RK Vojvodina

Nije fudbal, ali i oni nose ime Vojvodina!
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2301
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: RK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

РУКОМЕТАШИ ВОЈВОДИНЕ НА КОРАК ДО 12. ТИТУЛЕ ШАМПИОНА СРБИЈЕ: Очекују славље у „Зорки"

Image

Владари српског рукомета у протеклој деценији играчи Војводине одиграли су феноменалних 60 минута и потпуно надиграли Металопластику у првом мечу финалне серије плеј-офа Суперлиге Србије.
Колико су Новосађани били доминантни говори и сам резултат – 38:23 (18:11).

У првих 20 минута вођена је равноправна борба, а након тога уследила је серија Новосађана, па су са солидном залихом голова отишли на одмор. Мало ко очекивао да ће у наставку, у свега неколико минута, да изабраници Бориса Ројевића да реше питање победника. Све је функционисало перфектно. Фран Лучин је брљирао на голу, одбрана је била „она стара“, а напади су претежно завршавани из контре.

Стратег Војводине Борис Ројевић похвалио је играче, али рекао са су тек на пола пута.

Одиграли смо веома добар меч и поносан сам на наше момке. Можда сам мало досадан са овом причом, али најгоре што сад може да нам се догоди је да се опустимо и да помислимо да смо завршили посао. Далеко смо од тога. Савладали смо екипу каква је Металопластика са чак 15 голова разлике, али не игра се на гол разлику, већ на две добијене утакмице, тако да је то победа као и свака друга. Не желим да након овог „полетимо“ – поручио је трофејни стручњак.

О шансама за победу у реваншу и титули Ројевић је рекао да екипа мора да одигра као у првом мечу, а потом се и нашалио са новинарима.

Шабац је рукометни град и сигурно је то да ће атмосфера да буде одлична. Њихови навијачи имају завидно рукометно знање. Могу да осете моменат када треба да направе притисак на судије или гостујуће играче. То неће да нас збуни и ако одиграмо као у Новом Саду сматрам да ћемо завршити посао у Зорки. Надам се да се нећемо опет дружити у нашој сали за конференције ове сезоне – шаљиво је поручио Ројевић новинарима алудирајући на прилику да његови пулени у Шапцу овере нову титулу шампина земље.

Стратег Металопластике Владан Матић који ће од лета водити мађарски Чурго рекао је да је искључење Милана Јовановића било прекретница, као и да су црвено-бели у потпуности заслужили да славе.

Држали смо се добро, парирали Војводини, али је један од наших лидера Милан Јовановић плануо након судијске одлуке и ту је Војводина направила осетнију предност. Једноставно, притисак је велики сада на нас. Играчи размишљају о наставаку каријере, наредним ангажманима и није им лако да буду фокусирани само на терен – рекао је некадашњи селектор Србије.

Када је реч о шансама у Шапцу Матић је рекао да ће се екипа борити, али да је Војводина фаворит.

Нећемо се предати док имамо шансу да изборимо мајсторицу, али биће веома тешко. Збићемо редове и покушати да овог пута парирамо цео меч и пробамо да их изненадимо, а онда се поново вратимо у Нови Сад – додао је шеф струке Металопластике.

Оно што може да радује Шапчане, али и рукометну Србију јесте чињеница да је Матић у последњих 15 минута на терен послао голобраде младиће, омладинске репрезентативце Србије, који су имали прилику да одмере снаге са најбољом екипом у држави и сигурно ће то памтити током целе каријере.

Други меч заказан је за недељу од 19 сати у хали "Зорка" у Шапцу.
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2301
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: RK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

РУ­КО­МЕ­ТАШ ЈО­ВИ­ЦА НИ­КО­ЛИЋ О ПО­ВРАТ­КУ У НО­ВИ САД И КЛУП­СКИМ АМ­БИ­ЦИ­ЈА­МА: На­пре­дак ви­дљив из утак­ми­це у утак­ми­цу

Ру­ко­мет­ни клуб Вој­во­ди­на ће на­ред­не се­зо­не игра­ти без стан­дар­ног пи­во­та Лу­ке Ро­га­на ко­јег су до­бре пар­ти­је у дре­су срп­ског шам­пи­о­на пре­по­ру­чи­ле Бун­де­сли­га­шу Лај­пци­гу. Пре го­ди­ну и по из Во­ше је у нај­ја­чу свет­ску ли­гу оти­шао Јо­ви­ца Ни­ко­лић, а са­да је по­но­во у Но­вом Са­ду и у цр­ве­но-бе­лом.
Ре­пре­зен­та­ти­вац Ср­би­је се вра­тио у до­мо­ви­ну на­кон се­зо­не у Вец­ла­ру у ко­јем је имао до­бре тре­нут­ке, али и по­вре­ду ко­ле­на ко­ја га је на 10 ме­се­ци одво­ји­ла од те­ре­на.

Вра­тио сам се у мо­ју Вој­во­ди­ну и осе­ћај је фе­но­ме­на­лан. По­вра­так на те­рен сам ду­го и жељ­но иш­че­ки­вао. Све­стан сам да је па­у­за од мал­те­не го­ди­ну да­на оста­ви­ла тра­га, али не пре­да­јем се. Вред­но ра­дим и сва­ког да­на се осе­ћам бо­ље. По по­врат­ку ми је би­ло те­шко, ко­ле­но ми је оти­ца­ло, осе­ћао сам за­мор, али ти да­ни су про­шлост и са­да је вре­ме за осва­ја­ње но­вог тро­фе­ја - по­чео је Ни­ко­лић.

Ни­ко­ли­ћу ни­је тре­ба­ло мно­го са се на­вик­не на си­стем ра­да Бо­ри­са Ро­је­ви­ћа. Ипак, ја­сно је да ће му би­ти по­треб­но још утак­ми­ца ка­ко би по­но­во био на пре­по­зна­тљи­вом ни­воу. Игра­ма у по­лу­фи­на­лу плеј-офа про­тив Ди­на­ма и пр­вом ме­чу фи­нал­не се­ри­је са Ме­та­ло­пла­сти­ком Ни­ко­лић је по­ка­зао да је бли­зу по­врат­ка у пре­по­зна­тљи­ву фор­му.

Не играм она­ко ка­ко бих же­лео. Ни­сам на на ни­воу на ком са био, ни у Вец­ла­ру ни у пр­вом ман­да­ту у Вој­во­ди­ни. С дру­ге стра­не знам да не мо­гу од­мах да бу­дем онај ста­ри. Ипак, по­ка­зао сам у по­след­њих не­ко­ли­ко утак­ми­ца да сам се по­бољ­шао и да мо­гу да по­мог­нем ти­му. Бит­но ми је што имам по­др­шку са­и­гра­ча и струч­ног шта­ба. Ве­ру­ју ми, си­гур­ни су као и ја да ћу би­ти бо­љи из да­на у дан - по­ру­чио је де­сни бек цр­ве­но-бе­лих.

Цр­ве­но-бе­ли на ко­рак до но­вог тро­фе­ја
Но­во­сад­ски тим је у пр­вом ме­чу фи­нал­не се­ри­је плеј-офа су­пер­ли­ге од­и­гра­ном у по­не­де­љак ру­тин­ски са­вла­дао Ме­та­ло­пла­сти­ку са 38:23. Ни­ко­лић је имао за­па­же­ну уло­гу и по­сти­гао је пет го­ло­ва. Вој­во­ди­ни са­да сле­ди ре­ванш у Шап­цу и уко­ли­ко по­бе­де по 12. пут по­ста­ће шам­пи­о­ни др­жа­ве. Меч се игра у не­де­љу од 19 са­ти у ша­бач­кој ХС Зор­ка.
На­ше ам­би­ци­је се ни­ка­да бе­ће ме­ња­ти. Има­мо ло­ше тре­нут­ке као и дру­ге еки­пе, али се тру­ди­мо да то бр­зо пре­бро­ди­мо и окре­не­мо се пред­сто­је­ћим иза­зо­ви­ма. Упра­во смо то по­ка­за­ли до са­да у плеј-офу. У пр­вом ду­е­лу са Ме­та­ло­пла­сти­ком смо би­ли у пот­пу­но­сти до­ми­нант­ни и од­и­гра­ли је­дан од нај­бо­љих ме­че­ва у овој се­зо­ни. Од­луч­ни иде­мо у Ша­бац са ци­љем да се вра­ти­мо у наш град као шам­пи­ни др­жа­ве – за­кљу­чио је Во­шин ле­во­ру­ки бом­бар­дер.
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2301
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: RK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

Ројевић: Полуконтра моћна, одбрана фантастична

Image

Борис Ројевић задовољан издањем и убедљивим тријумфом у првом мечу финала плеј-офа против Шапчана
Као тајфун Војводина је почела финалну серију плеј-офа, са 15 разлике (38:23) је на Сланој бари „одувала” Шапчане. Неочекивано велика разлика будући да је битка за трофеј у питању. Тим Бориса Ројевића, одиграо је, како је и најбољи појединац тог дуела, голман Фран Лучин, истакао, један од најбољих мечева у сезони. Потврдио је то и дан после стратег Новосађана, констатујући да је све било „без грешке”.

Сјајних 40 минута у којима нисте дали противнику да дође до даха?

Кључни моменат је био улазак Франа Лучина, у 17, 18. минуту, разбранио се, на другој страни Арсић, који је до тад био одличан, имао седам одбрана, стао је. Одиграли смо невероватну утакмицу, само шест пута ушли у фаул, постигли 11 или 12 голова из полуконтре, деловала је стварно моћно и јако добро, уз фантастичну одбрану тако да сам свакако задовољан - констатује Ројевић, чија екипа је, судећи према издању против Шапчана, после губитка купа, поново „дошла на своје”.

Победити екипу попут Металопластике која годину дана није изгубила код куће и то са 15 разлике је огроман успех. Да би се савладао тим који у својима редовима има Арсића, Јовановића, Павловића, Брајовића, Додића, Алиловића и остале одличне играче, мора да се поклопе све ствари, а код нас су се поклопиле.

Ипак?

Морамо да будемо јако опрезни. Тек је 1:0, а Металопластика је и те како показала ове сезоне да зна да игра са великим екипама и сигурно нас у Шапцу очекује потпуно другачија и много тежа утакмица. Шабачка публика сјајно познаје рукомет...

Шапчани и знају и воле рукомет, чак су и у Новом Саду добрано испунили били дворану?

Једино сам још у у Леону видео да публика зна да у правом моменту, кад осети да се ломи утакмица, подигне играче и „притисне” судије.

Неочекивано велика разлика у првом мечу, какав одговор Металопластике очекујете у недељу увече (19)?

Сигуран сам да ће момци бити много мотивисанији да покажу да не заслужују да губе са 15 разлике. Металопластика је екипа која зна да се дигне и Матић их феноменално води, нису изгубили ни једну утакмицу годину дана код куће и то много говори о томе какав нас дуел очекује - закључује Ројевић.

ЂОРЂИЋ: ЗНАМО ШТА НАМ ЈЕ ЧИНИТИ
Петар Ђорђић, бек Новосађана, рођени Шапчанин, после дуела у Новом Саду, био је више него задовољан:

Шта рећи после онакве утакмице. Феноменална са наше стране. Кључ свега је била одбрана, момци је одиграли сјајно, голман исто, из тога смо имали брзу игру, доста лаких голова чак и напад је био јако добар. Све у свему, срећни смо што смо овако одиграли, али то ништа не значи. Још мало можемо да се радујемо, уживамо у самопоуздању које смо свакако добили после овакве партије, али не игра се на гол разлику, знамо шта нам је чинити у Шапцу – јасан је Ђорђић.

НИКОЛИЋ ЋЕ ТЕК ИСКАЗАТИ ПУН ПОТЕНЦИЈАЛ
Јовица Николић је одиграо јако добро, полако се враћа у форму?
Јако ми је драго. Он зна колико сам веровао у то да ће се вратити и бити поново прави и ни једног тренутка нисам сумњао у то. Он је то показао у првом мечу. Тек у наредној сезони ће исказати пун потенцијал и, надамо се, да ће остати и да ћемо освојити прво титулу, потом поново пружати сјајне партије у Лиги Европе и на прави начин представљати Србију и српски рукомет – сматра Ројевић.
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2301
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: RK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

ВОЈВОДИНА У НЕДЕЉУ ИГРА ЗА ТИТУЛУ ШАМПИОНА СРБИЈЕ: У Шапцу за потврду доминације

Image

Рукометаши Војводине и владари клупског рукомета у Србији, у недељу од 19 сати, имаће прилику да у Шапцу пригрле 12. трофеј намењен шампиону државе.
Новосадски тим ће у дворани Зорка изаћи на мегдан уздрманој Металопластици, која није рачунала на дебакл у првом дуелу. Подсетимо, на отварању финалне серије плеј-офа, чета Бориса Ројевића је одиграла доминатно од првог до последњег минута и славила у Новом Саду са 38:23.

Пред сутрашњи сусрет, голман Војводине и МВП прве утакмице Фран Лучин истакао је да његова екипа мора да буде опрезна и да ће до титуле доћи само ако понови игру приказану у Сланој бари

Били смо веома срећни након победе и поготово начина на који смо до ње дошли. Ипак, брзо смо се ,,спустили на земљу" пошто нам је јасно да смо добили тек прво полувреме. У Шапцу нас очекује тежи задатак. Упркос убедљивом поразу, сигуран сам да ривал жели освету и да "мајсторицу". Као и увек, нећемо се много бавити домаћином, већ нама. Радили смо добро, имамо јасан циљ и идемо у Шабац по титулу - јасан је Лучин.
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2301
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: RK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

У НЕДЕЉУ ДРУГА ФИНАЛНА УТАКМИЦА ПРВЕНСТВА СРБИЈЕ У РУКОМЕТУ: Воша пред новом титулом

Image

Након много борби током целе сезоне у рукометној Суперлиги Србија би у недељу могла да добије одговор на питање ко ће бити шампион државе.
Ако је судити по првом финалном мечу у коме је Војводина декласирала Металопластику са 38:23 рекло би се да су Новосађани фаворити. Ипак, Шапчани у својој хали свакако имају чему да се надају, поготово ако се у обзир узме да их ове године нико није победио код куће, па чак ни доминантна чета Бориса Ројевића.
Друга утакмица игра се у недељу у 19 сати у Спортској хали Зорка, а улаз је бесплатан. Лево крило Србије и Војводине Вукашин Воркапић рекао је са се нада тријумфу, али и да тим мора да остане на земљи и не опусти се након убедљиве победе у Српској Атини.

Ово нам је најбитнија утакмица у сезони и надам се да ћемо је решити у нашу корист. Металопластика има квалитетне играче, али доказали смо да можемо да их победимо и ако будемо фокусирани и мотивисани резултат неће изостати. Играо сам за Шапчане и знам да навијачи праве сјајну атмосферу. Најбоља смо екипа у Србији, да имамо најбоље играче одличну хемију и сада је тренутак да то потврдимо и наставимо са освајањем титула државног првака - поручио је Воркапић.

Металопластика, некада рукометна сила у европским оквирима још нема титулу шампиона Србије. Последњу је освојила 1988. када су шабачки ванземаљци освојили првенство Југославије.
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2301
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: RK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

Линк за пренос друге утакмице финала Металопластика - Војводина. :cheers:
У првој утакмици Војводина је славила резултатом 38:23, друга утакмица игра се у хали Зорка у недељу од 19 часова.
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2301
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: RK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

МЕЧ ЛОПТА ШАМПИОНА: Роган под знаком питања

Војводина у Шапцу има прилику да заврши посао око освајања 11. узастопне титуле, Вукашин Воркапић верује да ће тако и бити
Војводина вечерас (19) има меч лопту кад је борба за титулу у питању. На крилима више него убедљиве победе у првом мечу изабраници Бориса Ројевића стижу у Зорку, решени да не компликују себи живот и реше све у два меча, ако је могуће.

За десно крило, Вукашина Воркапића, биће то емотиван меч, као својевремено члана Шапчана који баш у граду где је досегао и статус репрезентативца има прилику да се радује и шампионским ловорика, а али у противничком табору.

Једва чекам да меч почне. Да, биће мало необично, пет година сам играо у Металопластици... Шабац је град рукомета где људи воле и разумеју ту дивну игру, а за године проведене крај Саве сам то доживео из прве руке – каже Вукашин.

Очекује се пуна дворана, Металопластика је додуше имала огромну подршку и у Новом Саду?

Не сумњам да ће Зорка бити пуна. Очекујемо то и спремни смо, задовољство је увек играти кад су трибине испуњене до последњег места. Мени ће ове сезоне бити први пут, будући да сам наш фебруарски дуел пропустио због повреде лакта.
lapo-lapo
Posts: 252
Joined: Fri May 20, 2022 11:47 am

Re: RK Vojvodina

Post by lapo-lapo »

Nakon prvog poluvremena Metaloplastika 14 - 14 Vojvodina.
Bice ovo mec na jednu loptu do kraja!
fare
Posts: 2848
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: RK Vojvodina

Post by fare »

Jel se to meni čini ili čujem Voša, Voša u Šapcu?
lapo-lapo
Posts: 252
Joined: Fri May 20, 2022 11:47 am

Re: RK Vojvodina

Post by lapo-lapo »

I meni se isto cini
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2301
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: RK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

Клуб је поделио 50 улазница за ову утакмицу сад не знам тачно колико људи је дошло у Шабац.
User avatar
rykerfcv
Posts: 872
Joined: Thu Oct 06, 2022 8:50 pm

Re: RK Vojvodina

Post by rykerfcv »

Vojvodina je ponovo sampion!
BRAVO MOMCI :cheers:
Нови Сад је наш,значи хвале се ал серу!
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2301
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: RK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

Друга утакмица финала плеј офа рукометне лиге Србије
Металопластика - Војводина 27:29
Војводина је првак Србије, браво момци! :cheers: :cup:
lapo-lapo
Posts: 252
Joined: Fri May 20, 2022 11:47 am

Re: RK Vojvodina

Post by lapo-lapo »

Kraj! Metaloplastika 27 - 29 Vojvodina.
Cestitke rukometasima na osvojenoj tituli :cheers:
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2301
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: RK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

Прави спортски дан!
Одбојкаши су постали прваци кадетског првенства Србије, фудбалери су постали прваци пионирске лиге Србије победивши ТСЦ 4:0 и рукометаши нови - стари прваци Србије, браво момци! :cheers:
Post Reply