OK Vojvodina

Nije fudbal, ali i oni nose ime Vojvodina!
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 3159
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

User avatar
Grbavica.021*
Posts: 3159
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

User avatar
Grbavica.021*
Posts: 3159
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

User avatar
Grbavica.021*
Posts: 3159
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

Грбић водио тренинг Лала: Верујем да је било занимљиво

https://www.zurnal.rs/thumbs//upload/Ar ... rb8712.jpg

Играчи Војводине по нотама прослављеног стручњака.
Најавио је Марко Наранчић, тренер Војводине да ће уз предан рад у храму спорта СПЕНС-у, екипа да одигра, што је и традиција, пријатељске мечеве, турнире а у сусрет сезони, где ће свакако Лале, заједно са квартетом звезда, партизан Раднички, Карађорђе да води „главну реч”. Јер иако је минуле сезоне „вртић из Српске Атине” можда и био изненађење, за познаваоце рада и система клуба, који афирмише младе – нису.

И док су се сумирали утисци после пријатељске утакмице са Спартаком из Суботице у Новом Саду, светски познато лице ушетало је на паркет дворане СПЦ „Војводина”.

Ни мање ни више један тренинг Лалама је држао Никола Грбић, бивши селектор Србије, а још наредне четири године Пољске, са којом је већ дотакао звезде. Ове године на Олимпијским играма у Паризу, Грбић и момци били су „сребрни”, пре тога освојена је бронза у Лиги нација, злато на ЕП; сребро на Светском...

Велики стручњак и некадашњи играч Војводине испунио је обећање и заједно са тренерима Марком Наранчићем и Синишом Гавранчићем, увеличао рад са освајачем Купа и Суперкупа Србије.

Контактирали су ме из Војводине, чак и прошле године и замолили ме ако могу да пошаљем један тренинг. Рекао сам „боље је да дођем када нађем времена да покажем то што пишем”. Јер једна је ствар то што ја напишем па онда ниси сигуран како то да интерпретираш. Увек буде на тим детаљима најважнија ствар. Тако да, ето, задесило се да сам имао времена да дођем и верујем да је било занимљиво. Већ деценијама је Војводина имала тај програм и систем да окупља младе играче и ради са њима и проба да направи од њих будућност. Мислим да је то одличан систем и да је један од ретких клубова који то ради јако дуго и добро! – истакао је Никола Грбић у разговору за РТВ Војводину.

Један је Никола Грбић :cheers:
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 3159
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

Стефан Марић ново лице у првом тиму Војводине

Image

До “јуче” један од бројних талентованих спортиста из Доситејеве, а данас већ члан првог тима Војводине. Стефан Марић рођен је 2007, игра на позицији техничара, а магичну игру на мрежи заволео је у Основној школи “Доситеј Обрадовић”.

Прве одбојкашке кораке направио је управо у сали поменуте школе, односно у Спортском клубу Волеј. Са Волејовцима је играо завршнице разних такмичења и претпионирској и пионирској конкуренцији, ушао у пионирску репрезентацију и наметнуо се многим стручњацима. Тако га је пут прошле године из СК Волеја одвео до Војводине, у млађе селекције код тренера Страхиње Козића.

У дресу Војводине био је кадетски и јуниорски првак Србије. Освојио је са кадетском репрезентацијом Новог Сада чувени Мајски турнир, на којем је проглашен и за најбољег техничара.

Када је Војводина одлучила да за сезону 2024/2025. настави да подмлађује тим, додатно селектира у сениорску екипу своје играче високог потенцијала и гради будућност, међу одабранима се нашао и седамнаестогодишњи дизач Стефан Марић. Како се тиму, због наступа за јуниорску репрезентацију није прикључио Матија Милановић, Марић је понео одговорност првог техничара и добио прилику да први пут игра против суперлигашких екипа.

-Ово је нешто ново за мене, али сви су ме подржали, добри су према мени и било је лако уклопити се. Тим је додатно подмлађен, па је то можда било и кључно. Сада сам се већ скоро навикао на рад и на све остало – каже Стефан Марић

У прва два пријатељска меча са партизаном, Војводина је у гостима изгубила 2:3, а онда на свом терену добила 3:2.

У другој утакмици смо боље изгледали и мислим да ће то бити све боље и боље, како време буде одмицало. Ово ми много значи и за неке будуће утакмице. Не можете баш тако често да добијете прилику да играте против екипа као што је партизан. Зато је то свакако занимљиво и вредно искуство. Имао сам мало трему, морам да признам, али брзо то прође. Као што сам већ рекао, сви су били уз мене и својим односом су ми олакшали посао – закључује Марић.

Војводини предстоје пријатељске утакмице са Спартаком, а након тога и пут у Бугарску, на два спаринг меча са Левским. По повратку из Софије, Новосађани ће учествовати на турниру у Крагујевцу 13. и 14. септембра.
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 3159
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

User avatar
Grbavica.021*
Posts: 3159
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

User avatar
Grbavica.021*
Posts: 3159
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

ОДРЕЂЕНО ГДЕ ОДБОЈКАШИ ВОШЕ ИГРАЈУ СУПЕРКУП: Црвено-бели дерби за први трофеј 28. септембра

Image

Новосађани бране први трофеј у сезони

Познат је домаћин утакмице за први од три домаћа трофеја и Суперкуп ће одбојкаши Војводине и црвене звезде играти у Смедереву 28. септембра.

Новосађани, као актуелни освајачи Купа Србије састаће се са прваком државе у дуелу за трофеј који, иако има најмању вредност, значи много пред званичан почетак сезоне. У то су се управо уверили играчи Воше, који су прошле сезоне у подмлађеном саставу донели у витрине овај пехар победом над партизаном. Био је то велики ветар у леђа за екипу Марка Наранчића, која се касније радовала и у националном купу. С друге стране, црвена звезда је освојила титулу после осам година паузе.

Последњи пут је црвено-бели дерби у Суперкупу био 2019. када су славили Новосађани. Тада је и последњи пут звезда играла за овај пехар, који је последњи пут узела 2016. победом над Младим радником. Оба тима имају пет трофеја Суперкупа, у ком су се међусобно састала три пута, а скор је 2-1 за Вошу.
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 3159
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

ЖОК НОВИ САД КОМПЛЕТИРАО ЕКИПУ ЗА НОВУ СЕЗОНУ: Елита поново циљ

Image

Новосађанке су почеле припреме 5. августа

Мало је недостајало Женском одбојкашком клубу Нови Сад да се прошле сезоне пласира у елиту и други пут у историји заигра у највишем рангу, након паузе од годину дана.
Биле су жуто-плаве на добром путу, али су пред крај Прве лиге Србије посустале и место у Суперлиги препустиле Јединству из Ужица.

Изабранице Данијеле Кијац Вуловић почеле су припреме за нове изазове 5. августа, а екипа, која ће поново јуришати на пласман у елиту, доживела је мало промена. Сачуван је костур тима, који ће и даље предводити капитен Андреа Калман. Екипу су напустиле либеро Мирјана Зубац и примач Милица Петовић, које су замениле Ивана Радић, прошле сезоне чланица Клека и Лена Бугарић, која је играла у Бачкој Паланци.

За разлику од прошле године, сада ће жуто-плаве имати два дизача јер је из новосадског Штранд Волеја стигла Теа Дадаи, из Вршца средњи блокер Сара Момиров, а ново име је и примач/коректор Мила Самарџија. Из млађе селекције ЖОК Нови Сад у први тим је прекомандована Лена Михаљица.

Новина у стручном штабу је и помоћни тренер Никола Грекуловић, који је сарађивао са селекторком Данијелом Кијац Вуловић у женској кадетској репрезентацији Србије.

Провере
Одбојкашице Новог Сада одиграће припремне утакмице са Омладинцем из Нових Бановаца, Клеком, суботичким Спартаком и Батајницом.
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 3159
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

User avatar
Grbavica.021*
Posts: 3159
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

ВРАТИЛИ СЕ РЕПРЕЗЕНТАТИВЦИ: Одбојкаши Воше коначно комплетни, почињу праве припреме, после Софије, следи Крагујевац па Нови Сад

Image

Новосађани ће одиграти две утакмице с Левским у Бугарској.

Окупили су се одбојкаши Војводине 29. јула и почели припреме за нову сезону, али су до пре неколико дана били без шесторице играча, који су имали обавезе у јуниорској репрезентацији Србије.

У тим су се вратили Лука Станковић, Матија Милановић, Вук Кулпинац, Вук Недић, Андреј Алексић и македонски репрезентативац Филип Савовски.

Како нам се прошле сезоне све поклопило, ове није, јер нисмо имали све играче на располагању од почетка припрема. Од понедељка је почело оно право јер смо комплетни наставили рад и припремаћемо се за што бољи почетак сезоне – рекао је шеф стручног штаба Војводине Марко Наранчић.

Иза црвено-белих су четири контролне утакмице, две са партизаном и две са суботичким Спартаком. Учинак је половичан, Новосађани су на домаћем терену победили црно-беле 3:2, „голубове“ 3:1, а идентичним резултатима су изгубили у гостима.

Не тражимо алиби у томе што нису сви играчи били ту. Одиграли смо према очекивањима, топло-хладно, јер је ово развојни тим. Имали смо добрих ствари, али нам је дефинитивно недостајало стабилности. У Новом Саду смо обе утакмице одиграли добро, а у гостима слабије, што је разумљиво за овај млади састав. Све ће то доћи на своје када почну такмичења, а очекујем да у другом делу сезоне будемо бољи и стабилнији – истакао је Наранчић.

Први коректор Лука Станковић је у дресу Србије доживео повреду на ЕП, када је доскочио на ногу саиграча и задобио натегнуће лигамента скочног зглоба десне ноге.

Повреда је лакше природе и Лука ће бити на поштеди десетак дана, али имамо играча на тој позицији за оно што нас чека – додао је Наранчић.

Новосађани за први трофеј, Суперкуп, играју 28. септембра против црвене звезде у Смедереву, а првог викенда октобра почиње Суперлига и у 1. колу у Нови Сад стиже Таково из Горњег Милановца.

Софија, Крагујевац, Нови Сад

Војводина је у понедељак отпутовала у Бугарску где ће бити до четвртка и одиграће два припремна дуела против Левског у Софији. Оданде ће право у Крагујевац на турнир на ком ће поред домаћина Радничког бити Дубочица из Лесковца и Карађорђе из Тополе. Потом је на реду Меморијал великана, традиционални турнир који организује Воша, у малој сали Спенса од 20. до 22. септембра.
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 3159
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

User avatar
Grbavica.021*
Posts: 3159
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

User avatar
Grbavica.021*
Posts: 3159
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

Тодоровићев први пехар са Купрумом

Image

Дебитант у Плус лиги победник међународног турнира.
Вук Тодоровић, техничар репрезентациеј Србије, другу годину заредом играће у Пољској, али овог пута у дресу Купрум Гожова.

Дизач се тиму који ће предводити у премијерној сезони у Плус лиги прикључио још у августу, а од тада „плаво-бели” не стају. Вредно тренирају, а ушли су и у ритам утакмица, пошто иза себе имају два успешна турнира.
На Коперникус Купу крајем прошлог месеца освојили су сребрну медаљу, а на домаћем терену на Међународном турниру Купа градоначелника Гожова Великопољског подигли су и први пехар.

Тодоровићев тим угостио је СКРА Белхатов, Павла Перића и Мирана Кујунџића, ког су и победили у финалу 3:1 (25:12, 20:25, 25:17, 25:20), Стал Ниса који је освојио треће место и Берлин.
Пред испуњеним трибинама, нови суперлигаш направио је сјајну увертиру уочи почетка сезоне. Купрум 14. септембра у првом колу игра против Трефл Гдањска од 17.30 часова, а СКРА ће почети са Олштином дан касније у истом термину.
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 3159
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

звезда и Војводина у Смедереву за трофеј у Суперкупу

Меч се игра 28. септембра.
Одбојкаши црвене звезде и Војводине играће 28. септембра од 19 часова у Смедереву за трофеј Суперкупа Србије.

Црвено-бели су прошле сезоне освојили титулу шампиона, док је Војводина тријумфовала у Купу Србије.
звезда и Војводина су до сада освојили по пет трофеја Суперкупа.

За трофеј Суперкупа у женској конкуренцији бориће се Јединство из Старе Пазове и ТЕНТ из Обреновца. Овај меч биће одигран 27. септембра од 19 часова у Горњем Милановцу.

Одбојкашице Јединства су прошле сезоне освојиле титулу шампиона и Куп Србије. Јединство је два пута тријумфовало у Суперкупу, док ТЕНТ никада није освојио овај трофеј.
Post Reply