Transferi

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 9036
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Transferi

Post by Radoye »

Istina. Nisam ni rekao da su ih ovi sadasnji sve doveli.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Stexman
Posts: 2691
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Transferi

Post by Stexman »

limanfkv wrote: Ustvari mozes, ali mu placas sve po ugovoru, plus verovatno troskove suda i zalbe, jer nemas para da ga isplatis.
Pa ne stoji njemu u ugovoru da moze da prima pare ni zasta? Valjda ima i on neke obaveze obuhvacene ugovorom! Nismo deca pa da mislimo da moze igrac da radi sta hoce zato sto ima ugovor!? Neka mu se zaracunaju penali jer nije ulozio truda no trunke da izbori mesto, zabole me, samo neka ih se rese.
Petrovic.B
Posts: 59
Joined: Mon Dec 05, 2005 4:11 pm

Re: Transferi

Post by Petrovic.B »

Ovo sto radi Kokanidja je odlicno. To rade i ovi fb menadzeri sto nude tudje igrace za procente. Samo oni gledaju igrace sa cijim menadzerima imaju dil, a ovako se traze samo najbolji.
Ali mislim da ce Vranjes busiti price i nece hteti igrace posto ce tesko uci u procente.
Svedjanin deluje odlicno.
User avatar
Turija
Posts: 11158
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Transferi

Post by Turija »

Stexman wrote:
limanfkv wrote: Ustvari mozes, ali mu placas sve po ugovoru, plus verovatno troskove suda i zalbe, jer nemas para da ga isplatis.
Pa ne stoji njemu u ugovoru da moze da prima pare ni zasta? Valjda ima i on neke obaveze obuhvacene ugovorom! Nismo deca pa da mislimo da moze igrac da radi sta hoce zato sto ima ugovor!? Neka mu se zaracunaju penali jer nije ulozio truda no trunke da izbori mesto, zabole me, samo neka ih se rese.
I ja, kao Stexman, smatram da ima načina da se to pitanje nepotrebnih igrača reši regularno.
Jedino ako smo sklapali nebulozne (samoupravne) ugovore o fiksnim platama, nevezanim ni za jedan drugi faktor (recimo broj minuta provedenih na terenu, klupi, tribinama - izuzev povrede itd), pa ako je igrač nezadovoljan tretmanom u klubu, a mi njegovim igrama i zalaganjem, lako će se naći kompromisni modus za raskid ugovora.
Ne vidim nijedan razlog da gomilamo prosečne igrače i plaćamo im prosečne plate (u velikom broju), umesto da te pare damo na kvalitet, a smanjimo jalovi kvantitet.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
KoKanidja
Posts: 617
Joined: Sat Feb 12, 2005 4:29 pm
Location: INTERVENTNA Brigada - Pariske Komune

Re: Transferi

Post by KoKanidja »

Наравно да су склапани неподобни уговори и да би их људи раскинули што пре ако могу али изгледа не иде то тако.
Па Ђурић има плату 4 или 4,5 сома, није видео терен, дође мало одтренира. Нуди му се да иде негде другде али неће. Боли га курац.
pedjans
Posts: 464
Joined: Tue Oct 08, 2013 7:24 pm

Re: Transferi

Post by pedjans »

Upravo citam da je Rijeka prodala Lesteru Kramarica, svog najboljeg strelca. Hrvatski mediji spekulisu da je Rijeka zaradila oko 10 miliona funti. To je razlika izmedju klubova normalno organizovanih, kao sto je Rijeka i klubova kojima upravljaju fakticki interesne grupe bez ikakvog stvarnog legitimiteta, kao sto je kod nas slucaj sa svim klubovima, pa i nama. Cinjenica je da se Kramaric dobro pokazao u Ligi Evrope, ali mi prodajemo mlade reprezentativce Srbije za 10 puta manje iznose, a reprezentacija Srbije je manje vise stalno u 8 ili u 4 u Evropi. Jedini spas za nas i za druge srpske klubove je privatizacija, i to sto pre i na sto pametniji nacin.
srkins
Posts: 1491
Joined: Tue Apr 23, 2013 8:24 pm

Re: Transferi

Post by srkins »

KoKanidja wrote:Наравно да су склапани неподобни уговори и да би их људи раскинули што пре ако могу али изгледа не иде то тако.
Па Ђурић има плату 4 или 4,5 сома, није видео терен, дође мало одтренира. Нуди му се да иде негде другде али неће. Боли га курац.
Koliko je Djuricu jos ostalo do kraja ugovora?
User avatar
KoKanidja
Posts: 617
Joined: Sat Feb 12, 2005 4:29 pm
Location: INTERVENTNA Brigada - Pariske Komune

Re: Transferi

Post by KoKanidja »

Ја немам појма, а ето колико знам тек му је пролетос обновљен под овим условима. Значи вероватно још доста до краја. Ко зна ко све добија део платице.
srkins
Posts: 1491
Joined: Tue Apr 23, 2013 8:24 pm

Re: Transferi

Post by srkins »

Realnost je da bi od novca namenjenog platama Djurica,Milka,Popare,Mojsilovica,Jovanica ,Nikolica,Sekulica i Klikovca moglo da se da plate za dva dobra igraca i jos plus da ostane,pitanje je samo ko bi od njih otisao dobrovoljno...
User avatar
churguzijanac
Posts: 2227
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: Transferi

Post by churguzijanac »

Polovina, aj majke ti napravi neki pasus, odvoj, razdvoj, uradi nesto.... Ima nas starijih omladinaca na forumu, kojima se zamanta citajuci tvoje postove!
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Re: Transferi

Post by Djumi »

Petrovic.B wrote:Djumi se uvalio u FSS i vodi repku do 16. Siguran posao koji provereno nece da napusti. Vrhunski skaut, ali ne toliko dobar trener.
Nisam se ja nigde uvalio ! Jednostavno sam obecao da cu odvesti Kadetsku reprezentaciju na Evropsko prvenstvo posle 15 godina.Za mene licno je to veliki izazov posle osvajanja Evropskog prvenstva u Litvaniji.(tamo nisam isao kao skaut)
Ima ovde jedna stvar koju mnogi nece da kazu javno. A to je da li su navijaci Vojvodine spremni da rezultatski istrpe neke nove klince?
Da li je rukovodstvo Vojvodine spremno da napravi strategiju Evropske Vojvodine?
I kljucna stvar: koji je to covek koji zna da taj projekat iznese do kraja tj da nece posle prvog neuspeha odustati od projekta.
ps.Igraci koji nisu u prvom planu a imaju velika primanja moraju da traze nove klubove.Vosa nije bogat klub !!!
Vojvodina prodajom igraca mora da stvori finansijski fond koji ce obezbediti bar 3-4 godine tim koji se nece prodavati i koji ce obezbediti dugorocnije finansiranje Vojvodine.Navijaci i treneri nesmeju biti u filozofiji prodaje igraca.Posle pravljenja finansijskog fonda nema prodaje igraca.Tim obezbedjuje sredstva.
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
User avatar
PolovinaZ
Posts: 148
Joined: Thu May 29, 2014 7:18 pm

Re: Transferi

Post by PolovinaZ »

churguzijanac wrote:Polovina, aj majke ti napravi neki pasus, odvoj, razdvoj, uradi nesto.... Ima nas starijih omladinaca na forumu, kojima se zamanta citajuci tvoje postove!
Izvini molim te, ne ostavljam komentare naročito često ali zato kada krenem da pišem i meni se zamanta :mrgreen: .
A što se tiče ove uprave,tj. sportskih direktora,naravno da nije prošlo dovoljno vremena da mogu da se daju konkretnije ocene. Ovaj prelazni rok ćemo moći da ocenimo tek na kraju sledećeg. Naravno da Jovanić i Mića ne ocenjuju sami igrače,već stručni štab daje svoju ocenu,ali su sportski direktori ti koji koordiniraju između želja stručnog štaba i finansijskih mogućnosti kluba(barem bi trebali).
Oni su tu da svojim kontaktima,poznanstvima i stručnošću obezbede što bolja pojačanja za što manje para,a pre svega pojačanja koja će poboljšati našu igru. Ne treba nam puko gomilanje igrača.
Naš stručni štab je izneo određene želje,koje su u samom startu delovale kao nerealne- praktično nemoguće(ako je tačno ono što je u medijima izneto po pitanju želja).
Skauting se ne radi samo kada počne prelazni rok,već tokom cele godine. Moram priznati da mi ta logika oko dovođenja plata u istu ravan nije baš najjasnija jer, je uvek bilo i biće da su pojedini igrači-tipski(kreatori,gol igrači) više plaćeni od nekih drugih,bez obzira koliko su ti drugi standardni.
Ne znam da li je neko od vas zapamtio Rogača dok je igrao u Radu ili BSK-u ,ali meni nije jasno zbog čega je on na listi želja?!..On je pristojan igrač sa dobrom duel igrom i odličan u skoku ali mislim da nam ti atributi nisu neophodni(za razliku od nekih drugih) da bi plaćali bilo kakvo obeštećenje. Malo podseća na Radoju po stilu igre,a poznato je da je Džimi bio zaljubljen u Radoju,pa možda zbog toga.Ja znam provereno da Džimi uvek daje prednost korpulentnim i fizički jačim igračima i siguran sam da će pojačanja biti ,,u tom duhu''....
Đurić je u grupi najplaćenijih igrača ali Džimi ne računa na njega zbog neke afere sa nameštanjem tekme(navodno je Đurić učestvovao).Provereni izvori,jedino što ne znam koja je utakmica u pitanju.To mi je malo ,,klimava priča'',ali valjda nema razloga da laže.
Što se samog Đurića tiče,on ima jak ugovor a po njemu se vidi da mu igranje više nije prioritet jer bi u tom slučaju otišao.Ako neko može bez problema da nađe klub,to je Đurić.Ipak je on igrač sa određenim kvalitetima i reputacijom.Nažalost ,mislim da ćemo morati da sačekamo istek ugovora.Vidim da neki pričaju o otpuštanju igrača koji nisu standardni.Nažalost,to ne ide tako.Možemo da raskinemo ugovor na štetu kluba(što ne želimo) ili sporazumno(neka kombinacija- koju on izgleda ne želi).
Zato sam ja protiv bilo kakvog gomilanja igrača ,a mislim da je idealan trenutak da na uštrb rezultata izguramo nekoliko novih klinaca,jer objektivno,to će nam mnogo više značiti u budućnosti od recimo osvojenog 3.mesta ove sezone(umesto 4. ili 5.). Naročito ako nismo u mogućnosti da igramo Evropu sledeće godine(u tom slučaju nema dileme). Za rukovodstvo ne znam da li je spremno ili nije,ali ja sam kao dugogodišnji navijač spreman da istrpim slabije rezultate,ali samo u slučaju da se guraju klinci i to bez prevelikih menadžerskih uticaja...
Kako mi da definišemo ciljeve i ambicije ako ne znamo da li ćemo moći da igramo Evropu ili ne?!...
,,Ove boje nikog se ne boje ....''
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Re: Transferi

Post by Djumi »

PolovinaZ wrote:
churguzijanac wrote:Polovina, aj majke ti napravi neki pasus, odvoj, razdvoj, uradi nesto.... Ima nas starijih omladinaca na forumu, kojima se zamanta citajuci tvoje postove!
Kako mi da definišemo ciljeve i ambicije ako ne znamo da li ćemo moći da igramo Evropu ili ne?!...
Ciljeve odredjuje strategija a ne Evropa !
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
Nikola
Posts: 848
Joined: Mon Jun 25, 2007 12:35 pm

Re: Transferi

Post by Nikola »

Djumi wrote:
Petrovic.B wrote:Djumi se uvalio u FSS i vodi repku do 16. Siguran posao koji provereno nece da napusti. Vrhunski skaut, ali ne toliko dobar trener.
Nisam se ja nigde uvalio ! Jednostavno sam obecao da cu odvesti Kadetsku reprezentaciju na Evropsko prvenstvo posle 15 godina.Za mene licno je to veliki izazov posle osvajanja Evropskog prvenstva u Litvaniji.(tamo nisam isao kao skaut)
Ima ovde jedna stvar koju mnogi nece da kazu javno. A to je da li su navijaci Vojvodine spremni da rezultatski istrpe neke nove klince?
Da li je rukovodstvo Vojvodine spremno da napravi strategiju Evropske Vojvodine?
I kljucna stvar: koji je to covek koji zna da taj projekat iznese do kraja tj da nece posle prvog neuspeha odustati od projekta.
ps.Igraci koji nisu u prvom planu a imaju velika primanja moraju da traze nove klubove.Vosa nije bogat klub !!!
Vojvodina prodajom igraca mora da stvori finansijski fond koji ce obezbediti bar 3-4 godine tim koji se nece prodavati i koji ce obezbediti dugorocnije finansiranje Vojvodine.Navijaci i treneri nesmeju biti u filozofiji prodaje igraca.Posle pravljenja finansijskog fonda nema prodaje igraca.Tim obezbedjuje sredstva.
Da li to znaci da bi se vratili u svoju Vojvodinu kada bi se napravila prava strategija?
Koji su vasi predlozi za prelazni rok?
Djumi vrati se!!!

Sto se tice Djurica on ne igra iskljucivo zbog sujetne odluke Dzimija i to svi moraju da znaju. Meni je veca smetnja ugovor Jovanica i jednog i drugog, ali se o tome ne prica.
ПУШТАМ КИШУ!
User avatar
PolovinaZ
Posts: 148
Joined: Thu May 29, 2014 7:18 pm

Re: Transferi

Post by PolovinaZ »

Djumi wrote:
PolovinaZ wrote:
churguzijanac wrote:Polovina, aj majke ti napravi neki pasus, odvoj, razdvoj, uradi nesto.... Ima nas starijih omladinaca na forumu, kojima se zamanta citajuci tvoje postove!
Kako mi da definišemo ciljeve i ambicije ako ne znamo da li ćemo moći da igramo Evropu ili ne?!...
Ciljeve odredjuje strategija a ne Evropa !
Znam ja to Đumi,i ja bi voleo da postoji dugoročna strategija ali nažalost pomirio sam se sa tim da se to kod nas kreće od polusezone do polusezone. Ja bi voleo kada bi znao da naša uprava ima svoje viđenje FK Vojvodina,recimo 2019.godine(kakvo god da je to ,,viđenje'').Ali ja sam siguran da se ne zna ni da li ispunjavamo administrativne uslove da igramo Evropu sledeće sezone(zbog ulaska u predstečajni postupak). To ne bi trebala da bude vodilja ako postoji ozbiljan plan i strategija,ali ...Za sada jedino što sam čuo a da je na neki način vezano za dalju budućnost je:,,Nemojte se iznenaditi ako za nekoliko godina Vojvodina bude među najbolje organizovanim klubovima u zemlji,bude šampion,bude predvodnik u finansijskom fer pleju itd..''...Te populističke izjave me ne raduju naročito. Mora da se uspostavi neki sistem rada gde će biti uspostavljeni i primenjivani određeni modeli ponašanja, i koji neće tolerisati sam po sebi iskakanje iz istog. Ali to je u srpskom fudbalu isto kao da pričam o egzaktnosti Goldbahove hipoteze...Maglovito i neizvesno do poslednjeg daha...
Preostaje mi jedino da vidim šta donosi budućnost i da se nadam da neće biti tragična. Mislim da je u samom startu napravljen raskorak sa našim navodnim opredeljenjem(afirmacija mladih igrača),postavljanjem Džimija Marića..Smatram da on nije dobro rešenje za rad sa mladim igračima.To je naravno samo moje viđenje(već sam ga obrazložio u nekoliko navrata).
,,Ove boje nikog se ne boje ....''
Post Reply