Transferi

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
severozapad
Posts: 611
Joined: Wed Nov 10, 2010 3:23 pm
Location: Liman 4

Re: Transferi

Post by severozapad »

Zju, idem da studiram medicinu pa se vraćam na forum za par godina. Sisajte blizanci.
srdjansrdjan
Posts: 10
Joined: Sat Jul 07, 2012 8:44 pm

Re: Transferi

Post by srdjansrdjan »

edit:
U pravila foruma, pa proctaj- o gramatickoj ispravnosti, o uvazavanju sagovornika itd.
Prvi post pa si dao sebi za pravo da delis packe o "lupetanju".
Grba_NS
User avatar
laki
Posts: 1974
Joined: Sun Dec 05, 2010 1:51 pm
Location: Podbara

Re: Transferi

Post by laki »

Ja zaista ne mogu da verujem da moram da objasnjavam jos detaljnije ono u vezi snage?!
Ali evo jos cu sad na tu temu, pa kud puko da puklo: Grbo, sta ti pises o tipovima povecanja misicne mase na molekularnom nivou?! Nisam ni mislio da mu treba bilderska masa. Treba covek da radi osnovne vezbe u teretani (8-12 ponavljanja) sto se tice tegova, a to sve mora da bude propraceno gomilom sklekova, trbusnjaka, zgibova, SPRINTOVA na kratke distance kako ne bi izgubili na eksplozivnosti, (ako je uopste i imaju).
A neko napisa da ce morati da menja kompletnu filozofiju igre. A koja je to njihova filozofija? Sta oni to kvalitetno rade? Boske ne moze da prodje po boku JER JE SLAB pa otpada kao slina u duelima. Imam utisak da mu je i centarsut slab jer ako i uspe da prodje nema snagu za kvalitetnu zavrsnicu. Za ovo poslednje mozda nisam u pravu ali sam ubedjen da jesam.
I dajte , molim vas, spominjete mi Nejmara. Sto niste spomenuli Mesija.
Stvarno ima careva, majke mi!

Ko se slaze s ovim slaze se, ko ne, neka prica o Boltu i slicnom! Kacar nije bio ogroman, nisam to ni rekao, ali je bio prosek plus jako cvrst za svoj prosek. Ja i govorim o tome da oni treba da dobiju misica toliko da im se ta ocajna karakteristika koju imaju (FIZICKA SLABOST) minimalizuje. Nisam rekao da im trebju estetski lepi misici da bi muvali ribe po klubovima.
Image
User avatar
Grba_NS
Moderator
Posts: 2056
Joined: Wed Aug 20, 2008 3:30 pm
Location: Grbavica

Re: Transferi

Post by Grba_NS »

E da ga jebes, sa nekim ljudima jednostavno ne vredi.
Somborac
Posts: 641
Joined: Sat Jul 29, 2006 3:35 pm
Location: Sombor

Re: Transferi

Post by Somborac »

Ako bilo koji od navedenih Holandjana odluci da zaigra u Vosi, treba od srece da se sutamo u debelo meso. Mi smo fudbalska zemlja treceg sveta! Pa, sa kakvim golgeterskim ucinkom je stigao Abubakar, Skuletic, Bojovic. Svaki bi bio top pojacanje, pa taman da je iz druge holandske lige.

Mnogo smo neralni u samoproceni!

Sto se tice Bilbije tvrdim da je najkompletniji i tehnicki najobuceniji igrac FK Vojvodine(price o kilama i snazi forsiraju oni koji tehniku nemaju). Samo mu treba dati postenu priliku, kao i ostali sto su dobili.
Helm
Posts: 2101
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:22 pm

Re: Transferi

Post by Helm »

Grba_NS wrote:E da ga jebes, sa nekim ljudima jednostavno ne vredi.
Ma neee, problem je u nama, kako ne shvataš šta hoće da kaže? Probaj da završiš matematiku i nemoj da pričamo neke gluposti iz osnovne fiziologije. :frown:
Izvinjavam se na ovakvom postu i na gušenju teme, ali zamolio bih ljude koji imaju potrebu da kontriraju, bar navedite neko pokriće za to što pričate.
User avatar
Milan
Posts: 4319
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Transferi

Post by Milan »

Somborac wrote: Sto se tice Bilbije tvrdim da je najkompletniji i tehnicki najobuceniji igrac FK Vojvodine(price o kilama i snazi forsiraju oni koji tehniku nemaju). Samo mu treba dati postenu priliku, kao i ostali sto su dobili.
Ja sam opet pri mišljenju da je dobio šansu mnogo puta (ili bar više od mnogih koji su je zaslužili) i da baš ništa nije pokazao. Govorim o takmičarskim utakmicama i napominjem da nemam ništa protiv momka, već jednostavno smatram da nije kalibar čak ni za našu ligu...
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8940
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Transferi

Post by Radoye »

Bilbija je bio dobro krenuo koliko se secam, na prvih par zvanicnih utakmica na kojima je ulazio na kasicicu bio je solidan, dao i neke golove, a onda se jednostavno ugasio i postao nevidljiv. Zadnje utakmice koje je igrao za nas samo je bezao od lopte i sakrivao se.

Ne znam da li je u pitanju nekvalitet ili nesto drugo (trema na primer) ali definitivno po onome sto je pokazao nije ispunio ocekivanja.

Sto je cudno, jer u BH prvenstvu je jedan od zapazenijih, a nije bas da su toliko slabiji od nas da su njihovi najbolji igraci u rangu nasih najgorih.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
FkpCascais
Posts: 170
Joined: Mon Jun 11, 2012 8:41 am

Re: Transferi

Post by FkpCascais »

Sjajan intervju Grina, deluje dobar covek:

http://www.novosti.rs/vesti/sport.294.h ... -Lazovicem" onclick="window.open(this.href);return false;

Stvarno se nadam da ce ovo biti dobar potez i da se krene putem dovodjenja dobrih holandskih igraca da se ukombinuju sa nasim mladima i da se ne moraju vise dovoditi otpadci od vecitih niti neki propali povratnici... Svojevremeno sam ja i rekao da je Tole namerno uveo ogranicenje stranaca da sabotira ovakve poteze, svestan da tako stiti Partizan i ne dozvoljava ostalim klubovima da nalaze alternative da jacaju svoje timove, sem naravno sto stiti i domace krimo/menadzere koje tako stiti od strane konkurencije i tera klubove da zavise od njihovih otpadaka za pojacanja. Recimo, apsolutno je jasno da skoro svi klubovi u Superligi vec imaju barem po 2-3 neka regionalna stranca i sa Toletovim limitom je vec dovoljno da tera klubove da ne rade na skautingu racunajuci da im se ne isplati da to rade kad ne mogu vise od jednog/dva igraca da dovedu, pa ce tako onda garantovati ta mesta ovim domacim menadzerima da uvaljuju njihove igrace koje ne uspeju da uvale negde vani jer ih tamo niko nece. Mnogi ljudi kod nas zaista ne kapiraju da je ovo jedno od korena problema u nasem fudbalu, mnogi misle kao to "stranci" je sporedna tema, a nije uopste... I CFR Kluj u Rumuniji i Ludogorets u Bugarskoj su upravo uspeli da razbiju dominaciju njihovih vecitih i osvoje prvenstva jer su razvili uvoz, i svesna je nasa mafija toga... Tako ste i vi bili poceli dobro, i razvijali skolu a na njih dodavali strana pojacanja, i Tole svestan toga je uveo ogranicenje i onda ste umesto stranih pojacanja morali da se vratite na domace povratnike (sem par izuzetaka, ostalo je domace povracanje). Nasa liga je toliko slaba da bi 4-5 holandjanina bili dovoljni da se osvoji liga. Tu lezi maca. A to bi i nateralo vecite da vise ulazu u tim da bi obezbedili titule, a vise ulaganja, manje kradje, ne odgovara to, bolje prodati Savica, Markeca, maznuti milione i kad navijaci pocnu da zahtevaju, samo im reci "popunjen je protokol"... Dosta mi je stvarno ovoga jer je vo zaista ono sto unistava nas fudbal. Dovoljno bi bilo jedan klub da krene sa dobrim uvozima i onda bi i ostali morali da prate ritam, i eto spasa za nas fudbal i nasu ligu. A jos 4 godine Toleta ce nas totalno dokrajciti! :evil:
Minja
Administrator
Posts: 1911
Joined: Thu Jan 13, 2005 12:45 am

Re: Transferi

Post by Minja »

A, kako komentarises menadzere koji potpisuju ugovore sa decom, zapravo roditeljima, i u koju kategoriju njih stavljas?

Usput, dosli smo do apsurda da GOMILA eks igraca, koje mi ovde kao nesto pominjemo i velicamo, na utakmice dolaze iskljucivo zbog skautinga, boli ih cosak od uveta i za klub i za rezultate...
User avatar
Boske87
Posts: 572
Joined: Mon Aug 29, 2011 4:49 pm

Re: Transferi

Post by Boske87 »

Milan wrote:Ja sam opet pri mišljenju da je dobio šansu mnogo puta (ili bar više od mnogih koji su je zaslužili) i da baš ništa nije pokazao. Govorim o takmičarskim utakmicama i napominjem da nemam ništa protiv momka, već jednostavno smatram da nije kalibar čak ni za našu ligu...
Slažem se! Bojim se samo da ovog leta ne ostanemo bez Abua. Mislim da ima ugovor do leta 2013 ali nisam siguran. Što znači da ga sad trebaju prodati ili produžiti ugovor a ne da o tome pričamo u januaru...
What else are you gonna do on a Saturday?
http://www.youtube.com/watch?v=aF0uxqolMMk" onclick="window.open(this.href);return false;
masterNS
Posts: 594
Joined: Fri Dec 23, 2011 4:05 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by masterNS »

FkpCascais wrote:Sjajan intervju Grina, deluje dobar covek:

http://www.novosti.rs/vesti/sport.294.h ... -Lazovicem" onclick="window.open(this.href);return false;

Stvarno se nadam da ce ovo biti dobar potez i da se krene putem dovodjenja dobrih holandskih igraca da se ukombinuju sa nasim mladima i da se ne moraju vise dovoditi otpadci od vecitih niti neki propali povratnici... Svojevremeno sam ja i rekao da je Tole namerno uveo ogranicenje stranaca da sabotira ovakve poteze, svestan da tako stiti Partizan i ne dozvoljava ostalim klubovima da nalaze alternative da jacaju svoje timove, sem naravno sto stiti i domace krimo/menadzere koje tako stiti od strane konkurencije i tera klubove da zavise od njihovih otpadaka za pojacanja. Recimo, apsolutno je jasno da skoro svi klubovi u Superligi vec imaju barem po 2-3 neka regionalna stranca i sa Toletovim limitom je vec dovoljno da tera klubove da ne rade na skautingu racunajuci da im se ne isplati da to rade kad ne mogu vise od jednog/dva igraca da dovedu, pa ce tako onda garantovati ta mesta ovim domacim menadzerima da uvaljuju njihove igrace koje ne uspeju da uvale negde vani jer ih tamo niko nece. Mnogi ljudi kod nas zaista ne kapiraju da je ovo jedno od korena problema u nasem fudbalu, mnogi misle kao to "stranci" je sporedna tema, a nije uopste... I CFR Kluj u Rumuniji i Ludogorets u Bugarskoj su upravo uspeli da razbiju dominaciju njihovih vecitih i osvoje prvenstva jer su razvili uvoz, i svesna je nasa mafija toga... Tako ste i vi bili poceli dobro, i razvijali skolu a na njih dodavali strana pojacanja, i Tole svestan toga je uveo ogranicenje i onda ste umesto stranih pojacanja morali da se vratite na domace povratnike (sem par izuzetaka, ostalo je domace povracanje). Nasa liga je toliko slaba da bi 4-5 holandjanina bili dovoljni da se osvoji liga. Tu lezi maca. A to bi i nateralo vecite da vise ulazu u tim da bi obezbedili titule, a vise ulaganja, manje kradje, ne odgovara to, bolje prodati Savica, Markeca, maznuti milione i kad navijaci pocnu da zahtevaju, samo im reci "popunjen je protokol"... Dosta mi je stvarno ovoga jer je vo zaista ono sto unistava nas fudbal. Dovoljno bi bilo jedan klub da krene sa dobrim uvozima i onda bi i ostali morali da prate ritam, i eto spasa za nas fudbal i nasu ligu. A jos 4 godine Toleta ce nas totalno dokrajciti! :evil:
Neverovatno je da gde god da odem naidjem na tvoje iste postove. Ti si vec izracunao da bi nam 4-5 holandjana bila dovoljna da se osvoji liga? Da li si ti slep? Da li si ti gledao cuveno finale kupa? Pa tamo ni 11 holandjana na celu sa Van Persijem ne bi uzela kup. Neko kome u potpisu stoji "Fkp..." ima obraza da dodje ovde... Kako da uzmes titulu nekome ko ima 5 filijala u ligi i krene prvenstvo sa 30 bodova u plusu (5 timova po 2 utakmice po 3 boda), a u medjusobnim duelima te oderu sudije? U tvom gornjem postu imas 3 pametne recenice i 10 krajnje zasnovanih na tvojoj masti. Sta moze crvenog blizanca da natera da ulozi u tim kada su i ovako duzni 50 miliona i trebali su odavno da bankrotiraju, a crni se drzi tik iznad vode zato sto imaju kakvu takvu omladinsku skolu pa i mogu da prodaju nesto, a trofeje znamo kako uzimaju. Ova drzava ima dva drzavna projekta koji treba izmedju sebe da dele trofeje i dokle god oni postoje ovde ce biti ovako kako je. Resenje je ugasiti ih ili napraviti ligu bez njih, a oni nek igraju izmedju sebe pa nek dele te otete trofeje. Ti si za vise stranih fudbalera? Na kom stranom fudbaleru je neki nas klub zaradio? Samo na Kleu crni blizanac. A bilo ih je minimum 50 u crnom blizancu... Crveni blizanac? Nijednog nije prodao za masne pare...

EDIT: Kad su ti vec puna usta spasa za nasu ligu, pretpostavljam da imas i neki primer lige koja se spasila... Naravno nemoj da racunas Bugarsku i Rumuniju, jer su to zemlje koje su u EU i koje nisu pred bankrotom kao nasa, a pritom su im i klubovi privatizovani. Znaci trazim primer siromasne drzave kao sto je nasa, gde ulaznica za utakmicu kosta 2-3 evra maksimum i gde ne postoje prihodi od marketinga i prodaje dresova kao sto ne postoje kod nas, jer ljudi nemaju za osnovne stvari, gde je nezaposlenost ogromna. Ko bi uostalom i kupio takve klubove bez ikakvih prihoda sem prodaje fudbalera, a da mu ne sluzi za pranje para?

Poenta edita je da ne mozes da imas jaku ligu bez klubova koji imaju pare, a da bi oni imali pare moraju da budu ili privatizovani ili da drzava bude ekstremno bogata. A Vojvodina ne moze da bude ni malo privatizovanija vise nego sto je ona privatna sada, jer je privatizovana bez obaveze ulaganja svojih sredstava u nju. Svi primeri koje si ti naveo su primeri u kojima su bogate gazde iskesirale lovu, a mi tako nesto ovde nemamo ni u naznaci. Nasi klubovi lepe brojeve na dresovima trakama, kakav skauting.
FkpCascais
Posts: 170
Joined: Mon Jun 11, 2012 8:41 am

Re: Transferi

Post by FkpCascais »

MasterNS, neverovatno je koliko me nerviraju ljudi sto razmisljaju kao ti... Ako procitas tvoj post, pokusaj da dodjes do zakljucka "sta ti hoces"? Da, koja je tvoja poenta? Cemu vodi takvo razmisljanje kao tvoje? Da, jer obicno covek kaze nesto jer ima neku poentu, a koja je tvoja? Da ne vredi nista raditi? Da treba odustati od fudbala? Da treba sedeti skrstenih ruku i cekati da padne deda mraz sa neba i uradi sve ono sto ti smatras da trba da se uradi? A ti u medjuvremenu jedes sladoled, ali da, ti bi i njega kritikovao, kako ne zna u sta se upleo, kako ne vredi to sto radi, kako je jaca sila to i kako je lakse sedeti i kukati nego nesto uraditi?

Ti kazes da se ja ponavljam i kako znas moje postove, ali onda se pravis lud kao da ne znas koliko sam puta vec pricao o finalu kupa i sta sam sve rekao iako mi stoji Fkp u niku. Jeste stoji mi Fkp, ali to ne znaci da se slazem sa Djurom i Toletom, kao sto nisu ni svi navijaci Vose isti...

Ti kazes kako se malo stranaca prodalo, ali mene vise zanima da li su se oni islatili na terenu. Da, jer za prodaju su nam dovoljni vec nasi domaci koji sanjaju od rodjenja da im :greenbutt: vidi put. Lakse je nase prodavati koji iovako igraju nezadovoljno posle par sezona, a ko se isplatio su upravi igraci kao Kizito ili Omaru. Kizito je dosao za saku kikirikija u Srem... Ti pricas o skautingu i kako ne vredi "jer smo siromasni". Pa ti ne rzumes uopste onda poentu skautinga. Kad si bogat ni ne treba ti skauting, kupis i platis, a skauting ti upravo treba kad nemas kinte, i kad svaki dinar moras da vidis kako najbolje da ulozis.

Ne znam uopste sta si me napao, ja sam jasan u onome sto sam rekao i sve sam rekao dobronamerno. Tebi verovatno smeta nesto u mojoj poenti pa me zato napadas, bolje onda otvoreno reci nego ovako.

@Minjo, je li mene pitas? Pa menadzeri su nezaobilazno zlo danasnjeg fudbala. Tako je napravljen moderan fudbal. Svaki igrac ima menadzera koji bi navodno trebao da radi u najboljem interesu svog klijenta (igraca) i naravno da po tome cesto ulaze u konflikt sa kluovima. Ima menadzera i dobrih i losih, kao i uprava klubova. Cinjenica je da cesto i sami roditelji su ti koji vrse presiju nad menadzerima da im nadju sto pre angazman vani. To je nasa relnost koju moramo sto pre da prihvatimo: da mnogi domaci igraci hoce posto-poto vani da kidnu. Samo ja se zalazem da ne gubimo vreme sa neizvoldljivim resenjima kao plakanjem i secanjem cuvene zabrane da idu vani koja je danas dan ne izvodljiva i potpuno obrnuta od modernog trenda slobode kretanja koja je osnova EU, nego treba da nadjemo nacin kako te domace najbolje da iskoristimo u periodu dok su kod nas, i naravno, da nadjemo resenja za njihovu zamenu. Opet je vezano za celu ovu temu veceg uvoza, odnosno, ne vecg uvoza, nego vece slobode uvoza, jer je meni samo bitno da klubovi imaju vecu slobodu i veci broj resenja, to vec samo po sebi pomaze poboljsanju kvaliteta. Barem ovo za pocetak, veca konkurencija, vise kvalitetnih igraca da barem prekinemo pad, pa otom ce mo u strukturalne promene.
Last edited by FkpCascais on Sun Jul 08, 2012 11:16 pm, edited 1 time in total.
User avatar
nboya
Administrator
Posts: 1208
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:45 pm
Location: Sabac

Re: Transferi

Post by nboya »

Zamolio bih vas da medjusobnu prepirku nastavite (ako morate) na pm-u.
UPRAVA NAPOLJE!!!
User avatar
Boske87
Posts: 572
Joined: Mon Aug 29, 2011 4:49 pm

Re: Transferi

Post by Boske87 »

Mali off topic ali moram da izjavim nešto za dnevnik :mrgreen: . Uvek sam se naježim kad čujem od navijača blizanca da nas simpatišu. Shvatite ljudi ne može jedno i drugo, meni je to uvreda, tj vređa zdrav razum. To je kao što ima likova koji kažu da slušaju svaku vrstu muzike, ujutro Karleušu, popodne Smithse i Springsteena a naveče nakon tamburaša na Marka Bulata pa na neki after. I što je najgore znam dosta ljudi koji ovo izjavljuje, sve pod parolom njihovih širokih vidika i tolerancije a ne vide koji su šabani, neke stvari jednostavno ne idu zajedno.

Što se tiče transfera odakle je potekla ta priča za Kolinsa, je li sa ovog foruma ili postoji realna zainteresovanost kluba?
What else are you gonna do on a Saturday?
http://www.youtube.com/watch?v=aF0uxqolMMk" onclick="window.open(this.href);return false;
Post Reply