Uprava

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4894
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Uprava

Post by gospodinFKV »

Cekajte, ja sam mislio da njega jako boli to sto ga navijaci prozivaju, pa hoce da prica.
A, da, taj milje ''prica'' uglavnom preko posrednika sa gumenim cekicima, palicama, itd. SNS je najgori mulj u istoriji naseg naroda, kojem smo dozvolili da iscuri iz pukotina ovog apsolutnog pakla od drustva i povuce sa sobom sav taj nakot koji van fudbala i kriminala (nameran pleonazam) nema apsolutno nikakvu perspektivu u uredjenom drustvu.
srkins
Posts: 1467
Joined: Tue Apr 23, 2013 8:24 pm

Re: Uprava

Post by srkins »

9 utakmica smo bez pobede posto i zadnjih 5 od prosle sezone nismo dobili i nema nikakve odgovornosti za to. Gde je odgovornost trenera nema igre nismo nikako slozeni izgledamo kao tim iz skolskog dvorista igra ko sta stigne pa tako desni bek igra levog beka stoper desnog beka a levi bek je na klupi ili jos zanimljivije kad uvede zadnjeg veznog da igra levog beka a nema u timu zadnjeg veznog .Batak nije trener za Vojvodinu cak kad malo bolje razmislim mislim da nije trener ni za koga. Onda dalje SD brate mili svi smo videli na zimu da fali spic i veznjak nisu dovedeni zavrsili smo kao 5 da je tada dovedeno to sto je falilo danas bi se druga pesma pevala onda ovaj prelazni rok bez jasnog plana vidi se iz aviona da fali veznjak ili cak dva a mi dovodimo levog beka menjamo stoperski par kao na traci a kod odbrane je uigranost najbitnija a mi svaku utakmicu drugacija odbrana neko prodat neko doveden i onda to lici na horor prodaju se klinci dovode se igraci od 28 do 33 godina i ajde da su oni neki kvalitet vec su to igraci koji ne prave razliku. Omladinska skola vec godinama zavrsavamo oko 10 mesta i u kadetskoj i u omladinskoj ligi izbacuje se jako malo igraca sposobnih za seniorski fudbal i opet nikom nista. I za kraj predsednik laze maze daje neke intervjue da nije njega potop eto nas u borbi za titulu 0-7 gol razlika mu valjda dovoljno govori o nasem kvalitetu posle 15 godina prodat igrac zvezdi imamo tim bez jasnog plana i uglavnom ono sto kaze za stampu u stvarnosti ispadne suprotno evo rece nedavno da bi smo da nije njega doziveli sudbinu Radnickog Nisa e pa ja se bojim da ako se ne uozbilji ova uprava opravo nas to i ceka. I ono sto me zanima posebno je sta uopste rade ostali clanovi uprave . Da li donose pare . Da li rade na poboljsanju imidza Vojvodine . Da li su tu zbog sportskih rezultata . Meni je krajnje nejasno uopste odkud vecina tih ljudi tu. Realnost je da nam treba reorganizacija na svim poljima od trenera do SD preko omladinske skole pa i uprave mnogi bi trebalo da odu treba svaza krv u klubu treba neko ko ce nas pokrenuti inace nas ceka tmurna sezona pa ona iza nje pa ona iza nje i tako dalje .
User avatar
Deep Purple
Posts: 4032
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Uprava

Post by Deep Purple »

Mare je veći krivac i od Bataka i od Rastavca. Marko mora da leti. Pa neka ide u Niš ili gde već pa neka se “ortači” sa igračima i ugrađuje.

Gde i na koga su se bacale pare bez problema su mogli da dovedu Vojinog Ze Turba i sl. Ali na jednog pravog ne možeš da se ugradiš koliko na tri polovna domaća.
User avatar
Milan
Posts: 4305
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Uprava

Post by Milan »

+1
POŠTO OBRAZ ???!!!
ssnigd
Posts: 3450
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: Uprava

Post by ssnigd »

Veliko, veliko razocarenje, a toliko je bio hvaljen... Nista mi tu nismo videli.
Tri bacena prelazna roka
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
User avatar
Deep Purple
Posts: 4032
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Uprava

Post by Deep Purple »

ssnigd wrote: Mon Aug 07, 2023 6:03 pm Veliko, veliko razocarenje, a toliko je bio hvaljen... Nista mi tu nismo videli.
Tri bacena prelazna roka
Ja ga jesam pohvalio i ne bežim od toga. Mislim da sam govorio kako se trudi i bori ali eto sada su mi mnoge stvari jasnije. Meni je samo dolazak i odlazak Ljubisavljevića pokazatelj kako se ugraditi u neki ugovor i posle pustiti igrača.

Nije meni problem da se neko ugradi i dovede nekog svog igrača sve je to očekivano ali je problem dovesti njih x, pa posle nekoliko oterati a neki i ostanu koji nemaju kvaliteta, napraviš gužvu i katastrofu unutar ekipe. Mislim dovedeš Vitasa i Ljubisavljevića i odu i jedan i drugi posle par meseci. Traore posle godinu dana. I to sve na štoperskoj poziciji.

Nismo mi veverice. Ajde kao Rosić i Crnomarković ne bi trebalo da budu loš tandem ali opet svima je jasno da su oni “njegovi” ili je on “njihov”

I jedan i drugi su igrali u Nišu. Znači ili su igrači iz Niša ili su igrali u Nišu. I to je tako za bar pola pojačanja.

Mislim ako dovodiš kvalitet neka budu iz Niša sto puta i nek su ti najbolji ortaci ali da se preteruje, preteruje se.

A možda i nisu direktne kombinacije ali Mare nema širinu, znanje, sposobnost i dovodi one koje poznaje ili kroz neke menadžerske kontakte, pa šta uradi.

A negde mi deluje da je istina negde između kombinacija i manjka vlastitog znanja i sposobnosti da dovede igrače van svog ličnog opsega.

I podržavam @Voja za ideju oko Klose-a. Dovedeš Klose-a ponudiš mu šansu i uz njega nekog Nemačkog Ili Austrijskog SD. A hvala Bogu kod Nemaca postoji preko 24000 klubova i bar 15k SD.
Last edited by Deep Purple on Mon Aug 07, 2023 6:19 pm, edited 1 time in total.
ssnigd
Posts: 3450
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: Uprava

Post by ssnigd »

Ne mislim na tebe Deep, nego od ranije provejava kako je dobar radnik, sa odlicnim kontaktima i onda je dosao ovde i nista nije pokazao.
Ponavljam, sam Djumi pokojni je za njega dao dosta pohvala.
Last edited by ssnigd on Mon Aug 07, 2023 6:38 pm, edited 1 time in total.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
User avatar
Deep Purple
Posts: 4032
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Uprava

Post by Deep Purple »

ssnigd wrote: Mon Aug 07, 2023 6:18 pm Ne mislim na tebe Deep, nego od ranije provejava kako je dobar radnik, sa odlicnim kontaktima i onda je dosao ovde i nista nije pokazao.
Ponovljam, sam Djumi pokojni je za njega dao dosta pohvala.
Bolje je i po Mareta da ispadne da radi po kombinacijama sve ovo nego po znanju. Jer ako mu je ovo znanje a uspeo je haos da napravi za godinu dana, gde se ne zna ko šta igra, prepunjavaju se određene pozicije a na nekim nema ko da igra… Onda se neće hleba najesti u budućnosti.
Minja
Administrator
Posts: 1911
Joined: Thu Jan 13, 2005 12:45 am

Re: Uprava

Post by Minja »

Kao i u svakom poslu, i u ovome prvo mora da se ispece zanat. Niko od tih ljudi nije radio u drugoj ili trecoj ligi. Svi krecu ili od Vojvodine ili od kluba koji je malo iza Vojvodine. Uglavnom krecu i sa tim nadobudnim stavom, koji je MIlan opisao. Poznajem Bataka od ranije i malo me cudi, ali ako je tako onda to stvarno nije ok i nije na mestu. Kako bilo, dok ispeku zanat, prodje voz. Nije ovo ni prva ni poslednja uzasna sezona. Problem je sto se nista ne menja. Sto je sve jedan veliki matriks iz kojeg izadje samo onaj ko prestane da prati klub. Sve to sto ljudi iz uprave sada pricaju, pricali su mnogi pre njih. Bukvalno kao po nekoj matrici... Mi mi mi mi i mi. Problem je sto vi dodjete i prodjete, ali ne i ljudi koji vole ovaj klub, koji su uglavnom i odrasli uz njega, ispratili brdo igraca, raznoraznih trenera, direktora, ovih onih, nacitali se tone glupih intervjua, naslusali se praznih prica i koji su se na kraju prezasitili svega. Zato vam stadion klice partizanu umesto Vojvodini. Tu nema mi. Novi Sade...Te price vise niko i ne slusa. Vidi se tabela, vide se spustene gace, vidi se kraj sezone pre nego sto je, zapravo, i pocela. Vide se flesbekovi nekih ranijih vremena kada je Vojvodina bila na klackalici, hoce li ispasti ili nece. E to je ono sto se vidi, i to je ono sto sve nas boli.
User avatar
Turija
Posts: 10859
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Uprava

Post by Turija »

Minja wrote: Mon Aug 07, 2023 7:05 pm Kao i u svakom poslu, i u ovome prvo mora da se ispece zanat. Niko od tih ljudi nije radio u drugoj ili trecoj ligi. Svi krecu ili od Vojvodine ili od kluba koji je malo iza Vojvodine. Uglavnom krecu i sa tim nadobudnim stavom, koji je MIlan opisao. Poznajem Bataka od ranije i malo me cudi, ali ako je tako onda to stvarno nije ok i nije na mestu. Kako bilo, dok ispeku zanat, prodje voz. Nije ovo ni prva ni poslednja uzasna sezona. Problem je sto se nista ne menja. Sto je sve jedan veliki matriks iz kojeg izadje samo onaj ko prestane da prati klub. Sve to sto ljudi iz uprave sada pricaju, pricali su mnogi pre njih. Bukvalno kao po nekoj matrici... Mi mi mi mi i mi. Problem je sto vi dodjete i prodjete, ali ne i ljudi koji vole ovaj klub, koji su uglavnom i odrasli uz njega, ispratili brdo igraca, raznoraznih trenera, direktora, ovih onih, nacitali se tone glupih intervjua, naslusali se praznih prica i koji su se na kraju prezasitili svega. Zato vam stadion klice partizanu umesto Vojvodini. Tu nema mi. Novi Sade...Te price vise niko i ne slusa. Vidi se tabela, vide se spustene gace, vidi se kraj sezone pre nego sto je, zapravo, i pocela. Vide se flesbekovi nekih ranijih vremena kada je Vojvodina bila na klackalici, hoce li ispasti ili nece. E to je ono sto se vidi, i to je ono sto sve nas boli.
Bravo, Minja :!:
Rezime poslednjih 30+.

Znaju li oni sta to znaci, koliko izgubljih generacija navijaca, igraca.
Za 30+ godina na prste ruku mogu stati nadprosecni igraci sa FCVB. A nekad ih je bilo desetinama i nije nas bilo briga ko je uprava, ko su treneri. Ljudi su dobro znali svoj posao. Neko bolje, neko jos bolje -izvanredno.
Sta sada stize sa FCVB? Stizu ispod proseka poluigraci sa nebrojano mana i prazne price o Vosinim talentima i perspektivi Kluba. Perspektiva kluba nije nista bolja od, recimo, perspektive Radnika iz Surdulice. Perspektive ,,jednog malog mista".
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8931
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Uprava

Post by Radoye »

N13 wrote: Tue Aug 08, 2023 8:32 pm Problem nasih trenera je neposvecenost poslu.
Posao trenera profesionalnog fudbalskog kluba nije da odradi trening 1-2 sata dnevno (i to vecinom pustaju pomocnike da vode trening), i to je to, ide posle kuci da odmara.
Posao trenera je mnogo vise od toga. Analiziranje protivnika u sitna creva, trazenje dlake u jajetu svakom timu u ligi. Analiziranje sopstvenog tima, u detalje, pracenje forme, napretka igraca. Spremanje taktike, stalno unapredjivanje, citanje, posecivanje seminara, gledanje utakmica drugih liga, pracenje taktika drugih trenera.
Kada god na konferenciji pitaju nekog trenera u nasoj ligi (a da to nije utakmica protiv blizanaca) 'sta su prednosti i mane protivnicke ekipe', odgovor je uvek isti (kao da je stalno isti protivnik u pitanju): imaju odlicnu kontru, dobru tranziciju, ponekad spomene brza krila i to je to. Genericki i sablonski odgovori. Da pitas trenera da nabroji 5 igraca ekipe protiv koje sutra treba da igra utakmicu, nece umeti. A njegov posao je da zna svakog igraca u ligi u detalje, njegove karakteristike, prednosti, mane.

Na primer pre par godina mi je zapalo za oko, igrali smo evropski utakmicu, ne mogu se setiti protiv koga. Neki nas levonogi igrac (opet se ne mogu setiti koji) je imao loptu u nogama, trazio prostor sa sut sa distance, i trener dobacuje njegovom igracu koji napada tog naseg da napada levu nogu, u smisli levonog je, namestace se na sut levom nogom. Ej, taj trener je toliko detaljno analizirao nasu ekipu, da zna napamet ko se kojom nogom sluzi, i u toku utakmice to prenosi igracima.

Da li mozete tako nesto zamisliti kod nasih trenera. Za tako nesto je potrebno full-time radno vreme. I to je nesto sto po meni mora da se uvede u ugovor i da se prati. Posao trenera nije da vodi ekipu na treninzima, vec da 8 sati dnevno provede u prostorijama kluba, gde ce pored treninga raditi analize svojih i protivnickih igraca, pratiti utakmice drugih liga, pogotovo one gde su srednji klubovi nadigrali favorite, kao i analizirati taktiku i kretanje igraca vrhinskih klubova, i pokusati to da prenesu na svoje igrace.

Primera radi, to je radio Pioli sa Milanom, gde je prosle godine uzeo titulu, iako po kvalitetu nisu bili ni u top 5 klubova u ligi. Ali covek je doktorirao taktiku i kretanje igraca, i to sa osrednjim igracima. To je bilo za uzivanje gledati kako su se prilagodjavali svakom protivniku, koristili njihove mane, sakrivali svoje, trcali, kretali se perfektno i na kraju uzeli titulu.
Da li mi imamo takvog trenera?
Prebacio sam ovamo sa teme o treneru, jer mislim da je ovaj post kolege @N13 prilicno bitan i za ovu temu.

Naime, modernom fudbalskom klubu treba i uprava kojoj ce to biti primarni posao i ciji ce ga clanovi raditi minimum 8 sati dnevno 5-6 dana u nedelji. Neko poput Zbiljica ko ima mnostvo drugih obaveza u svojim primarnim biznisima ne moze da ispunjava tu ulogu, takav neko eventualno moze biti gazda / vlasnik u slucaju svojinske transformacije ako se klub pretvori u privatno preduzece ali nama pre svega trebaju ljudi operativci koji su potpuno posveceni svom poslu i nicemu drugom, koji ce da rade za platu i polazu odgovornost za svoj rad vlasniku (ili vlasnicima - bude li klub organizovan kao AD, ili Skupstini - legalnoj i legitimno izabranoj a ne koja sama sebe bira kao sada, ako se na taj nacin organizuje klub).
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
slanobarac
Posts: 3674
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Uprava

Post by slanobarac »

Sećate li se pokušaja zbiljića da prvi put uđe u klub? Nije došlo do toga jer su tzv. navijači imali većinu u Skupštini. Ovom to nije odgovaralo i to je naveo kao razlog što ne želi u klub. Sada je to rešeno i naravno dogovara sa istim tim tzv. navijačima kompromisno rešenje za trenera. Veliki gazda u p.m.!!!!
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
Cane
Posts: 1128
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: Uprava

Post by Cane »

Koliko me pamćenje služi bio je već u klubu do onog raspada kad su "spasioci" doveli prevaranta s pumpe. Što je najtužnija i najgora epizoda u novojoj istoriji FKV. U poređenju s tim svi drugi su kao misionari božanske ljubavi. Neuporedivo!
User avatar
slanobarac
Posts: 3674
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Uprava

Post by slanobarac »

Dokle ćemo pominjati bivše? I to najgore. Ovde je reč o ovom sadašnjem. Njegovi potezi se sad vrednuju a ne Vukovićevi. I ne zaboravi, ti što su doveli Vukovića doveli su i ovoga. Izvedi sam zaključak.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1292
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: Uprava

Post by MiSmoFKV! »

slanobarac wrote: Wed Aug 09, 2023 10:36 am Sećate li se pokušaja zbiljića da prvi put uđe u klub? Nije došlo do toga jer su tzv. navijači imali većinu u Skupštini. Ovom to nije odgovaralo i to je naveo kao razlog što ne želi u klub. Sada je to rešeno i naravno dogovara sa istim tim tzv. navijačima kompromisno rešenje za trenera. Veliki gazda u p.m.!!!!
Znači "navijači" su dozvolili prelazak Kabića u ciganiju?
Post Reply