Trener(i) FK Vojvodina

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Najzad da neko od trenera spomene ono što nas nekolicina ovde priča 2 godine o Dušanu Tadiću.Izjava Radojičića je zaista tačna i konkretna :
I pored toga što je uspeo da postigne dva gola, ne bih rekao da je Tadić pružio koliko može. U meču s crno-belima, a i u proleće, od njega s pravom možemo očekivati znatno bolje partije. Izuzetno je talentovan, ali ako bi se u procentima moglo govoriti, onda bih rekao da pruža svega 30 odsto svojih mogućnosti
.

Iz izjave se još ne vidi da se shvatilo da Tadić igra na mestu koje mu ne odgovara, ali nadam se da će i do toga doći.
Tadić je popravio snagu, kretanje (još nedovoljno), smanjio kilažu i podigao motiv.Ono što se ne može mnogo popraviti je urođena brzina, koja je nophodana za spoljnjeg igrača, ali mu je zato dovoljna startna okretnost i savršen prijem lopte, da bi igrao neuporedivo bolje na mestu koje igra Vukajlović.
Ranije, možda, nije mogao igrati tu poziciju, zbog slabe kondicije i kretanja.Ali, kako to mesto oduvek i uvek igra Vukajlo tako kako već igra, nema brige ni najmanje. Jer, manje trčati od Vukajlovića ne može niko (čak ni omiljeni nam Lazetić).
Taj čovek (Vukajlo) prestoji čitavu svoju minutažu na centru, onda 2-3 puta dobije loptu povuče je i u 80% situacija izgubi (ali pošto se radi o našim napadima na 30m od protivničkog gola postaje primećen kao da je nešto radio na terenu.). Sa Tadićem na tom mestu imali bi duplu korist, umesto dve štete.
Ako Tadić ostane u Voši, na proleće bi trebao neko da se odvaži da ga stavi tamo gde je najbolje za njega i Vojvodinu.Problem je, što gotovo svi treneri nasleđuju neko početno stanje i teško ga menjaju, misleći da ako su svi predhodnici tako radili, zašto ja sad da menjam i budem u riskantnoj poziciji?Tako da i dalje svi ,,idu uz tarabu", pa ako se prvi od njih pogršno uhvatio tarabe, kolona se samo nastavlja.
Takođe, mislim da je u vrlo sličnom problemu i Vladimir Buač, kao i Sepuja. Jer, trenerima su uši punjene kopjekakvim pričama u koje su poverovali, pošto je i to ,,hod uz tarabu" i linija manjeg otpora.
Ali ako tako treneri rade, u strahu od smene, onda ne može biti priželjkivanih rezultata, već samo niz bez kraja smenjenih trenera, razočaranih navijača i novih lažnih nada.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Zeljafcv
Posts: 1473
Joined: Wed Jun 25, 2008 1:41 am

Post by Zeljafcv »

POTPISUJEM!
Tadic ne igra na odgovarajucoj poziciji, njegova pozicija je pozicija koju igra Vukajlovic. Pre svega Tadic tesko da moze da bude previse brz, jer je to za krilnog igraca ono sto se najvise podrazumeva pored centarsuta. On tehniku moze da dovede do savrsenstva, ali brzinu jako tesko. Njega nikako ne mozemo gledati kao Robena, nego kao Zidana :shock:
- Do promena u sistemu: Uprava napolje! Zaustavimo hajku na Vojvodinaše!
User avatar
Grba_NS
Moderator
Posts: 2056
Joined: Wed Aug 20, 2008 3:30 pm
Location: Grbavica

Post by Grba_NS »

Ja sam skeptican po pitanju Tadica na toj poziciji...Ocigledano je da nema brzinu ALI tu je tehnika kojom on moze nadomestiti tu brzinu na poziciji krila, i strasni centarsut...Mislim da nije neki kreativac za tu poziciju, iako bi je sigurno bolje odigrao nego Vukajlovic, ali ruku na srce to i nije bas tesko...Cuo sam za Tadica da je na treninzima fenomenalan, da igra odlicno, a ovo na utakmici da nije ni delic onoga sto tamo prikazuje...Ja licno mislim da on ima problem u glavi i da mu je potreban jedan Antic pa da onda eksplodira i potvrdi sav svoj talenat!Ali najvaznije je da dobro radi na treninzima, i svako mislim da je samo pitanje trenutka kad ce zaigrati onako kako svi ocekujemo!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9942
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Grba_NS wrote:Ocigledano je da nema brzinu ALI tu je tehnika kojom on moze nadomestiti tu brzinu na poziciji krila, i strasni centarsut..!
Moje licno misljenje je da se o Tadicu malo previse pise i prica i da ce nas sve izneveriti u nekoj bliskoj buducnosti.Bas me zanima kakav on to strasan dribling ima!?Ja kad god sam ga gledao,svi odbrandbeni igraci su mu oduzimali vecinu lopti onako cisto,bez faula,cak i bez remplovanja takozvanog.Podseca me dosta na Bozu Djurkovica,ali je opet ovaj bio kao silo,njihovo poredjenje mu dodje kao poredjenje putnickog i nekog superbrzog aviona na mlazni pogon.Nema Tadic masu,nema brzinu.Dzaba ti onda dribling,mada ga ja iskreno nisam nikad ni video.Sve su to samo pokusaji.... mozda sam ja samo previse razmazen driblinzima recimo jednog Semira Tucea,ali...Jedine prednosti Tadiceve su njegove godine i to sto je nas,a sve ostalo mora dobrano da popravi.
Image
User avatar
Grba_NS
Moderator
Posts: 2056
Joined: Wed Aug 20, 2008 3:30 pm
Location: Grbavica

Post by Grba_NS »

Brzinu nema, nema ni masu ali ona mu i ne treba-moramo shvatiti da masa ne iskljucuje snagu(igrac moze da bude jak i bez mase)...Snaga je isto kao i brzina 70-80% urodjena stvar... Ustvari svi aspekti kondicije su urodjeni 70-80% svi osim gipkosti-fleksibilnosti koja moze da se poboljsa za skoro 50% Evo prilike i da malo pojasnimo od kojih aspekata se kondicija sadrzi:
1.Snaga
2.Brzina
3.Koordinacija
4.Fleksibilnost-gipkost
5.Preciznost
6.Izdrzljivost
7.Ravnoteza
To je osnovna podela, a svaka od ovih 7 tacaka ima jos dodatne podele...
User avatar
Milan
Posts: 4288
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Post by Milan »

Jankovic-to nam je novi trener
Last edited by Milan on Sat Dec 13, 2008 5:38 pm, edited 1 time in total.
POŠTO OBRAZ ???!!!
ZarkoIn
Posts: 45
Joined: Sat Nov 08, 2008 8:29 pm
Location: Indjija, Srem, Vojvodina

Post by ZarkoIn »

Šta Janković? Ne razumem. Aleksandar Janković, jel on ozbiljniji kandidat za trenera?
chinaman
Posts: 247
Joined: Mon Dec 08, 2008 6:04 am

Post by chinaman »

Jel to zvanicno da je Jankovic novi trener?
ZarkoIn
Posts: 45
Joined: Sat Nov 08, 2008 8:29 pm
Location: Indjija, Srem, Vojvodina

Post by ZarkoIn »

U današnjem Sportskom Žurnalu piše da je u sredu 10.12.’08. nekih tri sata pre početka utakmice sa Partizanom u hotelu Park gde su se igrači Vojvodine predvodjeni ,,bivšim trenerom’’ Radojičićem nalazili u karantinu, održan sastanak izmedju našeg predsednika Gajića i Aleksandra Jankovića!

Šta je bila tema sastanka polako se nazire i dobija svoje konture u stvarnosti (bar tako tvrdi Milan).

Ja jesam za promenu Radojičića i dovodjenje iskusnijeg trenera (a da li je to zaista Janković,videćemo) ali svakako ne na ovako podao način! Mogu samo zamisliti kako je to uticalo na Radojičića, njegovu završnu pripremu meča i sam način vodjenja utakmice.

Jedan vrlo, vrlo loš potez uprave Vojvodine...
chinaman
Posts: 247
Joined: Mon Dec 08, 2008 6:04 am

Post by chinaman »

Podao ili ne sa Radojicicem na klupi definitivno nema nista od titule. Covek jednostavno nema ni mentalitet ni iskustvo neophodno da bi se napala ista. On je sam bio svestan od samog pocetka da ce biti privremeno resenje jer se u tom trenutku nista bolje nije moglo uraditi. Mislim da bi trebao da bude vrlo zahvalan upravi FK Vojvodina sto mu je dala mogucnost da se "kali" vodeci tim koji se bori za titulu.
van der iV a.k.a Totti
Posts: 635
Joined: Sun Jan 23, 2005 11:04 am
Location: Point Place

Post by van der iV a.k.a Totti »

Milan wrote:Jankovic-to nam je novi trener
Ciji ce sad sal nositi na utakmicama???
DOSTA JE BILO AUTOKRATIJE-UPRAVA NAPOLJE!!!
1892
Posts: 1094
Joined: Fri Jan 28, 2005 3:34 pm
Location: Novi Sad

Post by 1892 »

Konacno odlican potez uprave, bez obzira na to sto je deklarisani cigan, mislim da je pravi covek za posao i ako mu se dozvoli da radi moze puno toga dobrog doneti Vojvodini
Come on you Reds!
chinaman
Posts: 247
Joined: Mon Dec 08, 2008 6:04 am

Post by chinaman »

B-92 najavljuje Stepanovica (a stavlja kao rezerve Vermezovica i Jankovica) dok Dnevnik spominje Curcica. Nas sportski direktor je, kao i obicno, zagonetan. :D
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8922
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

Stepi bi bio dobro resenje pod uslovom da ima nameru ostati dugorocno a ne samo da saceka prvi momenat za beg u ciganluk. Ovu drugu dvojicu stvarno ne bih voleo da vidim.
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

GRADJANSKI wrote:Pukla je nova "bomba": Radovan Ćurčić, trener ivanjičkog Javora, o kome se s puno razloga mnogo govori u poslednje vreme, trebalo bi ovih dana da se pojavi na pregovorima sa Vojvodinom! Šta više, ne radi se samo o onom o čemu se šuška po kuloarima, već nam je tu informaciju potvrdio i ovaj stručnjak, kome će u januaru biti tek 37:

- Ako treba da budem sasvim određen, onda moram reći da me u sredu očekuje najpre sastank od koga mnogo zavisi. Naime, pre nego što budem seo za sto sa rukovodstvom novosadskog superligaša, red je svakako da razgovaram sa čelnicima svog kluba, kako bih imao potpuno čistu sliku o svojoj situaciji. Ugovor koji imam sa Javoromističe u junu, a treba znati i to da u Ivanjici imam idealne uslove za rad, kao i da je samnom odlična ekipa, kako fudbalera, tako i mojij najneposrednijih saradnika. Dakle, moj stav zavisi od toga šta će mi biti rečeno kada budemo razgovarali u Ivanjici. Ako budu smatrali da mogu biti slobodan u izboru nove sredine... Isto tako, još neke stvari bi trebalo da se poklope, kako bi prihvatio da preuzmem Novosađane, ali ne bih u ovom času hteo detaljnije da pričam na tu temu. Radi se, naravno, o mojim uslovima, a o njima mogu da govorim tek nakon prve runde razgovora - kaže Ćurčić.

Mladi trener, o čijoj budućnosti je posvedočilo proteklih dana i to da ga je Radomir Antić poveo u Tursku, na poslednju utakmicu reprezentacije u 2008, kao i to da ga je na predlog struke FSS nagradio priznanjem za najperspektivnijeg fudbalskog trenera govori i da pred njim stoji problem koji mu se u ovom trenutku čini visok kao planina:

- Ako budem došao u priliku da prelomim, ne treba sumnjati u to da će mi biti veoma teško, pošto su obe ekipe, i Javora i Vojvodine, ostvarile izvanredan uspeh u ovoj polusezoni. Uz to, radi se o odlično organizovanim klubovima, u kojima je pravo zadovoljstvo raditi. Iskren da budem, dolazak u Vojvodinu predstavlja izuzetno velik izazov, takav da bi mu teško odoleo i neki mnhogo iskusniji moj kolega, a budite sigurni i da mi je i te kako stalo do toga da završim započet posao sa Javorom. Pa, verujem da s nama niko nije ozbiljno računao uoči početka sezone, a

Bilansi

Prilikom dolaska u Ivanjicu, ostalo je zapisano da je Ćurčić rekao je da mu je želja da Javor bude stabilan superligaš, a jesenas je uradio i više, s tim da ovaj superligaš ima najmanji budžet od svih članova naše elite. Javor je, recimo, u protekloj polusezoni "skinuo skalpove" Vojvodini u Ivanjici sa 1 : 0, Crvenoj zvezdi u Beogradu sa 2 : 0, a s kojom je posle pred svojom publikom igrao 1 : 1, da bi sa Partizanom izborio remi u Humskoj, 2 : 2.

Ćurčić je igrao u Javoru i OFK Beogradu, a vodio je Javor i od 2002. do 2005, kao i Borac Čačak 2006. i 2007, s tim da je od lanjskog aprila ponovo u Ivanjici.
Post Reply