Kup Srbije - sezona 2011/12

Locked
User avatar
Go west
Posts: 203
Joined: Fri Jan 28, 2005 5:50 pm
Location: Novi Sad Stari Grad

Re: 1/2 finale Kupa Srbije: Vojvodina-Borac (Č) (0:0), sreda

Post by Go west »

"Mi smo zastali pod naletima kopita zla!"
"Nakon ovog sna koji klub i ja i moji ljudi svi živimo nekoliko mjeseci, sotona je jučer pokucala na naša vrata i razorio i mene i cjeli klub,
to su to sotone o kojima ja pričam stalno, pa pogledajte što su nam napravili !!!"

[video]http://www.facebook.com/l.php?u=http%3A ... Z7UTM2XpfA[/video]
User avatar
ogi
Administrator
Posts: 1637
Joined: Thu Jan 13, 2005 10:27 am
Location: Свуда по мало

Re: 1/2 finale Kupa Srbije: Vojvodina-Borac (Č) (0:0), sreda

Post by ogi »

Не знам од чега ме више душа боли. Да ли од овог пораза или од чињенице да ће црвени близанац освојити куп у нашем граду, пред препуним Карађорђем, можда уз неку кореографију преко целог стадиона као што рече неко, а тог дана бићемо само неми посматрачи...какав шамар свим навијачима Војводине!!! А толико смо хтели да се финале купа игра изван Београда, е па ето нам сад... Хвала тренеру, управи, председнику, играчима на режији овог хорор филма!!!
Mi smo VOJVODINA, a ko ste vi?
User avatar
Boske87
Posts: 572
Joined: Mon Aug 29, 2011 4:49 pm

Re: 1/2 finale Kupa Srbije: Vojvodina-Borac (Č) (0:0), sreda

Post by Boske87 »

Hladna glava i višak maligana u krvi mi konačno dozvoljavaju da se oglasim na forumu. Nažalost danas se desio očekivan scenario za sve one koji redovno prate Vošu ovog proleća, bilo je to jasno još nakon nule na poluvremenu. Javašluk i totalna neozbiljnost našeg kluba su doživeli svoju kulminaciju, danas ne mogu da se sakriju iza kontroverznih sudijskih odluka, nemogućnost ispunjenja primarnih ciljeva (plasman u finale kupa koje se igra u NS!!! ) je naša surova realnost. Jedina pozitivna stvar danas je bila publika na Karađorđu, bili smo puni podrške do zadnjih trenutaka a aplauz fudbalerima Borca na kraju utakmice mi vraća nadu u to da Novi Sad nije u potpunosti izgubio svoje gospodske manire.

I kakav je epilog današnje utakmice? Naravno trener će otići iako je to kasno (još nakon Metalca je trebao da leti), ali uprava će ostati (zahvaljujući novom statutu) iako se konačno sever drznuo da skandira čuveni, izlizani poklič ,,uprava napolje,, . Nakon svakog ,,velikog,, poraza u zadnjih godinu dana uvek smo barem podsvesno imali neko opravdanje (zvezda proletos - pušteno, Vaduc - azijske kladionice BB sigurno namestio, partizan jesenas - sumnjiva klizanja Mojsova) a koje je opravdanje danas? Šta ako jednostavno nemamo kvalitet, počevši od stručnog štaba pa sve do krajnjeg proizvoda, ljudi koji nose sveti dres Voše (da ne kažem fudbalera)? Od Borca smo bolji sigurno ali mislim da pod pritiskom naši igrači pucaju što je u kombinaciji sa lošim vođenjem od strane trenera recept za katastrofu (koja se danas desila).

Pokušaću da analiziram u par reči svakog igrača trudeći se da budem objektivan:

Supić: dosta osporavan početkom sezone, prebrodio loše kritike i pored greške protiv Borca jesenas odradio odličan posao, vadio nas u par navrata (Spartak, Sloboda) kao što naše dete, hajpovani Brkić nikad nije radio

Vulićević: borben, dobre fizičke spreme i ništa više, premalo za kapitena, BTW današnje simuliranje u par navrata su me podsetila na mečeve blizanaca,ne želim to da gledam

Pavlović: možda nalimitiraniji fudbaler u našoj ekipi koji osim sportske drskosti ništa ne poseduje

Trajković: fizički dominantan i borben, slaba strana igrama po zemlji i fudbalska inteligencija, njegove duge lopte prema napred redovno završavaju u gol autu

Mojsov: nakon prošle sezone neprepoznatljiv, kiksara i igrač sumnjivog morala

Milović: limitiran igrač koji pošteno obavlja svoj posao, ne komplikuje, radi ono što najbolje ume

Appiah: žao mi je što će Vošu pamtiti kao najgori potez svoje karijere, i ovo malo što je u stanju trenutno da pruži otkriva da je klasa od fudbalera za sve ostale saigrače

Mitošević: naše dete, treba ga istrpeti, igra na principu toplo-hladno, danas je bio najbolji a jašar ga je opet zamenio

Moreira: nakon ovog danas ne zaslužuje da više ikad obuče naš dres, plaćenik neka bude negde drugde

Poletanović: iznenada bačen u vatru, ne treba ga rano otpisivati

Katai 69: svejedno je, danas se još i trudio, ionako se vraća u Olimpijakos (mada sumnjam da će se tu zadržati)

Boske: danas najgori, očigledan pad samopouzdanja u odnosu na prošlu sezonu, centaršut bio i ostao pojam za njega

Škuletić: trudi se ali imam utisak da uvek igra pogrešnu poziciju (ako iko može da identifikuje poziciju koju mu je jašar odredio)

Bojović: igrač za Jagodine, Hajduke i sl. klubove, nema kvalitet za Vošu, u najboljem slučaju džoker

Abu: njemu ne mogu da zamerim ništa, totalno van forme ali vidim da se trudi, da daje 100%, mislim da mu više leži uloga SS nego CF

ostali igrači nisu vredni pomena, a o treneru je sve rečeno

Izvinjavam se na dužini posta ali dobro je sve izbaciti iz sebe :)
What else are you gonna do on a Saturday?
http://www.youtube.com/watch?v=aF0uxqolMMk" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
the Gari
Posts: 1126
Joined: Tue Feb 17, 2009 11:10 am
Location: Jawa Tengah
Contact:

Re: 1/2 finale Kupa Srbije: Vojvodina-Borac (Č) (0:0), sreda

Post by the Gari »

Prvo, sve čestitke Borcu iz Čačka i puno sreće u finalu.

Ja sam ovo polufinale izgubio i pre nego što sam video rezultat. I apsolutno izolovano od toga kako on glasi! Šta ustvari i znači Kup koji osvojiš na način sličan onom na koji si ga prošle godine izgubio ili ako za čoveka koji podigne taj pehar za koju godinu ne bude mesta u loži (kao što je to bio slučaj s kapitenom prvih šampiona) jer se tamo stiskaju lukići, džombe, miškovići i ostali "sportski prijatelji" u vidu tuceta telohranitelja i prostitutki.

Polufinale smo izgubili svi mi, još pre nego što je počelo, čim se (kako je to Marquis primetio) dva dana pred "meč sezone" nije ni pisalo ni govorilo o njemu. Kada upadnemo u logički ofsajd da razmišljamo da li mi zaista želimo da naš tim pobedi ili bi bilo bolje da se desi suprotno, to znači da oko njega nešto debelo ne funkcioniše, što čak ni potencijalni veliki uspesi(?!) mogu samo kratkoročno kamuflirati.

Na utakmici nisam bio iz jednostavnog razloga što (opet) živim na drugom kraju sveta, ali količina mindegystva koje sam tokom "Dana D" pokazao prema klubu je nešto što nikako nije mindegy u mom sistemu vrednovanja sveta. Mislim, da sam u gradu, verovatno bih jednako otpadao na tom Zapadu kao i uvek, otišao posle do "Armagedona", cedio neki hmelj, lamentirao nad rođenom sudbinom, s gnevom se prisećao Dragana Mrđe ili Sava Barca i iskazivao ostale "simptome" onoga što Brick vrlo precizno naziva "dijagnozom", ali nisam siguran koliko bi me se sve to zaista ticalo...

Umesto da se nerviram oko loše internet konekcije i iznalazim moldavske sajtove kako bi pratio voljeni klub, kao što sam to činio tokom prošlogodišnjeg pohoda na the finale, osoba koja je posle prevaljenih 12.000 kilometara, blizu 60 sati puta (sa sve pauzom od 15 sati u Kuala Lumpuru) odlučila da je prvo što će uraditi po dolasku u Novi Sad biti da sedne u autobus za Kragujevac i gleda Jašarov (Ferguson, Ciceron, na šta li se već odaziva...) "atomski fudbal", ovoga puta odlučila se da s jednom devojčicom ode u bioskop i gleda neki glupi holivudski film za poluretardirane. Na pitanje: "A šta je s tvojim polufinalom", odgovorio sam: "Sama saja" (indonežanski za mindegy).

Na kraju ja nisam ni otišao u taj bioskop zbog strašne provale oblaka (sezona monsuna traje duže nego inače), ali sam sedeći pod nekom nastrešnicom zaključio da su, barem juče, -oni- pobedili. Pri tom ne mislim na Borac (u tom trenutku nisam ni znao rezultat). Pobedili su oni koji priželjkuju svakog novog navijača Starog kluba koji će odmahnuti rukom i pustiti ih da rade šta hoće. Ja se nadam (siguran sam!) da je kod mene u pitanju samo "prolazna slabost" i da ću se u grad vratiti jednako napaljen na Vošu kao što sam bio prethodnih još malo pa dve decenije truljenja na "Karađorđu", ali ima onih koji se neće "povratiti". Ovo poslednje sigurno raduje baš -one- (slobodno se može čitati kao - "onog") koji bi najviše voleli da je Vojvodina kao Metalac iz Gornjeg Milanovca, da igra po okolnim gradovima, da je niko ne gleda, niko ne navija za nju, niko nije svedok menadžmentskih bravura rukovodstva, pa da mogu da rade šta god požele sve dok ne zadovolje svoje halave guzice pa Naš klub stave na doboš kao kakav "Jugoalat".

Ne kontaju da su njihove male pišljive "pobede" poslednjih godina nemerljivo male u istoriji Vojvodine i koliko je velika snaga nas koji ljubav prema Njoj ne znamo da izrazimo u procentima i provizijama.

This time next year...

PS Za onog majmuna na klupi sam do sada mislio "samo" da je novi Stepanović, koji nema nikakvu igru, gura njegove poluproizvode i sve to pravda lirskim pasažima na press konferencijama... Od ove izjave mislim da je trener koji je uvredio klub više nego bilo koji njen trener baš u toj 100-godišnjoj istoriji koju on pominje.

PS2 Svi oni koji tekstove koji se potpisuju sa fkv.com team komentarišu sa "konačno", "najzad" i licitiraju ko ima kolika muda i kad ih je prikupio, prvo neka pogledaju u sadržaj svojih gaća i zapitaju se šta su oni uradili za "našu stvar". Da svi koji sebe nazivaju navijačima Vojvodine imaju muda koliko momci koji stoje iza ovog sajta/foruma...
Tovari buraniju!

https://telepapatija.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
budababa
Posts: 4016
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Re: 1/2 finale Kupa Srbije: Vojvodina-Borac (Č) (0:0), sreda

Post by budababa »

Užasno je šta smo sebi dozvolili, da nam se sezona pretvori u košmar, a sve zarad toga što ljudi koji vode klub (ili, da pričamo u jednini?) nisu mogli da nađu balans između zarade i lične promocije sa jedne strane i dobrobiti kluba sa druge. Klub je kao i svako drugo preduzeće, ako želiš da raste i da se razvija, moraš ulagati u njega. Ako mu uzimaš mnogo više nego što mu daješ, naravno je da tokom vremena isplivavaju posledice nemarnog odnosa prema njemu. Bilo je jako očigledno šta nam se sprema, i dan-dva pred utakmicu sa Borcem nisam čuo ni od jednog svog prijatelja da je potpuno ubeđen da ćemo proći Borac. A igrali smo protiv kluba koji je pretposlednji na tabeli, pred svojom publikom, sa timom koji je verovatno deset puta skuplji od njihovog. Dobili smo udarac koji će ostaviti velike posledice na navijačke relacije u gradu, a nije učinjeno ništa dok je još moglo da se uradi. Da li je u pitanju nemar ili neznanje, sada je svejedno. Posledice moraju biti otklonjene, da bi klub podvukao crtu i krenuo u novi početak. Još nije kasno da dočekamo stogodišnjicu postojanja kao klub kakvog ga nekad pamtimo.
Hura! Sad su svi problemi rešeni. Već danas je med i mleko, ne osećate li?
playmaker wrote:Ocigledno je nekima trebalo malo duze da skupe mu*a ali konacno!
Kamo sreće da smo svi m***nje poput tebe, gde bi nam bio kraj. Mene samo čudi kako niko od m***nja poput tebe nije već otišao u FCVB i podelio dangle ovima što nas jašu. Na istoku verovatno onomad niko od mu**nja nije bio, jer bi pokazali već u praksi kako se to radi.
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
User avatar
milans
Posts: 63
Joined: Mon Nov 01, 2010 9:53 pm
Location: Liman Novi Sad

Re: 1/2 finale Kupa Srbije: Vojvodina-Borac (Č) (0:0), sreda

Post by milans »

budababa wrote:
Hura! Sad su svi problemi rešeni. Već danas je med i mleko, ne osećate li?
Ne želim da ulazim u prepisku, ali bi voleo da obrazložim svoje NAPOKON.

Kao i posle Vaduza, kada sam takođe dobio "packu" od budababe, želeo sam da kažem da ja mislim da je pored Firme, ovak sajt jedino mesto koje okuplja veliki broj navijača, koji su faktički preko njega povezani i organizovani. I da, i pored toga što je stav administracije u pogledu toga šta je svrha ovog sajta, uvek bio jasan, odnosno da nije na ovom sajtu i ljudima koji ga uređuju da menja uprave, diže revolucije ili slično, ljudi koji ovde pišu su uvek od administracije očekivali nešto više (za šta im realno niko i nije dao povoda) i po meni su ovaj put to i dobili. Odnosno ubeđen sam da ovaj tekst velikom broju ljudi znači mnogo i hvala administraciji na njemu.

Osvrnuo bi se samo na polsednje reči The Garija, koji takođe pominje moje KONAČNO, i sadržaj mojih gaća. Ja što sam mogao ja sam radio, i verovao ili ne dosta je urađeno.
Ti si moj grad, moj Novi Sad, kad sve je crno uz tebe sam.........
User avatar
laki
Posts: 1974
Joined: Sun Dec 05, 2010 1:51 pm
Location: Podbara

Re: 1/2 finale Kupa Srbije: Vojvodina-Borac (Č) (0:0), sreda

Post by laki »

:roll: Zatvorili smo utakmicu kako bi ceo stadion skandirao "uprava napolje" hahahah koma 8) A tek analiza postavljanja stopala kod suta i ostalo. Hajde nemojte da oko ovoga trosimo i jednu rec vise, stvarno je neprimereno!

Inace, menii dalje nije jasno kakve predsednik kluba, zajedno sa aftobusom i sa sekretarom i ostalima, ima veze sa time sto Boske iz dva zicera ne moze da postigne gol?! Ako bilo ko od njih ode nece mi biti zao, ali jako mi dobro sto svaku losu stvar pripisujemo onima koje ne volimo. Pricajte sta hocete i mislite sta hocete, ali: pojacanja ove polusezone su vise nego kvalitetna! Moreira je dokazani kvalitet. O Apiji ne vredi trositi reci. Na 69 smo svi izdrkavali jer ce zameniti ocajnog Branu koji ne zna nista osim da zalama. Sad se svi pravite pametni, a 3/4 vas je pevalo ovu pesmu. Kako vas nije sramota. Sad ste od jednom svi pametni i svima je vec odavno sve jasno!
Sustina: Glavni problem je taj sto Vukicevic nije znao ove kvalitetne igrace da sastavi tako da od njih napravi mocnu ekipu koja ce da gazi sve pred sobom, a ona ima kvalitet za to! On treba da ode momentalno i samoinicijativno a ne da ga neko tera. A ovi iz uprave ako nam dovedu Ljupka, Ridjeg, Bekija ili slicne, tj ponove gresku koju su uradili prilikom dovodjenja Vukicevica, onda su stvarno moroni! Oduvek sam smatrao da dobar trener vredi kao pola ekipe, sto se pokazalo prosle sezone sa Zokijem. Mi tad realno nisamo imali kvalitet za onakve rezultate, ali je nas tim bio jedna kompaktna celina, i kao rezultat toga su usledili rezultati koji bili daleko iznad ocekivanih! Budimo realni! Dovedite nam DOBROG DOKAZANOG TRENERA!
Image
Camel
Posts: 111
Joined: Tue Nov 28, 2006 11:40 pm

Re: 1/2 finale Kupa Srbije: Vojvodina-Borac (Č) (0:0), sreda

Post by Camel »

Veliki pozdrav svima koji su tvrdili da je kup namesten i da ga mi uzimamo! Jel vas makar malo sramota svojih reci? A poseban pozdrav onima kojima je firma kriva za sve, ovaj put jer je cekala 88.minut, mislim stvarno ! U velikoj vecini slucaja su to isti ljudi!
Vuke
Posts: 495
Joined: Fri Mar 16, 2007 4:27 pm

Re: 1/2 finale Kupa Srbije: Vojvodina-Borac (Č) (0:0), sreda

Post by Vuke »

Svaka čast Firmi na reakciji :!:

Akcije se sprovode na stadionu, a ne preko tastature! Sada očekujem da TA velika većina nezadovoljnih dodje u Kulu i iskaže svoj stav! Samo ujedinjeni i brojni možemo da ostvarimo ono što želimo, čuvajte energiju za prave stvari.


P.S. Zamolio bih uredništvo da što pre otvori temu za meč sa Hajdukom.
baraba
Posts: 12
Joined: Sun Aug 14, 2011 12:55 pm
Location: NOVI SAD

Re: 1/2 finale Kupa Srbije: Vojvodina-Borac (Č) (0:0), sreda

Post by baraba »

Laki svaka ti je na mestu.
Brick Liman
Posts: 827
Joined: Wed May 02, 2007 3:54 pm
Location: Tower Blocks Liman

Re: 1/2 finale Kupa Srbije: Vojvodina-Borac (Č) (0:0), sreda

Post by Brick Liman »

milans wrote:
budababa wrote:
Hura! Sad su svi problemi rešeni. Već danas je med i mleko, ne osećate li?
Ne želim da ulazim u prepisku, ali bi voleo da obrazložim svoje NAPOKON.

Kao i posle Vaduza, kada sam takođe dobio "packu" od budababe, želeo sam da kažem da ja mislim da je pored Firme, ovak sajt jedino mesto koje okuplja veliki broj navijača, koji su faktički preko njega povezani i organizovani. I da, i pored toga što je stav administracije u pogledu toga šta je svrha ovog sajta, uvek bio jasan, odnosno da nije na ovom sajtu i ljudima koji ga uređuju da menja uprave, diže revolucije ili slično, ljudi koji ovde pišu su uvek od administracije očekivali nešto više (za šta im realno niko i nije dao povoda) i po meni su ovaj put to i dobili. Odnosno ubeđen sam da ovaj tekst velikom broju ljudi znači mnogo i hvala administraciji na njemu.

Osvrnuo bi se samo na polsednje reči The Garija, koji takođe pominje moje KONAČNO, i sadržaj mojih gaća. Ja što sam mogao ja sam radio, i verovao ili ne dosta je urađeno.
Ako neko očekuje od administracije ovog sajta/foruma da ga organizuje, onda je opasno posvađan sa realitetom. Organizacija bilo kakve navijačke akcije se MORA raditi van interneta zbog bezbedonosnih i konspirativnih razloga. Ko ima više od 16 godina, a to ne shvata džabe mu je bilo šta objašnjavati. Milijardu izrečenih sranja, kletvi i optužbi izrečenih na netu ne vrede koliko crno ispod nokta u odnosu na ono od juče kad sve tri tribine složno viču uprava napolje.
Juče sam došao na tekmu prilično uveren da pušimo kurčinu od ogromnog crnca. Ipak, kad sam već došao, onda sam bio u onoj uzaludnoj slaninarskoj nadi da ćeš dobiti tekmu. Bio sam prilično flegma sve dok u 2. poluvremenu onaj mali k********ć Katai nije izvodio korner nedaleko od mesta gde sam sedeo. Rekao sam mu da ću mu obe noge polomiti zbog ovoga što mi radi od nervnog sistema.

Nemoj niko da se zavarava da će se ovo tako lako razrešiti. Mislim da nas očekuje duga prljava borba.
Deca su posla u noc da se igraju ...
... MODERNA OMLADINA!

https://www.youtube.com/watch?v=Md0lG-4nTFc" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Firmin mali
Posts: 181
Joined: Thu Jan 20, 2011 12:17 pm
Location: Vojvodina

Re: 1/2 finale Kupa Srbije: Vojvodina-Borac (Č) (0:0), sreda

Post by Firmin mali »

Image

Image

Image

Image

Image

Image

i onda krece show....

Image

Image

Image

Image

nadam se da nisam preterao a ostatak mozete pogledati :
http://s1185.photobucket.com/albums/z35 ... 1QQtppZZ32
http://www.fkvojvodina.rs/sezona/galeri ... =0&occur=1

+ bonus za sve sa divljeg zapada :cheers:
Image
Drina
Posts: 358
Joined: Thu Jul 14, 2011 8:16 pm

Re: 1/2 finale Kupa Srbije: Vojvodina-Borac (Č) (0:0), sreda

Post by Drina »

Au brate... samo kad nisam zaplakao kad sam video ovu poslednju sliku na kojoj je Apija....
Vidi se da mu je mnogo teze pao poraz nego ostatku tima.
User avatar
Firmin mali
Posts: 181
Joined: Thu Jan 20, 2011 12:17 pm
Location: Vojvodina

Re: 1/2 finale Kupa Srbije: Vojvodina-Borac (Č) (0:0), sreda

Post by Firmin mali »

Drina wrote:Au brate... samo kad nisam zaplakao kad sam video ovu poslednju sliku na kojoj je Apija....
Vidi se da mu je mnogo teze pao poraz nego ostatku tima.
On na toj slici kao i posle,kada je seo pored mene na stepenice kod kucice place....vidi se ko igra fudbal srcem
User avatar
madda fakka
Posts: 1114
Joined: Wed Jun 04, 2008 7:15 pm
Location: Adice

Re: 1/2 finale Kupa Srbije: Vojvodina-Borac (Č) (0:0), sreda

Post by madda fakka »

Vule, Apija i Abu jedino mogu da placu zbog izgubljene tekme jedini su se zalagali. Boske ako padne u depresiju nece me cuditi. Sada se okrenuti i spasiti sta se spasiti moze tj trece mesto ako i to ne uspemo... Iskreno sad mi mindegy...
I Bog je Slaninar...
Locked