Tribina - nekad i sad

Locked
User avatar
Telep
Posts: 202
Joined: Fri Jul 22, 2011 2:05 pm
Location: North Telep

Re: Tribina - nekad i sad

Post by Telep »

objasnio covek sve po redu..a postavio je jos jedan post
Ah ta dobra stara cenzura i zabadanje glave u pesak.. Evo pošto nemamo pravo na mišljenje i pravo glasa,preformulisaću pitanje da se ne bi narušavao ''rad'' ovog foruma. Zbog čega Firma nije stala u odbranu svojih ljudi posle prozivanja od strane Ratka Butorovića u novinama? Čemu ćutanje i mirno posmatranje uriniranja po obrazu grupe? Nadam se da ovo pitanje nije tabu,kao i ostale stvari što sam naveo,i valjda i ovo neće biti obrisano.. Samo još čekam kad će i ban da mi padne,jer ne mislim isto kao i vi. Eto ja bih bio jako zahvalan da mi se na to pitanje odgovori,ako postoje vodeći ljudi grupe neka mi odgovore na ovo pitanje,dal administracija ili ko,ali samo želim jedan prost odgovor,valjda je i bolje neka konverzacija da se desi,jer to ovaj forum dugo vremena video nije. Hvala.
Sremac, Sremac Špricer Boys!
Camel
Posts: 111
Joined: Tue Nov 28, 2006 11:40 pm

Re: Tribina - nekad i sad

Post by Camel »

ragazzi di Neoplanta wrote:Post momentalno obrisan na firminom forumu,toliko o slobodi govora...
Momentalno,posle 20 sati :roll:
Samo borbeno !
Posts: 49
Joined: Thu Apr 11, 2013 8:41 am
Location: Indjija

Re: Tribina - nekad i sad

Post by Samo borbeno ! »

Evo dobio je covek odgovor i sam je zadovoljan sa njim,mozete proveriri na firminom forumu.
http://www.fkvojvodina.rs/2013/04/ratko ... vojvodina/" onclick="window.open(this.href);return false;

Nemoj da neko nije otisao na Karaburmu !
duh slaninara
Posts: 38
Joined: Tue Apr 16, 2013 6:19 pm

Re: Tribina - nekad i sad

Post by duh slaninara »

Sever danas je takav kakav jeste,neki od nas su to najvise osetili.Ali ono sto nas je pre bar odlikovalo je to da nas sve spaja ista ljubav i moramo svi toga da se drzimo!Vecina ljudi je otisla prevremeno u tu "navijacku penziju" sada kada su najpotrebniji! Ako se par kljucnih ljudi vrate tamo gde pripadaju,uz nekolicinu matoraca koji su vec tamo,zar ne mislite da bi se svi brzo vratili? :cheers:
Krivite danasnju omladinu za uvlacenje upravi,ali smo svi zaboravili da je to pocela malo starija ekipa,koja gleda utakmice sa igracima na klupi?Ali to nije poenta svega ovoga,ono sto je bitno je da svi moramo da shvatimo znacaj situacije,i da,bar mi najvatreniji,pruzimo podrsku Vojvodini sa severa,posto tamo i pripadamo.
Do nekih boljih dana :cheers:
Љубав и страст,јачају с' годинама!
User avatar
Marcello
Posts: 954
Joined: Wed Jan 10, 2007 2:21 pm
Location: uvek na našoj strani

Re: Tribina - nekad i sad

Post by Marcello »

Ja bih se osvrnuo na polufinale Kupa, na Karaburmi.

Imam 35 godina i uvek sam bio solo igrač, kad mi se navija odem na sever, kad ne - zapad ili istok. Kad mi dođe, odem na gostovanje. Znači neko, ko nije član nijedne ekipe, čak ni član F89, ali ko tu i tamo zna glavne njuške na tribini.

Kad smo stigli na Karaburmu, kad su momci unosili zastave i bubnjeve, pomislih: "O Bože, zar je to današnja Firma? Sve neki golobradi mladići, kao fol malo nabildovani, sve u svemu - deca."

Dugo sam se osvrtao oko sebe i posmatrao ima li nekog od meni poznatih likova. Ništa... Tad sam se totalno ubedačio....

Tek kad je utakmica uveliko počela, počeo sam da primećujem znane face, ljude koji su za mene "prva ekipa". Razbacani tu i tamo, stoje s kraja ili pri vrhu tribine, došli kao "pod moranje", nezainteresovani, nemotivisani...

Čoveče, Firma je, sa njima u sedlu - letela, odvela 5-6000 ljudi na Finale, napunila sever protiv Atletika, pa čuveni karuseli kroz grad...prava avangarda, "novosadsko proleće" itd.

Neću da ulazim u razloge njihovog povlačenja iz epicentra događaja, samo bih da konstatujem da mi je užasno žao, što ti momci, u punoj navijačkoj snazi, više ne vode tribinu. Ja vam garantujem, da bi, da su oni tu - sever bio duplo puniji na svakoj utakmici i da bi rastao iz meča u meč. Ja bih prvi bio tamo sa njima. Ovako, sedim na istoku, gledam fudbal.
grobari su avangarda, tačno onoliko koliko smo mi mejnstrim...
User avatar
Telep
Posts: 202
Joined: Fri Jul 22, 2011 2:05 pm
Location: North Telep

Re: Tribina - nekad i sad

Post by Telep »

To je cela poenta sto su ti ljudi ljudi u punoj navijackoj snazi prepustili tribinu dosta mladjim momcima. Sad mi nije namera da uvredim te momke koji su sad tamo ali je njima je potrebna podrska barem jos koju godinu, jer koliko mi se cini Firma trenutno stoji na dosta tankim nogama a sto je paradoks ima ogroman prostor za napredak i mislim fali jako malo da se masina opet pokrene.

Ima mladja ekipa puno potencijala ali im fali jos koja godina, a ako se nesto ne desi mislim da cemo do tad tapkati u mestu.

Tu je i ta stogodisnjica...lepo bi bilo da se poklope kockice da se tad Firma vrati u punom sjaju da pokazemo da je klub iznad grupe i licnih ciljeva ili cega god, pa da to proslavimo sa makar priblizno punim severom kako i dolikuje.
Sremac, Sremac Špricer Boys!
Oasis
Posts: 96
Joined: Fri Feb 25, 2011 2:33 pm
Location: podrum

Re: Tribina - nekad i sad

Post by Oasis »

Kad si vec spomenuo stogodišnjicu da iznesem neko moje mišljenje. Od mojih početaka na severu sam maštao o toj stogodišnjici. Iako nas je tada bilo 100 maksimalno bio sam ubedjen da ce za desetak godina kada dodje taj dan ceo grad navijati za Vošu i da će ljudi sa svih strana navirati na stadion. Iz godine u godinu to je postajalo sve realnije. Pored toga što nam se kop ,,gojio,, bili smo jebena AVANGARDA! Od koreografija, malih zastava, dvomotki, parola svega! Sada kada pomislim da je sledeće godine stogodišnjica muka mi je.
Dotakli smo dno. Pa Kula je do skoro bila omiljeno gostovanje, i uporedite energiju kad nas je otišlo 6 buseva na Karaburmu sa ovim sada. Jednostavno se ne cimaš ni za šta onda ni ne treba da čudi što se već u 18. godini izgustira navijački fazon. Sve se svelo na 10 ljudi koji su sami sebi svrha, a tako FIRMA ne može da raste.
duh slaninara
Posts: 38
Joined: Tue Apr 16, 2013 6:19 pm

Re: Tribina - nekad i sad

Post by duh slaninara »

Razumem da je nekim ljudima u kasnim tridesetim to dojadilo,sljaka i familija,to razumem.Ali opet vidim nekoliko "Overa" u okolini severa,i pomislim da ima nade.Ono sto firmi fali je ta srednja generacija ljudi od nekih 25,26,27 godina.Setice se malo starija ekipa,pre 5,6 godina u vreme tog najveceg zaleta,kao da nam je falilo klinaca i omladine.A cim su oni prepoznali nas "original stil" i poceli da dolaze,umesto da udvostrucimo brojnost,ostane nam 20 matoraca na tribini,iako nam je samo koju godinu ranije,gro kopa bio sacinjen od ljudi od nekih 25 godina.Pa gde su oni sad?
Љубав и страст,јачају с' годинама!
User avatar
madda fakka
Posts: 1114
Joined: Wed Jun 04, 2008 7:15 pm
Location: Adice

Re: Tribina - nekad i sad

Post by madda fakka »

Iskreno na pocetku ove teme se puno puta videlo da ne sme da se politika stavlja/cuje na tribini. JA sam iskljucivo otisao sa severa kada su ovom ili onom skandirali koji mi nisu po volji. Sto se tice karaburme... Ranije je neko napisao tipa "gomila misicavih i istetoviranih momaka" e ja sam te "klince" tako i video majke mi... Samo su tetovirani i nabildovani bez ikakve price, ljubavi, pa cak i ideologije :!: Kada sam isao na sever, iskreno, atmosfera mi je delovala mnooooogo pozitivnija i vedrija nego na karaburmi. Ne uzimam sebi za pravo da na osnovu jedne utakmice dajem sud, ali ta gomila tih misicavih i istetoviranih momaka baulja okolo deru se, kradu onim jadnim cicama semenke (bez zaebancije). To me je bas bacilo u depresiju i iskreno zgadilo mi se... Otisao sam sa kopa seo sa strane i grickao semenke i uzivao u utakmici. Pohvale momku koji vodi navijanje ali treba mu malo podsterka, saveta i verujem da moze da izgura staru pricu koliko toliko. bicu slobodan da kazem da je jedan dobar deo dosao samo da im dupe vidi puta/pobegnu iz skole a ne zbog kluba.
I Bog je Slaninar...
duh slaninara
Posts: 38
Joined: Tue Apr 16, 2013 6:19 pm

Re: Tribina - nekad i sad

Post by duh slaninara »

Svestan sam i ja toga,ali i oni su na taj sever dosli zbog ljubavi,ali su ostavljeni da sami to nastave u trenutku kada nisu bili dovoljno zreli za to :cheers:
Љубав и страст,јачају с' годинама!
Ponosan!
Posts: 78
Joined: Mon Feb 21, 2011 11:44 am
Location: Karadjordje

Re: Tribina - nekad i sad

Post by Ponosan! »

Svi koju su na severu su tu ko zna zbog cega, a zapad i istok su tu iz ljubavi... Ta kako to molicu lepo?
Daj da se ne zezamo...
User avatar
Marcello
Posts: 954
Joined: Wed Jan 10, 2007 2:21 pm
Location: uvek na našoj strani

Re: Tribina - nekad i sad

Post by Marcello »

Ponosan! wrote:Svi koju su na severu su tu ko zna zbog cega, a zapad i istok su tu iz ljubavi... Ta kako to molicu lepo?
Daj da se ne zezamo...
Mislim da si pogrešno razumeo ranije postove. Niko nije napisao "SVI" koji su na severu, ali, jedan broj - definitivno!
Dobar procenat ljudi na tom severu, kad prestane da dolazi na sever, prestaće da dolazi i na utakmice.
Uostalom, videćeš i sam.
grobari su avangarda, tačno onoliko koliko smo mi mejnstrim...
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4883
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Tribina - nekad i sad

Post by gospodinFKV »

Marcello wrote:Mislim da si pogrešno razumeo ranije postove. Niko nije napisao "SVI" koji su na severu, ali, jedan broj - definitivno!
Dobar procenat ljudi na tom severu, kad prestane da dolazi na sever, prestaće da dolazi i na utakmice.
Uostalom, videćeš i sam.
:cheers:

Apsolutno se slazem. Jedan deo severa trenutno stavlja Firmu ispred Vojvodine, jer oni nisu tu zbog kluba, fudbala i utakmice. Pojedinci kad se zasite bildinga, tuca i drogiranja (da se ne lazemo), prestace da dolaze i na utakmice.
FCVNS
Posts: 273
Joined: Thu Nov 08, 2012 7:34 pm

Re: Tribina - nekad i sad

Post by FCVNS »

Ma ljudi samo da se ne ponovi stara prica,nama trebaju ljudi koji nece na prvu stvar koja im se ne svidi na tribini napustiti istu,preci na zapad i odvuci za sobom jos klinaca koji nisu ni osetili navijacki zivot...kakva muzika,kakva politika,sta te odredjuje da budes pogodan da bi bio prihvacen kao pravi Firmas???Da li ce te otkidanje na pesmu doslo je vreme da uzmemo kup,trening i tetovaza precrtati kao pogodnog na ovom forumu da budes urbani Firmas???
Pa nema na zapadu ni jednog pravog Firmasa,Vojvodinasa ima itekako i to zakletih...svi su se malo djirali na Firmu bilo im lepo,ali su i u to vreme mastali o prelasku na zapad i atmosferi koju danas tamo pravite,koja je odlicna...
Evo vam za primer momak koji je vodio navijanje na Karaburmi,momak slusa pogodnu muziku,ispizdeo je milion put do sad,ali i dalje se trudi da doprinese Severu,stariji je od vecine ljudi deset godina pa nije smugno,vec se i dalje bori da nesto uradi za tribinu...
Prvi sam protiv ultrasa 0-24,ali jednom nedeljno stati na Sever i pevati 90 min,ispostovti bar 50% gostovanja,naci se klincima kad zagusti,pa zar je to problem???
Sever mora od nule,i ne treba da se boje to i da urade,stariji su sami napravili nesto dobro i sami to i razjebali,nisu mladji nista krivi i svaka im cast za jucerasnju atmosferu i hvala im na istoj,samo radite...
User avatar
vosa do groba
Posts: 375
Joined: Thu Dec 15, 2011 10:09 pm

Re: Tribina - nekad i sad

Post by vosa do groba »

Vec sam jednom rekao a opet cu da ponovim. Sever sada ovako izgleda zahvaljujuci nekolicini ljudi koja se pojavila na tribini, razjebala je i otisla sa tribine. ENDE
Mars iz kluba ciganski olosi !!!
Locked