Transferi

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
FCVNS
Posts: 273
Joined: Thu Nov 08, 2012 7:34 pm

Re: Transferi

Post by FCVNS »

laki wrote:
FCVNS wrote:
Sto za njega nismo pricali da ide na pozajmicu u Proleter da stice iskustvo?
Brkic je odradio pozajmicu u Proleteru i to odlicno,to ga je i preporucilo za prvih 11...
I kad se ustalio u na golu kao prvi golman napravio mali milion gresaka gorih od Kordicevih. Opet govorim o finalu kupa 2011, na evropskoj utakmici u gostima protiv Austrije i ta greska nas je kostala prolaza u naredno kolo... Ali ocigledno neki ljudi imaju misljenje da ljudi iz kluba nista dobro ne rade (trener u ovom slucaju, koji ima moju apsolutnu podrsku) i u svakom povucenom potezu traze povod da se kaze nesto negativno.
Ali naravno, svako ima pravo da kaze sta zeli i misli da treba da kaze.
Brkic je u svojim prvim nastupima branio odlicno,greske je napravio kad se vec ustalio na golu,i zato smo mu lakse oprostili,seti se Apatina kad smo izasli sa drugim timom,kad su svi pricali da je namesteno da gubimo,a mi ih dobili,Brka je branio kao lud...a ovaj mali Kordic dve utakmice i vec gresi kao lud,lepo na kaljenje pa kad sazri neka nekad i pogresi,ne moze ovoliko da se gresi na golu prvog tima...
User avatar
Boske87
Posts: 572
Joined: Mon Aug 29, 2011 4:49 pm

Re: Transferi

Post by Boske87 »

Nikada neću zaboraviti grešku Brkića kada je katastrofalno ispucao loptu tj dodao je Tomiću iz nkp, ovaj sav zbunjen imao 1 na 1 situaciju a pokušao neki retardirani lob koji je srećom otišao preko gola. Nikada to neću zaboraviti, sedim na zapadu i pitam se koji k***c radim ovde, kakav je ovo fudbal? Eto takve je greške pravio Brkić, i to u trenutku kada je bio na pragu reprezentacije i naš prvi golman duži period. Kada smo mogli njega da dočekamo, odgledamo par dobrih tekmi i prodamo za solidne pare onda možemo i Kordića.

EDIT: Meni je gore kada neko ko ima kakvo-takvo iskustvo napravi katastrofalan kiks kao što je uradio Brkić, samo što tada nije pao gol pa ljudi zaboravljaju dok se Kordić na drugoj seniorskoj utakmici u životu razapinje. Slažem se da Kordić prvo treba na kaljenje pa da vidimo da li ima materijala za prvog golmana ali strašno je kakva se buka digla oko rezultatski nebitnog kiksa, umesto da podržimo momka :?
Last edited by Boske87 on Sun Jul 14, 2013 11:13 pm, edited 1 time in total.
What else are you gonna do on a Saturday?
http://www.youtube.com/watch?v=aF0uxqolMMk" onclick="window.open(this.href);return false;
FCVNS
Posts: 273
Joined: Thu Nov 08, 2012 7:34 pm

Re: Transferi

Post by FCVNS »

Opet se spominje greska koju je napravio kad je vec imao kredita kod nas,ne zato sto je nas,vec ga je stekao na golu...ovaj Kordic stao na gol i odmah lud,ne moze to tako,prvo po livadama da ga malo izgaze pa cemo videti da li je materijal za golmana...

A ja nikad necu zaboraviti kad je na JNA na polufinalu kupa iscupao na 2-1 za nas Kleov sut pod precku...pa im onda Mario zapecatio...inace na finalu kupa jedini igrac koji je bio siguran da nece napolje i sve ih ubedjivao da se vrate...tesko da se moze trenutno porediti on sa Kordicem...
Minja
Administrator
Posts: 1911
Joined: Thu Jan 13, 2005 12:45 am

Re: Transferi

Post by Minja »

Sa jedne strane se slazem, sa druge ne. Brkic je branio u Kabelu godinu dana. To mu dodje ta livada. Prvih pet utakmica u sezoni su izgubili, a onda usli u seriju od, mislim, 17 pobeda za redom. Sisali su koga su hteli i gde su hteli.

Bas sam pre dan-dva pricao sa prijateljem koji je dosta upucen u celu pricu, i jedan od detalja za koji nisam znao jeste i taj da su komentari u publici u tih prvih pet poraza bili da je bolje da brani hokej ili tako nesto, nego da zauzima mesto nekome perspektivnijem klincu ha ha ha

Sreca pa mu je trener bio Gruja, koji nije mnogo mario sta ko prica, nego je terao po svome, i od Brke napravio interesantnog golmana, a na kraju covek ode za Italiju gde igra jaku ligu i boli ga uvo. Igrao i u reprezentaciji. A sta bi bilo da mu nije bio trener Gruja, tj. da ga je trenirao neki "alibi" trener, koji bi ga ladno sklonio, cisto da zastiti sebe???
Zavrsio bi karijetu pre nego sto bi je i poceo.

Ako je taj Kordic dete Vojvodine, ako je procena strucnog kadra Omladinske skole kluba da je talenat, da li je rizik da ga salju u ruke nekom (mozda) trenerskom diletantu koji verovatno nece imati sluha za njegovu mladost? Napadac kada pogresi, nikom nista. Golman kada pogresi, jaoj, kuku i lele. Nema mnogo Gruja okolo.

Naravno, ako je Delac bolji golman treba da brani, ali on je tu kratko i onda ga vise nema, tj. klub se vraca na pocetak golmanskog problema (jer K ce imati 19 i opet nece imati dovoljno iskustva), a Kordic bi mogao da bude resenje za naredne 3 ili 4 godine. Po meni pitane golmana je pitanje cele strategije kluba za narednu i naredne sezone. Naravno, ako tako nesto uopste postoji. Kako bilo, nakon Honveda cemo biti mnogo pametniji po ovom pitanju.
fare
Posts: 2851
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: Transferi

Post by fare »

FCVNS wrote:
Sto za njega nismo pricali da ide na pozajmicu u Proleter da stice iskustvo?
Brkic je odradio pozajmicu u Proleteru i to odlicno,to ga je i preporucilo za prvih 11...
Trax dao jasan i nedvosmislen odgovor (po tom pitanju) :!: i u startu sasekao sličnu ,,sapunicu".
Trajkovic je budala koja tesko da moze da se uzima za primer,paljevina koja ne zna sta prica,nemojte da vas zavara njegovo slihtanje...inace svaki prlezni rok se pozdravlja i ide u Rusiju,pa jos na Ruskom vice dasvidanja(ne znam bas pravilno da napisem),pa nemojte da vas iznenadi ako ostane i ovaj put kod nas...ko je lud da reskira lovu za njega,zar ste vi zaboravili kako covek dobija nepotrebne kartone,i rizikuje drugi zuti u skroz nepotrebnim situacijama,van terena teski kreten,na terenu solidan igrac,ali psihicki nestabilan,sto za stopera i nije bas dobra preporuka...
E ja se tu sa tobom ne bi uopste slozio (a i mngo forumasa 100%) TRAKS je pokazao kakva je igracina i ljudina a na terenu uvek srce ostavlja sto se za neke ne bi moglo bas uvek reci !!
FCVNS
Posts: 273
Joined: Thu Nov 08, 2012 7:34 pm

Re: Transferi

Post by FCVNS »

Traks je sve samo ne ljudina,cak sta vise van terena je idiot nevidjeni,ne znam kad je pokazao da je ljudina,aj da si probao sa igracina pa da te razumem...da se bori na terenu to stoji,ali kad ga vidim kako se kod nekih nebitnih situacija zalece iz pizde materine da on objasni sudiji,a uz to vec ima zuti,pa jos i nije kapiten,jasno mi je koliko mozga ima...niste valjda zaboravili njegovu glupavu izjavu posle utakmice protiv BSK-a,kad se sa sve tri tribine orilo UPRAVA NAPOLJE,neka neko iskopa taj clanak,cisto da se podsetimo koja je to ljudina...
User avatar
N13
Posts: 2130
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Transferi

Post by N13 »

@FCVNS
Ako ti je Traks budala i sve ostalo sto si nabrojao... ko je po tebi dobar igrac (i covek), ko bi mogao da po tebi bude uzor?
FCVNS
Posts: 273
Joined: Thu Nov 08, 2012 7:34 pm

Re: Transferi

Post by FCVNS »

Trenutno ga u ekipi i nemamo,u klubu je nezdrava atmosfera i tesko da u takvoj sredini mozemo da pricamo o uzorima i dobrim ljudima...o Trajkovicu znam dosta i mogu da kazem da nema kvalitet ljudski,a ni psihicku stabilnost kao igrac da bi bilo kome bio uzor...sve sto poseduje je borbenost na terenu,sto je za Vosu dovoljno,a za evropske klubove bi moralo da se radi sa njegovom glavom...
Last edited by FCVNS on Mon Jul 15, 2013 12:28 am, edited 1 time in total.
milancl
Posts: 496
Joined: Tue Aug 21, 2012 2:18 am

Re: Transferi

Post by milancl »

Što se tiče malog Kordića, već sam rekao da ima moju punu podršku. Ove greške mu mogu doneti samo iskustvo. Kakvi god da su ti Maltežani, ipak je zvanuična evropska utakmica, a to mnogo znači.

Što se tiča Abua, i meni se smučila ista priča svaki prelazni rok. I ja bih najviše voleo da čovek pozove par novinara, ili napravi neku konferenciju za štampu i jednom zasvagda kaže da nikad neće preći kod cigana, da ne postoji ni promil šanse za to. Međutim, pošto od toga nema ništa, ostaje mi kao i posle svakih 6 meseci da čitam glupe naslove nekih ciganšturskih novinara i strepim šta će se dogoditi.

I pored svega toga najviše se slažem sa Tony Starksom, njegovom stavu sam najbliži. Ako već ne demantuje pisanja tih slepaca, nije ih ni potvrdio, svaki put je ostao, godinama je naš ubedljivo najbolji igrač. igrao je kad mu je otac umro. Zbog svega ovoga zaslužuje naše duboko poštovanje, a ako se desi ono čemu se svi nadamo da neće, e onda možemo i mi da opletemo po njemu :cheers:
Jedan klub na svetu volim jaaaa...
User avatar
zapad
Posts: 280
Joined: Tue Jun 19, 2012 7:00 pm

Re: Transferi

Post by zapad »

FCVNS wrote:Opet se spominje greska koju je napravio kad je vec imao kredita kod nas,ne zato sto je nas,vec ga je stekao na golu...ovaj Kordic stao na gol i odmah lud,ne moze to tako,prvo po livadama da ga malo izgaze pa cemo videti da li je materijal za golmana...

A ja nikad necu zaboraviti kad je na JNA na polufinalu kupa iscupao na 2-1 za nas Kleov sut pod precku...pa im onda Mario zapecatio...inace na finalu kupa jedini igrac koji je bio siguran da nece napolje i sve ih ubedjivao da se vrate...tesko da se moze trenutno porediti on sa Kordicem...
Ako tako gledaš koji golman nam je koliko bodova doneo onda je Supić za Brkića Bufon :wink:

Ako sada sklone Kordića sjebaće ga u mozak. Ako su mu već pružili šansu onda neka nastavi da brani i istrpeti ga. Trebali su ga staviti na gol već posle poraza od Jagodine u finalu kupa.
User avatar
Rivelinjo
Posts: 306
Joined: Thu May 09, 2013 12:29 pm
Location: Middle Earth
Contact:

Re: Transferi

Post by Rivelinjo »

Minja wrote: Ako je taj Kordic dete Vojvodine, ako je procena strucnog kadra Omladinske skole kluba da je talenat, da li je rizik da ga salju u ruke nekom (mozda) trenerskom diletantu koji verovatno nece imati sluha za njegovu mladost? Napadac kada pogresi, nikom nista. Golman kada pogresi, jaoj, kuku i lele. Nema mnogo Gruja okolo.
Upravo tako. Za golmana je važno da brani. Bilo to dobro ili loše - samo da je stalno u postavi i da stalno brani. Onda može da bude dobar, posle 10ak utakmica, kad se ustali. Ili da se pokaže kao zaista loš - ali to se zna posle nekih pola sezone. Zato treba imati dobrog trenera koji će proceniti kome treba dati šansu.

Videćemo kako će se pokazati. Još je rano.
Sve što se uradi brzo, mora se raditi iz početka - polako.
User avatar
laki
Posts: 1974
Joined: Sun Dec 05, 2010 1:51 pm
Location: Podbara

Re: Transferi

Post by laki »

Slazem se. To je kao i situacija Brke i reprezentacije. Sedi na klupi losijim golmanima godinama i onda dobije sansu na jednoj utakmici pa onda opet ne brani nekoliko, pa onda opet jednom dobije, pa onda ne brani nekoliko. I naravno da kad dobije sansu nema tu sigurnost i ne uliva poverenje koje bi trebalo da uliva.
Nisam znao da je Gruja bio trener Brki na pozajmici u Kabelu. Sreca da je tako jer da nije, ko zna da li bi Brka bio sad to sto jeste.

Ne znam za Traxa, ja sam isto cuo da je covek pozitivan. Da li je glup ili ne, pa ne mogu svi biti pametni. A ti, FCVNS, mislim da si vise ogorcen zbog nekih stvari pa onda tako pises kako pises. Ja nikad ne bih rekao za nekoga ko gine na terenu za nas dres da je budaletina pa sve i da jeste.

Neko je pitao ko je dobar lik od nasih igraca. Djura je definitivno momak za uzor u svakom pogledu! Ne zato sto je podbarac 8) vec jer poseduje veoma mnogo pozitivnih ljudskih kvaliteta. Siguran sam da ih u nasem sastavu ima jos, necu sad da se igramo psihologa ali samo sam imao potrebu da spomenem Djuru :cheers:
Last edited by laki on Mon Jul 15, 2013 11:22 am, edited 1 time in total.
Image
User avatar
fraxmanutd
Posts: 204
Joined: Sun Jul 01, 2012 6:20 pm

Re: Transferi

Post by fraxmanutd »

Mislim da je idealan primer za golmane De Gea, bilo ih je i ranije, ali ovaj je najsvežiji pa svi i znaju. Kada je došao u Junajted, mediji su odmah počeli da ga bombarduju kako mora da "nasledi" Van der Sara. Normalno, pošto je mlad, u početku mu je i bilo teško da se nosi sa pritiskom. Sreća pa je ser Aleks bio u klubu, pa mu je verovatno i govorio da ne čita previše šta pišu (u ovom slučaju novine i mi) i da veruje u sebe. Danas, posle malo jače od godinu dana možete da vidite o kakvom je golmanu reč. Tako da što se tiče Kordića, treba mu dati punu podršku, baš zato što je mlad momak i zato što je dete Voše! Ako je stručni štab procenio da on ima potencijal, ajde da im verujemo barem malo!
Банат цео, црвено бео!
FCVNS
Posts: 273
Joined: Thu Nov 08, 2012 7:34 pm

Re: Transferi

Post by FCVNS »

Decko nema dana seniorskog staza,a vi predlazete sticanje iskustva na evropskoj utakmici...Gruja je bio trener u Kabelu,posle toga je Brkic branio sezonu u Proleteru,pa tek onda bio rezerva,i na kraju postao prvi golman,a vreme ga je proizvelo u kapitena...tako mora i danas sa 90% talentovanih klinaca...

Nikog nismo prodali,dali smo papire igracima koji su dobri za nasu ligu,i od kojih bi omladinci mogli da nauce dosta...Pavloviceve zamene nema ni u najavi,Karan je trenutno bolji igrac od Kovacevica,levo krilo nemamo uopste,golmana isto nemamo,pa ako nesto napravimo u ovoj sezoni bice 80% sreca...klinci su pokazali u Kuli,da nemaju kvalitet za seniorski fudbal jos uvek,da im treba samopouzdanje,jeste da smo igrali sa igracem manje,ali opet niko nije ni malo odskocio ni na trenutak...uostalom pre tri sezone smo sa igracem manje pobedili 3-0 u Kuli,a klinci su dva puta presli pola...

Pa su jos doveli Barica koji nije mogao da igra ni u Marsoniji nekoj,i Delaca koji je mozda i dobar,al ajde da sacekamo,dajte da vidimo koje su plate ovih momaka i znacemo zasto su oni ovde...

A mene najvise zanima da li je Nestor jos uvek nas,i ko placa tog momka???
Camel
Posts: 111
Joined: Tue Nov 28, 2006 11:40 pm

Re: Transferi

Post by Camel »

Turija i Laki otprilike sve rekli.
Samo bih još dodao da bih voleo da vidim svakog od vas u sledećoj situaciji:
-imate 18 godina,
-prebacuju vas iz omladinaca u prvi tim,
-srce hoće da iskoči od sreće i uzbuđenja,
-pojavljuje se Kežman,
-dovodi 2 nova golmana,u krajnju ruku samo iskusnija od tebe
-izlazi u medije sa pričom kako treba da ideš na kaljanje
-trener,zajedno sa sportskim direktorom staje na tvoju stranu i suprotstavlja se upravi
-pre meča ti kaže:"Mali,moraš opravdati poverenje!"
I na sve to kreću drkoši frustrirani Supićem sa ironičnim aplauzima.
Uzimajući u obzir takav pritisak,Mali uopšte nije bio loš.
Kada malo bolje pogledate,videćete da je prvi gol u stvari auto gol Vuleta,drugi je pored loše reakcije odbrane usledila i njegova loša reakcija(imao je ona dva loša ispucavanja nogom u prvom poluvremenu).Mislim da je pregrmeo veliko opterećenje i da će,ukoliko je mentalno dovoljno jak,svaku sledeću utakmicu biti sve bolji i bolji i iz tog razloga mu treba pružiti podršku.

Na kakvo skupljanje iskustva u 3.ligi za međunarodne mečeve vi mislite?

Da li se Abu slikao u zvezdinom dresu?(komotno se može povući paralela sa Tempom pre 23 godine i Facebook-om danas i videti koja je reakcija bila onda,a koja je sada)
Da li je pored svih golova datih zvezdi išao da se javi njihovim navijačima?
Da li bi ikoga iko morao da zaključava u sobu da ne želi da ide?
Nije slučajno svakih 6 meseci ista priča,delom je on kriv,delom njegov menadžer,a naravno ima udela i naša uprava.
Niko ne spori njegov profesionalizam na terenu,požrtvovanost,činjenicu da je najbolji stranac koji je ikada igrao u Vojvodini,najbolji strelac ekipe...ali isto tako je i činjenica da je filozofija igre svakog trenera je da se igra na njega,pa šta uradi.
700000€ otkupna cena celog ugovora i nikog ne možeš da nađeš to da plati već godinama???? Mislim da to dovoljno govori o njegovim stvarnim kvalitetima koje mi kao subjektivni posmatrači ne vidimo,tj. nedostacima.Iskreno,mislim da će otići kod njih sigurno,jer 300-350 hiljada je naša cifra,ostatak je Miškovićev deo,koji će sigurno trampiti za otpis nekog dela postpuka...
Post Reply