Super Liga - sezona 2024/25

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
021
Posts: 860
Joined: Fri Jan 21, 2005 6:46 pm

Re: Super Liga - sezona 2018/19

Post by 021 »

pedjans wrote:Budu li Zukić, Topić i Nešković igrali u kontinuitetu (a u ekipi su još i Veselinović i Devetak), nema sumnje da se već sada možemo oprostiti od Evrope.
Ovo je tvrdnja bez ikakvog pokrića. Čukarički sa najmlađim timom u ligi može u Evropu, a mi ne možemo? Partizan može da istrpi Stevanovića i dva Pavlovića, a mi Zukića, Topića i Neškovića ne možemo? Pomenutu trojku ne treba spominjati u istom kontekstu sa Veselinovićem i Devetkom, koji već imaju značajan broj mečeva i nisu debitanti u prvom timu. Imaju mane i jedan i drugi, i verovatno neće postati vrhunski igrači, ali sa 20 godina i 30-ak utakmica u našoj ligi nisu baš žutokljunci.
pedjans wrote:Što se tiče razvoja naših omladinaca, to u ovom trenutku ima značaj za klupsku kasu ali ne i za igru prvog tima.
Mala ispravka: u FKV, isključivo i jedino omladinci imaju značaj za klupsku kasu. Navedi mi jedan značajan transfer u poslednjih 15 godina, a da nije u pitanju igrač koji je prošao kroz FCVB? I reci da Kačar, Medojević, Radoja, Tadić, Brkić itd. nisu bili značajni za igru prvog tima?
pedjans wrote:Bilo bi sjajno što je igralo pet naših klinaca u subotu kad bismo znali da će oni i za 4-5 godina igrati kod nas, kad budu pravi igrači. Ali svi znamo da neće.
Za 4-5 godina, NIJEDAN igrač iz sadašnje ekipe neće više igrati kod nas.

P.S. Za Evropu ne treba brinuti, jer će fantastični trio Lalatović-Gajić-Bajatović, potpomognut Vučevićem, sigurno ispuniti svoja obećanja. Ali ni od Evrope nema nikakve koristi ako se ispada u prvom ili drugom kolu.
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Super Liga - sezona 2018/19

Post by Turija »

Veoma cenim komentare forumasa pedje i 021, ali mislim da pedjin stav donosi bolju buducnost Vojvodini i njenim navijacima.
Slazem se sa 021 da su mladi izvor prihoda, ali je izvor prihoda i Evropa i to sigurniji.
Sta mi imamo koristi od tih transfera nasih omladinaca, kad skrenu paznju na sebe, i odmah odu iz Kluba?
Novci ispare, a oni fudbalski i rezultatski svojim potencijalom ne donesu uspeh Vosi, vec nekom ino klubu. Mozemo samo da budemo ponosni sto su potekli sa FCVB.
Medjutim, kad stalno igramo Evropu i omladincima cena raste, zbog rejtinga Kluba, a o boljoj poseti i lepsoj igri u NS da ne pricamo.
Sto se tice partizanovih klinaca, Evropa im donosi brze stasavanje i vecu cenu. Definitivno.
Trenutno, ako cemo posteno, njihovi pomenuti igraci su pokazali veci talenat i visi nivo igre od nasih.
Ono sto mene brine, kod nasih igraca, je spor razvoj ili nedovoljan talenat.
Ocito slabo napreduju. Imaju ligasko vreme za koje bi trebalo da vidno pokazu napredak od svog prvog ulaska na teren.
Neka pogrese ponekad, uredu je to, ali treba i da iskoce iz proseka, tj budu primeceni na terenu po dobrim potezima, vise nego po greskama.
Toga, nazalost, nema ni kod Devetka i Veselinovica, pa ni Zukica, ni Neskovica.
Topic je nagovestio nadu, svojim prvim nastupima, i ako bude dizao nivo igre, naravno, da ce ostati na terenu na licnu korist i razvoj, kao i korist Vojvodine i njenih navijaca i doprineti da udjemo u Evropu.
Sto je pedja napisao, sa 5 omladinaca na terenu, nema Evrope. A, nerealno je da se u isto vreme izbaci 5 super talentovanih klinaca iz omladinskog pogona.
Neki su, ocito, proglaseni ili projektovani za javnost ili neciju korist. Ok i to, ali neka dokazu igrama na terenu.
Licno volim kad igraju ,,nasa deca" ali ne po svaku cenu i stetu po rezultate FKV.
I ta ,,nasa deca" vise nas zaborave i razocaraju kasnije, nego sto doprinesu Vosi. Nema vise generacija Vujketa, Toze...tj nekadsnjih Legendi i istnski vernih Vojvodini do kraja karijere i posle u zivotu.
:cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
N13
Posts: 2116
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Super Liga - sezona 2018/19

Post by N13 »

Slazem se sa komentarima gore.

Samo bih dodao da izvor prihoda od prodaje dece ne iskljucuje izvor prihoda od Evrope. Vec naprotiv, povezani su.
Evropa, naravno, da je bitna. I ona mora biti cilj Vojvodine svake sezone. Neigranjem u Evropi, ta se deca prodati nikad nece. Niko nece dati milione i milione za igrace koji dobro odigraju protiv Surdulice i Javora.
Igrace prodaju titule, igra u Evropi i igra u reprezentaciji.

Pogledajte realno, dok smo igrali Evropu, svaki prelazni rok smo se bojali hocemo li ostati bez kostura tima i najvaznijih igraca. Ja vec 2 godine se ne bojim toga, jer nase igrace bez rezultata i Evrope niko ni ne prati. Kada smo poslednji put napravili neki veci transfer? Ne secam se iskreno.

Da je Rockov bio u onoj generaciji pre 4-5 godina, vredeo bi minimum 5 miliona. Danas ako izvucemo 1 milion za njega (a nesto se i ne otimaju za njega), da budemo srecni. Jebote cigani i grobari prodaju prosecne klince za po 10 miliona... samo zbog titula i Evrope.

Zato, igranje u Evropi => prihodi i od Evrope i od prodaje.
Neigranje u Evropi => nema prihoda ni od prodaje.
Da bi se izborila Evropa => mora postojati savrsena selekcija iskusnih i mladih igraca.
User avatar
Djisa
Posts: 1241
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: Super Liga - sezona 2018/19

Post by Djisa »

Kad ljudi kazu Evropa, na koliko se meceva u Evropi, tacno misli?

Cena igraca raste kad igrac igra GRUPNU fazu, a mi je sigurno necemo igrati.

Mesamo mi ovde malo babe I zabe. Znaci ako odemo u Evropu i 2. kolu ispadnemo od Trabzona ili Rapida, igracima se skociti cena?????? Pa I da prodjemo jedne, pa da ispadnemo u 3, kolu, nema razlike. Po novom sistemu, nema mesta malim klubovima u Evropi, nemojte se zavaravati. Jedina sansa za Evropu je preko titule, a ona je dostizna namo, znamo koliko. I ja volim da gledam Vosu u Evropi, ali ne po cenu da guramo neke poluigrace po svaku cenu. Ako uspemo sa nasom decom, lepo, ako ne, nije smak sveta. Nek igraju ovi sto ispadaju od Estonaca, Azerbejdzanaca I sl.
Kup je nas!
pedjans
Posts: 464
Joined: Tue Oct 08, 2013 7:24 pm

Re: Super Liga - sezona 2018/19

Post by pedjans »

Jednostavno je uporediti koliko smo igrača prodavali i za koju cenu dok smo igrali u evropskim takmičenjima a koliko od tada. Npr. 2013, 2015. i 2016. smo igrali po 8 utakmica u kvalifikacijama za LE a 2012. 6. Naravno, prava stvar bi bila grupna faza, slažem se. Ali svakako nije svejedno i neće biti svejedno ni po novom sistemu evropskjh takmičenja.
User avatar
N13
Posts: 2116
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Super Liga - sezona 2018/19

Post by N13 »

Bogami demoliranje kluba iz Serie A u gostima ce mnogo pre prodati mladog igraca nego gubljenje bodova kod kuce od Javora...
User avatar
Djisa
Posts: 1241
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: Super Liga - sezona 2018/19

Post by Djisa »

N13 wrote:Bogami demoliranje kluba iz Serie A u gostima ce mnogo pre prodati mladog igraca nego gubljenje bodova kod kuce od Javora...
Tako! Sjajna logika! Je si ti to sam smislio?
Kup je nas!
User avatar
N13
Posts: 2116
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Super Liga - sezona 2018/19

Post by N13 »

Djisa wrote:
N13 wrote:Bogami demoliranje kluba iz Serie A u gostima ce mnogo pre prodati mladog igraca nego gubljenje bodova kod kuce od Javora...
Tako! Sjajna logika! Je si ti to sam smislio?
Druze, svi smo na ovom forumu, verujem, iz istog razloga - stalo nam je do Vojvodine. Zaista nema potrebe da na sarkastican i ponizavajuci nacin odgovaras niti meni niti bilo kome.

Izneo sam svoj stav da klinci (za koje smatram da ih trenutno imamo svega 2 ili 3 iznad proseka) ne mogu sami izneti sezonu i da njihovo forsiranje na racun losih rezultata nece doneti nista dobro ni klubu ni toj deci.
Ti mozes da se slazes ili ne slazes sa tim stavom... ali da mi takav nacin odgovaras, ne mozes.
User avatar
Djisa
Posts: 1241
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: Super Liga - sezona 2018/19

Post by Djisa »

N13 wrote:
Djisa wrote:
N13 wrote:Bogami demoliranje kluba iz Serie A u gostima ce mnogo pre prodati mladog igraca nego gubljenje bodova kod kuce od Javora...
Tako! Sjajna logika! Je si ti to sam smislio?
Druze, svi smo na ovom forumu, verujem, iz istog razloga - stalo nam je do Vojvodine. Zaista nema potrebe da na sarkastican i ponizavajuci nacin odgovaras niti meni niti bilo kome.

Izneo sam svoj stav da klinci (za koje smatram da ih trenutno imamo svega 2 ili 3 iznad proseka) ne mogu sami izneti sezonu i da njihovo forsiranje na racun losih rezultata nece doneti nista dobro ni klubu ni toj deci.
Ti mozes da se slazes ili ne slazes sa tim stavom... ali da mi takav nacin odgovaras, ne mozes.

Tvoja recenica je ista logika kao Alan Ford "ako kanis pobijediti, ne smijes izgubiti", I ako je izrecena u ozbiljnom tonu, nije nista drugo nego predmet sarkazma.

A sto se tice ideje da se klinci ne forsiraju, koga onda mislis da prodas posle demoliranja kluba iz Serie A? Drincica?
Kup je nas!
User avatar
ernesto
Posts: 1221
Joined: Sat Sep 10, 2011 5:37 am

Re: Super Liga - sezona 2018/19

Post by ernesto »

Djisa,u pravu je N13!
Nema potrebe za takvim ponasanjem!
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Super Liga - sezona 2018/19

Post by Turija »

Nije lepo da sa nekim, sa kojim smo dugo u drustvu na ovom mestu, komuniciramo na sarkastican nacin. Nema tu kraja, ako se zapocne takva rasprava (I lako bi se mogla ,,vratiti Alanfordovska lopta" na Drincica, ako idemo u krajnost :cheers: )
Pogotovo sto niko nije rekao da omladinci ne treba da igraju.Treba da igraju, ali ako zasluzuju svojim kvalitetom.
Cinjenica je i da bez Evrope, skoro je nemoguce prodati i omladinca.
Dobrim partijama Kluba u Evropi, mozes prodati i nesto starijeg kvalitetnog igraca. Losim nijednog. U to smo se uverili ove 2 godine.
Kako prodati igraca iz kluba koji ne moze, plasmanom u ovakvoj ligi, da izbori mesto za ucesce u kvalifikacijama za evropsko takmicenje, pa da su i svih 11 omladinci? Koji bi ino klub trazio takve igrace?
Evropa podize cenu i klubu i njegovoj deci, takodje i brzi razvoj te dece. A deca, neka se potrude. Ako mogu sama da izbore takav plasma, sjajno.
Medjutim, nisu ta deca nekadasnja deca Vojvodine. Nema tog ponosa i zara za dresom FKV. Onda, barem, da gledamo dobar fudbal u Novom Sadu, koji moze da vrati nadu u izgubljenu ljubav lepom igrom na terenu.
Plasman ispod cetvrtog mesta u takmicenju u nasoj ligi je cist gubitak, po svim parametrima i bez ,,najave svetla na kraju tunela".
:cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
slanobarac
Posts: 3640
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Super Liga - sezona 2018/19

Post by slanobarac »

Slažem se. Evropa treba da bude cilj i u neku ruku merilo uspeha i vrednosti kluba i igrača. Šta se tamo uradi to je već drugo pitanje.
PS:Samo da kažem drugari moji, kad je trener to rekao pre početka prvenstva ovde se digla velika galama. Kad mi to hoćemo onda je ok a kad Tralalatović to kaže onda ga pljujemo. Treba biti fer. :cheers:
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Grof Žekula
Administrator
Posts: 2694
Joined: Fri Jan 28, 2005 10:25 pm
Location: Bulevar

Re: Super Liga - sezona 2018/19

Post by Grof Žekula »

Док не буде отворен топик:
партизан - ФКВ, субота у 14 часова
http://www.zurnal.rs/fudbal/super-liga/ ... -14-casova" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Super Liga - sezona 2018/19

Post by Turija »

slanobarac wrote:Slažem se. Evropa treba da bude cilj i u neku ruku merilo uspeha i vrednosti kluba i igrača. Šta se tamo uradi to je već drugo pitanje.
PS:Samo da kažem drugari moji, kad je trener to rekao pre početka prvenstva ovde se digla velika galama. Kad mi to hoćemo onda je ok a kad Tralalatović to kaže onda ga pljujemo. Treba biti fer. :cheers:
Cinilo se da imamo jaci tim. Pocetni dobri rezultati su prikrili sve mane ekipe, struke i uprave.
Bez obzira na to, prvo mesto se ne prepusta drugima, sve dok se samo ne desi. I treba da je to cilj svakom pravom sportisti, pogotovo ako se ukaze sansa.
Sezona traje i na prolece, a u medjuvremenu je i prelazni rok.
Svaka struka u uprava od ambicije ima taj cilj - biti najbolji.
Vojvodina ne sme biti i nije klub domaceg proseka.
Tako da i dalje meta je ista, pa sta bude.
Struka i uprava neka pokaze i dokaze da je sposobna da vodi klub takvog ugleda i tradicije.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Душан
Posts: 471
Joined: Sat Apr 22, 2017 11:11 pm

Re: Super Liga - sezona 2018/19

Post by Душан »

Лепо ће нама Чукарички побећи на табели ових дана,ето колико ће нас коштати будалаштине на домаћем терену.
Post Reply