"A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
shecky
Posts: 1410
Joined: Sun Aug 20, 2006 11:44 am

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by shecky »

Koliko god ga vecina forumasa mrzela i bez ove tekme, Singer po meni ni nije toliko kriv..jeste da aj da kazemo experimentise sa novim igracima .. ali ako pogledate realno cak i da pozove one koji su stvarno najbolji na svojim pozicijama opet realno nasa repka ne bi bila bolja od 20. mesta u svetu ,jer jednostavno kvalitet za nesto vise NEMAMO.
Nasa repka jos jednom pokazuje da cak i neki igraci koji jos uvek igraju u JSL uopste ne moraju biti losiji od nekih koji su u velikim klubovima.. zasto?
Pa prosto i jednostavno.. oni tamo imaju skim da igraju pa samim tim i oni deluju kvalitetnije a tu je i cuvena psihologija.. uuuuuuuuu pa on igra u ManCity ..gde moze Igor Djuric biti bolji od Nastasica ili Subotica...
Naravno u ovoj drzavi je opste poznato da niko ne misli unazad duze od 2 dana.. pa recimo da se sete koliko igraca je igralo u repki samo da bi bili prodani.. da neko makne sto vise kesha ..a to je lako uraditi kad igraca ima ko da gura..
A kad tako nekog nemas onda prodjes kao Djuric,Vule,Torbica i puno slicnih koji imaju kvalitet ali nemaju ledja ,i cim tu neko nema interes da makne neke pare igrac tesko da ce se prodati negde ,i onda se cudimo sto Meleg potpisuje neke gradjanske ugovore itd itd.. pa zna decko da mu je to jedina sansa da se obogati ,nije glup ,gleda starije i zna kako ide "posao" ..
Zasto Tadic tek sad igra za repku i to ponekad? .. sta kad je igrao u Vosi onda nije bio dobar sad od jednom covek naucio da igra??

I onda kad sve ovo podvuces..postavis pitanje.. a kakve veze ima fudbal sa svim ovim?
Mare
Posts: 1030
Joined: Fri May 08, 2009 11:06 am
Location: Novi Sad

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Mare »

Ja moram da kažem da ne razumem sad potrebu da se nešto patetiše i nalaze opravdanja za Brkine kikseve, jednostavno nema srca, nije goša za velike tekme i za repku i to je to. Niti mu je ovo prva utakmica niti mu je ovo prvi kiks. Šta treba da se dokazuje protiv Farana, Iraca, Kiprana...Po meni ovo je njemu trebala da bude najlakša utakmica, večeras je mogao da izraste u junaka, na ovakvim tekmama se pokazuje ko si i šta si. Što bi rekli il si nindža il si mindža. Setio sam se i utakmice Voše protiv Austrije tamo, jbg sklon je čovek kiksevima u velikim mečevima, fale tu muda. Očigledno da mi u ovom sastavu imamo nešto više mindži nego nindži. Nažalost i ja sam mišljenja da bi onaj smrdljivko bolje reagovao kod drugog gola, a možda i kod prvog. I ta priča pritisak, mediji, po meni ne pije vodu, pa nije on više klinac pa da ne zna da izađe na kraj sa tim. I dalje ću ja voleti našeg Brksa i ostaje ona jedan je Brka kapiten, ali nemam potreba da ga branim kad i on sam kaže da je pogrešio i da je krivac kod drugog gola.
Mackycool
Posts: 177
Joined: Tue Jan 10, 2012 3:11 pm

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Mackycool »

uporan wrote:Sve sam više ubedjen da je jedini scenario koji spašava posrnuli srpski fudbal sledeći redosled koraka:
- Hapšenje Tomislava Karadžića i suđenje za sve malverzacije u srpskom fudbalu (i privredi)
- Smena Siniše Mihajlovića i zabrana bavljenja trenerskim poslom u Srbiji u trajanju od nekoliko godina
- Priznavanje bankrota FK Crvena Zvezda i "preseljenje" istih u zonsku ligu, zajedno sa komšijskom crno-belom ekipom (ovi ne zbog bankrota, već zbog zna se čega)
- Oduzimanje svih titula i kupova osvojenih od 1992. godine do danas (uključujući, naravno i FK Obilić)
- Privatizacija ili gašenje većine klubova
- Osnivanje ozbiljnih školi fudbala
Utopisto :D
Sostengono gli eroi: "Se il gioco si fa duro, è da giocare"
Helm
Posts: 2101
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:22 pm

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Helm »

Brka je krivac fakat, ali sad bi najveca glupost bila da ga ostavi na klupi protiv Skotske. Treba da ga ostavi tu utakmicu cisto da ga ne ubije u pojam. A za posle mozda stvarno da se dogovore da se malo vise posveti klupskim obavezama.

A sto se tice dragog nam selektora, tu sam zaista odusevljen. :frown:
Ako je cilj bio iznenaditi Hrvate, to je uradio za 10. Sve bih mozda i mogao da objasnim nekim taktickim zamislima, pa CAK i to da je Duca ostao na klupi osim jedne stvari: sta koju pm prosecni ili ispodprosecni napadac jsl koji je jos pride i prakticno povredjen, trazi u prvih 11?!?! I sta dobijes onda? Izmenu u 5. minutu! Ja ne znam, neka mi neko kaze ako zna podatak, kada se desilo da u 5. minutu vec povredjeni igrac mora da izadje zbog povrede?! Zao mi samo doktora reprezentacije sto ce od ove budale u zemlju da propadne od sramote. :oops:

Inace, ako izuzmemo los dan Kolarova, ja sam sasvim zadovoljan odbranom i tu ne bih nista menjao. Meni su zaista korektno delovali, dobili smo dva gola bez sansi, a zadnju liniju je bilo izuzetno tesko proci. Po meni su daleko veci problem predstavljali defanzivni vezni (koja ironija da je u Srbiji problem zadnja veza) koji nit su mogli da razigravaju ostale igrace nit su mogli da se nose sa hrvatskim ofanzivcima na sredini. Svaka cast momcima na zalaganju, ali ja Ignjovskog ne bih ni primetio da nisam procitao da igra. Na Tosica ne bih trosio reci, po meni limitiran igrac sto je danas i pokazao. Stevanovic izgresio u pocetku i nestao, potpuno nejasno zbog cega je dobio prednost u odnosu na Tadica osim ako je trebalo da bije ove po desnom boku. Ali zato Djuricicu svaka cast. Skroz je izveo iz takta duplo veceg od sebe Simunica. Po meni, jedini nesto prikazao napred uz Ducu. Duca kad je usao pokazao je klasu, svaka cast! Drago mi je sto ga gledam sa samopouzdanjem, i sto mi vise ne deluje uplaseno na terenu. Djordjevicu ne mogu mnogo zameriti jer nije dobijao lopte, ali ipak imam jednu primedbu, a to je ocajna reakcija na odbitak kada je trebalo samo bocnuti loptu. Po meni tezak kiks u rangu Brke ili Kolarova, ali posto je napad pa nisi direktno kriv za primljen gol onda se to i ne primeti toliko.

Sto rece neko, dok ove salabajzere sa cela ne amputiramo iz fudbala to nam je sto nam je.
vojvodina jedna jedina
Posts: 1260
Joined: Fri Jan 01, 2010 11:56 pm

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by vojvodina jedna jedina »

uporan wrote:Sve sam više ubedjen da je jedini scenario koji spašava posrnuli srpski fudbal sledeći redosled koraka:
- Hapšenje Tomislava Karadžića i suđenje za sve malverzacije u srpskom fudbalu (i privredi)
- Smena Siniše Mihajlovića i zabrana bavljenja trenerskim poslom u Srbiji u trajanju od nekoliko godina
- Priznavanje bankrota FK Crvena Zvezda i "preseljenje" istih u zonsku ligu, zajedno sa komšijskom crno-belom ekipom (ovi ne zbog bankrota, već zbog zna se čega)
- Oduzimanje svih titula i kupova osvojenih od 1992. godine do danas (uključujući, naravno i FK Obilić)
- Privatizacija ili gašenje većine klubova
- Osnivanje ozbiljnih školi fudbala
Сви ми отприлике знамо шта је потребно за спас српског фудбала,но да би дочекали велике резове у нашем фудбалу прво би требало да се промени наш целокупни друштвено политички систем,а то се неће десити у скоријој будућности тако да су твоје жеље чиста утопија.
Mare wrote:Ja moram da kažem da ne razumem sad potrebu da se nešto patetiše i nalaze opravdanja za Brkine kikseve, jednostavno nema srca, nije goša za velike tekme i za repku i to je to. Niti mu je ovo prva utakmica niti mu je ovo prvi kiks. Šta treba da se dokazuje protiv Farana, Iraca, Kiprana...Po meni ovo je njemu trebala da bude najlakša utakmica, večeras je mogao da izraste u junaka, na ovakvim tekmama se pokazuje ko si i šta si. Što bi rekli il si nindža il si mindža. Setio sam se i utakmice Voše protiv Austrije tamo, jbg sklon je čovek kiksevima u velikim mečevima, fale tu muda. Očigledno da mi u ovom sastavu imamo nešto više mindži nego nindži. Nažalost i ja sam mišljenja da bi onaj smrdljivko bolje reagovao kod drugog gola, a možda i kod prvog. I ta priča pritisak, mediji, po meni ne pije vodu, pa nije on više klinac pa da ne zna da izađe na kraj sa tim. I dalje ću ja voleti našeg Brksa i ostaje ona jedan je Brka kapiten, ali nemam potreba da ga branim kad i on sam kaže da je pogrešio i da je krivac kod drugog gola.
+1

Пошто се не вреди нервирати због олоша ево малог покушаја да се окрене на ведрију страну.

http://www.njuz.net/direktan-prenos-uta ... z2OIb8DYkf" onclick="window.open(this.href);return false;
DUB
Posts: 775
Joined: Thu Feb 03, 2005 7:49 pm
Location: Kafana

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by DUB »

Mighty izborniku cestitke, zelje i pozdravi uz omiljenu mu pismu jadrana '77-e
[video]http://www.youtube.com/watch?v=mg17J9us31U[/video]
:pegla:
Seti se kako se provuk'o Sisley, seti se kako se provuk'o Werder!
User avatar
Boske87
Posts: 572
Joined: Mon Aug 29, 2011 4:49 pm

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Boske87 »

Pre tekme sam se nadao sastavu poput onog protiv Velsa, znači bez klasičnog napadača sa isturenim Đuričićem, ali danas je Mihajlović tako glupo postavio igru da je iznenadio i same hrvate. Nisam advokat Kolarova, danas je napravio katastrofalnu grešku, ali jasno je da on i Bane imaju ozbiljnih problema sa selektorom i njegovim kvazi autoritetom još od meča sa Belgijom. Najbolje bi bilo kada bi napustili reprezentaciju svi igrači koji su se pošteno probili do nje, znači: Brkić, Ivanović, Kolarov, Subotić, Tadić, Basta, Đuričić, Đurđić; a ostali neka se upevavaju i zabavljaju do kraja kvalifikacija. Karadžića se nećemo rešiti nikada, tu samo biologija može da odradi stvari. Pitanje je koga će brže sahraniti, meni se čini srpski fudbal.
What else are you gonna do on a Saturday?
http://www.youtube.com/watch?v=aF0uxqolMMk" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8931
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Radoye »

Boske87 wrote:Karadžića se nećemo rešiti nikada, tu samo biologija može da odradi stvari. Pitanje je koga će brže sahraniti, meni se čini srpski fudbal.
Eh da je samo jedan Tole, i da njegov odlazak resi sve probleme! :frown:

Sve je to krenulo jos od pokojnog Don Miljana, Tole samo trenutno sedi na njegovom tronu, pre njega bio Terza, pre terze bili neki drugi, bice isto i posle Toleta - i posle Toleta Tole! :greenbutt:

Ceo sistem treba da se rusi i da se menja iz korena, a to moze samo nakon gasenja ona dva mutanta parazitska sa Topcidera. Sve ostalo je pisanje uz vetar.

Kao i reprezentacija, koga oni uopste predstavljaju, za Srbiju se sigurno ne bore, selekcija tzv. FSS koju sastavljaju podobni menadzeri. Otkad su oterali Antica koji je nesto pokusavao da napravi i postavi pricu na zdrave noge ja za to odavno vise nemam zivaca. Cirkus Medrano.

Daleko im bila lepa kuca!
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
tulip
Posts: 633
Joined: Fri Jan 23, 2009 10:31 am
Location: tik uz VOŠU

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by tulip »

Večeras sam video da se Štimac popišao i posrao po Mihajloviću, a na kraju nije poželeo ni da povuče vodu. Sram ga bilo!
Elem, kada je skontao da će za Srbiju zaigrati tamo neki Stevanovići, Radovanovići, Ignjovski... ladno je umesto Vukčevića ubacio i 4. ofanzivnog veznog-malog Kovačića. Žgoljavom Modriću je dao zadatak da da prekida naše napade i izigrava njihovog pit-bula, što je isti sa lakoćom odradio.
Zbog svega ovoga Sinišu treba da je sramota i da se mane trenerskog poziva.
PS Da li je Igor Štimac uveo novu revoluciju u fudbalu!? Poslednju revoluciju je izvela Barsa, ali ona i dalje ima Busketsa kao osigurača (zadnjeg veznog), a kockasti su ladno sa nama izostavili iz taktike takav tip igrača!?
DAJ GOL!!!
User avatar
madda fakka
Posts: 1114
Joined: Wed Jun 04, 2008 7:15 pm
Location: Adice

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by madda fakka »

Moje misljenje je da su ovi iskusniji (Kolarov, Ivanovic, Subotic) odustali od lopte kada smo primili prvi gol. Subotic za otprilike 2 nedelje igra utakmicu karijere, igra za polufinale lige sampiona. Kolarov se posvadjao sa Mihom posle tekme sa Makedonijom, iskreno nisam ocekivao ovoliku ociglednu ravnodusnost, jer fudbaler njegovog kalibra onako da kiksne... Bane takodje kako smo primili gol imao mozda 2 prodora da li mu je Miha to rekao ili ne ostaje pitanje. Brka nije trebao da brani definitivno! Decko prvi put u svom zivotu u zg, naslusao se prica za zivota o mrznji njih prema nama i nas prema njima (ista smo g...) i naravno da ga je udarila trema. Tadic nije igrao od prvog minuta, kako je usao napravio pometnju i imali smo te 3 sanse. Dobili su nas na iskustvo, zato sto su imali sredinu i zato sto su imali 2 napadaca totalna suprotnost od nas. Toleta i Mihu cemo gledati jos narednih godina sto je tuga. Meni, najveci utisak je "tisina" na tribinama i grljenje mihe i stimca za fotografe pre i posle utakmice... Ne znas kojem je teze palo :mrgreen:

P.S. Vojvodina ima bolji napad i partije nego repka bez z....
I Bog je Slaninar...
User avatar
laki
Posts: 1974
Joined: Sun Dec 05, 2010 1:51 pm
Location: Podbara

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by laki »

Brx i te kako ima muda ali nema samopouzdanja jer je jos pre 4 godine trebao da bude prvi golman i do sada bi stekao mentalitet kakav mu je potreban da bude savrsen golman. Nego je vecito bio zamena nekim stojkovicima, kahrimanima i jorgacevicima, a cak ga ni onaj Antic kojeg sam kao selektora podrzavao, nije zvao kao treceg jbnog golmana na svetsko. Koliko bi samo to iskustvo bilo za njega iako je vec tada bio bolji od svih pozvanih golmana. Covek se za status prvog golmana sam izborio, brani kao jebeni ludak u Udinezeu. I u Sijeni je bio odlican. Dvema proteklih sezona se nedvosmisleno preporucio za prvog golmana nase reprezentacije! Stojkovic je isto kiksara, prima golove kao pizda i to ne retko. Plus brani u jls, plus je go**o od coveka. Kakva on bre ima muda?! On samo mozga nema. On je budala najobicnija. I takva budala je Brki zauzimala mesto na golu tolike godine, pa Brka, sada sa 26/27 godina, treba da i dalje nije na cisto da li ce braniti ili nece?! Vi ocigledno ne gledate utakmice Udinezea i ne znate koliko je Brka trenutno dobar. Haha, Brka nema herca?!! Pa Brka je taj koji istrcava da hvata, boksuje loptu svuda po kaznenom, ne stoji na liniji kao onaj govnar sto mu je vrhunac karijere da brani protiv bsk-a u velicanstvenoj pobedi od 9 0, jer nigde drugde nije ni branio, a i tamo gde je branio ismevali su ga svi, od navijaca do novinara. Onda je ladio jaja na klupama ali je i dalje bio pozivan kao prvi golman. Onda se vratio u velike partizane i brani namestene utakmice u jls.

Brka je sam stvorio sve sto ima, postao je izvanredan golman, cak je izasao i onaj clanak o tome da ga slavni Real iz Madrida razmatra kao opciju za svoj gol. Znam da je to nerealno ali eto dokle je dogurao. A vi i dalje nastavite da mracite o njemu i umesto da mu damo podrsku mi cemo ga pokopati i na ovom forumu, mozda jedinom pravom utocistu gde bi ovaj covek mogao da ode!

Samo napred Brko, kako je nasa odbrana danas igrala, ni ti nisi bio nista losiji od njih. Utopio si se u sivilo sinisine reprezentacije, onog moralnog pigmeja. Svako ima pravo da pogresi. Ako Kolarov, koji igra za Man City moze da pogresi i da ga niko ne razapinje, mozes i ti, pogotovo sto znamo pod kakvim pritiskom branis svaku tekmu. Ziveo ti meni i bio jos 3x bolji golman nego sto si sada!!
Image
User avatar
kafe bagdad
Posts: 689
Joined: Fri Sep 25, 2009 7:32 pm
Location: The All England Lawn Tennis and Croquet Club

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by kafe bagdad »

Ствари су јасне и очигледне: тим је победио 11 случајно састављених играча и човека који се игра селектора, а који очигледно нема никакав ауторитет међу фудбалерима. Кад се томе дода и очигледно неспособни председник савеза огрезао у криминал свих врста и намештена фудбалска првенства од 1991. наовамо (мада су скоро сва била намештена и од 1945. наовамо) имамо овакав резултат. Такође, морамо и ми погледати истини у очи. Жељко Бркић, колико год га волели, очигледно није играч за велике и преломне утакмице. Човек је одисао несигурношћу, НИЈЕДНУ лопту није ухватио како треба, па чак ни оне најбезазленије. Судија је био одличан, давно нисам гледао бољег. Апсолутно није подлегао притиску ниједног момента, ауторитативан са одмереним одлукама.

Упоран: браво за предлог :cheers:
User avatar
budababa
Posts: 4016
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by budababa »

Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
trelos gia fcv
Posts: 665
Joined: Tue Jan 05, 2010 4:24 pm
Location: U pravo vreme na pravom mestu

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by trelos gia fcv »

Ima jedna jako važna stvar i svako ko se bavio "poslom GOLMANA" u svojoj karijeri (kao i sam što sam se bavio i to profesionalno) je uočio odmah i znao da stvari neće ići kako treba u nastavku utakmice. Samo ću reći:
- Brkina katastrofa na jučerašnjoj utakmici krenula je u momentu kada ga je Mandžukić nadvisio u skoku, postigao gol, a sudija ga poništio zbog ofsajda! Zašto je to bitno? Pa u tom momentu se videlo koliko straha ima u njemu. Visok je kao Mandžukić + ruke koje su trebale biti ispružene iznad glave(tu dobija minimum 40 cm prednosti) + koleno jedne noge kojim treba sebe da štiti i ta lopta MORA biti njegova!
Neko će reći da je čuo pištaljku ili video da je pomoćni digao zastavicu...
To jednostavno ne pije vodu. Niti je čuo niti video pomoćnog u jednom takvom momentu!
Ta lopta jednostavno je morala biti njegova! Zbog psihološkog momenta kod njega samog!
GAZI, GAZI, CRNO-BELU GAMAD!
Perf
Posts: 22
Joined: Sat Mar 09, 2013 3:36 pm

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Perf »

trelos gia fcv wrote:Ima jedna jako važna stvar i svako ko se bavio "poslom GOLMANA" u svojoj karijeri (kao i sam što sam se bavio i to profesionalno) je uočio odmah i znao da stvari neće ići kako treba u nastavku utakmice. Samo ću reći:
- Brkina katastrofa na jučerašnjoj utakmici krenula je u momentu kada ga je Mandžukić nadvisio u skoku, postigao gol, a sudija ga poništio zbog ofsajda! Zašto je to bitno? Pa u tom momentu se videlo koliko straha ima u njemu. Visok je kao Mandžukić + ruke koje su trebale biti ispružene iznad glave(tu dobija minimum 40 cm prednosti) + koleno jedne noge kojim treba sebe da štiti i ta lopta MORA biti njegova!
Neko će reći da je čuo pištaljku ili video da je pomoćni digao zastavicu...
To jednostavno ne pije vodu. Niti je čuo niti video pomoćnog u jednom takvom momentu!
Ta lopta jednostavno je morala biti njegova! Zbog psihološkog momenta kod njega samog!
+1
Sve sto si rekao je tacno. Jednostavno kod svake lopte koju je primio osecao se nekakav strah.. Dobro je sto nismo prosli i gore.
Post Reply