17. kolo: Vojvodina-Buducnost (Ban. Dvor) 1:0

User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Post by Djumi »

IZVESTAJ PREUZET SA SAJTA RED FIRMA
Dopisnik:Slavni Red Firm


FK Vojvodina - FK Buducnost BD 1:0 (1:0)

Strelci: Vukelja (Vojvodina)
: Mandic, Vukelja (Vojvodina)

Vojvodina: Todic, Mandic, Stepanov, Pekaric, Stosic, Nastic, Vukobratovic, Milutinovic, Pavlovic(Kacar), Vukelja(Buac), Jovanovic(Despotovic).

Budcnost: Radanovic, Pjevac, Kutlacic, Savic, Milosevic, Andric, Zafirovic, Drincic, Kulic(Belic), Mitrovic(Stupar), Kasom(Micic).

Poprilicno naostreni gosti pred ovaj mec nisu dozvolili Vojvodini da svojom igrom da znanja svima da igra na svom terenu protiv losije plasirane ekipe.Dvorani su tokom celog susreta kontrolisali igru,imali terensku inicijativu,ali su tesko stvarali sase za pogodak.Pa da krenemo redom.
Na prvu sansu na utakmici se nije cekalo mnogo.Na centarsut Nastica sa desne strane dobro je odreagovao Jovanovic koji glavom sutira,ali pored leve stative golmana Radanovica.Nakon izvesnog vremena pokusao je i Pavlovic sutem sa desetak metara,ali je njegov udarac zaustavio Radanovic.U dobroj prilici se nasao i Vukelja,kada mu je odlicno na prvu stativu iscentrirao loptu Nastic,ali brzi od Vukelje bio je odbrambeni igrac Dvorana i izbio loptu u korner.Nakon izvedenog kornera od strane Mandica i kratkog izbijanja lopte,ona ipak dolazi na nogu Vukelji koji sutira iz sesnaestera iz prve po zemlji i postize jedini gol na ovom mecu vredan 3 nova boda - 1:0 ! Nakon jednog od prekrsaja ispred gola Vojvodine Dvorani su pokusali klasicnom kombinacijom Mitrovic - Zafirovic da pomere zivi zid za sutera Pavlovica,ali je njegov sut zavrsio pravo u narucju golmana Todica.Do kraja poluvremena vidjena je jos jedna prilika,a ona se ukazala Jovanovicu koji je sam vukao loptu od sredine igralista,usao u kazneni prostor po levoj strani u pratnji jednog odbrambenog igraca Dvorana i sutirao,ali pokraj leve stative golmana Radanovica.

Pocetak drugog poluvremena donosi dve kakve takve sanse za goste.Najpre je Belic koji je usao u igru pokusao sutem sa oko 20m,medjutim Todic je bio na mestu.Naredna prilika ukazala se ponovo Belicu koji je na centarsut Pjevaca pokusao glavom,ali je lopta zavrsila pored gola.Svoj sut,ali na drugoj strani oprobao je i Kacar sa nekih 25m ali je golman gostiju dobro odreagovao.Dobru priliku imao je i Zafirovic koji se oslobodio svog cuvara Vukobratovica,usao u kazneni prostor,ali je njegov sut koji je usledio bio izblokiran,tako da je lopta zavrsila u korneru.Odlicnu priliku propustio je Jovanovic, koji se odlicno oslobodio pratnje gostujuceg kapitena Milosevica,usao u kazneni prostor,a njegov udarac odbio je u polje golman gostiju Radanovic.Dvorani su pokusali nakon toga posle izvedenog kornera od strane Drincica,ali je Micicec udarac glavom zavrsio u narucju golmana Todica.Fantasticna prilika se potom otvorila za Buaca,koji uposljen centarsutem Nastica prihvata loptu na drugoj stativi,ali njegov sut iz peterca zavrsio je pored same stative daljeg ugla gola radanovica,dovoljno za veliki uzdah sa tribina.Poslednju i najbolju priliku za goste propustio je Belic do kojeg je lopta dosla u svoj guzvi koja se zadesila,ali njegov sut u cini se praznu mrezu izblokirao je jedan od napadaca njegovog tima,koji se na njegovu nesrecu zadesio na pogresnom mestu,sto je bilo dovoljno za konacnih 1:0.

I jos da dodamo (ne)sportski potez unknowna do kojeg je u finisu meca dosla lopta,medjutim on ju je lagano prosledio prema navijacima na severnoj tribini kako bi ustetedeli jos koju sekundu vise u finisu meca.

Ovom utakmicom je Vojvodina okoncala seriju ovogodisnjih utakmica,a na radost mnogih sa novom pobedom,a treba spomenuti da su pojedini uspeli nakon zavrsetka meca da obogate svoje kolekcije dreseva i sorceva.

Prvenstvo se nastavlja 18.februara naredne godine utakmicama 18.kola. Vojvodina tada gostuje na Banjici ekipi Rada.

Red Firm imas pravo da navratis i na ovaj Forum :!:
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

In memoriam Chombe 1978-2005

Post by Владика »

Koliko sam se samo radovao ovoj suboti, koliko sam se samo radovao ovom mecu! Ekipa se posle duzeg vremena skupila, na severu dobar broj ljudi! Pa cak su u jednom momentu zapad, istok i sever zajedno navijali.
Ali sve je to izgubilo na vaznosti kada sam usao na stadion. Tada sam cuo da je jedan od nas, Chombe sa Limana 4, kukavicki ubijen iz zaseda sinoc ispred jednog kafica na svernoj tribini naseg stadiona. Zlikovacki rafal iz kalasnjikova zauvek je odneo,oca, prijatelja i velikog navijaca Vojvodine! Boze moj, u sta se pretvara nas grad?
Chombe neka ti je laka crna zemlja!


Sto se tice igre najbleze je reci katastrofa. DOsta sretno smo poveli i zatim smo se branili citavih 70 minuta. Zar Vojvodina kod kuce mora da se brani od tima koji ispada iz lige? Bodove su nam doneli Sale Todic, Pekar, Nastic i Stepi!
Cause
Posts: 458
Joined: Mon Nov 28, 2005 11:27 pm
Location: Kraljevo

Post by Cause »

Jos jedan + za navijace na bodrenju protiv relativno neinteresantnog ali ambicioznog protivnika iz B. Dvora.
Po igri, utakmica dobija prelaznu ocenu samo zato sto smo pobedili. Opet pad koncentracije u zadnjih 5 min!!!
Ono sto mi nikako ne izlazi iz glave je ponasanje navijaca koji je "ukrao" transparent ili zastavu protivnickog tabora koga su cinili klinci od ne preko 15 god. Mislim da je to nedolicno ponasanje za jednog navijaca Vojvodine. Ako bas zeli svojim postupkom da odusevi veci broj ljudi , pozivam "hrabrog" junosu da isti ekces ponovi protiv navijaca Rada. p.s. Na jednoj prvenstvenoj utakmici 4 dana pred mec su kopali tunele da sakriju nozeve i satare ali ih je obezbedjenje uhvatilo i sprecilo moguci incident.Oni su stvarno ludi a ne neki tamo klinci.
Zamerka i na N.N. retarda koji je bacio loptu u poslednjim trenutcima meca ka severnoj tribini. Zar je dotle doslo? Ako sebe smatramo velikim klubom sto i jesmo neke lose navike pokupljene od drugih treba da ostavimo iza sebe i postavimo nove sisteme vrednosti.
User avatar
budababa
Posts: 4015
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Post by budababa »

Uspeli smo jos jedared da nakrpimo tri boda, mada po prikazanoj igri jedva da smo zasluzili i jedan. Dali smo gol, a onda se branili 65 minuta protiv Buducnosti iz Banatskog Dvora (?!) na svom terenu. Da smo igrali Kup UEFA protiv nekog, recimo, Betisa ili Lacia, razumeo bih takvu taktiku, ali ovo mi ne ide u glavu. Igramo cicijaski fudbal, damo gol i onda se borimo kao za zivot da ga ne primimo. Igra nam sve vise lici na onu od prethodnih sezona, na trenutke se cini kao da veterani igraju neku revijalnu utakmicu, a ne momci od dvadesetak i kusur godina prvenstveni mec. Mozda ce se stvari pokrenuti sa mrtve tacke kada se konacno oslobodimo nekih igraca kojima je mesto u timu zagarantovano i kada na teren istrce klinci koji vole ovaj klub, ovaj grad i ovu igru. Zivi bili, pa videli.
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Post by Djumi »

Djumi wrote:="Red Firm
Djumi wrote:Red Firm imas pravo da navratis i na ovaj Forum :!:

Pozdrav treneru Djumiju.Dobro si primetio da sam retko na ovom mestu od kada je doslo do seobe foruma,a moje raspolozenje u vezi s' takvom odlukom se najbolje ogleda u mojoj poseti istog(slicnog).

U svakom slucaju,cestitke na novoj pobedi,a kako i sta dalje... o tom,potom.
Slazem se sa Vojom,mozda bi trebalo o ovoj temi otvoriti novi topic :!:

Image
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Cause wrote:

Ono sto mi nikako ne izlazi iz glave je ponasanje navijaca koji je "ukrao" transparent ili zastavu protivnickog tabora koga su cinili klinci od ne preko 15 god. Mislim da je to nedolicno ponasanje za jednog navijaca Vojvodine. Ako bas zeli svojim postupkom da odusevi veci broj ljudi , pozivam "hrabrog" junosu da isti ekces ponovi protiv navijaca Rada. .


1. Navijaci iz Dvora od trenutka cim su usli vredjali su nase sugradjane,nas klub i nas grad. Cak su se pravili hrabri preko zandara i pozivali na tucu!Dobili su sta su trazili i zao mi je sto nismo imali sansu da udjemo u direktan kontakt sa njima
2. Svako ko dodje u Novi Sad da provocira i vredja mora da zna kako ce se vratiti kuci! Za Rad ne znam sta ce biti ali sam ubedjen da ce nas biti mnogo vise od domacih navijaca i to je sasvim dovoljno za pocetak!
3. Skidam kapu mladjoj ekipi za akciju!
Cause
Posts: 458
Joined: Mon Nov 28, 2005 11:27 pm
Location: Kraljevo

Post by Cause »

Izgleda mi glupo. Toliko ih je bilo malo da se nisu ni culi tako da stvarno nije bilo potrebe za tim.
Locked