20. kolo: Vojvodina-Partizan 1:2

User avatar
igoork
Posts: 781
Joined: Tue Jul 21, 2009 11:09 pm
Location: Na brdovitom Balkanu

Post by igoork »

Ono što sam i očekivao od jučerašnje utakmice to se i desilo.
Očekivao sam mnogo bolju igru od Smedereva,pre svega na planu pozrtvovanja. Prvo poluvreme sramota i za komentarisati ali drugo kao sto smo vec vise puta ponovili vredno pažnje.
Definitivno posle gledanja snimka utakmice na SOS-u vise puta dolazim do zakljucka da nas je juce pokopao Brkić.
Jednostavno pored svih kikseva koje je imao i da njih stavimo na stranu kod prvog gola je greška samo njegova i ničija više.
Prosto je ne moguće da on sa tom visinom stoji i gleda kako ga lopta preleća a da ne skoči da je skine.
I kod drugog gola nije mnogo bolji ali ovaj prvi je definitvno i detalj koji je promenio tok utakmice. Opet ponavljam ono što sam rekao i pre meča.
Od Đumija sam očekivao da izvede ekipu koja će da izgori do poslednjeg minuta pa makar i izgubili i neću mu zameriti. Na kraju to se i desilo i da smo imali malo sreće mogli smo i do boda.
Sve što se traži od ove ekipe je da izbori mesto za evropu da li preko kupa ili da budu 3. Upravo iz tog razloga mi treba da iskoristimo ovu sezonu kao jako vaznu u građenju tima za sledeću.
Da sada vidimo gde nam škripi,da se uvežba upravo to ko gde stoji i da se zna ko šta radi. Definitivno i to svi znamo škripi u odbrani! Ne znam šta će tek da se desi kada Marselo ode u penziju. :?
Bojim se da se sa Bilbijom ne ponovi slučaj Aleksić. Dečko mora,jednostavno mora da igra kao špic (polušpic). Tad je najopasniji kad je najbliži golu.
Zarad taktike i Mrđe čini mi se da Bilbija gubi najviše. On dečko nije dribler ali zna da se nađe gde treba i da lucidno iz prve rešava situacije kao svaki pravi napadač. :!:
Ovako bolje da ne igra ako neće igrati na svom mestu jer prosto nije prodoran toliko. To je neko moje mišljenje. Tadić kod psihologa pod hitno.

Nema potrebe dalje da se ponavljam,svi smo svesni i maltane saglasni oko velike većine stvari.
Kao što je i Đumi rekao "nije sramota izgubiti od najboljih u ligi".
Oni trenutno to jesu,ako ni zbog čega drugog onda zato što su najduže zajedno.

Sada se okrenimo zvezdi a ovog puta očekujem pobedu!
Oni su grupa rekreativaca koja da nema sudije ko zna kako bi sada stojala na tabeli.
Ako ponovimo igru iz drugog poluvremena,uđemo u meč "bezobrazno" bez respekta mislim da bi mogli i da ih zveknemo da im sve zuji u ušima u sred BG-a.
Provukli su se u NS ovog puta mislim da neće (nadam se).
Krajnje je vreme da im objasnimo neke stvari,jer ono što oni rade je sve sem fudbal. 8)
Koral
Posts: 418
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:54 pm

Post by Koral »

Brkić je užasno loš iz kola u kolo i jedan od najvećih krivaca za primljene golove od početka druge polusezone.
User avatar
021
Posts: 860
Joined: Fri Jan 21, 2005 6:46 pm

Post by 021 »

vladans wrote:Imamo odlicne uslove za rad,neki kazu i najbolje,predsednik tvrdi da smo najorganizovaniji klub u zemlji,sportski direktor,da smo doveli odlicna pojacanja,dok ste Vi pre izvesnog vremena ovde izjavili kako Vojvodina ima najbolje igrace u zemlji..e sad,ako vam nije problem da mi objasnite kako to da mi takvi kakvi smo,trenutno zauzimamo peto mesto i imamo dvadeset bodova manje od zvezde i partizana i plus gledamo u ledja Spartaku koji se posle sto godina vratio u prvu ligu i OFK Beogradu koji prosle godine zamalo nije ispao iz iste?!Ko gresi,treneru?Vasi prethodnici,vasi sadasnji nadredjeni ili je to samo zato sto smo mi gubitnicki klub?!Ako su u pitanji vasi prethodnici,jel mozemo prvi put da cujemo od nekog trenera,gde je na primer Sosa gresio,sta je to on na pripremama uradio da mi sad izgledamo ovako kako izgledamo?! Unapred hvala na odgovorima!
Zašto?
Zato što sve vreme polazimo od pogrešnih pretpostavki.
Zato što ni najbolja štala od rage ne može napraviti mustanga. To nisu najbolji igrači u Srbiji. To nisu čak ni najbolji igrači u Vojvodini.
Zato što još uvek nismo savladali lekciju broj 1 – da se u fudbalu ne upoređuju igrači, nego ekipe.
Zato što su nam klub vodili i vode još uvek isti ljudi koji kradu pesak iz Dunava, ruše bedeme na Tvrđavi, koji su preko noći sravnili čitave kvartove, sagradili ogavne zgradurine i izmenili lice Novog Sada. Sada na isti divljački način upravljaju fudbalskim klubom. I nastaviće isto tako da se ponašaju u budućnosti, zato što ne znaju i ne mogu drugačije.
Ista je situacija i na terenu i van njega. Ko god hoće da napravi neku bolju i drugačiju Vojvodinu, prvo mora srušiti ovu sadašnju, nakaradnu i skarabudženu.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8922
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

Milan wrote:E da, ljudi iz uprave, ako Boga znate, ne dozvolite Pleču da završi karijeru nakon ove sezone!!!
:!:
vojvodina jedna jedina
Posts: 1260
Joined: Fri Jan 01, 2010 11:56 pm

Post by vojvodina jedna jedina »

Stvarno nemam nista novo reci,sve je manje vise receno.Iskreno nisam uopste razocaran,nekako mi sve ovo bilo ocigledno.Na ovaj ili onaj nacin, mi smo ovaj mec morali izgubiti.Meni je najvise zao Vulicevica i onih igraca koji maksimalno odradjuju svoje obaveze.Kao sto vladans rece da je Vule letos zavrsio u Partizanu,sada bi se borio za titulu i bio clan reprezentacije.Ovako izabrao je nas,i sada mora da igra u istom timu sa raznoraznim pavijanima i da razmislja o tome da li ce klub bar uspeti da obezbedi mesto u Evropi.A o reprezentaciji ne sme ni da razmislja.Koliko je Vosa ranije imala igraca pa i generacija koji zbog "velikih" ostajali bez titule,koja bi predstavljala krunu njihove domace klupske karijere, morajuci pritom da se zadovoljavaju vicesampionskim i trecim pozicijama,tok bi najsladji deo kolaca pripadao blizancima i Splicanima.Naravno nismo mi jedini koji su u Jugi bili vise puta pokradeni,tu su i OFK Beograd,Velez,Sarajevski dvojac.Ali ovaj put, za razliku od ranijih vremena sami smo krivi,i treba da gledamo iskljucivo u svoje dvoriste.Naravno ne treba ostati nem na sudijske kradje slicne jucerasnjoj ali realno gledano previse skripi kod nas da bi se samo bavili blizancima i njihovim sramotnim ponasanjem.Jasno je da je vreme za korenite promene,mnogo toga ne fukcionise vec duze vreme.Nadam se da ce do tih promena doci u bliskoj buducnosti...
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Post by Djumi »

Evo da i ja ponesto napisem posle ovakve utakmice.
Osnovna koncepcija je bila da se napadne Partizan ali prethodno da se izvuce njihova zadnja linija na 30-ak metara od gola.Pocetak utakmice i odmah sok.Kardinalna greska i 0:1.Nogdaun prvih 25 minuta posle gola.Sansa Tadica i bravurozna intervencija Bozovica.Korner i velika sansa Tumbasovica koji je vec savladao Bozovica ali lopta od zemlje prelazi preko gola.Vracamo se u utakmicu.Jos jedna pozicija kada je Bilbija odigrao Mrdju nije realizovana.Gruzin se povredjuje i mora napolje ali i potrosio mnogo lopti bespotrebnim soliranjem.Ulazi Djurovski i pokusava da razigra ekipu.Prvi presek utakmice.Mi poklonili gol iz nicega a Bozovic spasio siguran gol.Brka usao u raskorak sa jos par svojih izleta ali ga i mi dodatno ubijali povratnim loptama koje za njega u ovom momentu jesu stvarni problem.
Znali smo da Partizan ima jacu i ofanzivniju levu stranu i to nam je dodatno otezavao Davidov svojim dolaskom na levi bok.Drugi veliki problem je bio kad imamo loptu-Moreira.Nije se vracao nazad ali mi smo daleko stajali od njega pa se u momentu gubitka lopte On pojavljivao kao visak.Jos uvek nemamo dobru igru iza lopte :!:
Bilbija (izuzetan igracki potencijal) nije dobro razumeo ulogu koju je dobio a to je da bude drugi napadac.Trebao je da igra malo povucenije poludesno i tom pozicijom uradi dve stvari:Prva da svojim polozajem usmeri napad ka desnoj strani Partizana(slabija strana),Drugo da pusti Krstajica da unosi loptu u sredini a onda kad ovaj prodje svojom hitrinom pokusa iza ledja da mu iscacka loptu.
U fazi napada da pusti Mrdju da napravi prvo kretanje a zatim da se pridoda odmah kao drugi napadac u pravcu gola.(jedan od razloga zasto je zamenjen).
Drugi gol je posebna prica.Lomic se bori sa linijom,Plec ulazi u dobru korekciju ali Klea niko necuva i on sam neometan postize svoj drugi gol.U tom momentu Kleo je sam u 16 metara a nasa dva igraca + golman.
Ovo je odgovor sta nisu radili moji prethodnici(neko je pitao).Zadnja linija kakva je god daje nije imala 5 treninga za poslednjih godinu dana(sramota).O timskom bloku protivnika kad ima loptu da i ne govorim.
Drugo poluvreme mnogo agresivnije i bolje ali nije bilo primljenih golova kao u prvom na otvaranju poluvremena.Iz odlicne akcije Tadica i Tumbasovica(decko mi je srce uzeo) Mario postize gol i utakmica dobija na intezitetu i vraca nas u neizvesnost.Sut Mrdje pored gola,Mariov sut preko precke i nekoliko situacija koje je Bozovic preventivno resio.70 minut Tumbasovic izvanredno sutira ali Bozovic pravi drugi prelom utakmice-fenomenalna odbrana jer je bio na krivoj nozi.Ulazimo u zadnjih 20 minuta jos otvorenije i tada Partizan ima nekoliko prilika koje je Brkic 2 puta odlicno resio.Pozicije pokusaja kontra napada Partizana je Adjuru vrlo uspesno resavao ali se i Diara nekoliko puta upetljao.
Blizi se kraj,utakmica istice i onda se desava momenat kad Mrdja izjednacuje posle suta Stjepanovica- rezultat 2:2.Nije nego.
prvi njihov gol u 2-3 minutu a nas u 92-93.OK oni otvorili utakmicu nasom greskom a mi zatvorili sudijskom.Steta :!:
Zarekao sam se da necu nikada komentarisati sudjenje a licno mi je pomocni sudija rekao da je ofsajd bio 2 metra.Ja budala pa poverovao!
Nije mi zao sto smo izgubili, koliko mi je zao sto smo se vratili u utakmicu posle 2:0 ali to nije potvrdjeno zvanicno.Mnogo bi nam znacilo na psiholoskom planu.
Na konferenciji za stampu mi je bilo smesno kako moj kolega pokusava da objasni da su se oni povukli jer su boze moj igrali na rezultat a kao da smo mi igrali za klikere.
Dobro iz utakmice koju smo odigrali 2:2 samo nije potvrdjeno,je to sto smo igrali mnogo brze nego prvo poluvreme i za to uvek dobili aplauz Zapada pa cak i kada se posle toga pravila greska u dodavanju.Energija koja je ulozena u drugo poluvreme obecava u svakom pogledu.
Lose je to sto mi nemozemo da radimo normalne treninge kad se igra Subota-Sreda-Subota.
Citao sam Vase postove ali moram da pohvalim izvestaj Grofa Zekule i Grbe koji su zaista dobro videli ovu utakmicu.
Sto se mene licno tice ostajem na stanovistu da imamo dosta kvalitetnih igraca ali da jos uvek nismo tim.Vojvodina mora da se ujedini na Defanzivi ali isto tako da kontrolise protivnika brzom cirkulacijom lopte.

ps.Sto se tice nekih igraca koji se ovde spominju da moraju da igraju i dobijaju vecu minutazu,moram da kazem da su vrlo blizu da budu oterani jer nisu profesionalci.Nemojte me pitati imena !

Neki ljudi cije pisanje ovde izuzetno cenim pocinju da me nerviraju ponavljanjem da Tim sastavlja Bata ili neko iz kluba.
Poslednji put cu napisati da Tim sastavljam JA .Deca iz nase skole moraju mnogo ozbiljnije da rade da bih stao iza njih uz svu moju naklonost.
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
shecky
Posts: 1410
Joined: Sun Aug 20, 2006 11:44 am

Post by shecky »

Evo posto ja nisam bio na tekmi iz ranije navedenih razloga necu da komentarisem nista sem da sam i ocekivao ovakav epilog i da se meni cini da je sudija bio u pravu kod offside-a.
Ali mnogo me vise boli poraz Smedereva koji si odigrali skorz ok u rupi al ih unisti sudija sa smesnim penalom za cigane i onim nacistickim startom stamenkovica zamalo ubi Mladenovica ili Rankovica ne znam ko je bio u duelu i na kraju samo aut umesto opasna igra i crveni karton za golmana....
Inace po meni kapiten Smedereva (ako se ne varam) Atanackovic je skorz dobar igrac i trebalo bi ga dovesti na leto.

A Vi g. Djumi nemojte se opterecivati sa svakim komentarom ovde ,samo vam moze skoditi, iako su svi iz dobre namere.
User avatar
Milan
Posts: 4288
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Post by Milan »

Djumi wrote:Evo da i ja ponesto napisem posle ovakve utakmice.
Ponešto si i napisao... :mrgreen:


Hvala treneru na odvojenom vremenu!
POŠTO OBRAZ ???!!!
soderstorm
Posts: 450
Joined: Wed Aug 26, 2009 1:33 am

Post by soderstorm »

Hvala treneru na izdvojenom vremenu.

E sada sto se tice sudjenja ako se ne varam upravo je Djumi govorio kako neke sumnjive penale bi svirali beogradjanima a drugima ne. Onda se pravdaju kako glavni sudija nije bio u dobroj situaciji da bolje pogleda, cemu sluzi linisjki sudija ako ne za te situacije jer ima mnogo bolji polozaj. Ja gledam ovako ovih 20 poena razlike smo 50 % krivi mi a 50 % sudije. Jer Zvezda juce go ne bi dala do prekosutra. Sto se tice naseg gola pa ne daj boze da sudija osteti Partizan ili Zvezdu to bi bio smrtni greh.

E sada sto se tice onih igra sto ce biti oterani iz kluba nadam se da su to (Djurovski, Stjepanovic) posto ja vidim da oni imaju potencijal ali kontam da se ne sportski ponasaju ili ti ko polu amateri. Recimo Mario igrao juce fenomelano ali ga na vecini ostalih utakmica mrzi i da po trci.
Mare
Posts: 1030
Joined: Fri May 08, 2009 11:06 am
Location: Novi Sad

Post by Mare »

soderstorm wrote:Hvala treneru na izdvojenom vremenu.

E sada sto se tice onih igra sto ce biti oterani iz kluba nadam se da su to (Djurovski, Stjepanovic) posto ja vidim da oni imaju potencijal ali kontam da se ne sportski ponasaju ili ti ko polu amateri. Recimo Mario igrao juce fenomelano ali ga na vecini ostalih utakmica mrzi i da po trci.
Mislim da Đumi nije mislio na njih dvojicu, Đumi hvala što si odvojio vreme i ostavio svoj komentar utakmice.
User avatar
ristoo7
Posts: 398
Joined: Tue Mar 09, 2010 7:39 pm
Location: Banana drzava

Post by ristoo7 »

Хвала тренеру.
И даље не могу да верујем да ми заиста комуницирамо мање више директно са тренером, заиста смо у завидном положају.
Судије нам опет криве. Тако никад нећемо освојити титулу. Природно је да ће судје судтити уз малу наклоност ка звезди и партизану, и да ми имамо толко титула и нама би мало гледали кроз прсте. Судије греше и увек ће им бити лакше да погреше против нас него против партизана или звезде, то нам мора бити јасно. Понекда и не греше већ једноставно "одраде" утакмицу. Верујем да када и ми играмо против слабијих клубова судијама је лакше да погреше против н.н. клуба него нас. Наш фудбал углавном воде људи из звезде и партизана па је већи и притисак на судије кад погреше против тих клубова. Мислим да ове сезоне и није било јако пуно сумљивих ситуација, увек се сетим Јоветића и Јестровића и њихових пенала који су настали у дуелу са бусеном траве. Како нам лига буде напредовала, напредоваће и суђење. Тренутно по мени имамо и боље судије него што нам требају за нашу лигу. Претпостављам да сте гледали Манчестер и Ливерпул и да сте исто тако видели и грешку судије, једноставно се дешава, то је део фудбала.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9940
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Ljudi,sudijska se vise ispraviti ne moze.Bilo pa proslo!!!Dajte da ispravljamo ono sto se da ispraviti.Moram priznati da me je Djumi iznenadio svojim postom iznad,jer je izmedju redova izneo nekoliko veoma bitnih informacija.Nesto,sto mi govori da je i on cak iznenadjen situacijom iako je mislio da je dobro upucen.

U svakom slucaju,Djumi,mislim da ti ovi losi rezultati sad vise idu u prilog nego sto ti stete.Nisi sekao,dao si im sansu,da pokazu i dokazu da je bilo do Stepija,do Sose... sad nemaju pravo prigovora :wink:
Image
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8922
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

ristoo7 wrote: Природно је да ће судје судтити уз малу наклоност ка звезди и партизану...
Nije prirodno da sudije imaju naklonost prema bilo kome ali to svakako ne bi trebalo da nam bude izgovor sto gubimo od blizanaca. Na nama je da budemo sto ubedljiviji protiv njih, jer kad su "guste" utakmice onda sudijska greska (ili "greska") moze da prelomi, ali ako bismo mi bili bas ono drasticno bolji ne bi bilo tog sudije koji bi uspeo da nas spreci da zasluzeno pobedimo.

Sve pocinje i zavrsava se sa nama - mi smo sami krojaci sopstvene sudbine! Samo nase (ne)cinjenje moze da dozvoli nekome sa strane da se tu upetlja i da nam presudi, i na kraju krajeva mi smo sami krivi sto smo im to dozvolili!
User avatar
Grof Žekula
Administrator
Posts: 2694
Joined: Fri Jan 28, 2005 10:25 pm
Location: Bulevar

Post by Grof Žekula »

Hvala Treneru na odvojenom vremenu za Forumaše. Rad i samo rad (ne onaj sa Banjice, već fizički i mukotrpni). Ideme dalje, nedelja se bliži. Ni ta sredina aprila nije daleko, a imamo priliku da se "ovima od juče" revanširamo i to tako da ih baš ZABOLI!
User avatar
ristoo7
Posts: 398
Joined: Tue Mar 09, 2010 7:39 pm
Location: Banana drzava

Post by ristoo7 »

Radoye wrote:
ristoo7 wrote: Природно је да ће судје судтити уз малу наклоност ка звезди и партизану...
Nije prirodno da sudije imaju naklonost prema bilo kome ali to svakako ne bi trebalo da nam bude izgovor sto gubimo od blizanaca. Na nama je da budemo sto ubedljiviji protiv njih, jer kad su "guste" utakmice onda sudijska greska (ili "greska") moze da prelomi, ali ako bismo mi bili bas ono drasticno bolji ne bi bilo tog sudije koji bi uspeo da nas spreci da zasluzeno pobedimo.

Sve pocinje i zavrsava se sa nama - mi smo sami krojaci sopstvene sudbine! Samo nase (ne)cinjenje moze da dozvoli nekome sa strane da se tu upetlja i da nam presudi, i na kraju krajeva mi smo sami krivi sto smo im to dozvolili!
Да смо ми тренутни шампиони, судији би било лакше да не маше офсајд. То је једноставно природно јер кад већ говоримо о природи, судје нису машине и у свим дискутабилним ситуацијама постоји лакша варијанта.
Locked