Kup Srbije - sezona 2010/11

User avatar
the Gari
Posts: 1126
Joined: Tue Feb 17, 2009 11:10 am
Location: Jawa Tengah
Contact:

Post by the Gari »

Mislim da se polako ulazi u jedan i inače vrlo čest problem srpskog društva, a to je personifikacija sistematskih grešaka. Većini ljudi koji su neobrazovani i bez žvakanja mljackajući gutaju sve što im se servira mnogo je lakše da mrze nekoga s imenom i prezimenom (još ako ima dopadljiv podvaljak kao Karadžić) nego da analitički razmišljaju i sagledavaju suštinu problema. Nisu krivi samo ljudi koji "obnašaju" ključne funkcije, kriv je truli sistem koji ih je izrodio i izopačen sistem vrednosti kojim se vode.

Naš primarni protivnik, po mom mišljenju nije taj 'ebeni Tomislav Karadžić. On je "samo" tip oko kojeg se (s razlogom!) stvorio niz kontraverzi, koji ne uživa neko preterano poverenje u najširoj javnosti (svi ga mrze) i koji je zbog toga u uvom trenutku - očigledna meta. Ali šta mi, realno, dobijamo njegovom eventualnom smenom? U čemu je on bolji ili gori od bilo kog predsednika saveza od WW2 do danas? Kakva je razlika u odnosu tog seronje prema Voši, Radničkom ili Slobodi i recimo Miljanićevom odnosu prema istim tim klubovima. Radi se o tome da je sve postavljeno naopačke, i da će ko god da zameni Karadžića nastaviti da se ponaša isto prema dve hiljade klubova u zemlji. Pitanje je samo da li će da erektira na jednog ili drugog blizanca. A to, prijatelji, nije naša bitka.

Ja sam prvi da se otera taj kreten, ali šta onda? Borba i medijski napisi protiv njega kreću iz kuhinje drugog blizanca kome u ovom trenutku smeta samo i isključivo to što su ovi drugi nešto povlašćeniji, da ne kažem nešto "jednakiji". Oni bi da metnu nekog svog Toleta, pa da taj metne nekog svog Veselinovića, pa da nas taj ojadi u finalu kao što je to bilo '97. Mislim da se sudija tad zvao Radulović. Eto, i ja upadam u zamku razmišljanja o imenima.

Šansa Vojvodine i svih drugih klubova jeste u profesionalizaciji lige i odvajanju saveza od nje. Profesionalna tržišno orijentisana liga s jasnim pravilima može da se samoreguliše. Tu nema mesta socijalističkim debelim zadriglim "sportskim radnicima" i "fudbalskim poslenicima" koji sede u raznim odborima, upravama, komisijama... Dokle god savez bude funkcionisao ovako kako su ga ustrojili oni koji su blizance i osnovali i dokle god bude imao ovakva ovlašćenja (formalna i neformalna), ta i takva "špricer i kavurma" birokratija podržavaće teror one dve organizovane kriminalne grupe.

I ta navodna "podrška" i "razumevanje" drugog blizanca i onog njihovog mongoloida od predsednika služe samo zato što žele da nas iskoriste kao oružje u svojoj borbi koja je usmerena samo i isključivo protiv tog 'ebenog Toleta, a ne protiv naopake i bizarne stvarnosti.

RASTURITI UDBAŠKI I BIROKRATSKI SISTEM, DEBELI FUNKCIONERI ĆE PASTI SAMI OD SEBE!

Dalje, kad smo kod tih imena... Nemoj da me neko shvati pogrešno, ali meni je, negde podsvesno, žao tog Veselinovića. Ne žao u toj meri da ne mislim da bi ga za skrotum trebalo obesiti ispred Miletića, ali ne razumem ni to da se sav gnev usmerava protiv njega. Da je sudio neko drugi, isto bi naduvavao tu pištaljku onako kako se od njega očekuje. Jednostavno, sve je napravljeno tako da mi ne možemo pobediti. Da smo stavili Rabrena da sudi i da smo vodili 17:0, mislim da bi Nađ uleteo go na teren s grbom našeg kluba iscrtanim na guzici i prekinuo meč, pa bi FSS registrovao 3:0 za njih. Taj beskičmenjak od sudije samo je najprozaičnije i najprovidnije oružje tog zločinačkog poduhvata u kojima učestvuju politika, policija, bizMismeni, mediji...

I još nešto. Pominjano je ovde kako je Veselinović sada najomraženije prezime u Novom Sadu. Ja se ne slažem! Jedan takav epizodni lik ne može da izbriše sve ono što je Toza VESELINOVIĆ uradio za ovaj grad.

I ti novinari... Ljudi, nemojte se zamajvati čitanjem i pamćenjem njihovih imena. Pa za "Kurir" pišu tri i po čoveka i samo lupaju nevezane inicijale pod tekstove. Danas ćemo da mrzimo G.B. i R.L. pa sutra malo K.M. N.V. Ma koga, bre, briga, treba pobiti gamad u upravnim odborima njihovih medijskih kuća (koji se često podudaraju s onima u odborima blizanaca). Ne postoji veći kompliment za poštenog čoveka nego da "Kurir" i "Novosti" vode organizovanu kampanju protiv njega.

Naš problem je udbaška kurva banda, a ne neki dislektičari što gostuju po SOS-u. Da nema Nađa, njegov posao bi obavljao Čakar, Kralj, Rašović ili neki sličan Trobok.

PS @kowalski Long live the Kenny :)
Tovari buraniju!

https://telepapatija.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
etxeberria
Posts: 352
Joined: Wed Dec 17, 2008 8:32 pm
Location: tamo gde sam rodjen i odrast`o

Post by etxeberria »

Beljin tipican komunisticki rukovodilac, preslikan moze slika da mu stoji u Britanici. Nadjovu odvratnu lobanju i zvuke koje ispusta, nema svrhe komentarisati.
sam svoj najveci neprijatelj
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3922
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Post by Red Marquis »

etxeberria wrote:Beljin tipican komunisticki rukovodilac, preslikan moze slika da mu stoji u Britanici. Nadjovu odvratnu lobanju i zvuke koje ispusta, nema svrhe komentarisati.
Ne, Beljin je tipični činovničić, samo jedan izraubovani šraf u toj mašineriji. Nema taj kapacitet za bilo kakvog rukovodioca.
Io odio Belgrado
User avatar
UNIT8
Posts: 100
Joined: Thu Mar 25, 2010 11:01 pm
Location: Novi Sad

Post by UNIT8 »

Mislim da cela prica oko pevanja one odvratne pesme igraca partizana lagano pada u zaborav. To je jako ozbiljna stvar i za to bi u drugim zemljama igraci dobili zabranu igranja godinu dana sigurno. Preko ovoga se ne sme preci. Kakav je to nacin da meni i mojim drugarima koji smo dosli iz Novog Sada da gledamo utakmicu gde smo imali placene karte, igraci od kojih neke podrzavamo i u nasoj reprezentaciji, pevaju preko razglasa da smo madjari i ustase i p.... najvece... ?????!!!!!! Ti isti igraci su idoli dobrog dela omladine u Srbiji a mladjim narastajima daju primer sta treba da misle o gradjanima Novog Sada i navijacima Vojvodine...
Sta radi fudbalski savez sta radi sudstvo????
User avatar
NSKrajisnik
Posts: 122
Joined: Tue Dec 07, 2010 3:16 am

Post by NSKrajisnik »

Zovu svoj narod "ustase" a onda pricaju da smo mi "anti-srbi" :unnormal: mnogo su jadni.
car jovan
Posts: 397
Joined: Sun Mar 01, 2009 9:34 pm

Post by car jovan »

Red Marquis wrote:
etxeberria wrote:Beljin tipican komunisticki rukovodilac, preslikan moze slika da mu stoji u Britanici. Nadjovu odvratnu lobanju i zvuke koje ispusta, nema svrhe komentarisati.
Ne, Beljin je tipični činovničić, samo jedan izraubovani šraf u toj mašineriji. Nema taj kapacitet za bilo kakvog rukovodioca.
Ма нек се тера тај Бељин!
Last edited by car jovan on Sun May 15, 2011 10:29 pm, edited 1 time in total.
User avatar
UNIT8
Posts: 100
Joined: Thu Mar 25, 2010 11:01 pm
Location: Novi Sad

Post by UNIT8 »

Neka njihovi navijaci pevaju sta hoce, to govori o njima iako su davno oni svima dali do znanja sta o njima treba da misli normalan covek. Problem je sto su to pevali igraci partizana i to javno preko razglasa. Preko toga se ne sme preci. Nas klub treba da istraje i izgura ovu stvar do kraja jer je to sto su uradili nesto najgore sto su mogli. Zbog mnogo manjih stvari neki fudbaleri su se pozdravili sa svojom karijerom, a ne zbog ovako neceg velikog kao sto je sirenje nacionalne mrznje!
Jako sam razocaran u te fudbalere koji su to pevali a najzalije mi je sto ih podrzavamo svaki put kad nastupaju za nasu reprezentaciju, bez obzira na klub u kome nastupaju. Mnogi od nas smo prelazili i hiljade kilometara zbog reprezentacije kako bi ih podrzali a oni nam ovako vracaju! Sramota i ogromna uvreda koja ostavlja u meni jedan odvratan osecaj!
carlons
Posts: 182
Joined: Tue Sep 22, 2009 9:32 pm
Location: Detelinara

Post by carlons »

kowalski
Posts: 786
Joined: Wed Dec 01, 2010 4:44 pm
Location: Tatooine

Post by kowalski »

Jebo mater, i kako da ne vices "mrzim beograd" :lol: :lol:

Image
User avatar
Lala sa zapada
Posts: 688
Joined: Sat Jan 30, 2010 7:52 pm

Post by Lala sa zapada »

ahaaaaaaaaaaaa haaaaaaaaa


Prevrcem se, mora lutka sledeci put da smisli prevod za Suboticu, mogao bi jedan saturday da padne. :lol:

Kowalski, legendo! :D
Samo je jedan Ronaldo i on igra za Corinthians
kowalski
Posts: 786
Joined: Wed Dec 01, 2010 4:44 pm
Location: Tatooine

Post by kowalski »

Little Saturday. A zamisli da su je odveli u Srem's Dickhunter
Image
User avatar
Lala sa zapada
Posts: 688
Joined: Sat Jan 30, 2010 7:52 pm

Post by Lala sa zapada »

kowalski wrote:Little Saturday. A zamisli da su je odveli u Srem's Dickhunter
:D
Samo je jedan Ronaldo i on igra za Corinthians
User avatar
toftir
Posts: 173
Joined: Sun Jun 27, 2010 6:49 pm
Location: Pored Dunava

Post by toftir »

Koliko nas je bilo otprilike na istoku? Pominjana je cifra od 6500 hiljada ...
" Only don't tell me that you're innocent. Because it insults my intelligence and it makes me very angry."
Minja
Administrator
Posts: 1911
Joined: Thu Jan 13, 2005 12:45 am

Post by Minja »

Lala sa zapada wrote:ahaaaaaaaaaaaa haaaaaaaaa


Prevrcem se, mora lutka sledeci put da smisli prevod za Suboticu, mogao bi jedan saturday da padne. :lol:

Kowalski, legendo! :D

Cuti, dobro da je nisu vodili u Catfishpine (za neupucene Sombor)...

Ovo je vic godine :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Last edited by Minja on Mon May 16, 2011 10:10 am, edited 1 time in total.
Mare
Posts: 1030
Joined: Fri May 08, 2009 11:06 am
Location: Novi Sad

Post by Mare »

Locked