Transferi

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
lexa
Posts: 677
Joined: Tue Dec 22, 2009 2:16 am

Re: Transferi

Post by lexa »

Nisam cesto na forumu pa sam sinoc "nadoknadio gradivo" procitavsi poslednjih 15-ak
strana ove teme pa moram reci sledece.
Nemojte ocekivati puno od ovog prelaznog roka kada je dovodjenje igraca u pitanju.
Vidim da su se spominjali neki juznoamericki reprezentativci. Skupa je to zajeb***ija za
nas. Nemamo mi novac s kojim mozemo konkurisati recimo Spancima ili Portugalcima,
a znamo da oni iz tog kraja sveta uzimaju sve sto valja.
Mi jednostavno trebamo da se otresemo skarta iz nasih redova i udarimo temelje na
mladim igracima + nekoliko iskusnijih. To bi za mene predstavljalo uspesno odradjen prelazni rok.
Dakle, zdrav spoj mladosti i iskustva. A osim fudbalskog znanja, dobro testirati i "stanje u
glavama" potencijalnih novih igraca. Mozda zvucim smesno, ali na platni spisak treba staviti
nekog dobrog, proverenog psihologa koji ce intervenisati na tom polju. Verujem da bi se
znacajno smanjio broj probisveta koji dolaze samo zato sto im je Novi Sad "cool" grad za zivot.

Dakle, napraviti jedan sistem koji ce se forsirati godinama. Ovo do sada je bilo bez glave i repa.
Novac kojeg imamo (nije nesto ali je nas) treba ulagati u klince iz omladinskog pogona, i fokusirat
se na klince iz drugih krajeva Srbije. Talentovana smo zemlja i siguran sam da se moze napraviti
dobar sistem preko kojeg bi crpili mlade talente od Subotice do Vranja.
S tim novcem tim deckicima obezbediti adekvatne uslove, i zime za nas ne bi bilo.
Naravno, deo budzeta ostaviti za iskusnije igrace, ali i tu biti oprezan i pazljivo izabrati igrace.
Evo, "ispred nosa" nam igra extra talenat (Bogdan Tepic, napadac, 190 cm visok, 1995.god,
U17 reprezentativac Srbije, CSK Celarevo) i umesto da Celarevo "pocastimo" nekom sicom i
dovedemo ga sebi mi cemo da ulupamo ogroman novac u nekog "prekaljenog" igraca koji ce
doci pokupiti novac ili u nekog bivseg "superstara" koji u trenutku pisanja ovog posta sedi negde u
kaficu i guta neku skupocenu obojenu zestu. A malog Tepica ce pokupiti Zvezda, Partizan ili Rad.
Kad smo vec kod Rada, mozemo komotno sesti u klupu i od njih uciti kako "iskopati" talentovanog
igraca. Tuzno ali istinito.
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4894
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Transferi

Post by gospodinFKV »

1892
Posts: 1100
Joined: Fri Jan 28, 2005 3:34 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by 1892 »

Jako mi je drago zbog malog Bosketa, jer je Sevilja stvarno velik i ozbiljan klub, ali ne mogu da verujem da se vec par dana provlaci po novinama kako je to prvi nas igrac koji je otisao u Spaniju u poslednjih 30ak godina :oops: , a ja koliko se secam Šaula Goran je posle Vojvodine proveo par sezona u Komposteli :deal:
Come on you Reds!
Nikola
Posts: 848
Joined: Mon Jun 25, 2007 12:35 pm

Re: Transferi

Post by Nikola »

Decka sam sreo nekoliko puta u kasnim satima i svaki put je bio pijaniji od mene :)
Taman uz aut liniju da pokusa da drzi pravac i da primer omladincima. Jos skulinja da pomilujemo i imamo tim kao
Lids u slavnim danima.
Last edited by Nikola on Sat Jan 05, 2013 1:41 pm, edited 1 time in total.
ПУШТАМ КИШУ!
Helm
Posts: 2101
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:22 pm

Re: Transferi

Post by Helm »

Ali zar nije Kompostela bila tim iz Segunde? Jeste Saula otisao tamo, ali mozda se konkretno misli na Primeru u ovom slucaju.
User avatar
Djisa
Posts: 1247
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: Transferi

Post by Djisa »

Helm wrote:Ali zar nije Kompostela bila tim iz Segunde? Jeste Saula otisao tamo, ali mozda se konkretno misli na Primeru u ovom slucaju.
Kad je Saula otisao, Kompostela je bila u Primeri, secam se da sam ga gledao protiv Ronalda u Barsi (ako se neko seca to je onaj gol Ronalda, kad je uzeo loptu na centru, predriblao celu odbranu Kompostele i dao gol). I receno je 20-ak godina, a ne 30-ak, a Saula je otisao, cini mi se 1996., to je znaci 16,5, nisu mnogo promasili.
Kup je nas!
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Re: Transferi

Post by Владика »

Баш тако, нису много омашили. У осталом да ли је Војводине и било пре њих?
п.с. Шаки јесте отишао 1996. године, растао се као прави господин, сви запослени као и играчи добили су поклоне од њега. Један је Шаула Горан!
User avatar
Grba_NS
Moderator
Posts: 2056
Joined: Wed Aug 20, 2008 3:30 pm
Location: Grbavica

Re: Transferi

Post by Grba_NS »

Ponasanje Gorana Smiljanica se tolerise od prvog njegovog dana u klubu, tamo jos od kadeta, kad je (cini mi se) dosao kod nas. Da stvari budu jos gore, incidenti koje je pravio (i pravi) su iz godine u godinu sve veci i ozbiljniji - slucaj za vaspitno popravne institucije, ne za nas. Momak apsolutno nicim nije zasluzio tolike sanse, a pri tom je i budali vec poodavno postalo jasno da se nece primiriti ni promeniti - kad Bog nekog posere i nagrdi, tu nema pomoci. Doduse, jeste steta, jer je bio vanserijski talenat, fizickih predispozicija koje nisam video, plus je imao i fudbalski kliker, i toliko je odskakao u mladjim kategorijama da ga je jedna Barsa pozvala u svoj kamp da trenira. Sad su vec i te predispozicije ostale slovo iz proslosti, kao da je vec zagazio u 30-e, a ne 20-e - eto sta uradi losa navika i zivotni stil. Za sportistu je potrebno mnoooogooo vise od talenta, ko je to skontao na vreme, taj je uspeo da napravi karijeru.

Zato u klubu, pouceni ovim iskustvom (a i iskustvom jos nekolicine igraca iz te generacije), treba na vreme da zapocnu sa vaspitnim merama ili bolje receno uticajem na decu, da im od najranijih dana usade sta znaci biti covek i sportista. Na svu srecu u sadasnjim omladincima nema problema, sem malog Sprema, koji ukoliko se otme konroli, mogao bi da postane neki novi Aleksic, Katai itd.
prijatelj fudbala
Posts: 457
Joined: Thu Oct 15, 2009 10:28 am

Re: Transferi

Post by prijatelj fudbala »

Smiljanić je bruka i sramota Vojvoddine. Posle prve gluposti ga je trebalo oterati za sva vremena...
lexa
Posts: 677
Joined: Tue Dec 22, 2009 2:16 am

Re: Transferi

Post by lexa »

prijatelj fudbala wrote:Smiljanić je bruka i sramota Vojvoddine. Posle prve gluposti ga je trebalo oterati za sva vremena...
Novosadski Mario Baloteli :mrgreen:
Helm
Posts: 2101
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:22 pm

Re: Transferi

Post by Helm »

Djisa wrote:
Helm wrote:Ali zar nije Kompostela bila tim iz Segunde? Jeste Saula otisao tamo, ali mozda se konkretno misli na Primeru u ovom slucaju.
Kad je Saula otisao, Kompostela je bila u Primeri, secam se da sam ga gledao protiv Ronalda u Barsi (ako se neko seca to je onaj gol Ronalda, kad je uzeo loptu na centru, predriblao celu odbranu Kompostele i dao gol). I receno je 20-ak godina, a ne 30-ak, a Saula je otisao, cini mi se 1996., to je znaci 16,5, nisu mnogo promasili.
U tom slucaju moja greska. :cheers:
Drina
Posts: 358
Joined: Thu Jul 14, 2011 8:16 pm

Re: Transferi

Post by Drina »

Zamena za Bosketa:
- Enver Alivodic (prva opcija),
- Nikola Beljic (druga)
Vulicevic pregovara sa partizanom.
FCVNS
Posts: 273
Joined: Thu Nov 08, 2012 7:34 pm

Re: Transferi

Post by FCVNS »

Drina wrote:Vulicevic pregovara sa partizanom.
To su nasi sportski prijatelji,pregovarali su i nasi sa njima i dogovorili uslove posle prekinutog finala kupa,pa u tom duhu i Vule radi...
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Re: Transferi

Post by Dejan »

Image
Jovan Kostovski
rodjen; 19.4.1987. u Skoplju
visina i tezina: 188cm, 78kg
pozicija: napadac
dosadasnja karijera;Vardar, OFI, Metalurg, Orduspor, Vardar
reprezentacija: prosao sve selekcije
sezona 2012/2013 18 utakmica 12 golova
http://www.youtube.com/watch?v=TKra88kBDCQ" onclick="window.open(this.href);return false;
Nikola
Posts: 848
Joined: Mon Jun 25, 2007 12:35 pm

Re: Transferi

Post by Nikola »

Drino, hvala!
Alivodic predstavlja odlicno pojacanje, a ko je Nikola Beljic?
ПУШТАМ КИШУ!
Post Reply