Trener(i) FK Vojvodina

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Nevernik
Posts: 520
Joined: Tue Sep 22, 2009 11:06 pm

Post by Nevernik »

Djumi wrote:
Nevernik wrote:Jer dovesti dobre igrace u klub je samo pola posla, treba od njih posle napraviti dobar tim. A to je ipak malo teze.
E bas bi voleo da mi ti objasnis kako se to radi :!: Nemislim nista lose ali po tome kako si to napisao vidim da ne poznajes princip selekcije.Drugim recima selekcija je temelj Tima :!: Onaj ko nezna da napravi selekciju nikada nece znati da stvori Tim :!:
To je opcija mancester kako je ja zovem :!:
ps.Sportski Direktor nikada ne bi bio
Nismo se razumeli, ili smo se razumeli ali vi ipak mislite da nisam u pravu :) .

Selekcija je krucijalna, bez nje nema rezultata. To svi znamo.
Ono sto sam ja hteo da kazem da i pored dobre selekcije rezultati nekada ne dodju.
Ima mnogo primera ekipa/reprezentacija koje su imali odlican tim ruster ali nisu uradili nista.

Od svih tih selektiranih igraca treba napraviti tim, nauciti ih da igraju kao tim. Kreirati pravu taktiku za pravog protivnika, i gomila drugih vaznih sitnica koje trener treba da sredi tokom priprema i treninga.

Selekcija tima i stvaranje tima posle selekcije su usko povezane aktivnosti, ali ne znaci da svako ima talenta da obavlja obe aktivnosti. Zato ozbiljne ekipe uvek imaju tim ljudi koji se ovim bavi.
User avatar
Nevernik
Posts: 520
Joined: Tue Sep 22, 2009 11:06 pm

Post by Nevernik »

Djumi wrote:Posto idem da spavam da ti odmah odgovorim i na sledeci post
Nevernik wrote: Ja kao strani placenik i ubaceni element, i dalje smatram da Djumi nije pokazao dovoljno da bi bio resenje na duze staze..
Ja gledam rezultate i igru..
Onaj ko trazi i gleda rezultate a posebno igru posle posle 2 meseca rada bilo kog trenera nikada i nikada nece naci trenera na duge staze.Poslednji primer u velikim klubovima je Van Gal :!:
Tacno, ali kada sam to napisao ja sam uzeo u obzir da ovo vama nije prvi put da ste trener Vojvodine. Niste trener pocetnik, imate mnogo klubova iza sebe.

Inace lepo je videti da pojedinci konacno priznaju ono zbog cega je sva ova rasprava i pocela :)

Djumi ima poseban tretman na forumu, i na njegov rad se gleda kroz posebne naocare.
To je posteno, svako ima svoj nacin gledanja na stvari. Samo me postedi te lekcija tipa " Kako treba voleti Vojvodinu " zato sto ja njega gledam i ocenjujem kao i sve ostale trenere.
User avatar
Passion
Posts: 1161
Joined: Thu May 07, 2009 7:08 pm
Location: 21114

Post by Passion »

ice wrote:Djumi je pre svega pokazao kakav je čovek (ali i stručnjak) i zato zaslužuje našu podršku.
Ali u tome je mnogo doprinelo i njegovo pisanje na forumu,budimo realni.Dok za razliku od Djumija, npr Stepi i Babic to nisu mogli jer nisu ucesnici foruma.Eto sad njih dvojicu sam uzeo za primer,pa da nastavim sa njima,Stepijeve ljudske kvalitete smo mogli da ocenimo samo preko pres konferencija(i Babica naravno) i preko niceg drugog.Dok Djumija...ipak udjes sa njim u neku diskusiju na forumu i tu das neki svoj sud.I u tom smislu su ostali treneri bili zakinuti.I realno,zbog toga Djumi dobija veci podrsku...kao sto je rekao Mare,svi misle da mogu da podele Djumija kao trenera nase Vojvodine i kao jednog aktivnog ucesnika fcv foruma.Ali to nije tacno...jer uvek u sebi ti to spajas i razmisljas u smislu ''pa dobro,pise na forumu,razume nas navijace i zna sta zelimo,pa ajde dacemo mu jos vremena''.Zar ne?Daleko od toga da sam ja za to da on ode...ali treba biti realan.Ako ovo vodi nekim kasnijim uspesima i ako ce od ovih momaka koji su usli u prvi tim,kasnije biti nesto,ako ce biti uspesni u nasem dresu,ja cu prvi dati podrsku Djumiju,ali ako ovo vodi u propast,takodje cu prvi ustati i reci Djumi odlazi(bez ivrede G. Djuricicu).Jer moramo staviti Vojvodinu ispred svih nas :!:
Где год да играш, прати те твоја Фирма!
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Bogdan96 wrote:
ice wrote:Djumi je pre svega pokazao kakav je čovek (ali i stručnjak) i zato zaslužuje našu podršku.
Ali u tome je mnogo doprinelo i njegovo pisanje na forumu,budimo realni.Dok za razliku od Djumija, npr Stepi i Babic to nisu mogli jer nisu ucesnici foruma.Eto sad njih dvojicu sam uzeo za primer,pa da nastavim sa njima,Stepijeve ljudske kvalitete smo mogli da ocenimo samo preko pres konferencija(i Babica naravno) i preko niceg drugog.Dok Djumija...ipak udjes sa njim u neku diskusiju na forumu i tu das neki svoj sud.I u tom smislu su ostali treneri bili zakinuti.I realno,zbog toga Djumi dobija veci podrsku...kao sto je rekao Mare,svi misle da mogu da podele Djumija kao trenera nase Vojvodine i kao jednog aktivnog ucesnika fcv foruma.Ali to nije tacno...jer uvek u sebi ti to spajas i razmisljas u smislu ''pa dobro,pise na forumu,razume nas navijace i zna sta zelimo,pa ajde dacemo mu jos vremena''.Zar ne?Daleko od toga da sam ja za to da on ode...ali treba biti realan.Ako ovo vodi nekim kasnijim uspesima i ako ce od ovih momaka koji su usli u prvi tim,kasnije biti nesto,ako ce biti uspesni u nasem dresu,ja cu prvi dati podrsku Djumiju,ali ako ovo vodi u propast,takodje cu prvi ustati i reci Djumi odlazi(bez ivrede G. Djuricicu).Jer moramo staviti Vojvodinu ispred svih nas :!:
Veruj mi da ja Djumija uopšte ne vrednujem po tome da li je forumaš ili ne, već po njegovim delima.Naravno, ne sviđaju mi se neke stvari koje je uradio i to sam odmah i istakao.Ali postavljam pitanje koja je alternativa za njegovo mesto?Ima li je?
Inače, Stepanović i Djumi se poprilično razlikuju, Djumi nikada sebi ne bi dozvolio da pljuje nekog svog igrača i krivi ga za poraz, a Stepi je to itekako radio.Zato ga između ostalog veoma cenim.Babić na primer nikada nije hteo ni o jednoj stvari otvoreno da priča, sve je skrivao kao zmija noge, a Djumi je otvorena osoba koja ne želi da priča na prikriven način.Što se tiče stručnosti, ne verujem da se oni puno razlikuju, Stepi je nekada zaista bio veliko trenersko ime (da nam je tu bio nekadašnji Stepi druga bi to priča bila) , ali ga je i vreme malo pregazilo pa nije ono što je nekada bio, iako je i dalje sasvim solidan stručnjak.
I Djumi sigurno stavlja Vojvodinu ispred sebe, u to ne treba sumnjati.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 10000
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Forumasi vezani za Djumija!!!

Na znam ko je to negde gore u postovima napisao,ali totalno je i nebitno.
Evo,pokusacu dati odgovor na tu konstataciju,iz mog ugla,ne zeleci uopste da demantujem ili potvrdim tu gore,navedenu tvrdnju.

U vreme kad su RAZVODI u trendu,kad vlada sve cesce recenica "taj ni za mamu svoju vise nije vezan",kad vladaju interesi,kad zemlja puca po svim savovima,nadje se neko ko ce mene (tj.ostale forumase) nazvati vezanim za gospodina Djuricica!!!!

Evo sad ovako,javno pred svima da kazem,molim vas,nemojte nikada vise da napisete da je Voja "vezan" za coveka koji je oterao moju fudbalsku ikonu (Dejan Govedarica) iz tima,za coveka koji u prvom mandatu nije imao ni igru ni rezultate,za coveka koji ni u drugom mandatu nema bas mnogo uspeha,za coveka ciju smenu je on prvi predlozio na forumu (za vreme prvog mandata)....

Pitam se,ima li smisla na pocetku navedena tvrdnja,ako vec i ovde prekinem sa cinjenicama koje govore protiv nje.Nema!!!!

Dakle,te vase price,su price za malu decu.
Ali... prema Djumiju postoji RESPECT,postoji postovanje.... postoji divljenje ka njegovoj suludoj hrabrosti,da uopste i istupi ovde,svojim imenom i prezimenom.A ako mislite da to nije hrabrost,evo molim sve vas,forumase (koji napadate),clanove uprave,igrace.... (ma da ,nema vas,niko i ne dolazi ovamo :wink: ),predstavite se i vi imenom i prezmenom,pa da razgovaramo.Pojavite se i vi na forumu,pa cemo biti "vezani" i za vas,imacete sigurno mesto u timu,u upravi,jer jebiga.... vi ste forumasi,sa nama ste :lol:

Dakle... sve je tako prosto!!!! I uopste ne vidim mesta raspavi bilo kakve vrste po pitanju "vezanosti forumasa za Djumija".

Jedini momenat,kad mi boravak Djumija na forumu mnogo znaci je momenat,kad razgovaram sa navijacima kojekakvih ekipa,prvaka sveta i ucesnika lige sampiona.E tad sam i previse vezan za Djumija,i ponosan na sve nas forumase sto imamo nesto,sto nijedan navijac beogradskih ekipa ni sanjati ne moze.

I jos nesto,da se trener Vojvodine bira na osnovu "vezanosti forumasa" za njega,na klupi bi nam se do sad smenjivali,Turija i Podbara,a Buda,Grof i ostali bi cekali u redu,jer bi prva dvojica imali vise uspeha nego svi dosadasnji treneri.

Nego je poenta,da se Djumiju mora pruziti ljudski,sansa,da pokusa da udje u sezonu od pocetka,da uradi te pripreme,da krene sezona,pa tek onda da mu sudimo.I ne pisem ovo zato sto je Djumi u pitanju,nego bih tako pisao i bilo koji drugi trener da je na njegovom mestu.
Jednostavno,zelim da se coveku da sansa,a sad,kakva su moja ocekivanja i nadanja oko rezultata koje ce on postizati.... neka to ostane moja tajna. :wink:
Najavljuju se mnogi transferi igraca.... pa jos i trenera da smenimo.... pa mozemo odmah i novi klub prijaviti za takmicenje,da ne blatimo ime nase Vojvodine vise.
Image
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Au Vojo, izgleda smo te pošteno " isprovocirali " . :wink:
Inače, odlično si to napisao.
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Post by Djumi »

Ovde na Forumu se konstantno namece jedna tema koja licno mene ne nervira ali oprostite mi na izrazu malo zasmejava.Potencira se pitanje moje strucnosti a to jedino ne bi smelo da se komentarise.To nema nikakve veze sa rezultatom na period od 2 meseca.
Kao neko ko nije igrao fudbal u nekom velikom klubu logicno je da nemam ni jedan lobi iz sebe i da sam morao da se za sve izborim sam.
Radio sam u IV,III,II,I ligi.To je cena koju sam placao tokom cele trenerske karijere.Mnogi treneri danas u Srbiji su svoj prvi klub vodili u I ligi.
Cime sam to uspeo u zemlji Srbiji u kojoj nemozes ni kod doktora da odes bez protekcije.
Nije ni bitno ovo pisanje po stranim casopisima ali koliko ja znam tamo na Zapadu moras nesto da ponudis da bi oni uzeli.Hvala navijacima sto su me i tamo progurali.U prethodnom broju je izasao Radomir Antic.
Vec jednom sam napisao da su svi treneri u Vosinoj skoli polagali kod mene za svoje licence.Pa valjda me oni poznaju !
Teme koje predajem na skoli za trenere UEFA su:
Kako ubrzati igru?
Igra na jedan Dodir !
Igre na skracenom prostoru !
Sistem 4:4:2 !
Sistem 4:3:3 !
Individualni trening !
Timski rad !
Nema ni jedan trener u Srbiji koji predaje vise od 3 teme :!:
Sve sto sam naucio u fudbalu sam naucio na terenu a tek posle toga to i potvrdio kroz teoriju.Spadam u ljude koji smatraju da se mora uciti svaki dan.
Tolerantno na forumu koliko mogu odgovaram na pitanja cak i takticka a to je nesto o cemu ne bi trebao da pricam sa navijacima.
Na neke stvari za koje sam smatrao da bi mogle da stete klubu vise nego pojedincima nisam ni odgovarao jer sam po svome opredeljenju vojnik kluba.To nije stvar ljubavi,vec principa.
Deca Omladinske skole Vose se bar vecinom ne osporavaju za kvalitet a nisam primetio ni da neko osporava moje znanje da ubacim mlade igrace u I tim.
Sad ja Vas pitam :Kako neko moze da prepozna buducnost mladog igraca ako nezna da zavrsi proces sa njim.Ako to zna! Sto su mu problem onda stariji koji nemaju veliki dijapazon napredovanja.
Preuzeo sam Vojvodinu koja je imala 4 poraza od poslednjih 5 utakmica.
Znaci,ja nisam stvarao ovaj tim nego sam dosao da spasem ono sto se spasiti moze.Nisam uspeo i zbog toga snosim svakako deo odgovornosti.
O forsiranju mladih igraca necu da pisem jer je o tome dosta pisano.
Za 15 treninga koliko sam obavio sa ekipom neke utakmice smo odigrali dosta solidno(Partizan,Jagodina,Napredak).Potseticu Vas da je pobeda protiv Ml.radnika dosla posle 6-omesecnog posta.I za to je Djumi kriv !
Utakmice u Cacku i Ivanjici smo igrali sa totalno izmenjenim sastavima iz poznatih razloga.
Prvenstvene utakmice sa Partizanom,Spartakom i u Ivanjici su bile vise od igre.
Naravno da sam neke stvari mogao i morao da uradim bolje.
Nedaj Boze da sam bezgresan :!:
Meni licno je najvise zasmetalo to sto su gotovo svi posle finala kupa poceli da komentarisu moju izjavu.Ajde razmislite malo ........
Kad sam preuzeo ekipu odnosi unutar tima su bili katastrofalni-neko je morao da preuzme odgovornost i da spusti tenziju.
I na kraju Ja jesam najveci krivac za ovogodisnji neuspeh Vojvodine :!:
Samim tim jer sam poslednji od trojice trenera koji su vodili Vosu ove godine.
Kako neko vec napisa da Mitosevic i Katai mogu da igraju iduce sezone u novom timu Vojvodine.Pa malo li je za 2 meseca ? Nemoj samo da mi neko pise ono u fazonu "bili su oni vec tu".
Ni jednom forumasu vise necu odgovarati na temu taktike.Ko god zeli moze da pise i trazi da odem iz Vojvodine i nikada se zbog toga ne bi naljutio.
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Razumem ja da postoje različita mišljenja i da je sve podložno kritici, ali ovo što se poslednjih dana dešava na forumu zaista nema smisla.
Kao tri glavna krivca za sve što se dešava u klubu označeni su Djumi, Meda i Katai, plus Pantelić za operativni deo.Ostali su maltene sveci.Djumiju se osporava da zna osnove posla kojim se bavi, Meda je navodno promašio profesiju i trebao je da bude profesionalni navijač, Katai pijanči svake noći, Pantelić je kriv za svako loše pojačanje, a ne oni koji su zaista doveli te igrače....
A gazdu i razne štetočine iz kluba, kao i limitirane i neodgovorne igrače niko i ne spominje.
Pa to već nema veze ni sa kakvom pristojnošću.Da li je sve to slučajno?Itekako sumnjam.
Zamolio bih Djumija, da se ne osvrće na ovakve izjave i da nastavi da aktivno učestvuje u radu foruma, naravno koliko mu to obaveze dozvoljavaju.
User avatar
Passion
Posts: 1161
Joined: Thu May 07, 2009 7:08 pm
Location: 21114

Post by Passion »

ice wrote:Veruj mi da ja Djumija uopšte ne vrednujem po tome da li je forumaš ili ne, već po njegovim delima.Naravno, ne sviđaju mi se neke stvari koje je uradio i to sam odmah i istakao.Ali postavljam pitanje koja je alternativa za njegovo mesto?Ima li je?
Inače, Stepanović i Djumi se poprilično razlikuju, Djumi nikada sebi ne bi dozvolio da pljuje nekog svog igrača i krivi ga za poraz, a Stepi je to itekako radio.Zato ga između ostalog veoma cenim.Babić na primer nikada nije hteo ni o jednoj stvari otvoreno da priča, sve je skrivao kao zmija noge, a Djumi je otvorena osoba koja ne želi da priča na prikriven način.Što se tiče stručnosti, ne verujem da se oni puno razlikuju, Stepi je nekada zaista bio veliko trenersko ime (da nam je tu bio nekadašnji Stepi druga bi to priča bila) , ali ga je i vreme malo pregazilo pa nije ono što je nekada bio, iako je i dalje sasvim solidan stručnjak.
I Djumi sigurno stavlja Vojvodinu ispred sebe, u to ne treba sumnjati.
Mozda ti mozes da napravis razliku,ali moje misljenje je da mnogi nemogu.Stepanovica i Babica sam samo uzeo za primer jer su ''najsveziji''.Babic je bio takav,jer se on nista nije pitao...njemu su tim sastavljali Panta i Bata...to znam iz pouzdanih izvora...zato je i otisao,jer mu je prekipelo.Gospodine Djuricicu,ako ste u mom postu nasli bila sta sto vas je uvredilo,ja se izvinjavam.Ni u jednom trenutku nisam dovodio vasu strucnost u pitanje.
Где год да играш, прати те твоја Фирма!
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Post by Djumi »

Bogdan96 wrote:.Gospodine Djuricicu,ako ste u mom postu nasli bila sta sto vas je uvredilo,ja se izvinjavam.Ni u jednom trenutku nisam dovodio vasu strucnost u pitanje.
Bogdan96 nisam mislio na nikog pojedinacno a ponajmanje na tebe.Voja je to najbolje primetio.Izasao sam Imenom i Prezimenom na Forum a onda su neki dali sebi za pravo da mogu svasta da pisu.U redu moze i tako ali ja na takva pisanja necu odgovarati.
Mozda je ovo moja pogresna procena ali veceras dok tisina i ja trcimo mrtvu trku porucio bih svim mladim ljudima i navijacima koji tek pocinju da zive i rade sledece: Budite iskreni prema sebi i prema onima koji to zaslužuju. Budite spremni da se menjate i usavršavate. Mislite svojom glavom i postavljajte prava pitanja, bar sebi. Suočite se sa istinom i ne klonite duhom. Sve ima svoj kraj, osim onog što je autentično.
ps.Da neko nebi pogresno razumeo moju poruku iskljucivo mislim na mlade ljude koji treba da postignu nesto u zivotu !
Last edited by Djumi on Mon May 17, 2010 10:58 pm, edited 1 time in total.
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 10000
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Samo da nije.... predizborna tisina!? :wink:
Image
User avatar
021
Posts: 878
Joined: Fri Jan 21, 2005 6:46 pm

Post by 021 »

Djumi wrote:Znaci,ja nisam stvarao ovaj tim nego sam dosao da spasem ono sto se spasiti moze.Nisam uspeo i zbog toga snosim svakako deo odgovornosti.
I na kraju Ja jesam najveci krivac za ovogodisnji neuspeh Vojvodine
Samim tim jer sam poslednji od trojice trenera koji su vodili Vosu ove godine.
Ja Vas, treneru, uopšte ne vidim kao glavnog krivca za loše rezultate. Naprotiv, jedina Vaša krivica jeste upravo u tome što ste pokušavali da spasite ono što se objektivno spasiti ne može. Umesto da ste od samog početka bili stvaralac, da ste od prvog trenutka krenuli u pripremu i stvaranje ekipe za narednu sezonu, Vi ste se bavili oživljavanjem mrtvaca, pokušavajući da spasite nešto što je od samog početka bilo osuđeno na propast. Neuspeh je bio zagarantovan, čučao je tu od samog starta i samo je čekao da ga neko pokupi. Zato je Sosa Babić i pobegao glavom bez obzira.

Umesto što komentarišemo očigledne posledice, treba malo više da se bavimo uzrocima problema. Milan Đuričić svakako nije jedan od njih. Sve naše nedaće ovosezonske imaju mnogo dublji koren. Strateški promašaji načinjeni su još letos. Sve što se odigralo posle toga samo je direktna ili indirektna posledica u tom trenutku katastrofalno načinjene selekcije. Promašena orijentacija i loša koncepcija bili su prisutni od samog početka sezone, i to je ono što nas je na kraju dovelo do neuspeha. Pogrešne pretpostavke vodile su nas u ćorsokak.

Šta dalje? Takva dilema, pored mladih igrača kakve imamo, ne bi smela da postoji. Koliko god da je bila loša i neuspešna, ova sezona nam je na kraju pokazala put koji treba slediti. Još bolje od toga – pokazala nam je put kojim ne treba ići, te kuda nas on vodi. Najgore je prošlo, sada imamo čistu situaciju. Ukoliko želimo da nastavimo započeto, odnosno da u sezoni 2010/11 sprovedemo operaciju Zlatna generacija, Milan Đuričić mora ostati trener Voše. A da bismo izgradili novi, mlad i moćan tim Vojvodine, moramo prvo razgraditi ovaj postojeći.
Last edited by 021 on Mon May 17, 2010 11:53 pm, edited 2 times in total.
Koral
Posts: 420
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:54 pm

Post by Koral »

Gospodine Đuričiću nikako ne bi smeli da diskutujete sa navijačima o taktici, sastavljanju tima itd. Uprava ne bi smela da odlučuje takođe o treneru na osnovu mišljenja navijača.. To su jasne stvari. Svakom svoja dužnost.

Takođe, ja ne sumnjam u Vašu stručnost, ali ne bi trebalo Vi ovde sami sebe da hvalite, ni to nije u redu. Srdačan pozdrav
TomaNS
Posts: 420
Joined: Mon Mar 22, 2010 12:12 am

Post by TomaNS »

Odgovor na sve napade na strucnost, kapacitet, kvalitet, viziju i integritet Milana Djuricica i sve ruzne reci izgovorene na racun Trenera (a, svojim radom, stavom i zalaganjem je to veliko T zasluzio) moze da stane
u grafit na jednoj kuci u RS:

"Boze, tesko tebi sa nama, ovakvim kakvi smo"...
User avatar
Qr0nJa
Posts: 416
Joined: Thu Sep 06, 2007 6:23 pm

Post by Qr0nJa »

TomaNS wrote:"Boze, tesko tebi sa nama, ovakvim kakvi smo"...
nikakvi :wink:
...i nikad ne shvatiti to,sto volim tebe ja ludo jer srce moje vecno za tebe kucace znaj....
Post Reply