27. kolo: Vojvodina-Banat 4:1

User avatar
Grba_NS
Moderator
Posts: 2056
Joined: Wed Aug 20, 2008 3:30 pm
Location: Grbavica

Post by Grba_NS »

Video sam Brku na istoku, drugar pricao sa njim pa mu rece da ocekuje da se vrati za 10 dana do dve nedelje, skinuo je gips ali mu je ruka jako otecena!
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8922
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

Grba_NS wrote:Video sam Brku na istoku, drugar pricao sa njim pa mu rece da ocekuje da se vrati za 10 dana do dve nedelje, skinuo je gips ali mu je ruka jako otecena!
Ne treba da se zajebava sa time, bolje da ga mi sacekamo koju utakmicu nego da se ponovo povredi i da mu se da na zlo!
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

U svemu bi se složio sa utiscima iznesenim u predhodnim postovima.Grba je to opširnije opisao i ja bih mogao još samo istaći izuzetno slabu igru Tadića.Sad mi već stvarno nije jasno šta se sa momkom događa?Svaki naš napad zakoči i gotovo svaku loptu izgubi.Istina dao je gol, ali to ne može pokriti jako mnogo loših utakmica.Ne može se reći da on sad nema želje (ranije je bio totalno nezainteresovan), ali nešto grdno ne štima, a igra svaku do kraja (možda bi mu odmor zaista prijao i koristio).
Posle rezultata 4:1 teško da bilo kakva kritika može piti vodu, ali ne bi smeo da nas ponese visoki rezultat.Mnogo šta u timu nije ga pratilo.Ne smemo zaboraviti početnu inicijativu Banata i kolosalnu šansu, kada je sa 5m po sredini gola napadač Banata promašio čitav fudbal, a mi smo to posle kaznili prelepim golom Đurovskog :hurray: .Đurovski je igrao dobro, imao je i par lepih proigravanja, tako da ću mu i dati 3 boda u Igraču sezone, iako ne znam ko je danas zaslužio ta tri.Nekako su svi bili podjednaki (osim Tadića) i niko se nije posebno istakao, pa je gol Đurovskog ,,iz prve" nešto što se pamti (kao i neverovatni promašaji Mrđe).No, ipak zbog dva gola, i njemu ću dati 2 boda.Za treći je najteže odrediti igrača, jer bi ga svi mogli opravdano dobiti, ali ću ga dati Trivunu, jer je dobro igrao zadnjeg veznog, a čak i posle kada ga je Marić prebacio napred (izlaskom Đurovskog i ulaskom Tumbasovića).
Mislim, izmene su opet bile, blago je reći čudne, ali eto završilo se jako dobro (od 2:1 na 4:1.Grba je rekao i zašto).
Na kraju je i Aleksić propustio stopostotnu priliku da se upiše u strelce, za samo par minuta igre (očito govori o haosu u odbrani Banata, posle povrede njihovog prvog golmana i naša još 2 gola).
No mora se reći da smo u većem delu meča igrali dobro, pravili akcije (opet sve na Mrđu), a dok je Panta bio na krilu imali smo par zapaženih kombinacija po toj strani i mislim da je Đurovskom Pantino prisustvo jako odgovaralo (daleko više nego kad se tu nalazio Lazetić ).
Kesić, dobio gol od Grumića i malo šta je mogao uraditi da to spreči, jer su zakazali desna strana i štoperi, tako da se Grumić ,,poklonio".Kod Banata mi se dopala još igra Stevanovića (27) i broja 13 (ne znam ko je, ali je pravio problema Buaču), u početku je dosta solidan bio i naš bivši igrač Krasić i prvi golman.Grumić se solidno nosio sa Lovrićem (mada mu je Lovre odneo puno lopti, ali eto, jednom mu se iskrao i dao gol).
Kizito, ne na nivo predhodnih igara (iako su ga gledali žena i deca :wink: )
Lovre i Peković dobro, ali dosta neuigrano.Pop i Veseljko zadovoljili svojom igrom i zalaganjem.Đurovski se istakao golom i sa par priogravanja, ali mora više igrati i u drugom smeru, kao i Mrđa (koji je ponovo ličio na ,,onog starog".Izgleda da ga samo blizanci (i Jagodina :wink: )potpuno inspirišu.Panta dobar i nije trebao biti zamenjen (osim ako se lakše povredio u sudaru sa protivničkim golmanom).Tadić, izvan svakog ozbiljnog ocenjivanja.
Vukajlo, isti onakav kakvog ga isuviše dobro znamo.Šokiran sam da je kod Marića ispred Aleksića (mada sam i šokiran mnogim drugim stvarima u Marićevim odlukama, ali čovek ima trenutno rezultat i besmisleno je bilo šta govoriti na temu neshvatljivih pretumbavanja tima i pozicija pojedinih igrača).
Rezultat je tu, pa Džimi može kao (sinoć) Aršavin, s pravom da utiša(va) tribine.
Last edited by Turija on Thu Apr 23, 2009 12:40 am, edited 1 time in total.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
madda fakka
Posts: 1114
Joined: Wed Jun 04, 2008 7:15 pm
Location: Adice

Post by madda fakka »

Grba_NS wrote:Moram reci da Mrdja ima fenomenalno kretanje i fenomenalno trazi prostor, ali zato ima katastrofalnu realizaciju, sto ga koci da bude mnogo bolji igrac, kazem danas je mogao dati jos 3 komada!
Slazem se sa napisanim ali kakav je to napadac koji je bio 5 puta sam sa golmanom(racunajuci i ona dva udarca glavom) i realizuje 2 gola na tudju gresku a ne na svoje znanje!

Dobra igra Tadica i Pantelica koji su muke zadavali po strani a Kizi bih dao opet jednu 9-ku, a gol Djurovskog je po meni gol sezone!!!
I Bog je Slaninar...
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Гроф Жекула ће током преподнева поставити свој извештај. До тада екслузивно постављамо записник са меча

Image
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Da li je broj 15 (Crnac u redovima Banata), onaj isti igrač (broj 5) u redovima Radničkog iz Šida, kada smo igrali u Novom Sadu prijateljsku utakmicu sa njima (tu bi nam Lovrić najbolje mogao pomoći :wink: )?
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Grba_NS
Moderator
Posts: 2056
Joined: Wed Aug 20, 2008 3:30 pm
Location: Grbavica

Post by Grba_NS »

Turija wrote:Da li je broj 15 (Crnac u redovima Banata), onaj isti igrač (broj 5) u redovima Radničkog iz Šida, kada smo igrali u Novom Sadu prijateljsku utakmicu sa njima (tu bi nam Lovrić najbolje mogao pomoći :wink: )?
Drugar mi rece da je taj crnac proslu sezonu igrao sa njim u Fruskogorcu!
mihailov
Posts: 1564
Joined: Thu Apr 05, 2007 10:24 pm
Location: Karadjordje

Post by mihailov »

Lepo popodne na gotovo praznom Karadjordju i ubedljiva pobeda protiv nemocnog Banata,ekipe koja i igrama pokazuje da ce tesko opstati u elitnom drustvu.
Prvo poluvreme Vojvodina rutinski odradjuje efektnim golom poletnog Djurovskog koji igra najbolji fudbal od kad je dosao u klub.Nedugo posle toga sledi i drugi gol,delo Dusana Tadica,igraca koji je i danas pokazao jako malo.Ako je uistinu Ajax nudio 3 miliona zimus,ni polovinu te sume na leto ne bih odbio.Dosta je njemu srpskog fudbala,a i nama pomalo njega.Jedino brine pomisao da li on ima kvalitet za neku jacu ligu...pokazace Evropsko prvenstvo.
Drugo poluvreme pocinje inicijativom Banata sto je u tom trenutku bilo nedopustivo imajuci u vidu razliku u fizickoj spremi.Nasa ekipa vec pocinje da slavi pobedu i Zrenjaninci izradjenom akcijom smanjuju prednost.Moze se reci da tada nastaje mala panika u redovima naseg kluba i Maric vec pocinje da smislja sta ce dalje.Banat je nastavio stidljivo da napada,cak su imali i stativu sutem sa distance nakon kojeg je nastao muk na i ovako praznim tribinama stadiona.Od tog trenutka Banat nije pokazivao nista.Nas vezni red u poslednjih dvadesetak minuta dobija inspiraciju i tada takoreci pocinje da se igra fudbal.Sjajni pasovi,proigravanja i izuzetan osecaj i protrcavanja Dragana Mrdje koji je podsetio na Ranka Despotovica svojim izvlacenjima.Realizacija pak govori da se radi o razlici u kvalitetu jer Mrdja ocigledno nije u stanju da postigne pogodak,a da se pre toga ne oslobodi golmana pretrcavajuci ga ili zaobilazeci.Dva gola,zelja i zalaganje naseg napadaca mora se priznati nisu nikog ostavila ravnodusnim.Posle prvog pogotka ljubi grb koji nosi i prilazi navijacima da se pozdravi.Gest koji je vredan postovanja,makar ni ne bio iskren...a verujem da kolko-tolko ipak jeste!
Individualno govoreci najvise se istakao Djurovski,koji je evro golom i vanserijskim proigravanjima zasluzio dobru ocenu.Nadam se da dolazi njegovo vreme,svasta se pisalo o njemu,celu polusezonu ga nije bilo,nije ni trenirao medjutim izgleda da ulazi u top formu.Uneo je lepotu u igru,igra za publiku a opet ne komplikuje...pohvale na njegov racun!
Odbrana danas na momente uspavana,ali u sustini na visini zadatka.Gospodin Kizito danas se nije isticao,sto ne znaci da je odigrao lose.Buacu svaka cast sto i pored svakakvih tumbanja i menjanja pozicija ostaje na visokom nivou.Da se coveku kaze da stane na gol,bez sumnje sam siguran da bi prihvatio ulogu.Sjajan primer profesionalca i ljudine...samo je pitanje koliko ce mu to dobrog doneti u karijeri...nazalost!
Kesic ponovo nekako neprimetan,imao je jednu dobru intervenciju,ali se ni posle danasnje utakmice ne moze izneti sud.Vezni red podjednako dobar,na krilima Djurovskog,ali i solidnog Popovica,Trivunovica i Pantelica.Tadic ponavljam vec konstantno tanak.
Mrdja sve sem efikasan i pored 2 gola mada se sve to da popraviti.Aleksic za tih par minuta zaista primetan,nije ga hteo gol u poslednjoj prilici.
Sve u svemu publika je sa stadiona konacno mogla izadji zadovoljna vidjenim.5 golova,mnogo sansi,lepih akcija,proigravanja,a malo grube igre i kartona.Nova 3 boda kojima se ucvrscujemo na drugoj poziciji bezeci zvezdi 4 boda.Sledeci je Javor,direktni konkurent za visok plasman i pobeda bi nas dovela pred vrata najveceg uspeha nakon 1989 godine.Taj uspeh bi prekrio jednu bledu sezonu u kojoj smo malo pokazali...medjutim i ovo prolece ocigledno donosi fudbal na Karadjordje,pocinje polako da cveta i nasa igra,a u maju,junu cemo nadam se svi zajedno ubirati plodove!
Napred Voso!
mihailov
Posts: 1564
Joined: Thu Apr 05, 2007 10:24 pm
Location: Karadjordje

Post by mihailov »

A ovako je to izgledalo pre godinu dana:
http://www.youtube.com/watch?v=Exlis193r90
Rezultat isti,istim tokom se kretao,a poslednji gol postizemo iz penala.Da stvar bude jos veca,Djurovski i Tadic su i tada bili strelci,dok je Sepuja predstavljao Mrdju...
Napred Voso!
User avatar
budababa
Posts: 4015
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Post by budababa »

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Ostatak slika bice postavljen u galeriji u toku sutrasnjeg dana...
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
limanfkv
Posts: 2861
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Post by limanfkv »

Za Mrdju vec rekoste pa da ne ponavljam.Ono sto ne valja je da je ovaj nikako spremljeni Banat mogao lako do 2:2 u jednom trenutku.Gledao sam svakakve ekipe i vise i navikao da retko koji tim u nasoj ligi ima snage za vise od 60 minuta,ali ovaj Banat nema ni za 30! Sramota za prvu ligu, nadam se da ce ispasti...a dao Bog i da se ugase,pa da vaskrsne Proleter!

Vukajlovic ? Nemam reci.Cemu pripreme, sta su ostali igraci budale ? Hocu Vosinu decu,a ne vase %igrace.

Od ovog Djurovskog ce i biti nesto.Napominjao sam ranije (da ne kopam sad ), pre nego sto se deran bio bacio na mali fudbal, da poseduje odredjeni kvalitet koji ne zna glavom da iskoristi.Izgleda da ide na bolje.

Odbranom nisam zadovoljan bas.Ne moze Banat da stvori toliko sansi sa tom spremom (svaka cast Kesicu na odlicno odbranjenoj sansi,dobro ce mu doci za samopouzdanje).Imali su "citav fudbal" u 5. minutu, zatim Kesic odbranio , a nakon gola i stativu.

Ne znam, mislim da je nepravedno drzati Djurica "na ledu" al` ajde...Jeste da je pruzao losije partije (neke i kriticne) u poslednje vreme,ali i dalje mislim da je nas najbolji stoper.A i sta ce dobiti ovim? Koliko ce taj led da drzi?
Da li se TI sto su ga stavili "na led" secaju mozda Olimpika iz Bakua, i kako ih je taj isti Djura spasao od jednog velikog blama?

Mrdja se vratio staroj igri, nazalost.Ne vidim nista cime bi se odusevio ,al bas nista sem to malo truda na kraju.Al` ne valja kuditi kada se postizu golovi.

Jos jedna stvar : kod penala? Cemu ono raspravljanje izmedju Tadica i Mrdje? Pa gde je tu trener , koja je njegova uloga u celoj ovoj prici?

A za neigranje Aleksica vec nemam komentara...A pojma nemam ni sto je dovodjen taj Hucisvili.

Eto, da ne bude da ja uvek hvalim igrace.

P se Setio:
Nadam se da golman Banata, Jovsic. nije slomio nogu kako se meni cinilo izdaleka! Ako neko sazna neka javi.
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Велико хвала свима вама(нарочито грофу и Будабаби) што сте нама који нисмо могли да присуствујемо утакмици верно и истинито пренели ток меча. На сајту је постављен извештај и слике.
User avatar
Milan
Posts: 4288
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Post by Milan »

budababa wrote:
Image
Možda je nesrećno zaljubljen pa zbog toga pruža slabije partije... 8)

Ja sam juče pop.z.eo! Ovde gde sam, ne hvatam radio NS. Nađem ja radio beograd, a na programu neka muzička emisija. Na moje iznenađenje, u toku iste emisije ipak su krenula uključenja. Javor-zvezda pa OFK-Čuka, sa ostalih utakmica su samo pročitani rezultati. Opet muzika, pa pred kraj poluvremena još jedno uključenje. Naravno, samo sa dve gore pomenute utakmice. Na preostalim tekmama, bar po voditeljki, rezultat 0:0. Pošto sam bio u telefonskom kontaktu sa stadionom, znao sam da vodimo 2:0, i tu mi je pala roletna. Nazovem bg 988, tražim radio bg, okrenem ih, javi se centrala, ja tražim uključenje u muzičku emisiju koja je u toku, javlja mi se urednica, ja je na finjaka napu.im, ona mi se pravda kako informacije dobijaju od sportske redakcije i kako nisu oni krivi, ja ponovo nazovem centralu, tražim sportsku redakciju, niko se ne javlja (otišli po vinjak), zovem ponovo, tražim desk, niko se ne javlja, zovem ponovo, tražim sportsku redakciju, niko se ne javlja (konzumiraju vinjak sa ovima iz deska), na radiu počinje neka politička emisija, nema uopšte uključenja, odustali i od Ivanjice kad su videli da gube, mene 'vata fras a ljudi me u restoranu gde sam sedeo čudno gledaju, pobedili su, ja konačno odustao, račun za mobilni ovog meseca :roll: :lol: , Srbija 21. vek...


p.s. sajan izveštaj grofa žekule na sajtu, sa već prepoznatljivim lucidno-sarkastičnim komentarima!
POŠTO OBRAZ ???!!!
chinaman
Posts: 247
Joined: Mon Dec 08, 2008 6:04 am

Post by chinaman »

Jeste i ja sam slusao tu istu glupu emisiju sa jos glupljom grupom i pevacem grupe koji mi je odmah isao na k***c svojim idiotskim komentarima i nepotrebnom upotrebom engleskih reci. Posle sam se prebacio na radio NS kada sam video da na live score - u vec stoji 2: 0 dok je voditeljka tvrdila kako je i dalje 0 : 0. Inace to je standardna praksa radio BG - a da totalno ignorisu vojvodjanske klubove na celu sa nama. Ukljucuju se samo ako igramo sa nekim klubom iz BG - a ili juznije.
van der iV a.k.a Totti
Posts: 635
Joined: Sun Jan 23, 2005 11:04 am
Location: Point Place

Post by van der iV a.k.a Totti »

limanfkv wrote:
Vukajlovic ? Nemam reci.Cemu pripreme, sta su ostali igraci budale ? Hocu Vosinu decu,a ne vase %igrace.

Mrdja se vratio staroj igri, nazalost.Ne vidim nista cime bi se odusevio ,al bas nista sem to malo truda na kraju.Al` ne valja kuditi kada se postizu golovi.

Jos jedna stvar : kod penala? Cemu ono raspravljanje izmedju Tadica i Mrdje? Pa gde je tu trener , koja je njegova uloga u celoj ovoj prici?

A za neigranje Aleksica vec nemam komentara...A pojma nemam ni sto je dovodjen taj Hucisvili.
Ovo su zaista kljucne stvari koje pokazuju da veliki problemi postoje i dalje,samo su maskirani dobrim rezultatima.
DOSTA JE BILO AUTOKRATIJE-UPRAVA NAPOLJE!!!
Locked