Odnos članova kluba prema Voši

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
johnny
Posts: 386
Joined: Sat Mar 19, 2011 1:56 pm
Location: wild east

abu

Post by johnny »

Vrlo lep intervju sa Abubakarom u casopisu Caffe Vojvodina ( časopis za ugostiteljstvo i turizam) u kome izmedju ostalog kaže " Navijači Voše su fantastični! kad imaš velike navijače, kao što su naši Firmaši, lako je biti veliki klub."
na pitanje o omiljenoj knjizi Abu spremno odgovara :"Konan"! :D
ZmagoNS
Posts: 229
Joined: Tue Sep 01, 2009 7:02 pm

Re: abu

Post by ZmagoNS »

johnny wrote:Vrlo lep intervju sa Abubakarom u casopisu Caffe Vojvodina ( časopis za ugostiteljstvo i turizam) u kome izmedju ostalog kaže " Navijači Voše su fantastični! kad imaš velike navijače, kao što su naši Firmaši, lako je biti veliki klub."
na pitanje o omiljenoj knjizi Abu spremno odgovara :"Konan"! :D
Jel postoji i neko on line izdanje ili samo stampano? :)
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8940
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

Abu je verovatno rekao "Koran" iliti Kuran - covek je muslimanske veroispovesti i koliko se da zakljuciti po nekim ranijim intervjuima veliki je vernik a oni koji su radili ovaj intervju ga verovatno nisu najbolje razumeli...
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3924
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Post by Red Marquis »

Radoye wrote:Abu je verovatno rekao "Koran" iliti Kuran - covek je muslimanske veroispovesti i koliko se da zakljuciti po nekim ranijim intervjuima veliki je vernik a oni koji su radili ovaj intervju ga verovatno nisu najbolje razumeli...
Meni se više sviđa verzija sa Konanom :D
Io odio Belgrado
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8940
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

Red Marquis wrote:
Radoye wrote:Abu je verovatno rekao "Koran" iliti Kuran - covek je muslimanske veroispovesti i koliko se da zakljuciti po nekim ranijim intervjuima veliki je vernik a oni koji su radili ovaj intervju ga verovatno nisu najbolje razumeli...
Meni se više sviđa verzija sa Konanom :D
i ja sam veliki postovalac lika i dela Konana Varvarina najveceg sina simerijanskih naroda i narodnosti :P ali sta ces, istina je istina... :wink:
limanfkv
Posts: 2873
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Post by limanfkv »

Radoye wrote:
Red Marquis wrote:
Radoye wrote:Abu je verovatno rekao "Koran" iliti Kuran - covek je muslimanske veroispovesti i koliko se da zakljuciti po nekim ranijim intervjuima veliki je vernik a oni koji su radili ovaj intervju ga verovatno nisu najbolje razumeli...
Meni se više sviđa verzija sa Konanom :D
i ja sam veliki postovalac lika i dela Konana Varvarina najveceg sina simerijanskih naroda i narodnosti :P ali sta ces, istina je istina... :wink:
..i novinarstvo u Srbiji je novinarstvo u Srbiji. :lol: I ja predpostavljam da je Kuran.
simicpk
Posts: 425
Joined: Thu Jun 11, 2009 2:07 pm

Post by simicpk »

Kuran je sigurno, to je bio izjavio kad je rekao da je Sojic mnogo smesan.
User avatar
Milan
Posts: 4319
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Post by Milan »

Zahvaljujući prijatelju našeg Foruma, došli smo i do tog intrvjua:

Abubakar Oumaru, fudbaler FK "Vojvodina"

KAD ČUJEM FIRMAŠE, "GINEM" NA TERENU!



- Ja sam ovde jedino da igram fudbal - kao da je Kamerunac Abubakar Oumaru hteo da predupredi novinara i tom najjednostavnijom rečenicom osujeti potpisnicu ovih redova od potpuno profesionalne namere i logičnih pitanja koja slede nakon neslavnog epiloga finalne utakmice Kupa Srbije između njegove "Vojvodine" i beogradskog "Partizana".

Dešavaju li se i u Kamerunu ovakvi skandali na sportskim borilištima?

-Ja bih sve njih odveo u Kamerun! Tamo je fudbal sport i samo sport. Igra se u vrlo prijateljskoj atmosferi!

U Beogradu na finalu Kupa, uz sve ostalo što je ostavilo vrlo ružnu sliku ukus i još više narušilo i ovako beznačajno mesto srpskog fudbala u svetu, igralo se vrlo grubo.

-Publika je bila svedok svemu. Sve se vidi i na usporenim snimcima. Bilo je jako teško. Ali, ne bih o tome da pričam, to je prošlo... Idemo dalje, hoću napred u sledeće mečeve.

Tako je i bilo - odmah na sledećoj utakmici, dao si pobednički gol. Da li su događaji iz Beograda poljuljali moral u ekipi?

-Nisu, ni malo. To smo pokazali odmah dobrom igrom i pobedom nad subotičkim "Spartakom".

"Vojvodina" ima iza sebe jednu od najuspešnijih sezona.

-"Vojvodina" je veliki klub, evropski! Tim je čvrst, igrači su super momci i dobri ljudi. Vrlo smo bliski, pravi smo tim! Prirastao mi je za srce. Pre dolaska u "Vojvodinu" bio sam samo talenat, a ovde sam postao igrač!

U anketi među navijačima "Vojvodine" po broju bodova vodiš na listi za igrača sezone?

-Navijači Voše su fantastični! Kad imaš velike navijače, kao što su naši Firmaši, lako je biti veliki klub!

Imaš mnogo fanova, vole te svi ljubitelji fudbala u Novom Sadu, brzo si pokupio sve simpatije.

-Mnogo mi to znači. Ja se navijačima odužujem golovima.

Kako se osećaš kad skandiraju Abu, Abu...

-Hoću da "poginem" na terenu kad Firmaši navijaju! Tada dobijem krila.

Na žalost, ima idrugačijih poruka s tribina. Kako si podneo uvrede?

-Od kada igram za "Vojvodinu" nikad ništa loše nisam doživeo, niti čuo uvredljive reči sa Vošinih tribina. Ali, bilo ih je ranije na nekim drugim terenima. Ali, ne pravim problem od toga, ni ne slušam šta viču. Mislim - samo vi vičite, imam ja moje navijače, vas ne čujem! Moja deviza je: glavu gore i igraj fudbal! Ja sigurno znam da se onaj ko se ponaša ružno i agresivno, ustvari boji protivnika!

I u anketi "Sportskog žurnala" vodiš na listi igrača koji su najviše puta proglašeni za igrača utakmice! Imaš samo 24 godine, a iza sebe već lepu karijeru. Kako se postaje dobar fudbaler?

-Naravno da moraš imati talenta, ali samo po sebi to ne vredi mnogo. Talentovani fudbaleri se razlikuju po tome ko koliko radi. Mora mnogo, jako mnogo da se trenira. A, to, opet ne ide bez dobrog trenera. U svemu je i disciplina veoma važna, dobra hrana, odmor... U fudbalu nije dovoljno trčati, mora se i misliti! Mnogo ih je koji znaju da trče, a "nemaju" glavu!

Koliko ti odgovara način rada trenera Zorana Milinkovića?

-Vrlo sam zadovoljan. On je pravi trener, dobar je čovek, brine se za nas kao da nam je otac, od njega mnogo naučimo i daje nam veliku motivaciju. Rezultat svega toga se vidi! Volimo ga!

A, Bata Butorović?

-On je predsednik.

Pa, dobro, ali kakav odnos ima s igračima?

-Brine se za njih. Kad sam se povredio brinuo se za moje zdravlje.

A, Novosađani, znaju li gde je Kamerun?

-Znaju da je u Africi!

Kako se osećaš u Novom Sadu?

-Uživam. Ovde mi je jako lepo. Odgovara mi mentalitet, mirni ljudi. Grad je lep, imam dobre drugove.

Kakve su Novosađanke?

-Lepe su, udešene i elegantne.

Sviđaju ti se mini suknje i dekoltei?

-To se svakom sviđa! A, ako još devojka ima lepu liniju...

Hrana je sigurno drugačija od one na koju si navikao?

-Ja najviše volim špagete! To se svuda isto kuva. U Africi se jela drugačije pripremaju nego u Evropi.

Šta najviše voliš da ti mama kuva?

-Ndole, gombo i folere. Osnova je kuskus, preliveno sosevima od povrća sa posebnim začinima.

Imaš li devojku?

-Imao sam u Parizu.

Tvoja porodica živi u Parizu?

-Da, voleo bih tamo da nastavim karijeru.

Zbog fudbala, ili zbog devojke?

-Ja volim fudbal, a devojku ću možda naći u Novom Sadu.

Branislava Opranović
Foto: Slobodan Šušnjević


HVALA NAVIJAČIMA
Hvala svim Firmašima, Novosađanima i svim navijačima iz cele Vojvodine koji su došli u Beograd da navijaju za nas, da nas podrže u osvajanju Kupa. Voleli bismo da smo doneli pehar kući. Ali, biće još šanse, a siguran sam i uspeha!


FRIZURA
Osim što je dobar golgeter, skakač, brz i precizan igrač, Abu je poznat i po zanimljivim frizurama!
- Do sada su mi smišljali frizuru u Parizu. Sada imam u Novom Sadu u komšiluku odličnog majstora, vreme je da menjam frizuru!


ABU OUMARU
Abubakar Oumaru (Aboubakar Oumarou) rođen je 14. januara 1987. u Jaundeu, Kamerun. Igrao je fudbal u Kamerunu, Kini, Srbiji (FK Crvena Zvezda, OFK Beograd) Trenutno igra u Vojvodini. Omiljeni tim mu je je londonski Čelzi.

Srećan broj: 11
Nadimak: Boban, Abu
Omiljena boja: plava
Glumac: Džet Li
Pevačica: Touque do altar
Omiljena pesma: Restitvi
Omiljena knjiga: Konan
Omiljeni film: Transporter 2
Omiljeni crtani junak: Dragon Ball Z
Voleo bi da upozna: Tjenri Anrija
Omiljeni saigrači: svi
Ima strah od: turbulencije
Sanja: da osvoji zlatnu loptu
Najvažnija osoba: mama
Od prve plate je: častio familiju
Kućni ljubimac: mačka
Horoskopski znak: rak
POŠTO OBRAZ ???!!!
mihailov
Posts: 1564
Joined: Thu Apr 05, 2007 10:24 pm
Location: Karadjordje

Post by mihailov »

Hvala na intervjuu :!:

Zanimljiva konstatacija Abubakara, da je u Kamerunu fudbal samo sport i da se igra u prijateljskoj atmosferi. Nedavni dogadjaji u kvalifikacijama za AKN bas i ne idu u prilog toj cinjenici, gde je nastradalo dvoje ljudi nakon nemira koji su izbili nakon promasenog penala Eto-a u 90.minutu. Slicnu situaciju smo imali cini mi se u kvalifikacijama za Mondijal 2006 u Nemackoj. Tada je Vome u identicnoj situaciji takodje masio penal i nakon toga dobijao brojne pretnje smrcu i od tada vise nije zaigrao u nacionalnom timu :?
Napred Voso!
johnny
Posts: 386
Joined: Sat Mar 19, 2011 1:56 pm
Location: wild east

?

Post by johnny »

Svidjaju ti se mini suknje i dekoltei?


Kakvo je to pitanje?
Akcent
Posts: 376
Joined: Fri Mar 25, 2011 2:02 pm
Location: Srpska Atina

Re: ?

Post by Akcent »

johnny wrote:Svidjaju ti se mini suknje i dekoltei?


Kakvo je to pitanje?
To ti je novinarstvo u Srbiji :wink:
Vojvodina, Vojvodina nepobediva...
kowalski
Posts: 786
Joined: Wed Dec 01, 2010 4:44 pm
Location: Tatooine

Re: ?

Post by kowalski »

johnny wrote:Svidjaju ti se mini suknje i dekoltei?


Kakvo je to pitanje?
Verovatno prikrivena aluzija doticnog "novinara" na Abuovu veroispovest i odnos dela vernika ka toj pojavi. Vrhunska jadnost.
Image
User avatar
etxeberria
Posts: 352
Joined: Wed Dec 17, 2008 8:32 pm
Location: tamo gde sam rodjen i odrast`o

Post by etxeberria »

Ako mu je omiljeni glumac Dzet Li, mozda je ipak Konan :D
sam svoj najveci neprijatelj
User avatar
Zeljafcv
Posts: 1473
Joined: Wed Jun 25, 2008 1:41 am

Post by Zeljafcv »

King wrote:
Navijač ste Partizana?
- Iskreno, nije mi žao što nisam obukao crno-beli dres kluba za koji navijam.
Nemanja Covic
Nevernik wrote:Sad kad krene pljuvanje po coveku :D
Vuke wrote:Jako je ruzno izvlaciti iz kontekst recenicu i ovako je poturiti na forum!

Nemanja Covic nije prosao kompletnu omladinsku skolu FK Vojvodine! Mnogi ga mesaju sa Tomislavom Colicem!

Ja mogu da garantujem da nije isao na utakmice nkp, i da je jos spustio tom klubu odgovorom da mu je draze da ide u omladinski pogon Parme, nego u tom trenutku u prvi tim nkp! Pored toga sam ga vidjao na utakmice Vojvodine gde se iskreno radovao njenim pobedama!

PS. Zamolio bi urednistvo da postuje pravila koje je donela i da obrise sve postove koje nemaju veze sa temom "pripreme"! Ukljucujuci i ovaj moj :!:

PS. Kirovski, Dimitrijevic, Kaludjerovic kao vatreni navijaci nkp igraju za petokraku, pa im navijaci "stuba srpstva" ne prave probleme i ne moralisu kao ovde pojedini!
kowalski wrote:
King wrote:
Navijač ste Partizana?
- Iskreno, nije mi žao što nisam obukao crno-beli dres kluba za koji navijam.
Nemanja Covic
I??? Sta to znaci? Verovatno ces znati da objasnis, cim postujes taj citat.
- Do promena u sistemu: Uprava napolje! Zaustavimo hajku na Vojvodinaše!
User avatar
laki
Posts: 1974
Joined: Sun Dec 05, 2010 1:51 pm
Location: Podbara

Post by laki »

Neka navija i za sarajevo sto se mene tice, dok je 101% profesionalno posvecen vojvodini. Zar je vama, ljudi, zaista toliko bitno da su nam svi igraci slaninari?! MENI NE! Volim kad jesu, ali sta ja imam od njegove ljubavi prema Vosi, ako neki cigan ili grobar za nas vise grize od njega?!
Image
Post Reply