OK Vojvodina

Nije fudbal, ali i oni nose ime Vojvodina!
User avatar
vosa do groba
Posts: 375
Joined: Thu Dec 15, 2011 10:09 pm

Re: OK Vojvodina

Post by vosa do groba »

Telep wrote:Kup je nas 8)

Svaka cast momcima vidi se koliko su zeleli pobedu. Najbolji je libero koji je sve vreme na terenu navijao sa navijacima :D ( mislim da je Mrdak,ali nisam siguran, nek mi neko ne zameri nisam neko vreme pratio odbojku pa ne znam dosta igraca :oops: )

Lepo je videti veliki broj dece kako medju navijacima tako i medju simpatizerima. Sve u svemu lepo vece, otvorena je sezona trofeja, idemo dalje :cheers:
Nije Mrdak,Kapur je :D :cheers:
Mars iz kluba ciganski olosi !!!
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3899
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: OK Vojvodina

Post by Red Marquis »

Turija wrote: Da bi ostvarili te želje, mislim da Klub mora kupiti kvalitetnijeg dizača (srednje evropske klase) uz kojeg će naši mladi igrači napredovati vidljivi(ji)m koracima.Legao bi i korektor, tog nivoa, ali pitanje da li Klub može, u današnjim okolnostima, da uloži toliko para? Sumnjam.Međutim, mislim da se pitanje dizača mora rešavati odmah, jer koči dalji razvoj čitave ekipe, te nema primetnog pomaka u našoj igri, već 2-3 godine.
Vojvodina je ekipa koja skoro ne igra ,,prvi tempo", dizač ,,ne izvuče" gotovo nijedan slabije primljeni servis, a tako se može igrati (relativno uspešno) samo na domaćim terenima.Ima, naravno, puno posla u popravljanju sigurnosti u servisu i njegovom prijemu, ali sa iskusnim dizačem sve to ide dosta lakše, jer smanjuje pritisak na primače i napadače.
Možda Čubrilo ima skrivenog potencijala, pa da ,,dizački eksplodira" u nekom bliskom vremenu, i obraduje navijače, ali to je sada već pitanje za struku, tj da proceni koliko OK Vojvodina može (još) da ga čeka?Čubrilo ima odbojkaških kvaliteta, ali je ekipa sa takvim profilom dizača dosta tanka i čitljiva.Ne znam, nekako mi se čini da protivnički dizači bolje razigravaju svoje saigrače.Mi kao da ,,silimo" i uspevamo da dobijemo utakmicu na ,,ime i mišiće".Možda grešim, ali takav utisak imam, pa eto i rizikujem da neopravdano kritikujem igru našeg mladog dizača?
Uopšte nije neopravdano. To nam je najslabija karika, a videlo se i protiv partizana i protiv Mladog Radnika, koliko tu škripi, pogotovo kad se poredi sa njihovim dizačima...
Io odio Belgrado
User avatar
the Gari
Posts: 1126
Joined: Tue Feb 17, 2009 11:10 am
Location: Jawa Tengah
Contact:

Re: OK Vojvodina

Post by the Gari »

Sezona osvajanja kupova se nastavja! Idemo daje do onog glavnog u maju! :cheers:

Kad vidim Vanju Grbića, Vasu Mijića i Andriju Gerića zajedno na jednoj fotografiji (koiko kod im sada bile drugačije uloge) nekako ne ide da se na toj fotografiji ne pojavi i pehar.

Turija je pokrenuo jednu vrlo interesantnu priču... Da li klub ima novca za nekog kvalitetnijeg tehničara, ne znam: verovatno nema. Ali ako nema Vojvodina, nemaju ni ostali klubovi. Nije nimalo lak posao, ali zato mi treba da se potrudimo da napravimo jednog, a ne da ga (uz svo dužno poštovanje prema tim tradicionalno odbojkaškim sredinama) vijamo po Kraljevu i Požarevcu.

EDIT: Kad smo već kod dizača, Čubrilu svaka čast na izjavi i samokritici.

Dnevnik:
Лука Чубрило, први дизач Војводине, побрао је овације публике на крају утакмице, за шта је имао занимљив коментар:
– Ваљда зато што сам Новосађанин и што смо сви велики пријатељи са нашим највернијим навијачима.
О самом финалу Лука је још додао:
– Иако смо често падали у игри, па нас је Млади радник стизао, мислим да смо извукли последњи атом снаге на путу до коначне победе. Свака част момцима који су ме истрпели на овом турниру јер сам се „фрљао” лоптама, а они су све то кориговали добрим нападом.

:mrgreen:
Tovari buraniju!

https://telepapatija.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Amos
Posts: 100
Joined: Tue May 17, 2011 3:50 am

Re: OK Vojvodina

Post by Amos »

Још један трофеј у препуним витринама нашег одбојкашког клуба.
Свака част момцима,и поред изгубљеног првог сета успели су да се консолидују и не доведу победу у питање.
Лепа атмосфера у малој хали спенса,једино ми је је жао што није дошло више људи ,јер ови момци то сигурно заслужују а није ни финале купа сваки дан.

Надам се да ће овај трофеј бити подстрек за још већи рад и да ће одбојкаши бити у наредним годинама макар упола успешни као деведесетих.

Куп је наш!!!
User avatar
Telep
Posts: 202
Joined: Fri Jul 22, 2011 2:05 pm
Location: North Telep

Re: OK Vojvodina

Post by Telep »

vosa do groba wrote:
Telep wrote:Kup je nas 8)

Svaka cast momcima vidi se koliko su zeleli pobedu. Najbolji je libero koji je sve vreme na terenu navijao sa navijacima :D ( mislim da je Mrdak,ali nisam siguran, nek mi neko ne zameri nisam neko vreme pratio odbojku pa ne znam dosta igraca :oops: )

Lepo je videti veliki broj dece kako medju navijacima tako i medju simpatizerima. Sve u svemu lepo vece, otvorena je sezona trofeja, idemo dalje :cheers:
Nije Mrdak,Kapur je :D :cheers:
E da jeste :D hvala na ispravci :cheers:
Sremac, Sremac Špricer Boys!
User avatar
Schteph_F89
Posts: 478
Joined: Sun Sep 25, 2011 2:17 pm

Re: OK Vojvodina

Post by Schteph_F89 »

Svaka cast momcima,stvarno su pokazali kako se igra srcem za svoj klub!Nasa podrska ih je u velikoj meri ponela do pobede!Treba uzivati u ovom trenutku kako mi tako i ti momci i molim vas bar jednom da ne filozofirate i ne mracite temu sta bi bilo kad bi bilo,nego jednostavno uzivajte u pobedi!!!Mislim da su momci bar to zasluzili(tesko shavtljivo za neke ovde)!

p.s.Hteo sam jos juce da pisem,ali bi u afektu napisao mozda nesto sto ne treba (mozda sam i sad),ali kad sam sinoc dosao na forum da vidim neku slikicu,pohvalim momke,kad ono,dizac los,dal klub ima para...pao mi mrak na oci...Kao da nece biti druga utakmica pa da se pomene ovo sto se pomenulo,naravno da ne treba bezati od toga,ali osvojio se kup,ljudi pobogu!!!
User avatar
novosadjanin
Posts: 1354
Joined: Mon Nov 13, 2006 12:30 pm
Location: CURVA OCCIDENTALE

Re: OK Vojvodina

Post by novosadjanin »

Cestitke momcima na osvojenom kupu! :cheers:

Lepo je bilo videti na jednom mestu toliko nasih legendi: Geric, Grbic, Boskan, Mester, Mijic, Cato, Maric... Takodje i pojavljivanje ljudi iz drugih nasih sportskih sekcija poput trenera nasih vaterpolista Dejana Stanojevica je za svaku pohvalu, razvija se osecaj zajednistva.

Pohvale i za publiku, posle dugo vremena atmosfera je bila vatrena i na odbojci.

Sve mi mirise na finale sa ciganima u prvenstvu. Ako je sada bilo 2000 gledalaca i neki su ostajali napolju, u prvenstvu bi ponovo mogla da se napuni velika sala u toj trecoj i cetvrtoj finalnoj utakmici, kao nekad... Oni su samouvereni da ce osvojiti ligu, a i navijaci ce ih ispratiti veovatno jer im je to jedini sport u kome mogu do titule. Bas zato ce jos biti sladje da ih ocetkamo i na terenu i na tribinama! Idemo po duplu krunu!
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
vojvodina jedna jedina
Posts: 1260
Joined: Fri Jan 01, 2010 11:56 pm

Re: OK Vojvodina

Post by vojvodina jedna jedina »

Prvi cilj je ostvaren

Cilj je ostvaren! Nošena odgromnom podrškom sa tribina prepune male sale Spensa, Vojvodina NS seme je osvojila 13. Kup Srbije i ujedno izjednačila broj osvojenih trofeja u nacionalnom Kupu i Prvenstvu.

Nezaboravna atmosfera, sjajna organizacija i domaćinstvo, još jednom su potvrdili da je Novi Sad grad odbojke. U dva dana za turnir se tražila karta više, mnogo njih ostalo je ispred vrata male sale, a atmosfera u njoj podsećala je na najbolje dane Vojvodine.

Sa sportske strane Vojvodina je pokazala da je veliki tim, koji je sposoban da prevaziđe sve teškoće, da neke greške nadomesti motivom, borbenošću i da se podigne i pobedi kad je najvažnije. Crveno-beli su za rivale imali sjajne ekipe, koje su umele da namuče, da zaprete, da budu potpuno ravnopravne, u nekim momentima i uspešnije. Sve to turnir je učinilo još zanimljivijim, kvalitetnijim, a i konačni uspeh bio je daleko slađi.

Teško je tražiti junaka ovog turnira, čini se da u tom smislu niko nije ni odskočio, a bilo bi i nepravedno proglasiti ga, jer su Novosađani zaista odigrali kao porodica, ekipa, u kojoj je svako odradio svoj deo posla. Ako pođemo od onih koji su ulazili u igru na kratko, jasno je da je Vojvodina dobila ne samo pehar nego i mladog Mihajla Stankovića, koji je u finalnoj utakmici zamenio u jednom momentu Veselinovića, odigrao hrabro, sigurno, ali i dao dovoljno prostora Veselinoviću da odmori i vrati se u igru spreman da nastavi borbu za trofej. Upravo je Veselinović uprkos oscilacijama i greškama bio siguran onda kada je to bilo najvažnije. I protiv Partizana i protiv Mladog radnika u finišima presudnih setova imao je mirnu ruku i na servisu i u napadu. Ivović je imao padove, ali se isto tako vraćao, imao je sjajne serije servisa u finalu, a kasnije je i u napadu potpuno proradio. Mrdak je takođe dobro servirao i najteže lopte slao u teren, čime je nadomestio i pokrio neke greške. Pouzdan na flot servisu, siguran i miran bio je Mirosavljević, a najstariji, Gerić, odigrao je kapitenski baš kada je trebalo, pružao podršku saigračima i nekim potezima pokazao koliko je važno iskustvo u ovakvim mečevima. Dizač Čubrilo i sam je priznao da je često slao frljoke drugarima, ali se nekim drugim elementima i kuvanjima „iskupio“. Jedan onih koji je najviše sa terena komunicirao s publikom i tražio podršku je Milorad Kapur, a ista ta publika ga je dobro upamtila po borbenosti, požrtvovanosti u polju, odbranama, upijačima i letovima za loptom. U šali se govorilo kako je Mićko „brisao gerflor, te spremačicama nije ostavio mnogo posla“. Ne treba zaboraviti ni sve ostale igrače sa klupe, osim pomenutog Stankovića, takođe i Stefanovića, Martinovića, Vrbana, Nemanju Čubrila, ali i povređenog Katića, pa one koji tek treba da pomognu, Luburića, Kolarića, Strugara... Naravno, tu je i stručni štab, koji je odlično odradio svoj deo posla, dobro pripremio igrače, a tu su i svi klupski pregaoci, koji su se potrudili da organizaciono sve bude na najvišem nivou.

A šta neki od njih kažu o turniru...

Milorad Kapur: Meč sa Partizanom nas je izmorio i fizički i psihološki, to je jedan od uzroka što smo tako loše počeli finalnu utakmicu. Međutim, brzo smo se vratili, došli do svoje igre, smirili prijem, bolje servirali, ma sve smo bolje radili. Istina je da smo bili blagi favoriti u javnosti pred turnir, ali smo mi znali da nije tako i da nas čeka težak zadatak, da tu svako može da osvoji trofej. Bilo je zaista neizvesno, jer su sve ekipe učesnice bili odlični rivali. Svi su pokazali da su zasluženo na finalnom turniru. Hvala navijačima što su došli u ovolikom broju, jer bi bez njihove podrške sigurno bilo mnogo teže. Osvajanje pehara nam mnogo znači ne samo zbog uspeha nego i zbog toga što ćemo mnogo rasterećenije da igramo plej-of. Jedan cilj je već ispunjen, samo da se sada oporavimo i da nastavimo još jače, slobodnije i samopouzdanije. Da probamo da vratimo titulu u Novi Sad posle pet godina.

Aleksandar Veselinović: Jako je važno što smo mogli da se vratimo posle prvog seta, ali i posle onakve utakmice sa Partizanom. To je potvrda da smo dobra ekipa i da imamo veliki potencijal, verujem dovoljan da se vratimo na uspešne staze i da sada krenemo i u borbu za drugi trofej.

Andrija Gerić: U finalu smo igrali bolje nego u polufinalu, imali smo i padove, ali smo uspeli da se vraćamo. Izuzetno mi je drago što smo uzeli Kup, jedan trofej smo vratili, a nadam se da možemo i drugi. Imamo velike rezerve, ali imamo vremena da radimo i da budemo još bolji. Hvala publici koja je punila salu ova dva dana, podržala nas i napravila sjajnu atmosferu. Hvala onima koji su verovali u nas.

Marko Ivović: Mislim da smo nervozno ušli u finale, što je možda i normalno, jer nije mala stvar igrati finale Kupa. Za ostvarivanje ciljeva se spremamo tokom čitave sezone i sada smo silno želeli da ostvarimo prvi cilj. Kažem još jednom, ružno smo započeli, ali smo se vratili na pravi kolosek, pokazali kakva smo ekipa, spremna za najviše domete. Slede novi treninzi i borba u plej-ofu za još jedan trofej. Ovaj Kup nam mnogo nam znači, biće nam vetar u leđa i iskreno se nadam da ćemo se još više truditi i da ćemo hladnije glave, mirnijih umova i sa još više motiva igrati završnicu Prvenstva. Moram da kažem da nemamo često priliku da igramo pred ovakvom publikom, prava je privilegija biti na terenu u ovakvoj atmosferi.

Vasa Mijić: Publika i organizovani navijači su nas vraćali u igru, posebno kad je bilo neizvesno. Momci su igrali pod malim pritiskom, a podrška im je mnogo pomogla. Hvala svima koji su bili u Sali i napravili ovako sjajnu atmosferu. Novi Sad je u dva dana bio dobar domaćin i organizator, gledali smo lepu sportsku priredbu, prepune tribine...Ovo treba da da samopouzdanje igračima, a nama klupskim pregaocima krila da radimo dalje, jer svi znamo koliko je teško raditi u sportu.

Nikola Marić: Ova su bila dva dana kvalitetne odbojke, meč s Partizanom spada u red boljih utakmica odigranih u Kupu. Tokom celog turnira bilo je lepih poteza, dobrih odbrana, napada, blokova, preokreta, servisa... Ono što mene čini zadovoljnim jeste to što je naša ekipa pokazala da može i voljom da osvoji trofej, a ne samo tečnom i kvalitetnom igrom. To je dobro, jer trofeji se osvajaju na razne načine. Loše smo ušli u finale, izgubili ritam, te jurili rezultat, ali smo pošle došli na svoje. Sportski gledano sve ovo je sjajno, ali uspeh i za klub ima nemerljivu težinu. Čestitke generalnom direktoru Mijiću, kojeg sam podržao kada je hrabro odlučio da konkuriše za organizaciju finalnog turnira. Vreme će pokazati koliko je to važno.
vojvodina jedna jedina
Posts: 1260
Joined: Fri Jan 01, 2010 11:56 pm

Re: OK Vojvodina

Post by vojvodina jedna jedina »

Voša brani drugu poziciju, ulaz slobodan

Ekspresno su prvotimci Vojvodine NS seme slavili, ekspresno sumirali utiske i ekspresno (ako je to moguće) se odmorili. Kup je u arhivi, a Novosađani moraju da se okrenu novim zadacima, najpre poslednjem kolu Superlige, koje će i definitivno razrešiti dilemu da li će Vojvodina u plej-of sa druge, ili treće pozicije.
Kako bi zadržali drugu poziciju puleni Nikole Salatića moraju u četvrtak, 01.03. u 18 časova na svom terenu uzeti tri boda u duelu sa Ribnicom i u tom slučaju neće zavisiti od rezultata koji Radnički ostvari u utakmici sa Mladim radnikom.

Sportski direktor Nikola Marić veli da su u klubu svi još pod utiskom Kupa, ali da moraju da se brzo okrenu novim obavezama.

- Kad napravite tako veliku priredbu, a još osvojite trofej onda je zadovoljstvo zaista kompletno. Kup mnogo znači timu, trenerima, svima koji rade u klubu, ali možda i mnogo više samom klubu. Pehar je došao u momentu mnogo važnom za naš kolektiv, možda je ovo i prekretnica, jer je niz pozitivnih stvari bilo minulog vikenda ne samo na terenu i na tribinama, nego i šire. Možda je i to dobar uvod za ono što sledi, najpre utakmica s Kraljevčanima, a onda i plej-of. Moramo pristupiti utakmici kako treba, znamo potencijal Ribnice, imala je poteškaća na početku, a onda je ostvarala niz važnih pobeda. To je jedna od ekipa, koja je ostvarila svoj cilj, tako da sigurno rasterećena stiže u Novi Sad. Nama ostaje da nađemo novi motiv i pobedom overimo drugo mesto – rekao je Marić.

I trener Nikola Salatić svestan je koliko ovaj meč znači ekipi, a koliko bi mogao da bude težak.

- Samo jedan slobodan dan smo imali, od utorka smo krenuli sa dva treninga, shvatili smo ozbiljno meč i Ribnicu. Nema opuštanja, moramo se maksimalno angažovati da bismo osvojili tri boda. Igrači su ispražnjeni i fizički i emotivno, ali su pokazali da im je sportski motiv najvažniji, tako da se uzdam u to i verujem da će se trgnuti, naći snage i odraditi utakmicu na najbolji način – istakao je Salatić.

- Očekuje nas težak meč, posle Kupa smo umorni, nije bilo vremena za pravi oporavak, ali moramo to prebroditi i pristupiti meču krajnje ozbiljno, angažovano. Druga pozicija olakšava dalji tok takmičenja i to treba da nas vodi u susretu s Kraljevčanima – poručio je Milija Mrdak.

- Kraljevčani imaju dobre igrače, visprenog organizatora, te mislim da je recept za pobedu naš dobar servis, koji bi trebalo da probamo da ih poremetimo. Ovom prilikom bih želeo da se zahvalim publici i navijačima, kojima dugujemo deo trofeja uz nadu da ćemo takvu podršku imati i u plej –ofu – zaključio je Nemanja Stefanović.

A upravo u znak zahvalnosti sjajnoj publici, ulaz na utakmicu Vojvodina NS seme – Ribnica će biti slobodan.
vojvodina jedna jedina
Posts: 1260
Joined: Fri Jan 01, 2010 11:56 pm

Re: OK Vojvodina

Post by vojvodina jedna jedina »

Воша се коцкала са Рибницом

1 мар, 2012

Војводина НС Семе – Рибница 3:2 (19:25, 22:25, 25:19, 25:19, 15:9)

Дворана: СПЦ „Војводина“ у Новом Саду. Гледалаца: 500. Судије: Ђ. Стевановић (Београд), Д. Антић (Суботица). Трајање меча: 109 минута.

ВОЈВОДИНА НС СЕМЕ: Миросављевић 10, Веселиновић 14, Ивовић 25, Врбан 1, Л. Чубрило 7, Мрдак 18, Капур (либеро, 21 пријем), Мартиновић 3. Нису играли: Н. Чубрило, Стефановић, Герић, Станковић. Тренер: Никола Салатић.

РИБНИЦА: Лисинац 11, Пејовић 6, Вељовић 3, Радовић 15, Николов 8, Љафтов 24, Јанковић (либеро, 24 пријема), Дебељак 1, Окошановић, Бићанин. Нису играли: Јанићијевић, Миловановић. Тренер: Бошко Мачужић.
Журналов гран при: 5 поена – Марко Ивовић (Војводина НС Семе), 3 – Александар Љафтов (Рибница), 1 – Милија Мрдак (Војводина НС Семе).

Актуелни освајач Купа Србије, новосадска Војводина НС Семе, одиграла је према очекивању само пети сет сусрета са краљевачком Рибницом и дошла до минималне, али вредне победе. Желели су Новосађани оверу друге позиције пред почетак плеј–офа али ће коначни поредак бити познат после данашњег дуела Радничког и Младог радника у коме би победа домаћина од 3:0 и 3:1 донела Крагујевчанима другу позицију.
Видело се да су новосадски црвено–бели емотивно и физички испражњени од протеклог викенда када су дошли до трофеја у Купу, али тешко да постоји изговор за слабо издање у прва два сета.
Одлично су почели Краљевчани, добри сервиси, активни блок који им је обезбедио многобројне контранападе а и понекад почетничке грешке домаћих, биле су довољне за неочекивано и доста брзо вођство Рибнице од 2:0 у сетовима.
Како–тако, Војводина је у трећем и четвртом периоду сусрета играла на махове, низала поене у серијама и рано стечену предност успевала да материјализује за изједначење.
Само је у петом сету Војводина оправдала улогу фаворита и приказала свој пуни квалитет. Иако су на старту били у заостатку (2:4), домаћи су од 5:7 дошли до 11:7 и закључили питање победника. Марко Ивовић био је џокер Воше пошто се распуцао али био и сјајан у блоку у тај–брејку и уз помоћ Милије Мрдака успео да остави два бода у Новом Саду.
Drina
Posts: 358
Joined: Thu Jul 14, 2011 8:16 pm

Re: OK Vojvodina

Post by Drina »

Koji rezultat danas cekamo da bi ostali drugi? Da li moze da mi pojasni neko kako funkcionise plej-of?
User avatar
Passion
Posts: 1161
Joined: Thu May 07, 2009 7:08 pm
Location: 21114

Re: OK Vojvodina

Post by Passion »

С обзиром да смо савладали Рибницу 3:2, не зависимо од никога.
Где год да играш, прати те твоја Фирма!
Drina
Posts: 358
Joined: Thu Jul 14, 2011 8:16 pm

Re: OK Vojvodina

Post by Drina »

Passion wrote:С обзиром да смо савладали Рибницу 3:2, не зависимо од никога.
Ja sam cuo da zavisimo tj. tako je reporter rekao. Trenutno trecem bezimo tri boda, ali ukoliko oni pobede 3:0?
User avatar
novosadjanin
Posts: 1354
Joined: Mon Nov 13, 2006 12:30 pm
Location: CURVA OCCIDENTALE

Re: OK Vojvodina

Post by novosadjanin »

Da bi bili drugi, Mladi Radnik u Kragujevcu treba da uzme bod, tj dva seta. Ako Radnicki pobedi 3:0 ili 3:1, mi cemo biti treci i necemo imati prednost domaceg terena u polufinalu (igra se na 3 pobede). Pre toga se igra cetvrtfinale na dve dobijene utakmice.
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
vojvodina jedna jedina
Posts: 1260
Joined: Fri Jan 01, 2010 11:56 pm

Re: OK Vojvodina

Post by vojvodina jedna jedina »

Evo tabele.

Samo ne znam da li se u slucaju istog broja bodova gleda set kolicnik ili medjusobni duel.

Image
Post Reply