Tribina - nekad i sad

Locked
shecky
Posts: 1410
Joined: Sun Aug 20, 2006 11:44 am

Re: Tribina - nekad i sad

Post by shecky »

Konacno kvalitetna rasprava :)
Necu previse da pametujem o stvarima koje ne znam jer nikada nisam bio clan Firme, niti cu biti posto sam mator za to (a mozda i nisam :) ) , ali mogu reci da recimo kad vec neko spomenu edukaciju klinaca, evo ja kad sam bio na malom istoku nije brate mene niko ucio sta i kako da radim.. nego gledas sta rade stariji pa i ti to radis.
Dakle ako su ti politicki ispadi ili topovski udari na sopstvenom stadionu zbog starijih navijaca onda me i ne cudi sto ni omladina nece biti bolja,u suprotnom ako je to sve maslo omladine ,onda "matorci" sa tribine ne rade dobar poso sto se te price sa tribine tice.

To je moje misljenje.
User avatar
Firmson89
Posts: 367
Joined: Sun Mar 31, 2013 6:11 pm

Re: Tribina - nekad i sad

Post by Firmson89 »

Свиђа ми се правац у којем иде тема...Битно је и рећи све и дискутовати, а не гурати под тепих да се проблеми гомилају. Мислим да је време да се крене испочетка и слажем се са изјавама да треба сви да се активирају да поново дигнемо север и надам се да ће све ове речи доћи и до правих људи, да не би све остало само на речима. Сви знамо шта има добар утицај на бројност, а то су трофеји и генерално успех клуба (као и бољи фудбал који наша екипа тренутно пружа) и сматрам да ако би се почела гурати та права прича и порадило се на трибини, ако бисмо узели сада куп, имали бисмо велики потенцијал већ следеће сезоне да радимо на омасовљавању копа на северу! Наравно не треба се ни заносити и очекивати врхунска издања одмах на почетку, али важно је кренути ка бољем! МИ СМО ЈЕДНО - ТО ЈЕ НАША СНАГА!! Запамтити то пре свега :cheers:
Drina
Posts: 358
Joined: Thu Jul 14, 2011 8:16 pm

Re: Tribina - nekad i sad

Post by Drina »

shecky wrote:Konacno kvalitetna rasprava :)
Necu previse da pametujem o stvarima koje ne znam jer nikada nisam bio clan Firme, niti cu biti posto sam mator za to (a mozda i nisam :) ) , ali mogu reci da recimo kad vec neko spomenu edukaciju klinaca, evo ja kad sam bio na malom istoku nije brate mene niko ucio sta i kako da radim.. nego gledas sta rade stariji pa i ti to radis.
Dakle ako su ti politicki ispadi ili topovski udari na sopstvenom stadionu zbog starijih navijaca onda me i ne cudi sto ni omladina nece biti bolja,u suprotnom ako je to sve maslo omladine ,onda "matorci" sa tribine ne rade dobar poso sto se te price sa tribine tice.

To je moje misljenje.
Mislim da je FCVNS bas hteo da objasni forumasima koji dele tvoje misljenje da je to sve to normalno.
Jednostavno neka pravila trebaju da se postuju, ali da sve bude kao u vojsci nema potrebe. Napravili ste pricu o tim topovskim
udarima kao da su bacali bombe i srusili pola stadiona..
shecky
Posts: 1410
Joined: Sun Aug 20, 2006 11:44 am

Re: Tribina - nekad i sad

Post by shecky »

Drino pa tako nesto.. to mu dodje kao da su "matorci" sa tribine calci klincima :)

Elem druze.. da je kojim slucajem taj topovski udar puko pored tebe msm da ne bi tako pricao..
Da se razumemo nije pored mene puko ,ali tako nesto ne prilici navijacima Vose ,da ga jebem pa valjda je u tome i poenta da bude drugaciji od drugih..
Kako si se osecao npr kada su nam cigani zapalili stolice na istoku.. jel ti doslo da odes tamo i da im se najebes mile majke?
User avatar
njaks
Posts: 366
Joined: Tue Jan 12, 2010 12:37 am
Location: Detelinara

Re: Tribina - nekad i sad

Post by njaks »

shecky wrote:Drino pa tako nesto.. to mu dodje kao da su "matorci" sa tribine calci klincima :)

Elem druze.. da je kojim slucajem taj topovski udar puko pored tebe msm da ne bi tako pricao..
Da se razumemo nije pored mene puko ,ali tako nesto ne prilici navijacima Vose ,da ga jebem pa valjda je u tome i poenta da bude drugaciji od drugih..
Kako si se osecao npr kada su nam cigani zapalili stolice na istoku.. jel ti doslo da odes tamo i da im se najebes mile majke?
Shecky sam si rekao da nikada nisi bio navijac ni clan Firme, nije ni cudo sto ne kontas neke stvari. Verujem da ovde ima dosta ljudi koji takodje nikada nisu bili navijaci samim tim ne mogu da shvate sta znaci taj baceni udar ili upaljena baklja, to su stvari koje sluze za dizanje atmosfere i za privlacenje istih tih klinaca o kojima ti pricas. Cinjenica je da je kvalitet fudbala ocajan i da ne mozemo ocekivati da ce neki klinja doci na stadion zbog fudbala zar ne? Jednostavno mentalitet klinaca je takav da na klub gledaju kroz tribinu i Firmu, jer jebi ga to je sada u trendu, ali opet ako barem nekoliko njih ostane na toj tribini ceo zivot to je veliki uspeh. Dovoljan primer su vam cigojneri, fudbal ocajan, lazu sami sebe kako se bore za titulu, a svi znaju da je sve zatvoreno do kraja, ali opet im je tribina prepuna jer na svakoj utakmici bude cirkus i ludnica...
Daleko od toga da treba da se ugledamo na njih, ali ne kontam sta ti ocekujes?? Jel treba svi da sede na stadionu i glume neku finocu i kao furamo original stil??
FCVNS
Posts: 273
Joined: Thu Nov 08, 2012 7:34 pm

Re: Tribina - nekad i sad

Post by FCVNS »

Pa mi smo jedne godine rasturali kavez na marakani,izazvali tucu sa obicnim svetom sa istoka,izazvali da cigani preskoce na istok i bili izbaceni sa marakane...protiv banata zbog par debila razvalili ogradu i istraumiraliu obican svet,u Podgorici se zbog par ljubitelja blizanaca se pokacili sa narodom,i jos milion primera iz vremena NIKO NAS NE VOLI k***c NAS ZABOLI,koji dokazuju da mi nismo tako posebni kao sto ostali misle...nikako da povezem sto ljudi misle da smo posebni i urbani??????

Delimicno je Drina uhvatio sustinu,svi ste se zabrinuli za stadion,a niko da se zabrine za ljude sa Severa koji su pokisli i promrzli,veca svetinja stadion od ljudi...pa konstatacije tipa da vas je 1500 pa da sibate udare,ko da je bitno koliko nas je da bi pravili atmosferu,nas je po energiji bilo 4000,i da smo imali isto toliko udara sve bi ih bacili,pa nek nam je tribina bez stolica...a za povrede ne treba da brinete,zato i nisu bacani u kop vec sa strane...
shecky
Posts: 1410
Joined: Sun Aug 20, 2006 11:44 am

Re: Tribina - nekad i sad

Post by shecky »

Ja cu reci sta je moja poenta a to neki ne kontaju posto verovatno nisu jos ni u vojsci bili..
Znaci ako nisam Firmas nisam navijac??
Ocigledno da ti druze ondak ni ne znas na kojoj tribini su se nalazili Vosini navijaci u staroj Jugi..
Baklje topovski udari mozda dovlace klince ako imaju roditelje koji ce ih pustiti na takvo mesto ali odvlace normalne ljude koji idu da gledaju tekmu a ne navijace.
Meni nisu ni baklje ni bubnjevi dovlacili na stadion nego fudbal tj FKV! ,ali ocigledno da je sad to poslednja rupa na sviralu u ocima nekih.
FCVNS brate mili koje je to godine bilo? 200.. ? Po vama istorija navijaca pocinje od 21. veka.. ono o cemu ja pricam kao sto sam malopre i reko su tekme iz stare Juge ..verovatno 80% forumasa tada nije ni postojalo jos.
I da .. inace kao sto i sami znate na svim ostalim tribina ima buljno grejanje .. tako da jbg nzm kako je to pokisnuti ne osecati papke i tako to.

Njaks bez uvrede ali ovako glupu recenicu odavno nisam vido ..
Cinjenica je da je kvalitet fudbala ocajan i da ne mozemo ocekivati da ce neki klinja doci na stadion zbog fudbala zar ne?

Brate zbog cega onda dolazimo na stadion?
User avatar
njaks
Posts: 366
Joined: Tue Jan 12, 2010 12:37 am
Location: Detelinara

Re: Tribina - nekad i sad

Post by njaks »

Ne zelim da se nastavljam sa tobom, ocigledno je da ne gledas na stvari isto kao i ja. Ocigledno je si dosta stariji i da ne mozes da shvatis neke stvari, ti meni spominjes staru Jugu i vosjku??? Pa dobrodosao u 21. vek! Ovo nije vreme kvalitetnog fudbala(nazalost), punih stadiona i bratstva i jedinstva. Ljude ne zanima nas fudbal, ne zanima ih nasa liga to je cinjenica. Danasnji klinci nazalost vise gledaju na tribinu nego na klub i to je cinjenica, ne vidim sta je tu smesno to je tako?Daleko od toga da medju klincima nema onih koji vole Vojvodinu, ali velika vecina je tu zbog grupe.

Ne zelim da nastavljam ovu nepotrebnu raspravu, ako imas potrebu da mi odgovoris posalji mi pm.
shecky
Posts: 1410
Joined: Sun Aug 20, 2006 11:44 am

Re: Tribina - nekad i sad

Post by shecky »

Druze nema potrebe za pm nek vide i drugi raspravu.. sta ima loseg u tome?
I naravno da se slazem sa tobom da se skroz ne slazemo :)
Upravo si rekao poentu .. a to je da danasnji "navijaci" su na stadionu zbog sebe a ne zbog FKV .. time je na zalost i previse receno, a mozda je to i razlog sto sve vise navijaca ima na zapadu.
I tako po tvom razmisljanju ispade da je navijanje ustvari doci na stadion i jebati svakom kevu sa ili bez razloga divljati i slicno.

ps ulgavnom maldji ne shvataju neke stvari a ne stariji :)
User avatar
Nevernik
Posts: 520
Joined: Tue Sep 22, 2009 11:06 pm

Re: Tribina - nekad i sad

Post by Nevernik »

njaks wrote: Danasnji klinci nazalost vise gledaju na tribinu nego na klub i to je cinjenica, ne vidim sta je tu smesno to je tako?Daleko od toga da medju klincima nema onih koji vole Vojvodinu, ali velika vecina je tu zbog grupe.
Ovo je poenta i glavni razlog propasti firme.
Ako ja kazem da sam navijac Vojvodine a poslednja stvar na listi mojih interesovanja je upravo ta ista Vojvodina onda tu nema mnogo ljubavi.
Ako nema ljubavi onda je i rok trajanja ogranicen.
User avatar
njaks
Posts: 366
Joined: Tue Jan 12, 2010 12:37 am
Location: Detelinara

Re: Tribina - nekad i sad

Post by njaks »

Po tebi ispada da su na Severu svi samo zbog Firme? Firma jos malo pa ce 25 godina da proslavi, 25 godina paljenja baklji i bacanja topovskih udara, 25 godina borbe za svoj klub i ti si nasao da pricas o bivsoj Jugi i da nas edukujes kako treba da se navija??? To je navijanje, to je sastavni deo svake tribine i svake navijacke grupe, tebi ako se ne svidja sednes lepo na zapad i uzivas. Svaka sugestija i svaki predlog je dobar, ali hoces nas posle sledece utakmice pitati zasto smo upalili baklju ili bacili udar? Kazem jos jednom dobrodosao u 21. vek.
Sto se price o klincima tice, nisi dobro razumeo sta sam hteo da kazem...neko ce doci zbog Firme na utakmicu, ali ce vremenom zavoleti Vojvodinu i to je super, neko ce doci i proci i tako je uvek bilo ne samo sada. Bitno je da ljudi dodju na stadion, ove sezone je bio besplatan ulaz, gomila ljudi na stadionu koji simpatisu blizance, ali mozda je posle pet utakmica neko shvatio da treba da voli klub iz svog grada!? To je sustina moje price, daleko od toga da sam hteo da kazem kako su svi klinci danas tu samo zbog grupe, ali ne sporim da ima i dosta toga jer to je nazalost danasnja realnost.
User avatar
Telep
Posts: 202
Joined: Fri Jul 22, 2011 2:05 pm
Location: North Telep

Re: Tribina - nekad i sad

Post by Telep »

Tako je bilo i bice,i to nije problem samo Firme. Uvek ima ljudi koji su dosli da bi bili vidjeni ili eto da bi napravili neko sranje.

Vec sam pisao ovo ali ponovicu.. Pohvalno je sto se o ovome raspravlja iako ovo nije toliko navijacki forum, ali ovde ima dosta ljudi koji su bili deo severa i koji u buducnosti opet mogu biti deo severa.
Ne slazem se sa nekim stavovima Firme,ali u sezoni u kojoj slavimo vek postojanja cu biti tamo jer mislim da je to najbolji nacin da ja pomognem voljenom klubu. Valjda ce se resiti neke stvari pa da se i mnogi drugi vrate tamo..
Sremac, Sremac Špricer Boys!
shecky
Posts: 1410
Joined: Sun Aug 20, 2006 11:44 am

Re: Tribina - nekad i sad

Post by shecky »

Njaks tebrice moj kontam ja tebe skroz.
Niko nije reko da su na severu svi samo zbog Firme,niti meni smeta bakljada pa i sam sam je kao klinac jedva cekao kao i da se gusim u dimljaku :) al to je kesa .. ali topovski udar vec nije zajebancija.
Nije bitno di cu ja da sedim ,i meni je zelja da na obicnoj sklj utakmici sever bude krcat ali na ovaj nacin kako se sad radi to sigurno nece biti.
Uostalom nemam ja nameru da edukujem nikog , prvo neko mozda ne ti ,al nije ni bitno, trazi starije i iskusnije (ne msm na sebe ali valjda i moja rec znaci nesto.. ) navijace da pomognu ,i kad to neko uradi oterate ga u 3 ... osim ako sugestiju i predlog smatrate da se na sledecoj tekmi bacaju bombe :)

jbg..
User avatar
njaks
Posts: 366
Joined: Tue Jan 12, 2010 12:37 am
Location: Detelinara

Re: Tribina - nekad i sad

Post by njaks »

Mislim da je problem severa mnogo veci od topovskog udara, uvek sam postovao starije i iskusnije i uvek cu saslusati svaku njihovu sugestiju i predlog, ali bojim se da ako prestanemo da bacamo udare to nece resiti nase probleme...
shecky
Posts: 1410
Joined: Sun Aug 20, 2006 11:44 am

Re: Tribina - nekad i sad

Post by shecky »

Naravno da nece,niko nije reko da je to jedini i glavni problem ,ali to je bilo nesto bar za mene novo i to na nasem stadionu i uopste mi se nije svidelo.
Locked