Jelen Super Liga 2011/2012

Locked
User avatar
Avangarda
Posts: 337
Joined: Tue Feb 13, 2007 1:57 am
Location: Sremska Mitrovica

Re: Jelen Super Liga 2011/2012

Post by Avangarda »

vojvodina jedna jedina wrote:
Avangarda wrote:Једно место више = једна брука више!

Шта ће нам нови Вадуци, Словани и Шамроци?!
Niti je Slovan slabiji od nase "velike trojke"(da citiram nase medije) niti je Slovacka liga slabija od nase tako da se tim iz Bratislave ne moze svrstati u istu grupu sa Samrokom i Vaduzom...

Kragujevcani su inace ostro demantovali natpise u beogradskim medijima...

http://www.ritamgrada.rs/index.php/spor ... jevac/1626" onclick="window.open(this.href);return false;
Нигде нисам ни рекао да је слабији, напротив! Зашто да нам дају још једно место кад га не заслужујемо нимало?! Мене су бар учили да заслужим, а не да добијам.

Да се ја питам ја би нам смањио број клубова у европи, јер реално не заслужујемо више од 3 клуба у европи и то да крену сви од првог кола квалификација са фаранима, малтежанима итд. Па да видите тек онда каквих би "изненађења" било.
Љyбaв пpeмa тeби нac je cпojилa, a мpжњa пpeмa њимa ojaчaлa!
vojvodina jedna jedina
Posts: 1260
Joined: Fri Jan 01, 2010 11:56 pm

Re: Jelen Super Liga 2011/2012

Post by vojvodina jedna jedina »

Supić: Ne odričemo se titule

S. B. | 22. januar 2012. 11:21

Želimo Kup, ali ne odričemo se ni borbe za prvo mesto bez obzira na to što je razlika velika. Nema ekipe kojoj ne možemo da damo gol-dva – ističe golman Vojvodine

Image
Nemanja Supić


ZA berićetnije proleće recept je onaj iz finiša jeseni. Nemanja Supić, golman Vojvodine, uveren je da će novosadski superligaš u nastavku prvenstva imati mnogo toga da pokaže na terenima širom Srbije.

Klupske ambicije su da se na tabeli dogura do vrha, a u Kupu, pošto se finale igra u Novom Sadu, želja je da se dođe do pobedničkog pehara.

- Imamo istorijsku šansu da osvojimo jedini trofej koji nedostaje u vitrinama kluba. Prepreka nam je dvomeč sa Čačanima, u kojem smo favoriti i u kojem, uz sav respekt prema igračima Borca, ne smemo dozvoliti iznenađenje - poručuje golman Supić.

Novosadska odbrana dobro je funkcionisala jesenas.

- Naša odbrana počinje sa Oumaruom, kao najisturenijim napadačem, jednako kao što napad kreće od mene. Istina, imali smo propusta, grešaka, ali zato se u finišu pokazalo koliko možemo, kada smo vezali seriju uspeha, zaključenu pobedom na „Marakani“.

Golman ekipe sa „Karađorđa“ smatra da su mečevi s kraja jeseni pokazatelj kako bi, uz manje modifikacije, trebalo krenuti u prolećni pohod.

- Otišli su nam Medojević i Merebašvili, igrači o čijem učinku i značaju za ekipu je suvišno govoriti. Došao nam je Moreira, jedan od najboljih stranaca koji su ikada igrali u Srbiji, i taj potez rukovodstva kluba je vrhunski. Tu su nam i Kataj i Milović, koji će dati veliki doprinos. Želimo Kup, ali ne odričemo se ni borbe za prvo mesto bez obzira na to što je razlika velika. Nema ekipe kojoj ne možemo da damo gol-dva, a zna se, teško ih primamo - zaključio je Supić.

STIGAO AĐURU

NAEMEKA Ađuru, uzdanica Vojvodine, u subotu je, sa zakašnjenjem zbog štrajkova u Nigeriji, stigao u Novi Sad. Njemu ugovor ističe u junu i pitanje je hoće li ostati u novosadskom superligašu ili će da promeni sredinu.

- Na treninge krećem od ponedeljka pa ćemo videti da li ostajem - rekao je Ađuru.
User avatar
budababa
Posts: 4016
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Re: Jelen Super Liga 2011/2012

Post by budababa »

B92 wrote:FSS: Partizanu zabrana, Zvezdi ne

Disciplinska komisija FSS ukinula je na sednici zabranu registracije igrača Crvenoj zvezdi, Vojvodini, Radu i Borcu iz Čačka, a uvela je beogradskom Partizanu.

Crno-belima je zabranjena registracija zbog duga koji imaju prema subotičkom Spartaku.

Pored toga, zabrana je ukinuta i za tri kluba koji su članovi Prve lige, Radničkom iz Sombora, Proleteru i Novom Sadu.

Klubovi kojima su ukinute zabrane dostavili su disciplinskim organima dokaze o izmirenju dugova prema drugim klubovima, igračima i trenerima.
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
vojvodina jedna jedina
Posts: 1260
Joined: Fri Jan 01, 2010 11:56 pm

Re: Jelen Super Liga 2011/2012

Post by vojvodina jedna jedina »

Vulićević: „Moreira glavni igrač“

30.01.2012, 14:31, Izvor: zurnal.rs
Image


Vulićević je novi kapiten Vojvodine. Lepo priznanje, apsolutno zasluženo. Za dve i po godine, koliko nosi crveno-beli dres, Vulićević se kao standardni prvotimac isticao primernim ponašanjem i vrhunskim profesionalizmom, kao i ponavljanjem visoke forme u kontinuitetu.

– Meni su u Vojvodini do sada kapiteni bili Mrđa, Brkić i Medojević, sjajni fudbaleri i ljudi za poštovanje. Takođe, kad pogledam ko je sve u stogodišnjoj istoriji Vojvodine nosio traku, moram ovo priznanje da prihvatim kao izuzetnu čast, nešto najlepše što mi se dogodilo u karijeri – kaže prvotimac Novosađana koji zbog odnosa prema dresu uživa veliku naklonost navijača Vojvodine.

I u Javoru ste bili „prvi među jednakima”?

– Da, ali s tom razlikom što sam samo na nekoliko utakmica tu dužnost preuzimao kao zamenik kapitena. Dakle, ipak je ovo u Vojvodini nešto posebno. I zbog veličine kluba, i zbog činjenice da sam zvanično kapiten.

Kako gledate na to što je Vojvodina iz jesenjeg tima u zimskoj pauzi izgubila Medojevića i Merebašvilija?

– Nema sumnje, mnogo će nam nedostajati. Ali, šta da se radi. Umesto kukanja, treba probleme rešavati.

Došao je Moreira, a najavljuje se Apija?

- Kad se pogleda njihova dosadašnja karijera, jasno je da se radi o velikim igračima. Naročito to važi za Apiju. Ipak, da vidimo prvo kako će se to završiti s njim. Koliko čujem, stiže danas, pa slede lekarski pregledi… Što se Moreire tiče, on je počeo da trenira i očekujem da će na proleće biti naš ključni pojedinac u napadu.
masterNS
Posts: 594
Joined: Fri Dec 23, 2011 4:05 pm
Location: Novi Sad

Re: Jelen Super Liga 2011/2012

Post by masterNS »

Sad procitah da je Hajduk iz Kule osnovan 1912?!?! Je l' su oni to nesto stelovali istoriju ili mi se samo cini?

EDIT: Ipak jesu... Voleo bih da saznam kako i zasto...
Evo i dokaza...
Image
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8931
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Jelen Super Liga 2011/2012

Post by Radoye »

1912. je osnovan prvi fudbalski klub u Kuli medju lokalnim Svabama, koji odavno vise ne postoji, rasformiran je jos pre onog rata. Hajduk je osnovan 1925. ali danas je moderno retroaktivno prekrajati istoriju i prisvajati tudje zasluge kao svoje.

Ja sam vec rekao da cemo mi sa godinom osnivanja 1914. uskoro biti najmladji klub u ovoj JakoSmesnojLigi, vi ste mislili da se zajebavam ali ja sam mrtav ozbiljan. Evo Javor sebi kao godinu osnivanja pise kad je doneta prva lopta u Ivanjicu iako je klub zapravo osnovan tek 30-tih pre cega nisu ni igrane utakmice tamo, OFKa prisvojila istoriju BSKa a cigansture SK Jugoslavije, jos samo glodari da nadju vezu sa nekim predratnim vojnim klubom i gotovo... :roll:
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Stexman
Posts: 2615
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Jelen Super Liga 2011/2012

Post by Stexman »

Radoye wrote:... jos samo glodari da nadju vezu sa nekim predratnim vojnim klubom i gotovo... :roll:

Pa hteli su oni ali ih Mamić zeznuo i preuzeo istoriju Gradjanskog ili HASK-a ili oba ! :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
vosa do groba
Posts: 375
Joined: Thu Dec 15, 2011 10:09 pm

Re: Jelen Super Liga 2011/2012

Post by vosa do groba »

Ja sve mislim da svi oni to rade zbog 1 000 000 evra koji se dobijaju od UEFE za 100-ti rodjendan,pa da ih dobiju sto pre :roll:
Mars iz kluba ciganski olosi !!!
masterNS
Posts: 594
Joined: Fri Dec 23, 2011 4:05 pm
Location: Novi Sad

Re: Jelen Super Liga 2011/2012

Post by masterNS »

Strasno je to sto se radi... Pazi, oni su odlucili 2011 da im je godina osnivanja 1912!?!? Strasno je sto se istorija prekraja, a niko ne reaguje... @Radoya je u pravu, uskoro cemo biti najmladji klub u ligi... Uzas! Sramota!
1892
Posts: 1099
Joined: Fri Jan 28, 2005 3:34 pm
Location: Novi Sad

Re: Jelen Super Liga 2011/2012

Post by 1892 »

http://www.mondo.rs/s232618/Sport/Fudba ... ogaca.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Kod cigana, cini mi se, slicna situacija kao i kod nas, razni kvazi-menadzeri pune deci (a sto je jos tragicnije i njihovi roditelji veruju u te bajke) glavu glupostima. :evil:

Iskreno me zabole za cigane ali ovo sto se desava sa talentovanim klincima po nasim klubovima je stvarno sramota.
Come on you Reds!
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3919
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Jelen Super Liga 2011/2012

Post by Red Marquis »

1892 wrote:http://www.mondo.rs/s232618/Sport/Fudba ... ogaca.html

Kod cigana, cini mi se, slicna situacija kao i kod nas, razni kvazi-menadzeri pune deci (a sto je jos tragicnije i njihovi roditelji veruju u te bajke) glavu glupostima. :evil:

Iskreno me zabole za cigane ali ovo sto se desava sa talentovanim klincima po nasim klubovima je stvarno sramota.
Nije to baš tako crno-belo. Stavi se ti u poziciju roditelja, da li ti je u interesu da ti klub potpiše sina na 5-6 godina, 3-4 da on sedi na klupi iako to ne zaslužuje jer se čeka da se proda onaj stariji koji igra na tom mestu, a te godine bez igranja uništavaju karijeru. Mogu da ih razumem. Znamo da ti novci koje naši klubovi nude nisu mali u smislu našeg proseka, ali su smešni u odnosu na evropske. A i slučajevi Sulejmanija, Vučinića...pokazuju da neki supertalenti mogu da uspeju preskačući igranje u matičnoj državi. Naravno da je mali procenat takvih, ne kažem da bih i sam dete da ga imam gurnuo u tom pravcu, ali bih deset puta lomio pre nego što bih dao sinu da potpiše takav prvi profesionalni ugovor.
Io odio Belgrado
Helm
Posts: 2101
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:22 pm

Re: Jelen Super Liga 2011/2012

Post by Helm »

I crni su imali sličnu situaciju pre koji dan. Njima je neki omladinac otišao iz kluba i potpisao za Sporting.
Takođe me zabole i za crne i za crvene, ali ovo već postaje ozbiljan problem! Nama je letos Pajović to uradio, sad samo čekam da pročitam istu priču za Melega i Sprema. Ali eto, nismo jedini kojima se te stvari dešavaju. Samo mi nije jasna logika te dece, odnosno, njihovih roditelja. Pa razmislimo malo objektivno, šta bi bilo sa Brkom da je sa 18 godina otišao u Udineze? Do 22. verovatno ne bi postao ni rezerva u B timu. Šta oni misle, da ti klubovi nemaju talente?! Njihovi omladinski timovi su kompletno sastavljeni od najbolje dece iz čitavog sveta i ne može 15 omladinaca da napravi ozbiljne karijere, napraviće dvojica, eventualno trojica najboljih. Dok bi kod nas i 15. od tih igrača imao priliku da se afirmiše. Ali ne znam šta oni očekuju, da sa 14 godina igraju za prvi tim?! Evo Meda za kolike pare je otišao, a kad je počeo da igra? A pritom je i on rano otišao, kao i Katai i većina ostalih. Ali ovo da sa 16 godina odlaze u inostranstvo je totalna glupost ako im se već ovde nude svi neophodni uslovi.
@Red Marquis
Pogledaj kvalitet partija koje pružaju njih dvojica, to je suvi kvalitet ali i sreća da su uspeli da ga ostvare. Kada odu tamo, samo najbolji prolaze, a ostali propadaju na račun najboljih. Ovde i prosečni dobiju šansu da se razviju, neko sazri ranije, neko kasnije. Primer su ti Hjuit i Federer, ko prati tenis znaće. Momci su isto godište, Hjuit je mnogo pre Federera postao vrhunski, ali Federer kad je sazreo postao je najbolji ikada! I sad, da moraš da biraš kome ćeš dati šansu sa 19 godina, svakako bi je dao boljem u tom momentu i izgubio bi npr jednog Mesija jer je Ronaldo bio već na vrhu, a ovaj nije preterano obećavao. Govorim metaforički kako bih lakše dočarao poentu.
1892
Posts: 1099
Joined: Fri Jan 28, 2005 3:34 pm
Location: Novi Sad

Re: Jelen Super Liga 2011/2012

Post by 1892 »

Red Marquis wrote:
1892 wrote:http://www.mondo.rs/s232618/Sport/Fudba ... ogaca.html

Kod cigana, cini mi se, slicna situacija kao i kod nas, razni kvazi-menadzeri pune deci (a sto je jos tragicnije i njihovi roditelji veruju u te bajke) glavu glupostima. :evil:

Iskreno me zabole za cigane ali ovo sto se desava sa talentovanim klincima po nasim klubovima je stvarno sramota.
Nije to baš tako crno-belo. Stavi se ti u poziciju roditelja, da li ti je u interesu da ti klub potpiše sina na 5-6 godina, 3-4 da on sedi na klupi iako to ne zaslužuje jer se čeka da se proda onaj stariji koji igra na tom mestu, a te godine bez igranja uništavaju karijeru. Mogu da ih razumem. Znamo da ti novci koje naši klubovi nude nisu mali u smislu našeg proseka, ali su smešni u odnosu na evropske. A i slučajevi Sulejmanija, Vučinića...pokazuju da neki supertalenti mogu da uspeju preskačući igranje u matičnoj državi. Naravno da je mali procenat takvih, ne kažem da bih i sam dete da ga imam gurnuo u tom pravcu, ali bih deset puta lomio pre nego što bih dao sinu da potpiše takav prvi profesionalni ugovor.
Prosek dece koja su preskocila taj da kazemo "prvi stepenik" a onda uspela u inostranstvu je mizeran. Cak sta vise, mislim da nema ni jedan primer (sem mozda Vlade Smita) igraca koji je napravio karijeru tako sto je iz naseg podmlatka otisao u inostranstvo, dok suprotnih primera, hvala Bogu ima dovoljno. Prosto ne mogu da verujem gde se izgubio taj decacki san, kako to da tom nasem Melegu ili tom malom cigancetu :mrgreen: Filipu nije stalo da li ce zaigrati za prvi tim kluba u kom su od malih nogu i koji bi trebalo da vole celim srcem. Da ne idem daleko nazad, recimo igrao se fudbal i pre 10-15 godina i transferi su bili zanemarljivo manji ali, cini mi se da ovakvih stvari nije bilo kao sada

EDIT : vidim da smo skoro istovremeno okacili post, u potpunosti se slazem sa Helmom, izuzetno dobro sroceno
Come on you Reds!
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3919
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Jelen Super Liga 2011/2012

Post by Red Marquis »

Slažem se s vama dvojicom, htedoh naglasiti da ne krivimo same klince i samo sam hteo da objasnim kako roditelji većinom gledaju na to, a ne da se i sam zalažem za to. A znate i sami da svako za svoje dete misli da je vanserijsko i misli upravo da im je dete baš taj novi Vučinić ili Sulejmani, a onda na to plus menadžeri im pune glave glupostima i eto problema. Mislim, evo ovom Filipu mama izgleda vuče konce. Šta nju briga za Bari i zvezdu. Sigurno mašta da joj mali ode u Italiju ili Španiju, a i ona s njim, a ne da mu ime skandira ciganski sever. A i Aleksićev slučaj mi je tu negde...
Io odio Belgrado
vojvodina jedna jedina
Posts: 1260
Joined: Fri Jan 01, 2010 11:56 pm

Re: Jelen Super Liga 2011/2012

Post by vojvodina jedna jedina »

Na stadionu Novog Pazara

Image

Piše: M. Skaka

Srijeda, 01.02.12. 18:26.

Nastavljaju se radovi na stadionu Novog Pazara, a radovi na sjevernoj Gradskog stadiona tribini počeli su klanjem kurbana.

Klanje kurbana praktikuju mnogi svjetski klubovi, a podsjetimo da su nedavno navijači Sivasspora su zaklali kurban pred početak prijateljske utakmice sa beogradskog Rada.

Novi Pazar trenutno se nalazi na 14. mjestu srbijanske Super lige sa 11 bodova iz 15 utakmica. Nedavno su dva bosanskohercegovačka igrača pojačala ovaj klub, Admir Raščić i Feđa Duduić.
http://www.sportsport.ba/ino_fudbal/rad ... bana/73599" onclick="window.open(this.href);return false;
Locked