika za jeftinim iskusnim igracem i sad kao mi imamo svoju ideju prosek je 24god,ne uklapa nam se.... uvek treba napraviti odstupanja,ali ako su u korist kluba
Image
fare
Posts: 2853
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: Transferi

Post by fare »

Nemojte biti glupi ako oćete spoj mladosti i iskustva idealno rešenje Mereba kontaktirajte ga dok nije našao klub, čovek je rekao da oće karijeru da završi u Voši.
User avatar
Deep Purple
Posts: 4034
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Transferi

Post by Deep Purple »

@GospodinFKV
Gresis malo oko proseka uporedi nas sa Cukarickim. Nas sistem ce biti slican njihovom iz ove sezone. 5-7 iskusnih igraca i ostalo mladji od 23 godine. Pa ce prosek biti izmedju 22-24.5 godine u zavisnosti od startera. Inace sam bio napisao konstruktivan tekst tebi kao odgovor ali uradih refresh slucajno i sve mi je propalo :frown: , sad nemam vremena da napisem ponovo ali je uglavnom bilo poredjenje sa sistemom Cukarickog koji ce sledece sezone biti zastupljen kod nas. Pa ako budem imao vremena ponovo cu napisati.

@Ceda_Maras

Dobrodosli i ja sam po istom principu kao dugogodisnji "citac" poceo da pisem. Pa evo skrcah skoro 700 upisa za godinu dana (previse :mrgreen: ). Svaki novi clan je dobrodosao. :cheers:

@Voja Upravo tako. Mislim da moramo zadrzati 5-7 iskusnih igraca (preko 24 godine) i ostaviti prostora za jos jednog ili dvojicu u slucaju da nam izleti kvalitetan fudbaler. Recimo po meni smo morali da dovedemo Merebu jer je ofanzivno orijentisan fudbaler koji potezom moze da resi mec. I svojim iskustvom i znanjem da bude tutor mladjim igracima.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9978
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Transferi

Post by Voja »

Auuu... sad pogledao mec Svedska-Finska,i odusevih se jednim igracem Finske... odavno me neko od igraca nije ovako prijatno iznenadio na osnovu samo 90 minuta.
Bas onakav kakav nama treba,mlad,ofanzivni vezni,al ga ima na svakom delu terena,brz,mastovit,perfektnog pasa... vrednost za nase uslove velika,ali sam ubedjen da ce bilo koji klub koji ga se docepa dobrano da profitira. Inace na Transfermarktu ima vrednost ali nema trajanje ugovora,pa postoji mogucnost da je mozda i slobodan igrac...
Prvo dodjoh ovde da ga nahvalim,pa idem na youtube,da vidim ima li kakvog materijala :)
https://www.transfermarkt.de/onni-valak ... ler/407663" onclick="window.open(this.href);return false;
Image
User avatar
Deep Purple
Posts: 4034
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Transferi

Post by Deep Purple »

Voja wrote:Auuu... sad pogledao mec Svedska-Finska,i odusevih se jednim igracem Finske... odavno me neko od igraca nije ovako prijatno iznenadio na osnovu samo 90 minuta.
Bas onakav kakav nama treba,mlad,ofanzivni vezni,al ga ima na svakom delu terena,brz,mastovit,perfektnog pasa... vrednost za nase uslove velika,ali sam ubedjen da ce bilo koji klub koji ga se docepa dobrano da profitira. Inace na Transfermarktu ima vrednost ali nema trajanje ugovora,pa postoji mogucnost da je mozda i slobodan igrac...
Prvo dodjoh ovde da ga nahvalim,pa idem na youtube,da vidim ima li kakvog materijala :)
https://www.transfermarkt.de/onni-valak ... ler/407663" onclick="window.open(this.href);return false;

Ima ozbiljno dobre brojke za vezistu. A po proceni TM-a trzisna vrednost mu je okruglo milion. Tesko mi tu bilo sta mozemo da trazimo ali je dobar primer igraca, jer bi mi morali skautingom takve igrace pre sezone u kojoj ce da eksplodiraju da pronalazimo i dovodimo. Kiparska liga je inace liga sa najvise stranaca, menadzeri tu bas kolo vode. Pa neretko zavrse igraci sa ekstra potencijalom tamo zbog lakse prodaje.
Inace ovaj momak je trebao da potpise za Leeds ali je transfer propao zbog radne dozvole.
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4894
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Transferi

Post by gospodinFKV »

Deep Purple wrote:@GospodinFKV
Gresis malo oko proseka uporedi nas sa Cukarickim. Nas sistem ce biti slican njihovom iz ove sezone. 5-7 iskusnih igraca i ostalo mladji od 23 godine. Pa ce prosek biti izmedju 22-24.5 godine u zavisnosti od startera.
Mislim da smo se razisli oko toga da li se pod prvim timom misli prvih 11 ili celokupan roster, odnosno, ja sam sve vreme pricao o prvih 11, a sada vidim na osnovu poslednjeg dela ovde u recenici da si ti mozda mislio na roster. :mrgreen:

Dundjerski je konkretno rekao oko 23 godine, pa sam se za to uhvatio, a pokojni Kosan je na konferenciji kao primer naveo mec sa Standardom, i tu bas konkretno izneo podatak za igrace na terenu. Zato sam ja rekao da nece biti lako postici taj prosek sa njima trojicom. Ako mislimo na ceo roster, to ce biti laganica. :cheers:

U slucaju odlaska Vuklisa i Brkica, Covic ce ostati najstariji igrac u timu sa 30 godina. Tu mislim da cemo jedino biti iza Spartaka, koji ima ubedljivo najmladji tim i ciji najstariji igrac (Savkovic) je '92 godiste.

Iskreno, dokle god je ovakvo stanje u nasem fudbalu, niko pri zdravoj pameti ne moze ocekivati titulu. Najbolja stvar koju mozemo da uradimo trenutno jeste da time sto cemo gurati dosta dece u prvi tim podignemo nivo skole, jer ce svako dete u tom slucaju pre hrliti u Vosu nego u Cukaricki. U vakuumu smo za mlade igrace privlacnija sredina i od blizanaca, samo treba raditi na tome i strpljivo cekati bolje dane u ovoj kanalizaciji.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9978
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Transferi

Post by Voja »

Deep Purple wrote: Ima ozbiljno dobre brojke za vezistu. A po proceni TM-a trzisna vrednost mu je okruglo milion. Tesko mi tu bilo sta mozemo da trazimo
Nikad nisam cuo za tog igraca,i kao sto rekoh na osnovu samo 90 minuta me odusevio,podsetio me nacinom igre na Ronaldinja. Bas dugo vremena me nijedan igrac nije ovako zainteresovao. Moracu da ga ispratim na Euru,iako su Finci tanki i imaju za njih prejaku grupu. Mislim da ta trzisna vrednost na TMu za ozbiljne preogovarace ne predstavlja bauk.Uvek se tu moze izmuvati neko solomonsko resenje,samo kada bi bilo volje. Sto se brojki tice nisam nesto ni obracao paznju,potrazio sam snimke na youtubu kojih i nema mnogo,ima par golova iz penala,i par lepih iz igre. Lep gol je dao skoro protiv Francuske.A ovo je primer kako se moze pronaci dobar igrac... potrebno je samo gledati utakmice,gledati i gledati... e sad,da l su u klubu posveceni i tom segmentu,pojma nemam.
gospodinFKV wrote: Iskreno, dokle god je ovakvo stanje u nasem fudbalu, niko pri zdravoj pameti ne moze ocekivati titulu.
Od Vojvodine nikad nisam ni ocekivao titule,da mi je do titula navijao bih za blizance,ne ocekujem ni da postanemo fk trgovacki i da nam cilj bude samo da se sto pre stvori i sto pre proda.Ocekujem da IGRAMO FUDBAL i to NAJLEPSI FUDBAL u drzavi. Uostalom zato sam i zavoleo Vojvodinu i poceo da navijam za nju,jer su tad igrali najlepsi fudbal u drzavi
Image
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4894
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Transferi

Post by gospodinFKV »

Voja wrote:Od Vojvodine nikad nisam ni ocekivao titule,da mi je do titula navijao bih za blizance,ne ocekujem ni da postanemo fk trgovacki i da nam cilj bude samo da se sto pre stvori i sto pre proda.Ocekujem da IGRAMO FUDBAL i to NAJLEPSI FUDBAL u drzavi. Uostalom zato sam i zavoleo Vojvodinu i poceo da navijam za nju,jer su tad igrali najlepsi fudbal u drzavi
Apsolutno se slazem, s tim sto onako iskreno lep fudbal Vojvodine nisam od Bobeta video, ali sam tad bio klinac da to u potpunosti razumem. Poslednji put da sam video bezobrazno lep fudbal je bilo kad je Sosa pustio decu na teren. Otuda i nada da ce ova decurlija da se okupi oko Covica, koji ce im dodati tu dozu ne samo sportskog bezobrazluka, vec i srcanosti, i da cemo igrati jako lep fudbal.
User avatar
Deep Purple
Posts: 4034
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Transferi

Post by Deep Purple »

@GospodinFKV
Ne, ne razumeli smo se i ja sam mislio na startnih 11 zato sam i napisao da bi nam prosecna starost zavisila od toga koliko iskusnih startera bi pocelo. Npr tako i Cukarickom varira starost tima u zavisnosti od utakmice do utakmice na 22-24.5 godine . Ako pocnu Simic, Vukadinovic i Covic plus mladje snage to bi bilo dovoljno za neki prosek od oko 23 godine.

https://www.mozzartsport.com/fudbal/ves ... ada/388645" onclick="window.open(this.href);return false;

Ono sto za sad znamo je da su mete Stefan Vukic - Zlatibor (Napadac, 25 god), Aleksandar Busnic - Rad (Vezni red, 23 god) Dusan Stevanovic - Radnik (Stoper, 24 god)
Ako se uzmu u obzir godine potencijalnih akvizicija mislim da je malo preterano reci kako ce prosecna starost tima biti tih 23 godina. Mislim da je negde 24-24.5 prava mera za nas. Ali ponavljam i zavisnosti od meca ce ta granica da se pomera gore dole. Djordjeviceva je zelja da Covic ostane.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9978
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Transferi

Post by Voja »

Deep Purple wrote:Aleksandar Busnic - Rad (Vezni red, 23 god)

Djordjeviceva je zelja da Covic ostane.
Bogmeee... o Busnicu sam bas davno pisao ovde,i sad pokusao da nadjem taj post,ali ga nema u arhivi foruma... mislim da sam ga zapazio u jednom mecu protiv Partizana.
A o treneru do sad i nisam cuo bas lepih reci... :(
Image
Post Reply