Transferi

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
kuzma liman
Posts: 545
Joined: Wed Aug 02, 2006 7:42 am

Post by kuzma liman »

Zvezda izvisila za Kačara i Despotovića

Upravni odbor FK Vojvodina jednoglasno je u utorak uveče poručio Crvenoj zvezdi "ne damo Gojka Kačara i Ranka Despotovića".

Tehnički direktor Vojvodine Radisav Rabrenović rekao je za MONDO da je odluka doneta jednoglasno, a obrazloženje je da Kačar i Despotović vrede mnogo više od ponudjenih 2,6 miliona evra plus 25 odsto od njihovih budućih transfera.

Uz to uprava Vojvodine je još jednom poručila da ne namerava svojim igračima da pojačava beogradske klubove.

"Kačar i Despotović do daljeg ostaju igrači Vojvodine, a da li će možda otići u neki klub iz Evrope zavisi od tržišta", rekao je Rabrenović i za sredu najavio dolazak delegacije berlinske Herte u Novi Sad.

Time što je odluka o Kačaru i Despotoviću doneta jednoglasno demantovane su pojedine spekulacije u beogradskim medijima da je prvi čovek novosadskog kluba Ratko Butorović usamljen u nastojanju da dvojica najboljih igrača Voše ne pojačaju Crvenu zvezdu.

Rabrenović je za MONDO rekao i da posle Save Pavićevića u Novi Sad stiže i drugi igrač kulskog Hajduka Jovan Radivojević, kao i vezista Bežanije, nekadašnji član Partizana Vladan Vukajlović, odnosno štoper Sutjeske iz Nikšića Radović.

"Sa ta četiri igrača doveli smo ono što nam treba i eventualno ako ode Despotović potražićemo jednog špica", naveo je Rabrenović.

(MONDO)
User avatar
Qr0nJa
Posts: 416
Joined: Thu Sep 06, 2007 6:23 pm

Post by Qr0nJa »

PSSSSSSSSSSSSSST!!!!!
...i nikad ne shvatiti to,sto volim tebe ja ludo jer srce moje vecno za tebe kucace znaj....
van der iV a.k.a Totti
Posts: 635
Joined: Sun Jan 23, 2005 11:04 am
Location: Point Place

Post by van der iV a.k.a Totti »

Mislim da ako ode Kacar,treba dovesti jednog kreativnog vezistu iz J.Amerike(Brzic sigurno to moze).
DOSTA JE BILO AUTOKRATIJE-UPRAVA NAPOLJE!!!
kuzma liman
Posts: 545
Joined: Wed Aug 02, 2006 7:42 am

Post by kuzma liman »

Voša odbila ponudu Zvezde

Upravni odbor fudbalskog kluba Vojvodina jednoglasno je odbio ponudu Crvene zvezde za prelazak Gojka Kačara i Ranka Despotovića u beogradski tim. Potpredsednik kluba Mirko Dubroja rekao je novinarima posle sednice UO da je ponuda Crvene zvezde od 2,6 miliona evra i 25 odsto od budućih transfera za Kačara i Despotovića bila "korektna", ali da čelnici kluba veruju da reprezentativci iz Vojvodine vrede više.

Dubroja je najavio da će u sredu u Novi Sad doputovati predstavnici nemačke Herte, koji su takodje zainteresovani za ta dva igrača, kao i da će se UO novosadskog kluba o toj ponudi izjasniti kada je bude saslušao.

Dubroja je rekao i da je Vojvodina postigla dogovor sa trojicom novih igrača, Jovom Radivojevićem iz kulskog Hajduka, Vladanom Vukajlovićem iz Bežanije i Ilijom Radovićem iz Sutjeske o prelasku u novosadsku ekipu.

Vojvodinu je već ranije pojačao igrač kulskog Hajduka i reprezentativac Crne Gore Savo Pavićević.
User avatar
Turija
Posts: 10855
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Pošto su na prozivci bila samo 2 golmana (Brkić i Babalj), a Kesić i Jović (da li je uopšte prešao u Vošu?Prema reklamnom spotu brani vrlo sigurno i jednostavno) se nisu pominjali ni u kakvom kontekstu, pa mi nije jasan njihov status.Na kraju kako je rabren štuc-muc navodio imena igrača, ne bi me iznenadilo i da je zaboravio za njih :oops: Međutim, veoma iznenađujuće je to da se i u novinskim izveštajima oni ne spominju, a Brzić je pričao o 3 golmana.
Ko je treći golman Vojvodine :?:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
kuzma liman
Posts: 545
Joined: Wed Aug 02, 2006 7:42 am

Post by kuzma liman »

mozda risitc ....
mihailov
Posts: 1564
Joined: Thu Apr 05, 2007 10:24 pm
Location: Karadjordje

Post by mihailov »

Pored ove dvojice ne brinem ko je treci :D
Napred Voso!
User avatar
Stoik
Starosedelac
Posts: 743
Joined: Thu Jan 13, 2005 1:06 pm
Location: Novi Sad - Srbija
Contact:

Post by Stoik »

Treći golman na spisku je bio Ristić, ali ga Rabren nije pročitao.
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Post by Djumi »

Despotovic je potpisao za Rapid iz Bukuresta!
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
mile bronx
Posts: 259
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:56 pm
Location: liman

Post by mile bronx »

Bili su to zestoki pregovori oko obestecenja :mrgreen:
(Ako je tacno da je potpisao)
User avatar
ogi
Administrator
Posts: 1637
Joined: Thu Jan 13, 2005 10:27 am
Location: Свуда по мало

Post by ogi »

http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/ ... -rapid.htm

1.2M evra..srecno Despote i hvala za sve!
Mi smo VOJVODINA, a ko ste vi?
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8929
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

Sve najbolje Despotu...
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
vladans
Posts: 548
Joined: Tue Sep 18, 2007 2:55 pm
Location: novi sad

Post by vladans »

zelim prvo da se zahvalim despotu na svemu sto je ucinio za nas(kao i njegov)voljeni klub i da mu pozelim puno srece i golova u rapidu!
siguran sam da je on zasluzio da ode i u neki veci klub na zapadu,ali nikako netreba podceniti rumunski klupski fudbal koji je u poslednje vreme izuzetno kvalitetan i u koji se ocito puno ulaze,tako da ja mislim da je ovo ipak korak napred u njegovoj karijeri,sobzirom da ide u jacu ligu od nase!
takodje zelim da se kao i nas bivsi kapiten jednog dana vrati i zavrsi karijeru u najdrazem klubu!
drugo,mi kad smo otisli u makedoniju da odigramo prijateljsku utakmicu sa rabotnickim govorilo se da ce brzic moci da se uveri i u kvalitete igraca rabotnickog koji bi mogli eventualno da pojacaju vojvodinu,medjutim posle te utakmice ni brzic ni ostali iz kluba nisu pomenuli nijednog makedonskog igraca da im je nesto previse zapao za oko,a sad vec mesec dana slusamo o tom trickovskom da je cudo od igraca,da je najbolji makedonski igrac i da se mnogi klubovi otimaju oko njega!
pa zar ako je to stvarno i priblizno tacno zar nismo mi trebali da budemo u prednosti da ga angazujemo sobzirom da nam je rabotnicki klub pobratim a da su sportski direktor i trener tok kluba nasi bivsi igraci!?
lepo je to sto smo mi odbili ponudu zvezde(i to ne iz razloga koji mi navijaci zelimo vec zbog male ponude)ali smo mi takodje i pored toga znali da ce despot ipak otici(plus otkaz drakulicu)i da cemo morati traziti jednog kvalitetnog napadaca!
to moze da znaci ili da taj mali nije dobar za vojvodinu(uzdajuci se u skauting naseg trenera)ili da mi imamo bolju varijantu od njega,ali moze da znaci i onu najgoru varijantu da mi po dobrom starom obicaju nismo razmisljali unapred i da nas tada to uopste nije interesovalo!
nadam se da gresim i da cemo u ovom prelaznom roku ipak proci bolje nego obicno i da cemo konacno shvatiti da ukoliko zelimo uspeh da je sad vreme da to pokazemo i da ukoliko zelimo kvalitetnog igraca da za to moramo dosta i da platimo i da budemo brzi nego do sada, a ne da zavrsimo sa igracima kao sto je vukajlovic koji se po ceo dan reklamira po svim novinama i moli boga da ga neko kupi,jednostavno jedan kahriman nam je otisao netreba nam novi!
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Post by Djumi »

mile bronx wrote:Bili su to zestoki pregovori oko obestecenja :mrgreen:
(Ako je tacno da je potpisao)
Despot je dobio 200 000 evra godisnje !
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
User avatar
Turija
Posts: 10855
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Prvo da poželim Ranku puno sreće i uspeha u novom klubu :!:
Ne smemo zaboraviti da je Rumunija danas član EU i da imaju kvalitetnu ligu.Dobro se to primetilo i kada smo u Novom Sadu igrali prijateljsku utakmicu sa Politehnikom koja je negde sedmoplasirani tim u prvenstvu, a delovala je mnogo snažnije od Vojvodine.
Drugo, Bukurešt je prestonica države i poznat fudbalski grad u evropskim okvirima.Tako da je Despot otišao još jedan stepenik više, za dobre pare, a i neće biti daleko od kuće :wink: .
E, sad treće i najbitnije u slučaju Despotović, a posmatrano sa aspekta procene igračke vrednosti Ranka Despotovića od naših decenijskih klupskih direktora koji su 3 godine forsirali čuveni dvojac špiceva (za koje danas ni ne znamo gde igraju i da li uopšte igraju), dok su Despota držali na klupi, tribinama, slali u Mačvu (a ja slao desetine postova da se Ranku pruži šansa) i da bi na kraju hteli za 10.000E da ga prodaju Radniku iz Bjeljine.
I, samo zahvaljujući tome što se jedan čovek u Voši (tu je sa nama) usprotivio, (kasnije ga je Vojvodina ,,častila otkazom,, ) Klub je INKASIRAO 1.200.000 istih E, i još prigrlio titulu prvog strelca prošlogodišnjeg Prvenstva.
Šta sad reći i uraditi?
Sa time bi se morao pozabaviti današnji Upravni Odbor kluba.Klub je mogao zbog pogrešne (namerne ili nenamerne, sasvim je svejedno) procene imati štetu od 1.190.000E.Pazite koje su to relacije promašaja u pitanju:
da je uzeto za Despota 10 hiljada od Radnika iz Bjeljine, a Despot, recimo danas, prodat za 20 hiljada, poslovni promašaj je 100%, da je prodat za 100.000 promašaj je 1000% Kada se on proda za 1.200.000- ne smem da napišem cifru u procentima, jer takvu još nigde nisam video (a može pouzdano svako sam izračunati uz pomoć digitrona) kao poslovni gubitak.Užas, kao i kad neko iz aktuelne uprave u klupskim prostorijama FC Vujadin Boškov službeno izjavi da navija za zvijezdu.Jadni Stari Vujadin, srce bi mu prepuklo od tuge - ko sve šeta temeljima Veternika.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Post Reply