Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Grba_NS
Moderator
Posts: 2056
Joined: Wed Aug 20, 2008 3:30 pm
Location: Grbavica

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Grba_NS »

Janjusevic ili Janje kako ga trener i saigraci zovu, igra. Sto se tice tehnike, besprekorna, prijem u pokretu, dribling u pokretu, uvek ima ideju sta sa loptom. Na utakmici od pre dve nedelje je prodao takav dribling, "kasiku", da protivnickom igracu jos namestaju kicmu. Ono sto primecujem kao slabije delove njegove igre - takticka obucenost, u pojedinim trenucima ne zna gde treba da se krece, nedovoljno agresivan, i dosta, dosta solira. Napisao sam posle utakmice sa Timokom da me po tom pitanju dosta podseca na Merebu. Ali dobro, sve se to da ispraviti, jer koliko ja mogu primetiti sa strane deluje mi kao ok momak i prihvata sve sugestije trenera Kosanovica i golmana Kordica koji se ponasa kao sef na terenu :) Sve u svemu, ima materijala/talenta, samo ga treba usmeriti u prvom smeru i izbrusiti.

Edit: Sto se tice Georgija Ilica, da, ponikao je u Vosi.
Nikola
Posts: 848
Joined: Mon Jun 25, 2007 12:35 pm

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Nikola »

Sta se desava i gde nastupa Deak?
ПУШТАМ КИШУ!
Darko
Posts: 5
Joined: Thu Jun 14, 2012 10:33 am

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Darko »

Pitanje za Firminog malog, pošto mislim da sam ga video sa fotoaparatom na utakmici omladinaca sa Radom, da li je fotografisao i ako jeste gde mogu da se vide slike?
User avatar
KoKanidja
Posts: 617
Joined: Sat Feb 12, 2005 4:29 pm
Location: INTERVENTNA Brigada - Pariske Komune

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by KoKanidja »

Какви су ови наши омладинци на неком међународном нивоу? Јел су играли неке такве утакмице?
Било би добро кад би била Лига Шампиона за омладинце :)
User avatar
Grba_NS
Moderator
Posts: 2056
Joined: Wed Aug 20, 2008 3:30 pm
Location: Grbavica

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Grba_NS »

To je jedan od vecih minusa u radu omladinske skole, sto klinci retko, retko putuju na turnire van bivse Juge. Omladinci su ove godine bili na nekom medjunarodnom turniru, nisam siguran da li u Ceskoj ili Slovackoj, i osvojili ga bez primljenog gola i datih skoro 20...
simicpk
Posts: 425
Joined: Thu Jun 11, 2009 2:07 pm

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by simicpk »

igrali su mladji omladinci protiv videotona i valjda pobedili 4:0 ako me secanje dobro sluzi.
ФКВ
User avatar
Grba_NS
Moderator
Posts: 2056
Joined: Wed Aug 20, 2008 3:30 pm
Location: Grbavica

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Grba_NS »

Pod hitno vracajte Ivanica u klub i prekinite njegovo fudbalsko nazadovanje. Poslali ga na kaljenje u klub u kom gotovo i da ne igra. To moze samo Vojvodina.
Nikola
Posts: 848
Joined: Mon Jun 25, 2007 12:35 pm

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Nikola »

Gojkovic iz tuzle, 95 god visok 195 cm. Najperspektivniji stoper u regionu, treba brzo reagovati.
ПУШТАМ КИШУ!
User avatar
Firmin mali
Posts: 181
Joined: Thu Jan 20, 2011 12:17 pm
Location: Vojvodina

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Firmin mali »

Darko wrote:Pitanje za Firminog malog, pošto mislim da sam ga video sa fotoaparatom na utakmici omladinaca sa Radom, da li je fotografisao i ako jeste gde mogu da se vide slike?
Izvinjavam se sto kasni odgovor,ja sam u nekoj frci i guzvi,jeste bio sam a slike mozete da vidite : http://www.fkvojvodina.rs/sezona/galeri ... =0&occur=1
User avatar
Grba_NS
Moderator
Posts: 2056
Joined: Wed Aug 20, 2008 3:30 pm
Location: Grbavica

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Grba_NS »

Vidim pregazena i Indjija, 6:1. Strelci Ilic, Gacinovic, Makaric, Ferati, Milinkovic i Bajic.
Georgije Ilic je luuuud igrac, ovo je ne znam koja utakmica za redom da on daje bar jedan gol. Dugo nismo imali ovakvog gol igraca, dugooo.
Darko
Posts: 5
Joined: Thu Jun 14, 2012 10:33 am

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Darko »

Grba_NS wrote:Vidim pregazena i Indjija, 6:1. Strelci Ilic, Gacinovic, Makaric, Ferati, Milinkovic i Bajic.
Georgije Ilic je luuuud igrac, ovo je ne znam koja utakmica za redom da on daje bar jedan gol. Dugo nismo imali ovakvog gol igraca, dugooo.
Na žalost Georgije Ilić je posle dvadesetak minuta utakmice sa Inđijom morao da izađe zbog istegnuća zadnje lože, tako da verovatno neće igrati do kraja sezone. :(
User avatar
Grba_NS
Moderator
Posts: 2056
Joined: Wed Aug 20, 2008 3:30 pm
Location: Grbavica

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Grba_NS »

To objasnjava cinjenicu da je dao "samo" jedan gol. Steta za klinca, stvarno, al' opet sreca u nesreci je ta sto je misic u pitanju, a to je daleko bolja opcija nego ligamenti ili tetive.
User avatar
Toto Riina
Posts: 722
Joined: Fri Sep 28, 2012 9:44 pm

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Toto Riina »

Nikola wrote:Gojkovic iz tuzle, 95 god visok 195 cm. Najperspektivniji stoper u regionu, treba brzo reagovati.

http://www.transfermarkt.co.uk/en/renat ... 38058.html" onclick="window.open(this.href);return false;
[video]http://www.youtube.com/watch?v=eZAFuHqIJlI[/video]
User avatar
Grba_NS
Moderator
Posts: 2056
Joined: Wed Aug 20, 2008 3:30 pm
Location: Grbavica

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Grba_NS »

Cujem da je Ivanic konacno poceo u prvih 11 (Proleter) proslu utakmicu i odmah postigao gol.
User avatar
Grba_NS
Moderator
Posts: 2056
Joined: Wed Aug 20, 2008 3:30 pm
Location: Grbavica

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Grba_NS »

BRANE NOVAKOVIĆ, STVARALAC IZ SENKE

Mene je kao igrač nekako uvek potsećao na jednog od idola naše generacije, Gerda Milera. Građen kao kocka, niskog težišta, snažan i spretan. Kada se zagradi u šesnaestercu od njega su bekovi otpadali „kao blato od opanka“. Onda usledi okret …i lopta je u mreži.

Branislav-Brane Novaković, 387 zvaničnih utakmica u crveno-belom dresu, golova-ne zna im se broj.
Rođen je na granici Banata i Bačke u Novom Kneževcu 14. Decembra 1958. Počeo u lokalnom Obiliću, a sa nepunih 17 godina Toza Veselinović ga je doveo u Vojvodinu. Nakon staža u omladinskoj ekipi, 1977. postaje prvotimac „crveno-belih“. Jedan kraći period 1979. godine zajedno sa Dušanom Stakićem i Miletom Dragojevićem provodi na pozajmici u subotičkom Spartaku u koji će se ponovo kao igrač vratiti posle ispadanja Vojvodine u Drugu saveznu ligu 1986. godine.
Trenersku karijeru počeo je u novosadskoj Slaviji sa Vasom Rutonjskim, zatim jedno vreme bio pomoćnik Dragoljuba Bekvalca u jednom od njegovih bezbrojnih epizoda u Vojvodini.
Igrom sudbine, najduže periode trenerskog bitisanja provodio je u mlađim kategorijama i to vrlo uspešno. Malo je poznata činjenica da su u vreme poznatog štrajka fudbalera Vojvodine upravo golobradi mladići iz omladinske ekipe koju je vodio Novaković „uskočili“ u prvi tim i uspešno okončali sezonu. Bili su to između ostalih Saša Cilinšek, Milan Jovanović, Saša Dobrić, Uroš i Uglješa Prodanović …
Za sve to vreme Brane je pored rada u Vojvodini uzeo učešća i u stručnom štabu mlade reprezentacije. Punih 8 godina proveo je kao pomoćnik Miletu Tomiću (Evropsko prvenstvo 2000 god) i Zvonku Živkoviću (Evropsko prvenstvo 2007. god). U svoj trenerski CV upisao je još ČSK iz Čelareva i Železnik iz Beograda.


-Veći deo igračkog i radnog veka proveli ste u Vojvodini. Kada ste i na čiju preporuku došli na mesto direktora Omladinske škole ?

Kao što ste u uvodu napomenuli, najveći deo moje trenerske karijere u Vojvodini vezan je upravo za rad sa najmlađim kategorijama. Na mesto direktora Omladinske škole došao sam pre otprilike 4 godine umesto Zorana Marića koji je u to vreme promovisan u šefa stručnog štaba prvog tima. Tadašnji direktor kluba Cvetko Riđošić i generalni sekretar Radisav Rabrenović predložili su mi da preuzmem mesto v.d. direktora što sam sa zadovoljstvom prihvatio. Nakon 3 meseca, odlukom UO kluba, a na inicijativu predsednika Butorovića ispred zvanja direktor izbrisano je ono „v.d“.

-Na čemu insistirate kao rukovodilac ? Rezultat po svaku cenu ili stvaranje igrača za prvi tim.

Samo stvaranje talentovanih mladih igrača za prvi tim opravdava postojanje omladinskog pogona. Naročito se to odnosi na klubove koji se finansiraju i žive od prodaje igrača kao što je to slučaj sa Vojvodinom. Opšte je poznata stvar da je najveće transfere (mislim tu na finansijski efekat) Vojvodina realizovala sa igračima poniklim u svojoj Omladinskoj školi. Krasić, Stepanov, Kačar, Jovanović, Brkić, Tadić…doneli su klubu ozbiljna finansijska sredstva.

-Šta nedostaje Omladinskoj školi da bi bila još uspešnija?

Svakako da su učešća na kvalitetnim međunarodnim turnirima jedan od najbitnijih faktora u radu sa mlađim kategorijama. Bezbroj puta je u praksi potvrđeno da su takmičenja protiv jakih protivnika od neprocenjive važnosti za mlade igrače. Samo u ogledu sa boljima ili sebi ravnima na površinu isplivaju pravi igrači.
U cilju poboljšanja stručnog rada, a samim tim i njegovih rezultata, uspostavili smo i održavamo kontakte sa klubovima i školama fudbala iz Hrvatske i Mađarske, a blizu smo kraja pregovorima sa nekoliko klubova iz zemalja zapadne Evrope oko učešća selekcija našeg kluba na internacionalnim turnirima.

-Koliko ste zadovoljan atmosferom, radom, profesionalizmom i angažovanošću vaših saradnika, trenera u omladinskom pogonu ?

Omladinski pogon postoji da bi, da se tako izrazim, „proizvodio“ igrače za prvi tim. I tu nema nikakve dileme. Smatram da naša škola odlično funkcioniše zahvaljujući dobroj proceni pri selektiranju, kvalitetnom stručnom kadru, a ono što bi ovde posebno istakao-fantastičnim međuljudskim odnosima. Sa neskrivenim ponosom tvrdim da je najveća vrednost Omladinske škole to što među trenerima ne postoji ni trunka zavisti, sujete ili ljubomore. Navešću samo jedan od rezultata gore navedenog, a to je da su Spasa Jelačić, Zoran Vasiljević i Dragan Vasić svojim kvalitetima zasluži da budu ili su bili članovi stručnog štaba prvog tima. Milan Kosanović i Boris Nađ su u stručnim štabovima nacionalnih selekcija…Mislim da smo sto posto pogodili sa izborom trenera, obzirom na njihove dokazane ljudske i stručne kvalitete.
Što se pak takmičarskih rezultata tiče, oni su svakako jedno od merila uspešnosti rada. A tu stvari stoje ovako. Omladinci su prethodne sezone na ubedljiv način osvojili titulu prvaka države. Ove godine, sva je prilika da ćemo gledati reprizu. Kadeti su osvojili drugo mesto, a i ove godine će se boriti za titulu. Tu je i još jedana grupa igrača u uzrastu omladinaca (95 godište) koja nastupa u Ligi Vojvodine.
Ostale starosne kategorije, od 1997. do 2001. godišta, svaka u svom ligaškom takmičenju, igraju protiv godinu dana starijih timova. Ova praksa se pokazala kao vrlo uspešna jer naši mladi igrači evidentno mnogo brže napreduju.

-Šta smatrate za svoj najveći uspeh u karijeri ? Mislimo tu na igračku, trenersku i direktorsku.

Kada sa ove pozicije razmislim, mogu da kažem da su moji najveći uspesi, dobro zdravlje i život koji sam posvetio sportu i porodici. Zadovoljan sam što sam igračku, trenersku i radnu karijeru vezao za Vojvodinu i grad Novi Sad. Ponosan sam na svoju porodicu, suprugu Miru i sina Slobodana. Često odlazim u rodni Novi Kneževac i uvek se radujem susretu sa mama Katom. Radim posao koji volim, vodim jedan običan i jednostavan život. Jednom rečju, uživam u plodovima svog rada.

DIREKTOR KOJI NE VOLI FOTELJU

Braneta Novakovića teško da ćete naći u kancelariji. Uzavrela fudbalska krv, miris trave i svlačionice jači su od svake fotelje pa stoga, ako želite da ga vidite, morate dobro otvoriti oči kako bi ga uočili među gomilom dece koji svakodnevno jurcaju na terenima FC „Vujadin Boškov“. Tu i tamo zastane kod neke grupe, posavetuje, ispravi greške, obavezno „izvali“ neku duhovitu opasku (sa neizbežnim otegnutim banatskim naglaskom) i nastavi …da trči.

SKROMNOST KAO VRLINA

Ceneći po današnjim kriterijumima, direktor Novaković primer je netipičnog rukovodioca, vrhunskog sportiste, fudbalera…kako god. Kao igrač isključivo se isticao poštenim odnosom prema dresu Vojvodine i golovima. Kao trener i direktor nikada se nije razmetao izjavama, stavljao sebe u prvi plan niti se na bilo koji način „gurao“. U žiži javnosti i medija uvek su bili drugi. A, Brane … Imam utisak da bi radije u svom Kneževcu ceo dan istovarao kukuruz nego seo pred kamere i novinare.
Najveci covek u nasem klubu, a pri tom i vrhunski trener, od kog mozete mnooogooo nauciti. Glavni razlog zasto se nasa skola uzdigla u zadnje vreme lezi upravo u cinjenici da je on na njenom celu. Brane ljudino!
Post Reply