Transferi

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Turija
Posts: 10863
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Cause wrote:
Turija wrote: 4.cena je ipak niska, ako se nismo dobro ugradili na sledeći transfer.Rusi će Kačara lako prodati bar za 8 miliona (kao Turci Stepija sa 450.000 na 4.000.000)
Turija, mislim da je cena dobra..
Ako Juve nudi za Jovetića 7, a partizani traže 10 i to da ide tek na leto, onda Kačar vredi, bar onoliko miliona više koliko je dao golova više od dotičnog centarfora i to kao igrač sa negolgeterskim zadacima.
Do leta doći ćemo mi do toga da Gojko vredi (kako sam pisao) onoliko miliona koliko ima godina.Međutim, Vojvodina to sada ne može dobiti, što reče Cause iz ,,ostalih,, razloga, ali pola od toga, sigurno može.U takvoj kalkulaciji (pola-pola) svi se ,,nalaze,,.
Last edited by Turija on Thu Nov 29, 2007 6:18 pm, edited 1 time in total.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8932
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

Slazem se Turija, Nadj je u tom momentu mogao biti interesantan ali sada vise ne (kako zbog Partizana tako i zbog njegovog iskustva u medjunarodnim utakmicama sto bi nam dobro doslo protiv Atletika recimo), a onaj Kralj nikad nije bio golman, nekad je mozda licion na golmana a sada vise ni to ne.

Ja sam u principu protiv dovodjenja starijih igraca na kraju karijere pogotovo ako nisu u pitanju nasi bivsi igraci, mozda me Drakulic malo demantovao ali i dalje nisam ubedjen da je to dobra ideja.

S obzirom na situaciju u kakvoj smo i da ne raspolazemo sa nekim narocito velikim budzetom treba ulagati u omladinu, to je nasa perspektiva.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
mihailov
Posts: 1564
Joined: Thu Apr 05, 2007 10:24 pm
Location: Karadjordje

Post by mihailov »

Radoye wrote:Slazem se Turija, Nadj je u tom momentu mogao biti interesantan ali sada vise ne (kako zbog Partizana tako i zbog njegovog iskustva u medjunarodnim utakmicama sto bi nam dobro doslo protiv Atletika recimo), a onaj Kralj nikad nije bio golman, nekad je mozda licion na golmana a sada vise ni to ne.

Ja sam u principu protiv dovodjenja starijih igraca na kraju karijere pogotovo ako nisu u pitanju nasi bivsi igraci, mozda me Drakulic malo demantovao ali i dalje nisam ubedjen da je to dobra ideja.

S obzirom na situaciju u kakvoj smo i da ne raspolazemo sa nekim narocito velikim budzetom treba ulagati u omladinu, to je nasa perspektiva.
Upravo tako!!! :wink:
Napred Voso!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9979
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Cesto se u sportskim emisijama i feljtonima o vrhunskim sportistima,svetskim prvacima... provlaci jedna te ista poruka.NEMA USPEHA BEZ VERE U SEBE I SOPSTVENE MOGUCNOSTI!!!!
Na osnovu te poruke i postupka oko skorasnjeg prelaznog roka i (ne)prodaje Kacara,moci cemo da napokon sklopimo mozaik i ocenimo imaju li Bata i ova ekipa pravu viziju i veru u sopstvene mogucnosti i ostvarenje najvecih zelja!!!! Ako veruju u sebe Kacar ostaje u borbi za titulu,ukoliko nemaju tu veru,eto nama para.... :wink:
Image
limanfkv
Posts: 2872
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Post by limanfkv »

Ocekujem da trener dovuce neke talente iz J.Amerike , a oni da se pomole Bogu da ne padnu kisa ili sneg pa da ih pogledaju na nekoj prijateljskoj.
Inace po meni smo vec solidno pojacani Sepuja,Pantelic,Dobric ...
PRIJATELJ
Posts: 286
Joined: Wed Jul 13, 2005 12:08 am
Location: svugde

Post by PRIJATELJ »

Moje je misljenje da se u ovoj situaciji Kacar treba obavezno prodati iz vise razloga.Prvo:bojim se da ce u slucaju da ostane u klubu Kacar mnogo pasti u igri jer je suvise mlad da bi podneo teret novca i slave.Niko nije imun na to pa ni on.Vidite sta je sa Pekaricem i Despotovicem.Od silnih stotina hiljada eura ostali su u klubu da igraju za 1000 e mesecno i?Mislite da su zadovoljni i srecni?Pekaric je vise povredjen nego sto igra a Despot daje go svaku cetvrtu utakmicu u proseku.Pekaricu istice ugovor na leto i ako sad ne ode,klub ce izgubiti dosta para.On i ima ponuda kako cujem ali za Despota se ne otima bas neko.Turija,Kacar stvarno vredi mnogo ali moras da znas da je mnogo vazno i ko trguje u trgovini,rejting prodavca,ugled.Nazalost da Kacara prodavaju(ne daj boze)beogradski klubovi cena bi bila 10 000 000.Realno za ovu trojicu klub moze da dobije pet miliona.To su novci koje nikada u istoriji nisu usli u ovaj klub i za njih se moze napraviti odskocna daska za titulu.Pod uslovom da se ne prave nikakve mahinacije sa menadzerima,da se pametno uloze pare u pojacanja.Vec smo se opekli na Davidovu.Da bi se dobilo nesto mora se i uloziti,nemoze se ceo zivot pilicariti i iz nicega praviti nesto.Sad ce mo imati pare,za trecinu sume mozemo dovesti 3 exstra stranca i uz ove postojece sigurno napasti titulu.Ali poznavajuci menadzerske sposobnosti nasih direktora bojim se i za novce i za pojacanja.Pozdrav
Stara Garda
Posts: 772
Joined: Sat Jan 22, 2005 4:41 pm

Post by Stara Garda »

Apsolutno se slazem sa PRIJATELJEM
User avatar
021
Posts: 862
Joined: Fri Jan 21, 2005 6:46 pm

Post by 021 »

Prijatelju, nikako ne mogu da podržim tvoj stav. Kačara uopšte ne treba porediti sa Pekarićem i Despotovićem. Baš iz razloga što je mlad još uvek nije opterećen ni novcem, a još maje slavom ovde u Voši. Tvoje stanovište bi bilo ispravno da se radi o nekom osrednjem igraču, koji eto trenutno igra iznad svojih mogućnosti i zato treba iskoristiti taj trenutak i uvaliti ga dok se mogu dobiti dobri novci. Za Kačara to nikako ne važi. On može samo još da napreduje, a najbolje će napredovati upravo ako ostane ovde, bar još pola godine. Igrača kao on, koji je simbol kluba u kome igra i gde je ponikao, nema svako. Suviše dugo smo čekali da se pojavi neko poput Kačara. On je nezamenjiv i u ovom trenutku za nas nema cenu. Takvi transferi se ne prave u polusezoni. Baš me zanima gde bi našli zamenu za njega u zimskom prelaznom roku.
Naravno, ne mislim da Gojko treba da ostane u Vojvodini do kraja karijere. Jednostavno, ne treba žuriti. Prvo neka ponese kapitensku traku bar još do kraja ove sezone, u borbi za titulu. To će biti pravi test za njega, koji mu samo može osigurati razvoj do maksimuma mogućnosti, a ne sedenje na klupi u nekom Dinamu iz Moskve.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9979
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

pazite,da sam ja predsednik,sve bih dao da pokusam zadrzati postojeci igracki kadar do kraja sezone,pa onda da prodajemo.Niko me ne moze ubediti da u nastavku sezone Kacar recimo ne bi dao makar jos jedan gol,a lakse je prodati igraca koji da 12 nego 11.... nadam se da shvatate sta zelim reci.Ne bi njima za polusezonu cena nikako mogla pasti!!!! ali ajd,posto ja nisam predsednik :lol:
Image
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8932
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

PRIJATELJ wrote:Nazalost da Kacara prodavaju(ne daj boze)beogradski klubovi cena bi bila 10 000 000.Realno za ovu trojicu klub moze da dobije pet miliona.To su novci koje nikada u istoriji nisu usli u ovaj klub i za njih se moze napraviti odskocna daska za titulu.Pod uslovom da se ne prave nikakve mahinacije sa menadzerima,da se pametno uloze pare u pojacanja.Vec smo se opekli na Davidovu.Da bi se dobilo nesto mora se i uloziti,nemoze se ceo zivot pilicariti i iz nicega praviti nesto.Sad ce mo imati pare,za trecinu sume mozemo dovesti 3 exstra stranca i uz ove postojece sigurno napasti titulu.Ali poznavajuci menadzerske sposobnosti nasih direktora bojim se i za novce i za pojacanja.
Slazem se sa ovim delom ali skroz!

Ali takodje mislim da bi Kacara trebalo zadrzati do leta makar, probati uzeti tu titulu pa ako vec mora da ide neka ide kao sampion.

A najbitnije je u celoj prici KAKO ce i KO trositi te pare od transfera. Jer od toga nam zavisi sve, i hocemo li uopste biti neki faktor u buducnosti ili odosmo ponovo u vec vidjenu spiralu propadanja...
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

Dejan wrote:Jako je vazno kako ce se odraditi zimski prelazni rok...

U slucaju odlaska Kacara, moramo kupiti jednog veoma kvalitetnog organizatora igre...Ne mozemo cekati Djurovskog, vec se mora pametno uloziti eventualni novac od Gojkove prodaje!(Jedino alternativno resenje je dati sansu Stevanovicu :idea: )

Najvise bih voleo kada bi se postigao sporazum sa Nasticem, ali u slucaju da do toga ne doje mislim da bi dobro resenje na poziciji desnog beka bio mladi reprezentativac, Dusan Dunjic (Mesto u timu: odbrana datum rodjenja: 29.03.1987. visina183 cm. tezina: 76 kg.)
Image
Dusan Dunjic

Mnogo puta je pisano o Risti Lakicu, ali ne znam kakve su sanse da ga dovedemo!?

Interesantan je Vladan Pavlovic (Bezanija,datum rodenja: 24.02.1984,visina: 181 cm, težina: 75 kg) koji sem na poziciji centralnog veznog moze odlicno da odigra i na levom beku...
Image
Vladan Pavlovic

Ovde sam jos pre pocetka prosle sezone pisao o napadacu Buducnosti,Bogdanu Milicu (87, god.) Tada je jos bio u omladinskom timu, a sada je standardni prvotimac. Sjajno koristi svoju visinu (197 cm) i mislim da ima puno potencijala da bude pravi golgeter...
Image
Bogdan Milic

Ne treba zaboraviti povratak Pantelica i Dobrica, kao i nase mlade igrace.
Bas me zanima da li ce Brzic u ovom prelaznom roku pokazati svoj kvalitet (Ne treba zaboraviti da je on ucestvovao u "otkrivanju" Farfana :wink: )
mihailov
Posts: 1564
Joined: Thu Apr 05, 2007 10:24 pm
Location: Karadjordje

Post by mihailov »

Ne znam bas za tog Milica,igra nam bi se svodila na duge lopte prema njemu...to je uvek mac sa dve ostrice!
Napred Voso!
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Mislim da je jos rano za pricu o eventualnim pojacanjima,prvo treba videti ko ce otici iz kluba.
Slazem se sa onim sto je napisao 021 u prethodna dva posta,naravno podrzavam i misljenje da Kacara sada NIKAKO ne treba prodavati.Ne treba imati bojazni da li ce Gojko zadrzati visok nivo igre i u drugom delu prvenstva,jednostavno on je takav tip igraca koji razmislja glavom dok igra i to ga je i izdiglo u odnosu na neke druge fudbalere i ne sumnjam da ce biti mozda jos i bolji.Uostalom videlo se i na utakmici protiv Kazahstana da iako nije nesto preterano blistao,Gojko jednostavno ne ume da podbaci i da je uvek tu negde na lopti.Mislim da za njega sigurno mozemo dostici cenu od 5 miliona evra minimum i glupo bi bilo prodavati ga sada za sitnije,kasnije bi nam bilo krivo.
Pekarica treba prodati,pogotovo kao sto rece PRIJATELJ jer mu istice ugovor na leto.Medjutim,suoceni smo sa problemom dugogodisnjeg ne obracanja paznje na stopere i moramo u prelaznom roku dovesti nekog kvalitetnog.Takodje slazem se sa Turijom treba dati sansu i mladom Topcagicu,proveriti ga vec jednom,sto se Medojevica tice mislim da ne igra stopera,ali nisam siguran,nisam bio na toj utakmici proletos na kojoj je jedino igrao.
Za Despota imamo zamene,moze da se proda,mada ako to i ne uspemo,nece mi biti zao jer cemo sa njim biti jos jaci,a ubedjen sam u to da ce on opet biti onaj stari.
Inace ako vec govorimo o potencijalnim pojacanjima,moj je predlog da kupimo Pavlovica iz Napretka,to bi bilo pravo pojacanje.Mada,znam da momak sigurno kosta,ali ako hocemo titulu...
Mozda malo obratiti paznju i na komsije sa Detelinare,ima jedan interesantan igrac,Popin,nije los a mlad je.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
User avatar
Turija
Posts: 10863
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

021 wrote:Prijatelju, nikako ne mogu da podržim tvoj stav. Kačara uopšte ne treba porediti sa Pekarićem i Despotovićem. Baš iz razloga što je mlad još uvek nije opterećen ni novcem, a još maje slavom ovde u Voši. Tvoje stanovište bi bilo ispravno da se radi o nekom osrednjem igraču, koji eto trenutno igra iznad svojih mogućnosti i zato treba iskoristiti taj trenutak i uvaliti ga dok se mogu dobiti dobri novci. Za Kačara to nikako ne važi. On može samo još da napreduje, a najbolje će napredovati upravo ako ostane ovde, bar još pola godine. Igrača kao on, koji je simbol kluba u kome igra i gde je ponikao, nema svako. Suviše dugo smo čekali da se pojavi neko poput Kačara. On je nezamenjiv i u ovom trenutku za nas nema cenu. Takvi transferi se ne prave u polusezoni. Baš me zanima gde bi našli zamenu za njega u zimskom prelaznom roku.
Naravno, ne mislim da Gojko treba da ostane u Vojvodini do kraja karijere. Jednostavno, ne treba žuriti. Prvo neka ponese kapitensku traku bar još do kraja ove sezone, u borbi za titulu. To će biti pravi test za njega, koji mu samo može osigurati razvoj do maksimuma mogućnosti, a ne sedenje na klupi u nekom Dinamu iz Moskve.
PRIJATELJU, da li si Kahrimana slučajno ispustio sa liste za prodaju :shock: :?: Valjda za najboljeg mladog golmana sa EP U21, Voša može dobiti neku kintu, ako već ne može za Despotovića, kako napisa :wink:
Kačar je danas posebna priča i stvarno bi bilo suludo prodati ga.Momak je odrastao u porodici koja jako dobro zna šta vredi sportista od 20, a šta od npr 25 godina.Šta znače vezani nastupi u U21 ili seniorskoj repki, kao i osvojeni šampionat.
Naravno, Kačar ne može, niti treba da dočeka 25 u Vojvodini. Ali i za njega je sigurno najbolje da se nesmetano razvija u svetskog asa (kao stričevi), baš u svojoj Vojvodini.
Voši je neophodna nova fudbalska Legenda, kako bi ponovo postala velik klub, u evropskim razmerama (sada smo tek na 191 mestu).Kačar taj teret može da nosi i po karakteru, i po vaspitanju, i po genetici i po matrerijalnom stanju i duhovnom sklopu.Kad izađe na teren, momak vidi samo loptu i protivnika,Ne novac.Dobro zna da novac njemu ne može pobeći.Meni se čini, da kad bi igrao i na livadi sa prijateljima, igrao bi sa istim žarom. Jer, jednostavno:
On je Gojko Kačar, jedan jedini u Vojvodini :!:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
max
Posts: 608
Joined: Tue Mar 22, 2005 12:03 am

Post by max »

Turija wrote: Kaèar je danas posebna prièa i stvarno bi bilo suludo prodati ga.Momak je odrastao u porodici koja jako dobro zna šta vredi sportista od 20, a šta od npr 25 godina.Šta znaèe vezani nastupi u U21 ili seniorskoj repki, kao i osvojeni šampionat.
Naravno, Kaèar ne može, niti treba da doèeka 25 u Vojvodini. Ali i za njega je sigurno najbolje da se nesmetano razvija u svetskog asa (kao strièevi), baš u svojoj Vojvodini.
Voši je neophodna nova fudbalska Legenda, kako bi ponovo postala velik klub, u evropskim razmerama (sada smo tek na 191 mestu).Kaèar taj teret može da nosi i po karakteru, i po vaspitanju, i po genetici i po matrerijalnom stanju i duhovnom sklopu.Kad izaðe na teren, momak vidi samo loptu i protivnika,Ne novac.Dobro zna da novac njemu ne može pobeæi.Meni se èini, da kad bi igrao i na livadi sa prijateljima, igrao bi sa istim žarom. Jer, jednostavno:
On je Gojko Kaèar, jedan jedini u Vojvodini :!:
Ja sam takodje hteo da napisem bas to sto je Turija rekao.Kacar je jedan i jedini i treba ga zadrzati sto duze u klubu jer on ima sve da postane istinska legenda Vojvodine.Ponosan sam sto imamo takvog momka u ekipi(ne samo zbog toga sto je kvalitetan igrac vec mozda i vise zbog toga kakav je covek) i kad vidim Gojka ja vidim Vojvodinu.Kacar ima ugovor jos tri godine i vremena za njegovu prodaju ima jos dosta,Gojko je mlad i ni novac ni slava mu nece pobeci.Kad bi Kacar ostao u Vojvodini ovu i iducu sezonu siguran sam da bi i klub i on na tome samo dobili,kako novac tako i slavu.Moram sad da idem ali dovrsci komentar cim stignem
Post Reply