Uprava

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
N13
Posts: 2254
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Uprava

Post by N13 »

Sve si u pravu Rakovac, ali sustina je nesto drugo. U nezdravoj drzavi prica ne moze biti zdrava, osim da batalimo profesionalan fudbal i odemo u 4. rang da igramo za srce i dusu. Mislim da ni to nije resenje.

Ova drzava, ovako privatizovana, je uzrok svih problema. Politicari u svim profesionalnim klubovima su samo posledica. Klub u ovoj drzavi ne moze opstati bez politike. I ne samo klub, ni jedna veca industrija.
Cak i jedna IT industrija koja se smatra najzdravijom u ovoj zemlji, nije nezavisna od politike. Upletena je politika cak i tamo, ali srecom ne preterano (jer su ipak IT kompanije privatne) da bi uticale na IT razvoj.

Dakle nije ovde trajno resenje menjati stvari unutar kluba. Nema vajde od toga. Resenje je menjati stvari unutar drzave. Sistem ceo je los i neodrziv, treba nam reset u celoj drzavi... pa privatizacija u sportu, pa onda da se pravi zdrava prica koju spominjes.
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 4102
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Uprava

Post by Red Marquis »

Džabe visoke i redovne plate kada one ne prate rezultate i kvalitet ekipe. One su pokazatelj samo da se kako se neplanski arče naše, državne pare. Rezultatski smo tamo gde smo bili i pre ove uprave, tu negde bitka za Evropu, u njoj brzo ispadanje, a infrastrukturno smo još i gori, jer nam se teren i stadion raspadaju, šop i dalje nemamo, a javašluk omladinske škole se nastavio. Mi navijači nikakvu sportsku vajdu nismo videli od tog skoka plata.

P.S. Ja se i dalje nadam sijalicama u wc-u i to je jedino što verujem da ćemo možda i dobiti.
Io odio Belgrado
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 10000
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Uprava

Post by Voja »

Red Marquis wrote: Tue Jan 16, 2024 9:09 pm Džabe visoke i redovne plate kada one ne prate rezultate i kvalitet ekipe. One su pokazatelj samo da se kako se neplanski arče naše, državne pare. Rezultatski smo tamo gde smo bili i pre ove uprave, tu negde bitka za Evropu, u njoj brzo ispadanje, a infrastrukturno smo još i gori, jer nam se teren i stadion raspadaju, šop i dalje nemamo, a javašluk omladinske škole se nastavio. Mi navijači nikakvu sportsku vajdu nismo videli od tog skoka plata.

P.S. Ja se i dalje nadam sijalicama u wc-u i to je jedino što verujem da ćemo možda i dobiti.
Ocigledno nema pomaka dok se Sapuric ne vrati :)
Image
Savcic Luka
Posts: 591
Joined: Mon Sep 04, 2023 6:24 pm

Re: Uprava

Post by Savcic Luka »

Nevernik II wrote: Fri Jan 12, 2024 2:49 pm Da, samo što ta teorija ne drži vodu za prošlu sezonu.
Bilo je 6k ljudi u novembru (TSC), bilo je solidan broj ljudi i tokom proleća (na primer Pazar). Dakle, ljudi su dolazili i posle avgusta na stadion.

Prošle godine je bio veliki hajp oko Voše. Manje-više je svaki dan bio neki tekst, vest, intervju. Igrači koji su dovodjeni su bili hajpovani (i na ovom forumu), bila je prilika da se igra grupna faza Evrope...drugim rečima, nije bila baš tipična sezona.
Ono što je ta sezona pokazala je da postoji kakvo-takvo interesovanje i da ljudi mogu da se animiraju.

Samo što zbog tipičnog mentaliteta pored animacije treba da im ponudiš još nešto da bi ostali...RK im je ponudio evropsku titulu i sjajne igre u Evropi pa opet niko ne dolazi da ih gleda.
Postoji i ta realna mogućnost da jednostavno ljude u Novom Sadu ne interesuju lokalni klubovi. Da je broj onih koje Voša interesuje vrlo limitiran i da novi stadion, rezultati, pobede opet ne bi dovele do neke masovnosti na stadionu.

Koliko pobeda i uspeha imaju St. Pauli, Dinamo Drezden u trećoj ligi? Bez problema imaju 20k+ gledalaca stalno. Ima nešto i u mentalitetu, lokal patriotizmu, tradiciji...bilo koji grad u Srbiji da ima evropske titule u rukometu/odbojci cenio bi to mnogo više (bez obzira što i u svim tim gradovima imaš milion navijača režimskih klubova).

Ono što nama fali, mnogo više nego što nam fali stadion/titule/pobede, je identitet.
Nešto što je samo naše, osobeno, osećaj pripadnosti...imala je Voša (i Novi Sad) to nekada, sada je (kao i grad) postala jedna bezlična masa.
Mnogo se loših stvari dogodilo što je uticali na identitet, ali mislim da nije izgubljen. Ljudi čine identitet, a ljudi nema jer je:
1. kvalitet loš
2. dodatno, još se i sklanjamo

I u NS, kao i celoj Srbiji je uvek bilo više navijača blizanaca, nego lokalnih klubova. I to ima logičan razlog, osnovani od strane države i državni projekti. U tom trenutku državni sistem takav da je to bio logičan sled. Ima nas koliko ima (nije malo). Vrati kvalitet, borbu, da ne kažem pobede nad blizancima, pa će se dići grad.
Početak marketinga je odlično usmeren na decu, jer deca se moraju od malih nogu zaludeti. Meni ne treba šarenilo, ali njima da. Nadam se da će se pojaviti i neko naše dete koje će biti dobar igrač i pristojan, da se klinci mogu identifikovati.
U ovom momentu za sve to treba par godina.

Za početak, mi ne treba da pljujemo po Zuki, Lazareviću, Bjekoviću, a to radimo. Isto tako svakoga ko pokaže nepoštovanje prem dresu i grbu izviždati, pa nek se j**e.

A što se tiče rukometa, NS nikada nije imao afinitet ka rukometu, a kada su otišli na Slanu baru to je samo pogoršalo. Pa ja taj sport volim, a na prste mogu izbrojati koliko sam se puta iscimao da odem da pogledam utakmicu.
User avatar
Uvek sa tobom
Posts: 1725
Joined: Wed Jun 24, 2009 12:05 pm
Location: Мали југ

Re: Uprava

Post by Uvek sa tobom »

Срећан рођендан председнику и да нас почасти данас са пар појачања :cheers:
Други долазе... одлазе... али ми смо УВЕК СА ТОБОМ !
User avatar
slanobarac
Posts: 3807
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Uprava

Post by slanobarac »

Uvek sa tobom wrote: Wed Jan 24, 2024 9:50 am Срећан рођендан председнику и да нас почасти данас са пар појачања :cheers:
Pobednički post.
Ne može bolje.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
1892
Posts: 1177
Joined: Fri Jan 28, 2005 3:34 pm
Location: Novi Sad

Re: Uprava

Post by 1892 »

slanobarac wrote: Wed Jan 24, 2024 1:21 pm
Uvek sa tobom wrote: Wed Jan 24, 2024 9:50 am Срећан рођендан председнику и да нас почасти данас са пар појачања :cheers:
Pobednički post.
Ne može bolje.

Hahahahaah samo ne znamo na kog predsednika misli. Da li Zbikija ili onog drugog :mrgreen:
Come on you Reds!
User avatar
Uvek sa tobom
Posts: 1725
Joined: Wed Jun 24, 2009 12:05 pm
Location: Мали југ

Re: Uprava

Post by Uvek sa tobom »

1892 wrote: Wed Jan 24, 2024 1:37 pm Hahahahaah samo ne znamo na kog predsednika misli. Da li Zbikija ili onog drugog :mrgreen:
Председнику Збикију је рођус данас 🥳
Други долазе... одлазе... али ми смо УВЕК СА ТОБОМ !
User avatar
slanobarac
Posts: 3807
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Uprava

Post by slanobarac »

Samo mu tepajte. :mafia:
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
Minja
Administrator
Posts: 2013
Joined: Thu Jan 13, 2005 12:45 am

Re: Uprava

Post by Minja »

https://sportklub.n1info.rs/fudbal/fudb ... g-fudbala/

Nije daleko dan kada ce sve u fudbalu otici u majcinu. Para vise nema. Zapravo, jos uvek i ima ali pitanje dokle. Poluprofesionalno takmicenje je maksimum koji ova zemlja moze da izdrzi a da sistem funkcionise.
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 4102
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Uprava

Post by Red Marquis »

Juče u Osijeku, utakmica Osijek-Hajduk, najavljeno da neće biti dozvoljena gostujuća obeležja van gostujuće tribine, i gle čuda, to je i ispunjeno, i bilo je poskidanih osoba. Kada ćemo mi dočekati da nešto što klub najavi ne bude samo pro forme?
Io odio Belgrado
User avatar
gospodinFKV
Posts: 5097
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Uprava

Post by gospodinFKV »

Kada lokal patriotizam ne bude bio ugusen u kanalizaciji ovog jogurtizovanog drustva pod presvucenim radikalskim sljamom.
fare
Posts: 2917
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: Uprava

Post by fare »

Mogla bi se uprava javiti povodom ovih zadnjih dešavanja u klubu. :evil:
djoks
Posts: 160
Joined: Fri Jul 28, 2023 12:25 pm

Re: Uprava

Post by djoks »

Којих дешавања? Киксом против лучана у задњој секунди?
fare
Posts: 2917
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: Uprava

Post by fare »

djoks wrote: Thu Feb 15, 2024 8:58 pm Којих дешавања? Киксом против лучана у задњој секунди?
Ne nego navodnom suspenzijom pojedinih igrača.
Post Reply