Uprava

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Alan Ford
Posts: 397
Joined: Fri Oct 24, 2008 6:13 pm
Location: Novi Sad - Vojvodina

Post by Alan Ford »

Radoye wrote:
ice wrote:Ono što niko da spomene, a možda je i najbitnije jeste to da ne sme biti nikakvog šurovanja i dogovaranja sa blizancima na bilo koji način!Oni nam nisu prijatelji, već neprijatelji i uvek će to i biti, uvek.
Tako je :!:
...to mladost spiri u dahu kao secer u prahu sa bundevare...
User avatar
slanobarac
Posts: 3640
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Post by slanobarac »

podbara wrote:Jel ima jos nekih ideja

Kodex navijača Vojvodine- ŠTA MI ZAHTEVAMO!

1.Funkcioner kluba je dužan da funkciju vrši tako da interes F.K. Vojvodine ne podredi privatnom, niti da među njima izazove sukob.
2.F.K. Vojvodina ne sme prodavati i pozajmljivati igrače klubovima koji su joj konkurenti za osvajanje trofeja u domaćem prvenstvu
3. Poslovanje i upravljenja kluba mora se voditi na transparentan i zakonit način
4.Negovanje i čuvanje tradicije našeg kluba
5.Vodeći ljudi kluba su dužžni da sačine razvojni plan F.K. Vojvodina koji će prvenstveno biti baziran na razvoju u i unapređivanju omladinske škole.
U preambuli ovog kodeksa treba da stoji : Nakon niza loših i po klub pogubnih poteza sadašnje ( a bivše) uprave mi navijači zahtevamo.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

podbara wrote:
Kodex navijača Vojvodine- ŠTA MI ZAHTEVAMO!

1.Funkcioner kluba je dužan da funkciju vrši tako da interes F.K. Vojvodine ne podredi privatnom, niti da među njima izazove sukob. Interes kluba mora biti iznad svih ostalih interesa, nezavisno od svih političkih i privatnih interesa.
2.F.K. Vojvodina ne sme prodavati i pozajmljivati igrače klubovima koji su joj konkurenti za osvajanje trofeja u domaćem prvenstvu. Takođe, izričito se zabranjuje ostvarivanje bilo kakve sportske ili poslovne saradnje sa konkurentima u domaćem prvenstvu.
3. Poslovanje i upravljenja kluba mora se voditi na transparentan i zakonit način.
4.Negovanje i čuvanje tradicije našeg kluba.
5.Vodeći ljudi kluba su dužni da sačine razvojni plan F.K. Vojvodina koji će prvenstveno biti baziran na razvoju i unapređivanju rada omladinske škole.
6.Stručnost kao preduslov bilo kakve dužnosti u klubu.
Da li ima još ideja?
User avatar
Buca
Posts: 753
Joined: Wed Sep 20, 2006 7:50 pm

Post by Buca »

Da se postuju navijaci Fk Vojvodina od strane ljudi koji vode klub!
Željko Brkić jedan je od nas!!!
User avatar
slanobarac
Posts: 3640
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Post by slanobarac »

podbara wrote:
podbara wrote:
Kodex navijača Vojvodine- ŠTA MI ZAHTEVAMO!

1.Funkcioner kluba je dužan da funkciju vrši tako da interes F.K. Vojvodine ne podredi privatnom, niti da među njima izazove sukob. Interes kluba mora biti iznad svih ostalih interesa, nezavisno od svih političkih i privatnih interesa.
2.F.K. Vojvodina ne sme prodavati i pozajmljivati igrače klubovima koji su joj konkurenti za osvajanje trofeja u domaćem prvenstvu. Takođe, izričito se zabranjuje ostvarivanje bilo kakve sportske ili poslovne saradnje sa konkurentima u domaćem prvenstvu.
3. Poslovanje i upravljenja kluba mora se voditi na transparentan i zakonit način.
4.Negovanje i čuvanje tradicije našeg kluba.
5.Vodeći ljudi kluba su dužni da sačine razvojni plan F.K. Vojvodina koji će prvenstveno biti baziran na razvoju i unapređivanju rada omladinske škole.
6.Stručnost kao preduslov bilo kakve dužnosti u klubu.
Da li ima još ideja?
Srbija je zemlja u kojoj nažalost papir trpi sve. Ovde se ne poštuje Ustav zemlje, zakoni i propisi tako da me iskustvo uči da je ovo samo spisak lepih želja. Kažem ponovo nažalost. Posle krađe na finalu kupa, mi navijači smo se podelili (pomogli su nam nerazumni potezi uprave) pa mislim Podbara, ako ovo zaživi trebalo bi te kandidovati, bez zezanja, za Nobelovu nagradu za mir. Ovai zahtevi mogu da profunkcionišu ali sa nekim drugim (poštenijim, iskrenijim) ljudima u upravi. Znači moj glaz ZA ali da prvo utvrdimo redosled poteza jer kuća se gradi od temelja.Šta nam ovo vredi kad još uvek ne znamo ni kako glasi klupski Statut i imamo li ga uopšte. Za kraj- pročitajte potpis!
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
uporan
Posts: 562
Joined: Mon Apr 04, 2005 7:49 pm
Location: CENTAR
Contact:

Post by uporan »

podbara wrote:
podbara wrote:
Kodex navijača Vojvodine- ŠTA MI ZAHTEVAMO!

1.Funkcioner kluba je dužan da funkciju vrši tako da interes F.K. Vojvodine ne podredi privatnom, niti da među njima izazove sukob. Interes kluba mora biti iznad svih ostalih interesa, nezavisno od svih političkih i privatnih interesa.
2.F.K. Vojvodina ne sme prodavati i pozajmljivati igrače klubovima koji su joj konkurenti za osvajanje trofeja u domaćem prvenstvu. Takođe, izričito se zabranjuje ostvarivanje bilo kakve sportske ili poslovne saradnje sa konkurentima u domaćem prvenstvu.
3. Poslovanje i upravljenja kluba mora se voditi na transparentan i zakonit način.
4.Negovanje i čuvanje tradicije našeg kluba.
5.Vodeći ljudi kluba su dužni da sačine razvojni plan F.K. Vojvodina koji će prvenstveno biti baziran na razvoju i unapređivanju rada omladinske škole.
6.Stručnost kao preduslov bilo kakve dužnosti u klubu.
Da li ima još ideja?
Poseban akcenat na transparentnosti poslovanja sa preduzećima koja su u direktnom ili indirektnom vlasništu rukovodećih ljudi u klubu. Ako već nije moguće zabraniti ovakvo poslovanje...
Pod 3. naglasio bih finansijski deo. Uvođenje nezavisne revizije finansijskih izveštaja. Objavljivanje finansijskih izveštaja, zajedno sa mišljenjem nezavisnog revizora na zvaničnoj internet prezentaciji kluba.
Bojim se da je ovo sve utopija...
Promenio bih naziv, da ne bi izgledalo kao kopija 'ajduka. Umesto Kodeks možda koristiti srpsku reč - npr. osnovna pravila ili slično.
Jasna uloga sponzora, javni cenovnik reklamnog prostora na stadionu. Uvođenje institucije zakletve članova uprave kluba... Ima ideja...
UH!
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

uporan wrote: Promenio bih naziv, da ne bi izgledalo kao kopija 'ajduka. Umesto Kodeks možda koristiti srpsku reč - npr. osnovna pravila ili slično.
Основна правила. Сјајно звучи!
uporan wrote:Uvođenje institucije zakletve članova uprave kluba
Ко би могао да напише Заклетву, не би требала да буде дужа од два пасуса?
User avatar
Salvador
Posts: 1089
Joined: Sun May 09, 2010 6:07 pm

Post by Salvador »

podbara wrote:
podbara wrote:
Kodex navijača Vojvodine- ŠTA MI ZAHTEVAMO!

1.Funkcioner kluba je dužan da funkciju vrši tako da interes F.K. Vojvodine ne podredi privatnom, niti da među njima izazove sukob. Interes kluba mora biti iznad svih ostalih interesa, nezavisno od svih političkih i privatnih interesa.
2.F.K. Vojvodina ne sme prodavati i pozajmljivati igrače klubovima koji su joj konkurenti za osvajanje trofeja u domaćem prvenstvu. Takođe, izričito se zabranjuje ostvarivanje bilo kakve sportske ili poslovne saradnje sa konkurentima u domaćem prvenstvu.
3. Poslovanje i upravljenja kluba mora se voditi na transparentan i zakonit način.
4.Negovanje i čuvanje tradicije našeg kluba.
5.Vodeći ljudi kluba su dužni da sačine razvojni plan F.K. Vojvodina koji će prvenstveno biti baziran na razvoju i unapređivanju rada omladinske škole.
6.Stručnost kao preduslov bilo kakve dužnosti u klubu.
Da li ima još ideja?
Mislim da je jako bitan način izbora uprave i svih funkcionera. Verovatno će neko bolje znati kako je to ranije bilo pre nego što je uvedena diktatura, ali mislim da je suštinski bilo ok (samo jelda nije baš funkcionisalo). Vidimo i sami da i među nama ovde ima dosta ljudi koji dobro poznaju situaciju i imaju kvalitetne stavove, tako da bismo čak i ovako anonimno mogli da izaberemo sasvim solidnu upravu od samih članova.
E sada, ko se više razume mogao bi da da bolji predlog, ali hajde recimo da krenemo od članova kluba (što može postati svako), pa onda svi sa min 3 godine bi činili donji dom, pa bi onda oni birali neke uglednije članove u gornji dom, koji bi imao direktnu funkciju izbora uprave i funkcionera. Naravno da je bitno da rad oba doma i same uprave bude potpuno transparentan, kao i da su preispitavanja odluka, plana razvoja i politike kluba česti.

Verovatno bismo uvidom u rad mnogih sličnih klubova mogli doći do boljh ideja.

I još nešto, slažem se sa tačkom 2, ali ona ipak treba da bude pri kraju, jer svaka iskrena Vojvodinaška uprava ne bi imala sumnje oko takvih stvari.
šumar
Posts: 253
Joined: Thu Feb 05, 2009 8:27 pm

Post by šumar »

Lepo sročeno...
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3899
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Post by Red Marquis »

Mislim da moramo raspored tačaka u Osnovnim pravilima (ako ćemo ih tako nazvati) da malo promenimo.
Ovim redom . 6, 3, 1, 5, 2 i tačka 4 za kraj jer je najmanje specifična i najširi pojam.

Tačku 3 proširiti onim što je uporan napisao.
Io odio Belgrado
Jole
Posts: 291
Joined: Fri May 13, 2011 7:53 pm

Post by Jole »

Da postoji osoba u klubu koja ce raditi strogo sa navijacima. Svaki navijac koji ima neka pitanja u vezi kluba da uvek moze da preko telefona zakase razgovor i kad dodje na red za razgovor da mu se pruze odgovori na pitanja koja postavi. Time bi se sprecile mnoge nejasnoce na relaciji uprava-navijaci
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

podbara wrote:
OSNOVNA PRAVILA NAVIJAČA VOJVODINE- ŠTA MI ZAHTEVAMO!

1.Stručnost kao preduslov bilo kakve dužnosti u klubu.
2.Poslovanje i upravljenja kluba mora se voditi na transparentan i zakonit način.
3.Funkcioner kluba je dužan da funkciju vrši tako da interes F.K. Vojvodine ne podredi privatnom, niti da među njima izazove sukob. Interes kluba mora biti iznad svih ostalih interesa, nezavisno od svih političkih i privatnih interesa.
4.Vodeći ljudi kluba su dužni da sačine razvojni plan F.K. Vojvodina koji će prvenstveno biti baziran na razvoju i unapređivanju rada omladinske škole.
5.F.K. Vojvodina ne sme prodavati i pozajmljivati igrače klubovima koji su joj konkurenti za osvajanje trofeja u domaćem prvenstvu. Takođe, izričito se zabranjuje ostvarivanje bilo kakve sportske ili poslovne saradnje sa konkurentima u domaćem prvenstvu.
6.Negovanje i čuvanje tradicije našeg kluba.
Nastavljamo i brusimo. Pazite, stara izreka kaže da je mrak najgušći pred svitanje. Neće ni ovakva vremena večito trajati . Kada se započne sa temeljnom demokratizacijom organizacije kluba mi ćemo imati spreman veoma važan dokument. Da li će to biti za mesec dana, godinu dana i nije važno, ali je važno da jasno iskažemo šta je ono što mi zatevamo kao navijači.
DUB
Posts: 775
Joined: Thu Feb 03, 2005 7:49 pm
Location: Kafana

Post by DUB »

021.rs wrote:FK Vojvodina neće biti privatizovan

Fudbalski klub Vojvodina biće izuzet iz privatizacije, odlučila je Skupština grada. Kako za 021 kaže predsednik gradskog parlamenta Aleksandar Jovanović, slična inicijativa je, zbog velikog značaja, bila prihvaćena i u slučaju Luke Novi Sad.
Prema njegovim rečima, Vojvodina je klub od posebnog značaja za grad i pokrajinu i zbog toga se neće naći na dobošu."Mi smatramo da je FK Vojvodina jedna od institucija grada Novog Sada, iza sebe ima ceo jedan vek uspešnog sportskog nadmetanja i zbog toga smo odlučili da stanemo iza tog kluba. To prosto znači da želimo da ovaj klub i dalje postoji", kaže Jovanović za 021.

Generalni sekretar Vojvodine Radisav Rabenović kaže za Radio 021 da su u klubu srećni zbog ove odluke Skupštine grada. Prema njegovim rečima, u strukturama kluba će ubuduće sedeti ljudi iz Grada i Pokrajine, a ne privatnici. "To je bitno jer Vojvodina ne treba da se privatizuje, već treba da ostane briga ovog grada i ove pokrajine. U budućem sastavu rukovodstva kluba biće i ljudi iz ove dve institucije", kaže Rabrenović.

Kako nam je pojasnila resorna ministarka Snežana Samardžić-Marković, novi zakon o sportu donosi privatizaciju kao mogućnost. Prema njenim rečima, u slučaju da neki klub bude privatizovan, novi vlasnik bi imao obavezu da čuva njegovu funkciju.

"Ne može danas da bude stadion, a sutra, posle privatizacije, da nikne šoping centar. Nama je važno i ovom prilikom poručujem svima onima koje interesuju nekretnine, da idu na tržište nekretnina, a da ostave sport onima koje to interesuje", navodi ministarka.

Inicijativu da se FK Vojvodina izuzme iz privatizacije pokrenuo je sam klub, a ovu ideju podržao je Odbor za hitna pitanja Fudbalskog saveza Srbije. Predlog se našao na dnevnom redu Skupštine grada na inicijativu Lige socijaldemokrata Vojvodine. (M.Sovilj)
http://www.021.rs/Novi-Sad/Vesti/FK-Voj ... ovana.html
Seti se kako se provuk'o Sisley, seti se kako se provuk'o Werder!
User avatar
Salvador
Posts: 1089
Joined: Sun May 09, 2010 6:07 pm

Post by Salvador »

DUB wrote:
021.rs wrote:FK Vojvodina neće biti privatizovan

Fudbalski klub Vojvodina biće izuzet iz privatizacije, odlučila je Skupština grada. Kako za 021 kaže predsednik gradskog parlamenta Aleksandar Jovanović, slična inicijativa je, zbog velikog značaja, bila prihvaćena i u slučaju Luke Novi Sad.
Prema njegovim rečima, Vojvodina je klub od posebnog značaja za grad i pokrajinu i zbog toga se neće naći na dobošu."Mi smatramo da je FK Vojvodina jedna od institucija grada Novog Sada, iza sebe ima ceo jedan vek uspešnog sportskog nadmetanja i zbog toga smo odlučili da stanemo iza tog kluba. To prosto znači da želimo da ovaj klub i dalje postoji", kaže Jovanović za 021.

Generalni sekretar Vojvodine Radisav Rabenović kaže za Radio 021 da su u klubu srećni zbog ove odluke Skupštine grada. Prema njegovim rečima, u strukturama kluba će ubuduće sedeti ljudi iz Grada i Pokrajine, a ne privatnici. "To je bitno jer Vojvodina ne treba da se privatizuje, već treba da ostane briga ovog grada i ove pokrajine. U budućem sastavu rukovodstva kluba biće i ljudi iz ove dve institucije", kaže Rabrenović.

Kako nam je pojasnila resorna ministarka Snežana Samardžić-Marković, novi zakon o sportu donosi privatizaciju kao mogućnost. Prema njenim rečima, u slučaju da neki klub bude privatizovan, novi vlasnik bi imao obavezu da čuva njegovu funkciju.

"Ne može danas da bude stadion, a sutra, posle privatizacije, da nikne šoping centar. Nama je važno i ovom prilikom poručujem svima onima koje interesuju nekretnine, da idu na tržište nekretnina, a da ostave sport onima koje to interesuje", navodi ministarka.

Inicijativu da se FK Vojvodina izuzme iz privatizacije pokrenuo je sam klub, a ovu ideju podržao je Odbor za hitna pitanja Fudbalskog saveza Srbije. Predlog se našao na dnevnom redu Skupštine grada na inicijativu Lige socijaldemokrata Vojvodine. (M.Sovilj)
http://www.021.rs/Novi-Sad/Vesti/FK-Voj ... ovana.html
'Ljudi iz grada/pokrajine u strukturama kluba' - da li to znaci da ce se menjati sa svakom promenom vlasti? Pa ce jednoj grupi biti bitnija Vosa, dok ce je sledeca ekipa zapostavljati?

Ne znam, velika vecina te politicke strukture su obicni hohstapleri zeljni lakog novca, i tesko mi je da zamislim da ce to ici na dobro. Mislim, svaka cast Aleksandru Jovanovicu koji verovatno zeli dobro Vosi, ali mogu da zamislim mnoge od njih u klubu koje uopste ne bih zeleo da vidim tamo. Svi mi znamo kakva je struktura nasih politicara i koji su njihovi motivi da uopste udju u politiku (cast izuzecima koje skoro pa i ne poznajem).

Za mene je bolje resenje, kao sto sam vec rekao u prethodnom postu, da u strukturama kluba sede pravi i iskreni Vojvodinasi, koje ce birati clanovi kluba, a ne politicki lopovi umesto 'privatnika' lopova.

A grad i pokrajina neka daju iskrenu podrsku onoj upravi koja bude podrzana od navijaca. Naravno, treba da imaju svog prestvanika u upravi koji ce pratiti njen rad, ali ne da potpuno drze klub.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8922
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

ja mislim da bi idealno resenje bilo da se klub transformise u akcionarsko drustvo sa vecinskim javnim vlasnistvom (+51% u vlasnistvu grada i/ili pokrajine). Ostatak akcija preko 51% bi bio pusten u slobodnu prodaju s tim sto bi se deo podelio zasluznim ljudima iz istorije naseg kluba (bivsi igraci, istaknuti rukovodioci...).

U tom slucaju politicke strukture bi delegirale odredjen broj clanova u upravni odbor dok bi se drugi deo popunjavao predstavnicima privatnih akcionara (glasanjem preko Skupstine akcionara). Ovakav odbor bi na celo kluba - funkciju Predsednika i ostale funkcije - tada bio duzan da bira ljude na osnovu strucnosti i privrzenosti klubu, znaci nekog od bivsih igraca-legendi. Ovi bi ostajali na svojim pozicijama nevezano za menjanje politickih struktura koje bi samo potvrdjivale njihovu funkciju, a bili bi menjani iskljucivo zbog sportskih motiva na osnovu prikazanog ucinka.

Naravno u Srbiji govoriti o idealnim resenjima znaci govoriti o utopiji iz bajke, tako da se ne nadam puno ovakvom razvoju situacije...
Post Reply