21. kolo: Crvena zvezda-Vojvodina 3:0

ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Grba_NS wrote:Kad sam spomenuo tu "poganu" decu pre svega sam mislio na decu koja su trenutno pri prvom timu, na kadete i ostale nisam ni pomislio jer sa njima i nisam bas tako upoznat, iskreno!

Da, slazem se da smo na ovo spali zbog politike uprave, takodje se slazem da te koji zive nesportski treba kazniti, oterati iz kluba, kako god, bili oni deca kluba ili Mrdja, Djurovski...Sve sto sam zeleo da kazem isti tretman za sve (na forumu pre svega jer na to mozemo da uticemo) bez obzira bili dete kluba ili neki djilkos sa strane!
Aleksic je mali bezobraznik, i jedini razlog sto je stagnirao je njegov nacin zivota (koji je za nijansu blazi od Smiljanicevog)! Da je iole manje talentovan bio, oterali bi ga jos kod onog ekscesa sa malim fudbalom, i iskreno skeptican sam po pitanju njegove dalje karijere, iako sam na pocetku bio odusevljen sa njim...
Sto se tice Ubiparipa cini mi se da si i sam rekao da je on kod nas DOBIO sansu?!
Ljudi moji, pa ne bira taj Mrdja nacin nase igre, ne bira on da igra sam u spicu, ja licno bih voleo da igramo sa dva napadaca, a da u klubu imamo 3 kvalitetna igraca na toj poziciji koji bi se rotirali! Ponovicu, zabole me za Mrdju, al daleko je on od naseg najveceg problema, sa svim svojim manama!
Kovacevic, Covic i ja za njima zalim...

Al' necu da se ovo pretvori u to da ja nekog branim, nekog napadam, sustina svega sto sam zeleo da kazem je da u nasem klubu trebaju da igraju samo izraziti sportisti i profesionlaci, to je sve!
Krle wrote: Da ne pricam o tome da nam je fizicka pripremljenost sumnjiva, da su fizicke karakteristike vecine nasih igraca u odnosu na konkurente losije
To ne stoji, na moju molbu Djumi je izneo rezultate par najboljih sa testiranja, i rezultati koje sam video su odlicni i u domenu Zapadnih liga Evrope! Problem je u njihovom motivu i zelji, tj. njihovim glavama!
Da,razumem,ali šta je sa na primer Mitoševićem i Šušnjarom?Nije li naš trener ovde NAGLAŠAVAO da im treba pružiti šansu?A mislim da oni nisu primer nesportskog ponašanja.Slično je u vezi Stevanovića i Sekulića.

Što se tiče još mlađih igrača,treba voditi brigu o njima već sada,od nas(mislim na klub i struku u njemu) zavisi da li će izrasti u prave profesionalce.Treba im pružiti i pozitivan primer,ipak su oni još deca.

U vezi Ubiparipa,šansu jeste dobio i nije je najbolje iskoristio,ali je posle sramno oteran,u tome je poenta,moglo je to mnogo lepše da se uradi.Za ono što su uradili Pavloviću svaki komentar je izlišan.
Za Aleksića se slažem većinom,imao je on svojih bubica,ali što se njega tiče stalno je potencirano kako je on bio kriv za našu lošu igru što je apsolutna glupost.U tome je stvar.A da bi nam pomogao na primer u Beču protiv Austrije,niko ne može da porekne.
I što se tiče našeg načina igre,naravno da ga Mrđa ne bira,ali nemoj se iznenaditi ako delimično na to ne utiče i njegov gazda,to jest onaj koji će najviše profitirati njegovom prodajom.
A nije naš najveći problem on,već ti takvi koji stoje iza njega i sličnih i naravno naše rukovodstvo koje nam godinama priča bajke za malu decu.To jeste naš najveći problem.
Slažemo se mi u većini stvari,samo treba ipak malo dublje sagledati pozadinu nekih stvari.Žao mi je što na forumu više nema nekih ljudi koji su ovde obelodanjivali neke informacije,ali neke stvari se svejedno ovako ili onako saznaju.
I jesu naši igrači dobro pripremljeni i ne sumnjam da pakleno treniraju preko nedelje,ali problem je u tome što se njima toleriše svaka NEDISCIPLINA U IGRI.E TO JE TO.A u svakom ozbiljnom klubu igrač ne biva kažnjen samo za nedisciplinu van terena,već i na njemu.To je profesionalizam.Ne radiš svoj posao kako valja,ne slušaš trenera,molim lepo,odbija ti se od plate.A ne da kod nas i dan danas posle 2 godine Slaven Stjepanović i dalje sa loptom radi ono što je on našao po njegovom mišljenju za shodno.
E to je kod nas problem,što ni za šta nema sankcije,što se niko ne boji kazne pa samim tim misli da može da radi šta mu se prohte.Zato i Smiljanić i društvo rade to što rade.A za to je opet kriva naša vajna uprava.
A inače sasvim mi je svejedno koji igrač pravi probleme u timu,svi su mi jednaki i nemam razloga nekoga da branim.Tadić je na primer naše dete,a ne kritikujemo ga od juče.
Ono što razdvaja Mrđu,Slavena,Marija,Tadića i slične od Smiljanića,Kataija i Mudrinskog jeste to da ovi drugi nisu toliko na tapetu samo zato što i ne igraju.Čoveku jednostavno nisu odmah na umu.
A treba se jednom za svagda rešiti svih neradnika i lezilebovića.
Last edited by ice on Tue Mar 30, 2010 12:41 am, edited 1 time in total.
User avatar
Lala sa zapada
Posts: 688
Joined: Sat Jan 30, 2010 7:52 pm

Post by Lala sa zapada »

Citam ovu polemiku izmedju Ice-a i Grbe. Slazem se sa njihovim konstatacijama. Mene posebno zanima kako izgledaju nasi treninzi?

Nasi igraci ni na utakmicama ne potrce, mogu da mislim koliko se tek zalazu na treninzima.

Klub mora imati kaznene mere koje ce primeniti u slucaju nuzde. Ne izmisljamo mi toplu vodu, niti je nedisciplina svojstvena samo nama na Balkanu.

Ronaldinjo je u svojoj poslednjoj sezoni u Barsi non-stop punio novinske naslove svojim provodima po diskotekama. Nije bio jedini i Barsa je imala ogromnih problema sa nedisciplinom igraca. Dosao je Gvardiola( uveo u klub disciplinski akt), kaznio igraca ( Mesija ili Cavija, nije ni bitno u krajnoj liniji) zbog toga sto je zakasnio na trening 1 minut. I sve je doslo na svoje mesto.

Nazalost, ovo je jos jedan od akutnih problema koji ce biti reseni tek nakon privatizacije.
Samo je jedan Ronaldo i on igra za Corinthians
shecky
Posts: 1410
Joined: Sun Aug 20, 2006 11:44 am

Post by shecky »

Eeee ljudi ala brzo zaboravljate...pa zar nije upravo to hteo Stepi da uradi? Covek je odma namirisao sta ne valja + pride je radio godinama u Nemackoj gde se zna sta je red,jer sto se kvaliteta tice imamo ga vise nego bilo koji tim u ligi u to me ne moze niko razuveriti.
Pa su igraci poceli da se bune i maltene da ga bojkotuju i onda nas predshjednik otera trenera,znaci on je bio los a svi ostali dobri.
I jos jedno zapazanje.. po meni najbolje smo igrali upravo dok je Stepi bio trener , dosta brzo jednostavno lucidno i efektno, koliko kod da je shema bila laka za citanje.
Sada nas i nepismeni mogu pobediti...
carlons
Posts: 182
Joined: Tue Sep 22, 2009 9:32 pm
Location: Detelinara

Post by carlons »

shecky wrote:Eeee ljudi ala brzo zaboravljate...pa zar nije upravo to hteo Stepi da uradi? Covek je odma namirisao sta ne valja + pride je radio godinama u Nemackoj gde se zna sta je red,jer sto se kvaliteta tice imamo ga vise nego bilo koji tim u ligi u to me ne moze niko razuveriti.
Pa su igraci poceli da se bune i maltene da ga bojkotuju i onda nas predshjednik otera trenera,znaci on je bio los a svi ostali dobri.
I jos jedno zapazanje.. po meni najbolje smo igrali upravo dok je Stepi bio trener , dosta brzo jednostavno lucidno i efektno, koliko kod da je shema bila laka za citanje.
Sada nas i nepismeni mogu pobediti...
Moguće je da je Stepi već na početku namirisao određene probleme, ali je i on imao bisere poput rekreativa. Ipak, od jednog igrača (kojeg svi jako cenimo) čuo sam da Stepijevi treninzi nisu bili fizički zahtevni (tj. nisu se nikad preznojali na treningu) i da se nisu baš previše bavili taktikom. Ono što je izneo kao novinu je da se svim igračima obraćao sa "Vi" i da je u odnosima sa igračima bio vrlo korektan. Za one koji možda nisu čuli (a i sam sam se iznenadio) mnogi treneri, direktori i upravnici se prema igračima ponašaju kao prema stoci (još gori tretman imaju igrači groblja od nekolicine sopstvenih navijača).

Ako me sećanje ne vara, trener po meri većine igrača u smislu rada, znojenja i taktike bio je Marić.
User avatar
Grba_NS
Moderator
Posts: 2056
Joined: Wed Aug 20, 2008 3:30 pm
Location: Grbavica

Post by Grba_NS »

Lala sa zapada wrote: Ronaldinjo je u svojoj poslednjoj sezoni u Barsi non-stop punio novinske naslove svojim provodima po diskotekama. Nije bio jedini i Barsa je imala ogromnih problema sa nedisciplinom igraca. Dosao je Gvardiola( uveo u klub disciplinski akt), kaznio igraca ( Mesija ili Cavija, nije ni bitno u krajnoj liniji) zbog toga sto je zakasnio na trening 1 minut. I sve je doslo na svoje mesto.
E to je to, to je sustina!
Nema popusta, makar bio zvezda kluba, makar klub na tebi zaradjivao silne pare, ako krisis disciplinu DOVIDJENJA! Ukoliko jednom samo popustite ostali igraci ce primetiti i ode i atmosfera i disciplina u 3 lepe!
Nema bre popusta ni za koga, ni za zvezde kluba, ni za decu kluba, ni za koga!

E sad ona druga strana medalje, mislim da je dobrim delom ta nedisciplina i proizvod ponasanja nase uprave!
Recimo bio sam poprilicno upucen u desavanja u klubu za vreme Rajevca i Brzica i znao sam dosta stvari jer sam imao druga medju prvotimcima...
Eto tad se znalo da Tadic i Despotovic moraju igrati, i jos poneki al iskreno ne mogu da se setim... Pa meni je drug o Radosavljevu i Drakuli pricao epove, da su na treninzima bili bez premca, da su se sprdali sa ostalima, a sansu nikad nisu dobili! O Drakuli sam se naslusao prica i prica, cak mi je i Sepuja rekao da na treninzima snima svaki njegov potez jer nije igrao sa boljim igracem! Radosavljev na treninzima gura kroz noge saigracima...

Kako to utice na rad na treninzima, na motivisanost, profesionalizam?! Sigurno ne podstice! Tako je bilo tada, ne znam za danas, al ne verujem da se mnogo promenilo!

Dakle, problematicni likovi medju igracima, jos problematicnija likovi u upravi i kad sve to saberete dobijete nase danasnje stanje! Svako igra za svoj interes, i na terenu i u kancelariji!
User avatar
Grba_NS
Moderator
Posts: 2056
Joined: Wed Aug 20, 2008 3:30 pm
Location: Grbavica

Post by Grba_NS »

carlosns wrote: Ako me sećanje ne vara, trener po meri većine igrača u smislu rada, znojenja i taktike bio je Marić.
Za ovo sam i ja cuo, sto me je priznajem iznenadilo! Recimo mnogo hvaljeni (ovde) Brzic je bio zesce nepopularan medju igracima, prvotimci ga nikako nisu mirisali! Nije imao komunikaciju sa njima, samo se drzao po strani i cutao, a kad progovori onda umesto Buac kaze Bauc!
Ono sto jos znam je da su igraci bili jako zadovoljni sa Rajevcem, i sa treninzima i sa njegovim odnosom prema njima!
A o Branetu Novakovicu nisam u zivotu cuo losu rec, i jako puno igraca ga je nahvalilo kao jednog od boljih trenera (i ljudi) sa kojim su radili!
Na kraju svede se ova prica na trenere, a tema nema veze sa tim!
User avatar
Lala sa zapada
Posts: 688
Joined: Sat Jan 30, 2010 7:52 pm

Post by Lala sa zapada »

Grbo, delim tvoje misljenje da je uprava odgovorna za disciplinu, zato sam i sa zaljenjem prognozirao da pomaka na tom planu nece ni biti do privatizacije.

Pre nekih 20 dana, postavio sam na forumu intervju Sepuje u kojem je govorio i o atmosferi u Vosi. Tekst je fantastican, iskrenost Sepuje je i vise nego ocigledna.

Sve dok budemo imali upravu poput aktuelne, imacemo igrace koji su zasticeni kao beli medvedi. Nece biti ni discipline, nece biti ni zalaganja na terenu. Samo cemo imati onakav smesak Tadica prilikom izlaska sa terena...
Samo je jedan Ronaldo i on igra za Corinthians
User avatar
budababa
Posts: 4015
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Post by budababa »

ice wrote:Ne treba sada anatemisati one koji nisu išli na utakmicu.
Mnogi od nas su već u godinama i imamo trideset i kusur godina,gomilu obaveza i problema u životu,porodicu.Ni zdravlje nije svima idealno,poneko ima i malo ozbiljnijih problema,a verujem da su mnogi godinama unazad išli na utakmice i kada se nisu najbolje osećali.
Ja sam na primer aktivno na utakmicama od svoje četrnaeste godine(naravno da me je na stadionu bilo i pre toga,ali kao detetu ti sve to izgleda drugačije),a već u petnaestoj nisam propuštao ni jednu jedinu utakmicu.I onda je lako izračunati koliko je to trajalo.
Bilo dobrih rezultata ili ne,mnogi se ionako osećaju poprilično umorno i istrošeno i vreme je da se pojavi mlađa garda i da se izvrši smena generacija što bi se reklo.
Ali gde je ta mlađa garda?Ne vidim nešto u zadnje vreme da je na tribini poplava takvih klinaca koji tek dolaze.Bilo je u jednom periodu pre nekoliko godina,ali je onda stalo i sada stagniramo što se toga tiče.
Uglavnom,na tribinama viđamo jedne te iste ljude koji su godinama tu i već su skupili lepe godine.Uspeli su tu i tamo i da vratimo neke ljude na stadion,ali ni to nije konstanta.
Trudimo se svi mi i tu nema zbora,ali dzaba kada klub i uprava ne mrdaju ni prstom što se tiče njegove popularizacije,marketinga i približavanja novim,mlađim potencijalnim navijačima.
Zašto smo baš mi matorci dužni da godinama držimo neki nivo odlazaka na utakmicu,a istovremeno nam se ovi iz uprave podsmevaju i da ne kažem šta nam rade u zdrav mozak?
Sa druge strane opet postavljam pitanje KOME JE UOPŠTE STALO DO VOJVODINE?
Gradska vlast ma koja bila na poziciji nas ne zarezuje ni tri odsto,sve uticajne ljude i strukture i ljude baš zabole za nas(a mi nikako izvršimo neki pritisak,da što se toga tiče podignemo glas,a pogledajte na primer neke druge gradove) i mi sada u takvoj situaciji treba da svaljujemo odgovornost na one koji su godinama uprkos svemu bili spremni da dođu na stadion.Suviše nas je malo da bi to radili,mi jednostavno moramo da se opredelimo šta želimo.Ako nismo spremni da rušimo brda i doline i da probamo da idemo napred na preskok,a ne mic po mic,teško da ćemo dočekati skoro neku veću ekspanziju.
Radoye wrote:brate ne nerviram se ja nista manje kada ne vidim sta se desava na terenu nego mi samo livescore otkucava minute dok se rezutlat okrece 1:0 - 2:0 - 3:0... Verovatno bi mi bilo lakse da sam na utakmici, barem bi mogao da se izderem na buraniju a ovako samo sedim i ocajavam...
aNS wrote:Ја мислим да је највећи проблем што пола тих клинаца дође на утакмицу зато што је то сада у тренду а не због Воше. Па могу да се кладим да пола тих клинаца не зна да наброји имена 10 наших фудбалера. И наравно да су ти клинци били ту па су нестали јер су и резултати нестали. Било их је неко време после финала купа и ћао. А за то нисмо ми криви него клуб. Треба више ићи по тим школама и не само да им се деле дресови и аутограми него да им се да и неки текст о Воши и да им се поделе карте за наредну утакмицу. Е па када ти клинци прво заволе Вошу лако ће они после постати стандардни на стадиону и део неке групе.
ice wrote:Ja mislim da istoriju našeg kluba ne poznaje gomila naših navijača,a eto pogledajte cigane na primer koliko su eksploatisali svoje ranije uspehe i dan danas to rade.
Kada smo mi promovisali naše legende,ranije uspehe,nekadašnje klupske manire i tradiciju?
aNS wrote:Мислим да пример цигана није баш најбољи јер имају много више трофеја од нас и највише су на то привукли масу. Али да имају најбољи маркетинг то стоји. Па погледајте само задњих пар утакмица какве акције праве. Прво је улаз био за џабе, па на следећу утакмицу си могао да уђеш ако покажеш да си послао поруку за ону њихову акцију, па онда наредна утакмица опет улаз џабе. Многе ствари ми се и не свиђају у тој њиховој причи али они имају ту неку своју причу и то им добро иде, а ми немамо ништа. Па зар је толико тешко отворити шоп, поделити карте по школама, пред сваку утакмицу да буде најава на тв-у или барем радиЈу, могли би и неки билборд да поставе.
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
vladans
Posts: 548
Joined: Tue Sep 18, 2007 2:55 pm
Location: novi sad

Post by vladans »

Grba_NS wrote:
carlosns wrote: Ako me sećanje ne vara, trener po meri većine igrača u smislu rada, znojenja i taktike bio je Marić.
Za ovo sam i ja cuo, sto me je priznajem iznenadilo! Recimo mnogo hvaljeni (ovde) Brzic je bio zesce nepopularan medju igracima, prvotimci ga nikako nisu mirisali! Nije imao komunikaciju sa njima, samo se drzao po strani i cutao, a kad progovori onda umesto Buac kaze Bauc!
Ono sto jos znam je da su igraci bili jako zadovoljni sa Rajevcem, i sa treninzima i sa njegovim odnosom prema njima!
A o Branetu Novakovicu nisam u zivotu cuo losu rec, i jako puno igraca ga je nahvalilo kao jednog od boljih trenera (i ljudi) sa kojim su radili!
Na kraju svede se ova prica na trenere, a tema nema veze sa tim!
Sta to znaci,"trener po meri igraca" ili "nepopularan medju igracima,tj.igraci ga nisu mirisali"?
Posle svake smene trenera,kod nas,pocnu price,naravno iz pouzdanih izvora,kako je taj trener bio nestrucan,igraci ga nisu voleli,imao je zastarele metode..,itd,itd.Tako je bilo i posle odlaska Ljupka i posle odlaska Stepija,Brzica..secamo se Zemana u zvezdi,cak su i za Zeljka Obradovica posle onih reprezentativnih ne uspeha pricali kako je njegovo vreme proslo jer eto,forsira neki zastareli model igre..
Takve price rekla kazala,su maksimalno nepouzdane iz vise razloga..a pre svega jer ovde i Murinja,Fergusona i ostale da postavite za trenera,svaki igrac koji ne igra,koji bude zapostavljen,oplesce po treneru jer je to ovde ustaljen obicaj..u zemlji Srbiji su uvek svi drugi krivi za vlastiti ne uspeh(u ovom slucaju-ne igranje)..
Igraci se kod nas previse brzo okuraze,cast izuzecima,previse su razmazeni,setimo se samo Aleksica,decko sa 18-est godina se upusta preko novina u otvoren sukob sa svojim trenerom,dok bi na zapadu za tako nesto sa tih 18-est godina dobio sut kartu u jednom smeru,ne vezano za to koliko je talentova!On kao klinac mora da ima postovanja,prema svom treneru,plus sto je Dragoslav Stepanovic,bez obzira sta ko mislio o njemu,veliko ime srpskog fudbala i kamo srece da ga taj isti Aleksic jednog dana prestigne!
Posebno mi zanimljivo zvuci kada nasi igraci,pocnu da pricaju kako neki neki trener ima zastarele metode?!Na koji foru oni to znaju?!Na koju foru naprimer Tadic zna sta je to savremen a sta zastareo metod treninga,ja sam siguran da bi ovde i od Aleksa Fergusona napravili jednog cikicu koji jos zivi i radi u proslom veku!
carlons
Posts: 182
Joined: Tue Sep 22, 2009 9:32 pm
Location: Detelinara

Post by carlons »

vladans wrote: Sta to znaci,"trener po meri igraca" ili "nepopularan medju igracima,tj.igraci ga nisu mirisali"?
Znači da je bio zahtevan, da ih je dobro izmorio na svakom treningu, ali da je najviše i znao (sve su to subjektivne ocene, ja samo prenosim).

Igrači koji vole da rade i žele da napreduju cene "jake" treninge jer znaju da je to jedini način.
Locked