Transferi

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Milan
Posts: 4310
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Transferi

Post by Milan »

Sto neko rece, ima sve adute da postane prvi pik ovog prelaznog roka! Cak ne pominju ni probu, vec samo lekarski pregled... Adams u najavi :roll:
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3922
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Transferi

Post by Red Marquis »

Ne znam, ja bih odmah da mu damo kapitensku traku ako Vule ode. Kad je već cirkus, nek je barem Leteći cirkus Monti Pajtona...
Io odio Belgrado
FkpCascais
Posts: 170
Joined: Mon Jun 11, 2012 8:41 am

Re: Transferi

Post by FkpCascais »

Sale wrote:
Charlie wrote:Pryor je poslednju iole ozbiljnu utakmicu odigrao 19.03.2010 za KSV Roeselare. Ne bih racunao ovo sto je pre dve godine usao par puta sa klupe za Bayern Amateure.
12 utakmica za dve godine, savrsen za Vojvodinu! Mnogo smo naučili od dovodjenja Stojke, Pletscha ili Greena...
Daleko od toga da sam gledao sve utakmice, ali kad god sam gledao Pletsch-a u Vosi bio je solidan, a Green mislim da je stvarno bio lose iskoriscen, na pocetku je bio OK a moze da igra i desng beka sto mu je prirodno mesto i gde nije dobio sansu... Ali Stojka je zaista bio promasaj... :D
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8932
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Transferi

Post by Radoye »

Plec je bio OK na stoperu, malo spor ali radi na iskustvo, ali kad su ga prebacili na levog beka silom prilika (jer smo ostali bez ijednog resenja za tu poziciju) bio je katastrofa. Na kraju je Tumbasevic ako se ne varam sa zadnjeg veznog prebacen na beka.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
budababa
Posts: 4016
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Re: Transferi

Post by budababa »

Novosti wrote:Vulićevića zove Monpelje

MIROSLAV Vulićević trenira sa Vojvodinom i čeka odgovarajuću ponudu da karijeru nastavi u inostranstvu.

I dok kapiten Novosađana čeka konkretan mig iz Francuske, u klubu sa „Karađorđa“ nadaju da će ostati da predvodi ekipu u pohodu na kup Srbije.

- Kontaktirali su sa mnom ljudi za Monpelje, ali to još nije ništa konkretno. Videćemo šta će se dešavati narednih dana - otkriva Vulićević.
Pošto mu je istekao ugovor, pretpostavljam da prelazak može da se realizuje i nakon 31. januara?
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
DUB
Posts: 775
Joined: Thu Feb 03, 2005 7:49 pm
Location: Kafana

Re: Transferi

Post by DUB »

Seti se kako se provuk'o Sisley, seti se kako se provuk'o Werder!
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4894
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Transferi

Post by gospodinFKV »

Marcelo Pletsch je jedini stranac (pod ''stranac'' mislim na stranog igraca, koji je iz inostranstva dosao u Vojvodinu) koji dao svoj maksimum igrajuci za Vosu. Apija je bio blizu, ali ne toliko.
Jeste puz za njega Bolt, ali coveka u duelu nisi mogao zaje*ati...

Sto se tice Pryora, morate se navici na cinjenicu da u nasu ligu nece doci nijedan od stranaca iz jacih liga, a da je u formi. Dok ne podignemo fudbal na jedan visi nivo (a da bi to uradili prvo drzavu treba srediti), gledacemo tako nekog Pletscha, Westa, Ailtona, Apiju i ostale koji dodju da uzmu koji jaci dinar ovde, odigraju par tekmi i zdravo...
Ako hocemo fizicki spremne strance, treba da idemo u Gambije, Zambije, Nigerije,...Mada, ne vidim zasto bi, kad za 90% pozicija od sledece sezone imamo spremne omladince, imamo ih i sad, ali dobro...
User avatar
Sale
Posts: 107
Joined: Sun Aug 17, 2008 3:52 pm

Re: Transferi

Post by Sale »

gospodinFKV wrote:Marcelo Pletsch je jedini stranac (pod ''stranac'' mislim na stranog igraca, koji je iz inostranstva dosao u Vojvodinu) koji dao svoj maksimum igrajuci za Vosu. Apija je bio blizu, ali ne toliko.
Jeste puz za njega Bolt, ali coveka u duelu nisi mogao zaje*ati...

Sto se tice Pryora, morate se navici na cinjenicu da u nasu ligu nece doci nijedan od stranaca iz jacih liga, a da je u formi. Dok ne podignemo fudbal na jedan visi nivo (a da bi to uradili prvo drzavu treba srediti), gledacemo tako nekog Pletscha, Westa, Ailtona, Apiju i ostale koji dodju da uzmu koji jaci dinar ovde, odigraju par tekmi i zdravo...
Ako hocemo fizicki spremne strance, treba da idemo u Gambije, Zambije, Nigerije,...Mada, ne vidim zasto bi, kad za 90% pozicija od sledece sezone imamo spremne omladince, imamo ih i sad, ali dobro...
Kad sam vec pokrenuo pricu oko Pletsch-a moram sad da se složim da je posteno odradio posao kao štoper i da je mnogima, pa i meni ostao u lošem sećanju pred kraj boravka u Vojvodini kada je prešao na levog beka. Opet krivica uprave, a ne igrača. Sigurno je Saddik Adams mnogo bolji primer očajnog "pojačanja". Ali ne mogu da verujem da neko sada podržava upravu u dovođenju stranca koji nije odigrao postenu utakmicu skoro tri godine. I naravno, kao po pravilu u pitanju je slobodni agent, jer drugačije ne bi mogli da priuštimo visoku platu koju, siguran sam, traži. Što se mene tiče, ne moramo uopšte da dovodimo Apije, Pletschove i Pryore i pravimo cirukus od ekipe, jer ništa specijalno dobro neće izaći iz toga, pogotovo nećemo dobiti neku prevagu u kvalitetu nad ostalim JSL ekipama. Šta više, jedino se može ponoviti zavist oko razlike plata među momcima koji ginu za 10 puta manje novaca od Moreire rekreativca koji potrči jedino kad treba da se sakrije od lopte.
This time next year, we'll be cup winners!
Helm
Posts: 2101
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:22 pm

Re: Transferi

Post by Helm »

gospodinFKV wrote:Marcelo Pletsch je jedini stranac (pod ''stranac'' mislim na stranog igraca, koji je iz inostranstva dosao u Vojvodinu) koji dao svoj maksimum igrajuci za Vosu. Apija je bio blizu, ali ne toliko.
Jeste puz za njega Bolt, ali coveka u duelu nisi mogao zaje*ati...

Sto se tice Pryora, morate se navici na cinjenicu da u nasu ligu nece doci nijedan od stranaca iz jacih liga, a da je u formi. Dok ne podignemo fudbal na jedan visi nivo (a da bi to uradili prvo drzavu treba srediti), gledacemo tako nekog Pletscha, Westa, Ailtona, Apiju i ostale koji dodju da uzmu koji jaci dinar ovde, odigraju par tekmi i zdravo...
Ako hocemo fizicki spremne strance, treba da idemo u Gambije, Zambije, Nigerije,...Mada, ne vidim zasto bi, kad za 90% pozicija od sledece sezone imamo spremne omladince, imamo ih i sad, ali dobro...
U sustini, potpuno si u pravu, ali poenta je da takve igrace ni ne treba da dovodimo, apsolutno su visak. Em sto su skupi, pa zbog visokih plata narusavaju atmosferu u timu, em sto su u poluraspadu ako imamo srece pa ne mogu ni da donesu prevagu na terenu. Po meni jedina opravdana varijanta dovodjenja takvih igraca jeste marketinska. Kao u slucaju Apije koji nije nesto spektakularno odigrao (mada nije bio ni los) ali je zato doprineo popularnosti kluba. I to ne samo lokalnoj.

Za drugi boldovani deo se skroz slazem sa konstatacijom i mislim da bi upravo tamo i trebali da se pojacavamo strancima. Ili eventualno iz nase lige ako odskacu kvalitetom. Otici u neku vukoj...nu (bez uvrede za zitelje dalekih zemalja, nista licno, govorimo o udaljenosti :mrgreen: ) i neki lokalni klub i naci tamo najboljeg igraca koji verovatno moze da istrci 100 metara za 10.5 sekundi, da skoci pola metra iz mesta, i da trci ceo dan jer je navikao da bezi od nosoroga i lavova. I onda posto je najbolji verovatno zna i po nesto sa loptom. :D U principu, tamo treba traziti tip igraca poput Kizita, Abua, pa i Djure, sto da ne. Jedan do dva takva igraca su potrebna malo da fizicki doprinesu ekipi.

Cetiri do pet iskusnih igraca u timu, plus dva takva brza i izdrzljiva stranca i cetiri do pet omladinaca po meni je idealna formula. Ali ne moze se praviti tim samo od omladinaca.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8932
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Transferi

Post by Radoye »

I ja se slazem da eventualne strance treba traziti direktno po Afrikama, Azijama i eventualno centralnoj Americi, ali samo pozicije koje su deficitarne u domacem fudbalu. Znaci ofanzivni navalni, "desetka", i/ili spic "devetka". Ostalo trenutno imamo i kod kuce na Veterniku. I to sto kaze Helm, direktno otici u neku Zambiju, Gambiju, obici tri-cetiri najjaca kluba u drzavi i uzeti im najboljeg mladog (mladji od 24-25) igraca. To ne bi trebalo biti skupo, u svakom slucaju jeftinije nego ove Stojke, Moreire i Apije (kad se zaracuna i plata) koje inace dovodimo. Pa ako ne valja, uvaliti ga nekom nasem prvoligasu, a ako valja eto nama novi Abu koji em ce da nosi prevagu na terenu em cemo zaraditi kada ga prodamo posle negde napolje...
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Grba_NS
Moderator
Posts: 2056
Joined: Wed Aug 20, 2008 3:30 pm
Location: Grbavica

Re: Transferi

Post by Grba_NS »

Za mene je neshvatljivo i neprihvatljivo da se u nasem sportu (fudbalu narocito) toliko povrsno obraca paznja na sistem (i principe koji cine sistem) selekcije. Sport pociva na tome, sportom se bave ljudi koji su predodredjeni za to, predodredjeni svojim (urodjenim) psihofizickim karakteristikama. Dok to ne shvatimo i ne prihvatimo, ne mozemo da pricamo o bilo kakvom vrhunskom postignucu u sportu! Sve ostalo je slucajnost, nadahnutost nekolicine ludaka i fanatika, jednom recju nesto ce se ko zna kad ponoviti.
Ne moze domaci fudbal da crpi igrace "napamet", ukoliko se zna da fudbal zahteva, pre svega, brzinsko-eksplozivne karakteristike, a opet, ako znamo da u ovom delu Evrope, od 10 ljudi njih 2 (manje vise) se rodi sa takvim urodjenim sposobnostima, to istice i naglasava potrebu za selekcijom, od najranijih dana. Samo treba stvoriti sistem, koji ce pocivati na zdravim i strucnim (pre svega) principima. Pocnimo vec jednom da pratimo nasu decu kroz sistem skolskog sporta, tako nam nece izmaci ni jedno talentovano dete, a onda, kad taj sitem usavrsimo, e onda mozemo preci na Afriku, J. Ameriku i sta ti ja znam.
User avatar
budababa
Posts: 4016
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Re: Transferi

Post by budababa »

Treba da prestanemo da maštamo o Afrikancima i Azijatima, jer naša skauting služba ne ide dalje od Klise. U klubu imamo samo jednog skauta, i to za hotele, koji stručno procenjuje šta će nam biti dobra baza za pripreme (kriterijum: ima/nema stoni fudbal i bilijar, bazen sa šankom i automat za sušenje ruku nakon uriniranja). Od stranaca koje smo doveli, tek da je koji (procenat) iskočio po kvalitetu, a i to je sve bilo na preporuku nekoga ko je u širem krugu ljudi bliskih klubu (ej, ima ovaj jedan dobar, nećete se zaj***ti 100%). Da stručna komisija u sastavu Mickey Police, Klik-Klak i Bora Blizanac dovedu deset strendžera, garantujem da bi imali veći procenat uspešnosti od onoga što je dovedeno poslednjih pet godina.
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
User avatar
Grba_NS
Moderator
Posts: 2056
Joined: Wed Aug 20, 2008 3:30 pm
Location: Grbavica

Re: Transferi

Post by Grba_NS »

budababa wrote:Treba da prestanemo da maštamo o Afrikancima i Azijatima, jer naša skauting služba ne ide dalje od Klise.
Upravo tako!!!
User avatar
Toto Riina
Posts: 722
Joined: Fri Sep 28, 2012 9:44 pm

Re: Transferi

Post by Toto Riina »

Grin odlazi na pozajmicu, Kipar ili Grcka.
User avatar
zapad
Posts: 280
Joined: Tue Jun 19, 2012 7:00 pm

Re: Transferi

Post by zapad »

Kipar, AEK Larnaka.
Post Reply