Jelen Super Liga 2011/2012

Locked
vojvodina jedna jedina
Posts: 1260
Joined: Fri Jan 01, 2010 11:56 pm

Re: Jelen Super Liga 2011/2012

Post by vojvodina jedna jedina »

Šokantna ispovest u „Crnoj knjizi"


Marjanović: Džomba mi je pretio smrću

Bivši član kulskog Hajduka kaže da se nemila scena dogodila kada je zatražio raskid ugovora zbog neisplaćenih plata. Psihički sam bio potpuno rastrojen, čak sam medijima rekao da ću se spaliti ispred zgrade Fudbalskog saveza
Hteo da se zapali Rodoljub Marjanović (levo)

Rodoljub Marjanović, fudbaler Radničkog iz Sombora, tvrdi da mu je Nikola Džomba, nekadašnji finansijer Hajduka iz Kule, pretio smrću! Marjanović je ovu šokantnu ispovest objavio u „Crnoj knjizi Istočne Evrope" koju je pre dva dana promovisala FIFPro, organizacija koja okuplja fudbalske sindikate!

U Srbiji 5,3 odsto igrača nameštalo

U „Crnoj knjizi" se nameštanje u Srbiji navodi kao ogroman problem. U anketi koju su autori sproveli, 5.3 odsto ispitanih fudbalera, priznalo je da je učestvovalo u nameštenom meču, a čak 18 posto tvrdi da im je nuđena opcija da nameste meč. Prostom računicom dolazimo do zaključka da je u proseku najmanje jedan igrač od 22 na terenu, na bilo kojoj fudbalskoj utakmici u Srbiji, učestvovao u nameštenim utakmicama.

Dvadesettrogodišnji Marjanović, koji je pre dve sezone bio član kulskog Hajduka, nakon perioda od pola godine u kome nije dobio platu, odlučio je da traži raskid ugovora od nadležnih organa u Fudbalskom savezu Srbije. Međutim, odmah pošto je kontaktirao sa Savezom, alfa i omega kluba iz Kule Nikola Džomba pozvao ga je telefonom.

- Finansijer me je zvao i rekao mi da ću biti ubijen ukoliko ne odustanem od tužbe. Osećao sam se veoma loše jer je Nikola Džomba u Srbiji poznat kao čovek koji je spreman na sve. On je ratovao u Hrvatskoj i bio je član Arkanovih „Tigrova". Ubrzo mi je stigla odluka Arbitražne komisije, u kojoj se kaže da nema osnova za raskidanje ugovora.

Rešio sam da obavestim javnost o svemu jer sam bio respektovan igrač koji je imao ponude iz zemlje i inostranstva. Psihički sam bio potpuno rastrojen, čak sam medijima rekao da ću se zbog ovakvih stvari u fudbalu spaliti ispred zgrade Fudbalskog saveza - kaže se u Marjanovićevoj potresnoj ispovesti.

Sva loša iskustva u knjizi

„Crna knjiga Istočne Evrope", koju je objavio FIFPro, objedinjuje loša iskustva fudbalera sa ovog dela Starog kontinenta, u kome oni eksplicitno govore o svemu lošem što su pretrpeli u klubovima u kojima su igrali.

Zanimljivo je da je na promociji knjige, koja je održana u utorak u Briselu, govorio nekadašnji fudbaler Borca iz Čačka i Novog Pazara Dragiša Pejović. On je tom prilikom rekao da je profesionalnu karijeru i završio zbog raznih maltretiranja koje je doživeo u klubovima.

Nekadašnji kapiten Crvene zvezde Dejan Milovanović takođe se ispovedio. On kaže da su ga čelnici crveno-belih praktično potkradali dok je na „Marakani" igrao kao pozajmljen igrač Lensa.

- Crvena zvezda me je prodala Lensu 2008. godine. Nakon dve godine, Lens me je pozajmio Zvezdi jer nisam bio u planovima trenera. Lens se obavezao da će uplaćivati pola moje zarade, verujući da će mi novac koji budu slali biti prosleđen. Oni su svoj deo obaveza završavali, ali novac nikada nije stizao na moj račun. Kada sam pokušao da razgovaram sa čelnicima Crvene zvezde o svemu ovome, momentalno sam suspendovan pod izgovorom da kršim klupsku disciplinu - kaže Milovanović.

Falsifikovanje, napad, nameštanje....

U knjizi se pojavljuje još nekoliko srpskih igrača. Vladimir Panjković kaže da su ga u Hajduku iz Kule primoravali da igra sa povređenim ramenom, Nemanja Paunović, bivši prvotimac Sinđelića, tvrdi da je predsednik niškog kluba Dragan Đorđević falsifikovao ugovor s njim, Dragiša Pejović priča da je neimenovani sportski direktor čačanskog Borca fizički napadao igrače, a Boban Dmitrović još jednom priča o neregularnosti i nameštanju u srpskom fudbalu.
Minja
Administrator
Posts: 1911
Joined: Thu Jan 13, 2005 12:45 am

Re: Jelen Super Liga 2011/2012

Post by Minja »

Par reci o namestaljkama u (srpskom) fudbalu.

http://www.novosti.rs/vesti/sport.294.h ... -moje-pare" onclick="window.open(this.href);return false;
vojvodina jedna jedina
Posts: 1260
Joined: Fri Jan 01, 2010 11:56 pm

Re: Jelen Super Liga 2011/2012

Post by vojvodina jedna jedina »

Srpski fudbal-da ga nema trebalo bi ga izmisliti. :roll:
RAD: Bates došao i otišao!


Stevan Bates nedavno predstavljen kao pojačanje Rada, ali iznenada je dobio poziv iz Azerbejdžana i prihvatio ga.
Image


Pre samo mesec dana Stevan Bates se vratio u Rad, potpisao ugovor, uklopio se u ekipu i odigrao jedan meč na pripremama u Antaliji.

Međutim, iz Rada je danas stigla informacija da je Bates razdužio opremu beogradskog superligaša i uputio se ka Azerbejdžanu! Bates je, inače, u karijeri već igrao u azerbejdžanskom fudbalu, pošto je dve sezone nosio dres Bakua.

"Bilo je razgovora u januaru, ali nije bilo i dogovora. Danas me je pozvao moj bivši trener iz Bakua, a sada šef stručnog štaba u ekipi Hazar Lankeran, Đunejt Bičer i ponudio mi više nego korektne uslove", rekao je Bates.

S obzirom na to da je već potpisao ugovor sa Radom, Bates će u azerbejdžanskoj ekipi igrati kao pozajmljen fudbaler na godinu dana.

Defanzivac se zahvalio svima u Radu što su mu izašli u susret i bili korektni.

U azerbejdžanskom Hazar Lankeran igra bivši fudbaler Crvene zvezde Bane Subašić. Inače, Hazar Lankeran je trenutno treći na tabeli i ima dva boda manje od vodećeg Nefčija za koji brani bivši golman Crvene zvezde Saša Stamenković.

Bates se oprostio od fudbalera Rada i poželeo im da proleće završe na nekom bezbednom mestu Jelen Superlige.

"Ekipa je mlada i perspektivna, ali ne treba sumnjati u superligaški opstanak", rekao je Bates.

(MONDO)
:)
Posts: 568
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:43 pm
Location: Na zapadu

Re: Jelen Super Liga 2011/2012

Post by :) »

Minja wrote:Par reci o namestaljkama u (srpskom) fudbalu.

http://www.novosti.rs/vesti/sport.294.h ... -moje-pare" onclick="window.open(this.href);return false;
Ja verujem da mladji ovo naslucuju, a sad kad mogu da procitaju ispovesti dvojice fudbalera kako su zavrsili (druga liga i neprofesionalni fudbal) sta ocekivati od njih vecinom sa zapostavljenom skolom nego da cute i prihvate cuvena Pravila igre.

Juce je bio clanak o 24 godine od otvaranja ZOI u Sarajevu i par snimaka ispod, vidite za sta su se ljudi ranije borili http://www.youtube.com/watch?v=SvMOcQwtYWc" onclick="window.open(this.href);return false; a danas sa 16 godina hoce milione, a nece prismrdeti ozbiljnoj medalji.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8922
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Jelen Super Liga 2011/2012

Post by Radoye »

:) wrote:Juce je bio clanak o 24 godine od otvaranja ZOI u Sarajevu i par snimaka ispod, vidite za sta su se ljudi ranije borili http://www.youtube.com/watch?v=SvMOcQwtYWc" onclick="window.open(this.href);return false; a danas sa 16 godina hoce milione, a nece prismrdeti ozbiljnoj medalji.
To je ujedno bila i poslednja olimpijada na kojoj je bilo zabranjeno ucesce profesionalcima. Vec 88 su ukinuli to pravilo zbog koga su mnogi vrhunski sportisti ostajali da se takmice u amaterskoj konkurenciji samo da bi imali pravo nastupa na olimpijadi i priliku da se okite medaljom. Od 92 je i tu novac preuzeo glavnu rec, pa gledamo raznorazne "Drim Timove" sastavljene od razmazenih zvezda, medalje se kupuju i prodaju... Ode sve u qrac...
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Mg
Posts: 179
Joined: Sun Nov 28, 2010 5:57 pm
Location: Novi Sad, Klisa

Re: Jelen Super Liga 2011/2012

Post by Mg »

Poledica: Na redu su još šokantnije priče
http://www.pressonline.rs/sr/sport/fudb ... 4%8De.html" onclick="window.open(this.href);return false;
"I BOJE SE, jer si totalno drugačiji od SVIH, jer si ti stalna opasnost za NJIH, nešto si novo, a ne znaju ŠTA!"
:)
Posts: 568
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:43 pm
Location: Na zapadu

Re: Jelen Super Liga 2011/2012

Post by :) »

Mg wrote:Poledica: Na redu su još šokantnije priče
http://www.pressonline.rs/sr/sport/fudb ... 4%8De.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Kad procitam ime Bobana Dmitrovica prva asocijacija on u reprezentaciji a selektor Dejo :frown:
vojvodina jedna jedina
Posts: 1260
Joined: Fri Jan 01, 2010 11:56 pm

Re: Jelen Super Liga 2011/2012

Post by vojvodina jedna jedina »

Милинковић: Хоћу 15 победа!

10 феб, 2012

После бројних перипетија: промене на челу стручног штаба и одуженог путовања, експедиција Спартак Златибор воде у Црној Гори је коначно комплетна. Екипи се у среду прикључио тренер Зоран Милинковић и двојица играча, Синиша Стевановић и Борко Новаковић.

Image

Милинковић се играчима први пут обратио на вечери, упознао их са програмом рада и истакао:
– Заједничка жеља је да остваримо добар резултат. То подразумева да се што боље спремимо, затим у петнаест пролећних кола покушамо да дођемо до петнаест победа!
Пријатељски меч против Леотара у Требињу планиран за четвртак је отказан због лошег времена. Нови сусрет заказан је за суботу, али у Будви.
User avatar
Casual
Posts: 253
Joined: Mon Jul 13, 2009 11:25 pm
Location: Ravnica

Re: Jelen Super Liga 2011/2012

Post by Casual »

Pejovic: Borac je pustio partizan
http://www.novosti.rs/vesti/sport.294.h ... 8.facebook" onclick="window.open(this.href);return false;
Volem Vošu!
simicpk
Posts: 425
Joined: Thu Jun 11, 2009 2:07 pm

Re: Jelen Super Liga 2011/2012

Post by simicpk »

Otkrio toplu vodu. Svi znamo ko su metalac, bsk, borac, hajduk i koja im je uloga u ligi.
ФКВ
User avatar
kafe bagdad
Posts: 689
Joined: Fri Sep 25, 2009 7:32 pm
Location: The All England Lawn Tennis and Croquet Club

Re: Jelen Super Liga 2011/2012

Post by kafe bagdad »

http://sport.blic.rs/Fudbal/Domaci-fudb ... redsednika" onclick="window.open(this.href);return false;

Sve probrana imena nase estrade: Filip Pat, Leontina Pat, Ivana Peters,
Miroslav Ilić, Ivan Ivanović, Dejan Cukić, Vuk Rosandić, Branislav Trifunović,
Marko Vidojković...

FUJ :pegla:
User avatar
Amos
Posts: 100
Joined: Tue May 17, 2011 3:50 am

Re: Jelen Super Liga 2011/2012

Post by Amos »

kafe bagdad wrote:http://sport.blic.rs/Fudbal/Domaci-fudb ... redsednika

Sve probrana imena nase estrade: Filip Pat, Leontina Pat, Ivana Peters,
Miroslav Ilić, Ivan Ivanović, Dejan Cukić, Vuk Rosandić, Branislav Trifunović,
Marko Vidojković...

FUJ :pegla:
Заборавио си и да наведеш нашег спортског директора :D
Изгледа да ће и он моћи да гласа у избору за будућег пред. звезде као почасни члан :mrgreen:
vojvodina jedna jedina
Posts: 1260
Joined: Fri Jan 01, 2010 11:56 pm

Re: Jelen Super Liga 2011/2012

Post by vojvodina jedna jedina »

Jel moguce da je na listi i Pantelicevo ime? :lol:

Bas me zanima da li ce iskoristiti svoje glasacko pravo... :greenbutt:
User avatar
kafe bagdad
Posts: 689
Joined: Fri Sep 25, 2009 7:32 pm
Location: The All England Lawn Tennis and Croquet Club

Re: Jelen Super Liga 2011/2012

Post by kafe bagdad »

Skoncentrisao sam se na estradu pa su mi promakli ovi iz sveta sporta :mrgreen:
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3899
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Jelen Super Liga 2011/2012

Post by Red Marquis »

kafe bagdad wrote:Skoncentrisao sam se na estradu pa su mi promakli ovi iz sveta sporta :mrgreen:
A još si i zaboravio Dušku Jovanić i Milana Kalinića...
Io odio Belgrado
Locked