Kup Srbije - sezona 2011/12

Locked
User avatar
PanonskiFantom
Posts: 421
Joined: Mon Jun 13, 2011 4:42 am
Location: Stadion Karađorđe

Re: 1/4 finala Kupa Srbije: Vojvodina-Javor, 23.XI 2011.god

Post by PanonskiFantom »

Sto se kupa tice moja ocekivanja su sledeca:
Polu-finale ili finale sve jedno... Otici cu na stadion jednog od blizanaca (verovatno), dici srednji prst naje..ti im se mame i puna srca vratiti u NS !
Vise nista nije isto!
User avatar
andi_fkv
Posts: 146
Joined: Thu Aug 18, 2011 11:54 pm
Location: Makedonija

Re: 1/4 finala Kupa Srbije: Vojvodina-Javor, 23.XI 2011.god

Post by andi_fkv »

Valjda ce biti finale :D
Једем лук и сланине навијач сам Војводине
Kamenica
Posts: 323
Joined: Tue Oct 20, 2009 9:24 pm
Location: Sremska Kamenica

Re: 1/4 finala Kupa Srbije: Vojvodina-Javor, 23.XI 2011.god

Post by Kamenica »

Bice nam tesko. Igramo protiv Javora, ja ocekujem da pobedimo Ivanjicane.

I ne gresite dusu. Nisu nama Beogradjani toliki problem. Nego ova seljana sto zivi kod nas, jede nas hleb, a navija za Partizan ili Zvezdu. Kao sto sam pisao i sam sam dodjos, ali navijam za Vojvodinu, ipak zivim u istoj od osnovne skole.
Dokle god je sirok Dunav,
dokle god je ravan Srem,
za mene je mirna Backa
ja odavde ne idem...

Dokle god na toj planeti,
kraljica si moja ti
za srecu mi treba malo,
malo tvoje ljubavi...
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3922
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: 1/4 finala Kupa Srbije: Vojvodina-Javor, 23.XI 2011.god

Post by Red Marquis »

Kamenica wrote: I ne gresite dusu. Nisu nama Beogradjani toliki problem. Nego ova seljana sto zivi kod nas, jede nas hleb, a navija za Partizan ili Zvezdu. Kao sto sam pisao i sam sam dodjos, ali navijam za Vojvodinu, ipak zivim u istoj od osnovne skole.
Ali ipak si ti došao u Kamenicu, tvrdo slaninarsko uporište. Pitanje je šta bi bilo da si se naselio u recimo vJeterniku...
Io odio Belgrado
Kamenica
Posts: 323
Joined: Tue Oct 20, 2009 9:24 pm
Location: Sremska Kamenica

Re: 1/4 finala Kupa Srbije: Vojvodina-Javor, 23.XI 2011.god

Post by Kamenica »

RM,

Okacio sam prvo odgovor ovde, ali da ne skrecemo sa zadate teme. Ostavio sam ti odgovor u sanducetu, pa proveri molim te. Hvala. Pozdrav!
Dokle god je sirok Dunav,
dokle god je ravan Srem,
za mene je mirna Backa
ja odavde ne idem...

Dokle god na toj planeti,
kraljica si moja ti
za srecu mi treba malo,
malo tvoje ljubavi...
User avatar
Turija
Posts: 10863
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 1/4 finala Kupa Srbije: Vojvodina-Javor, 23.XI 2011.god

Post by Turija »

Slažem se sa Kamenicom i mislim da to nije pitanje u kom mestu neko živi, već ličnog morala (gde hleb zarađuješ) :oops: .
Normalno je da Beograđani navijaju za Zvezdu, Partizan, OFK i druge Bg klubove, ali nije normalno, odnosno moralno, da Novosađani (stari i novi) navijaju protiv Vojvodine.Dobro, nije danas FK Vojvodina ono što je nekad bila, ali ipak.Međutim, da ne odstupamo od teme, samo sam prokomentarisao post i stav koji mi se svideo, bez želje da ulazim(o) u dalju diskusiju.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Kamenica
Posts: 323
Joined: Tue Oct 20, 2009 9:24 pm
Location: Sremska Kamenica

Re: 1/4 finala Kupa Srbije: Vojvodina-Javor, 23.XI 2011.god

Post by Kamenica »

Upravo tako Turijo. Gledao sam neke utakmice Vojvodine, cisto da se podsetim od pre 20 godina, kada je na stadionu po snegu bilo 5.000 ljudi, protiv Zvezde.

Znam jako puno ljudi, koji su nekada bili navijaci "vecitih", ali su sada uspeli da se vrate na pravi put, pa im i deca navijaju za Vojvodinu.

Vosa je samo jedna, ma kakva ona bila :cheers:
Dokle god je sirok Dunav,
dokle god je ravan Srem,
za mene je mirna Backa
ja odavde ne idem...

Dokle god na toj planeti,
kraljica si moja ti
za srecu mi treba malo,
malo tvoje ljubavi...
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Re: 1/4 finala Kupa Srbije: Vojvodina-Javor, 23.XI 2011.god

Post by Владика »

the Gari wrote:Mada, ne mogu stoprocentno ni da tvrdim da ne bih progutao sve samo da vidim tog nesretnog Stanojevića kako posle finala čestita našem treneru koji će se do maja verovatno prezivati Bekvalac ili tako nešto...
:greenbutt:
Да ли мислиш на овог господина? Ево једна карикатура дотичног господина из времена док је носио дрес Војводине(аутор је феномелани Градимир Смуђа). Старији се сећају да је Беки био знан под надимком "Нежни" због погибељних стартова и бруталних фаулова.
Image
Живи били па видели, али ја сам убеђен да ће Беки понoво рећи " I'll be back"!
User avatar
slanobarac
Posts: 3679
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: 1/4 finala Kupa Srbije: Vojvodina-Javor, 23.XI 2011.god

Post by slanobarac »

Beki kao igrač nije uopšte bio loš, za onakvu Vojvodinu i onakvu ligu. Svaki dinar je pošteno zaradio i sa te strane nemam šta čoveku da zamerim. E sad, kao trener to je već druga priča ali kakva je razlika između njega, Sose Babića, Stepanovića, Vukićevića itd, itd kad su im rezultati isti tj. nikakvi.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
Kamenica
Posts: 323
Joined: Tue Oct 20, 2009 9:24 pm
Location: Sremska Kamenica

Re: 1/4 finala Kupa Srbije: Vojvodina-Javor, 23.XI 2011.god

Post by Kamenica »

Porediti Bekvalca, Babica, koji su imali stvarno dobre rezultate sa OFK Beogradom, ali su iz istog razloga kao i u Vosi napustili klub je suludo. Vukicevic jos treba da se dokaze, nemamo mi neku ekipu, pa da sada pucamo visoko. 4-5 mesto ove sezone nam je plafon. Ako nista, mi mozemo da se pohvalimo derbijem, a da nije beogradski. Radnicki-Sloboda. Dakle, pravi praznik fudbala u Kragujevcu.

Stepanovic je pre 20 godina bio strasan igrac. A "Nezni" ja mislim da moze samo da se meri sa Hatunom, po broju polomljenih nogu.
Dokle god je sirok Dunav,
dokle god je ravan Srem,
za mene je mirna Backa
ja odavde ne idem...

Dokle god na toj planeti,
kraljica si moja ti
za srecu mi treba malo,
malo tvoje ljubavi...
User avatar
borrissey
Posts: 1063
Joined: Fri Aug 26, 2011 9:25 pm
Location: ograda na Istoku

Re: 1/4 finala Kupa Srbije: Vojvodina-Javor, 23.XI 2011.god

Post by borrissey »

PanonskiFantom wrote:Sto se kupa tice moja ocekivanja su sledeca:
Polu-finale ili finale sve jedno... Otici cu na stadion jednog od blizanaca (verovatno), dici srednji prst naje..ti im se mame i puna srca vratiti u NS !
Hehe, dobro si ovo sumirao! :)
User avatar
slanobarac
Posts: 3679
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: 1/4 finala Kupa Srbije: Vojvodina-Javor, 23.XI 2011.god

Post by slanobarac »

Kamenica wrote:Porediti Bekvalca, Babica, koji su imali stvarno dobre rezultate sa OFK Beogradom, ali su iz istog razloga kao i u Vosi napustili klub je suludo. Vukicevic jos treba da se dokaze, nemamo mi neku ekipu, pa da sada pucamo visoko. 4-5 mesto ove sezone nam je plafon. Ako nista, mi mozemo da se pohvalimo derbijem, a da nije beogradski. Radnicki-Sloboda. Dakle, pravi praznik fudbala u Kragujevcu.

Stepanovic je pre 20 godina bio strasan igrac. A "Nezni" ja mislim da moze samo da se meri sa Hatunom, po broju polomljenih nogu.
Nisam najbolje razumeo šta si hteo da kažeš za Bekija, Babića.... jel ih braniš ili kudiš? Bekvalac je kao igrač bio poznat po svojoj oštrini, žutim kartonima ali koliko sam ja pratio on nikom nije polomio nogu. Uostalom povrede su sastavni deo igre i uvek su mi bili draži igrači koji izgaraju na terenu i dobijaju žuti karton zbog starta nego neka zvezdica koji zaradi žuti zbog simuliranja ili što je faca pa šutne loptu posle sudijinog zvižduka. Uostalom ne može se porediti fudbal pre 30-35 god. i današnji. U svoje vreme on je bio pouzdan prvoligaški (ne superligaški) igrač koji nije igrao maestralno ali nije bio ni kiks igrač. Na njegovom mestu mi danas u timu imamo baš takvog- Danijela Mojsova, sjajan igrač i veliki kikser( slučajno ili ne to ne znam). Kažeš da nemamo ekipu za veće domete a pitam te šta se promenilo u odnosu na prošlu godinu, mislim na ekipu? Ništa ali su se promenile druge stvari. I još nešto, Stepanović pre 20 godina je bio nikakav igrač jer on je karijeru završio pre 30 godina. :cheers:
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Turija
Posts: 10863
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 1/4 finala Kupa Srbije: Vojvodina-Javor, 23.XI 2011.god

Post by Turija »

Definitivno, po mom viđenju, Beki nije bio nežan igrač, ali nije ni bio klasičan kostolomac.
Prvo, na tom mestu centarhalfa ne možeš biti nežan, ako nemaš pored sebe kostolomca koji će raditi ,,prljave poslove".Npr. mogao je Novoselac biti nežan, pa su morali ostali biti oštri (Jurčić, Vujkov, Mokuš, Trifunović, Rutonjski) ili kasnije Kartalija nije morao da cepa, jer je stizao na pravo mesto svojom brzinom, a Šapura, Milovac, Vujačić, pa Jokan i Mihajlović nisu bili ni malo nežni igrači (svako na svoj način).
Beki, kad se vratio iz Makedonije u Vojvodinu (na zalasku karijere), odigrao je, po mom mišljenju, sasvim korektno - sa svojom kilažaom i godinama.Više je to izgledalo strašno, nego opasno po protivničke igrače.Mogu reći da je bio oslonac naše odbrane.Borio se maksimalno (i znojio) na svakoj utakmici, a znao je i da dobro doda i šutne loptu, kao i da je iznese iz naše odbrane.Skok igra, i igra glavom, odlična.
Ja sa Bekijem, igračem u Voši, sam zadovoljan i nemam primedbe, nasuprot Bekvalcu kao treneru FK Vojvodine (jer tu ne igra fer ulogu za Vošu - bar meni tako izgleda?).
Da li u današnjim okolnostima to treneri i mogu, ili ne mogu, nismo mi navijači ti koji možemo dati odgovor.Mi možemo samo žaliti, što nemamo više pravih fudbalskih trenera i stručnjaka.Međutim, nedostatak (tj odlazak) stručnjaka iz zemlje, nije samo problem fudbala i sporta, nego se u njemu najpre uoči.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Kamenica
Posts: 323
Joined: Tue Oct 20, 2009 9:24 pm
Location: Sremska Kamenica

Re: 1/4 finala Kupa Srbije: Vojvodina-Javor, 23. novembar

Post by Kamenica »

zeleo sam da kazem, da je stepi kao trener u onoj strasnoj bundesligi bio stravican.

k'o igrac bio je u klubu s karaburme. imao je dobar plan, lepu zamisao. bata nije imao sluha za takav poduhvat. realno gledano.

ni bekija, ni sosu ne kudim. posebno ne ovog drugog. Vojvodinu kao klub volem, ali ne mirisem butorovica. znam ko je, sta je jeste ulozio u grad, ali je srozao klub. dok je on na mestu sportskog direktora, nema nama ni evrope ni borbe za titulu.

kako se radi posao, najbolji primer je predrag pasic. ispaljen od strane kluba, kome je zivot dao- odlazi u bratsku banja luku. tamo mic po mic, stvara ozbiljnu ekipu, koja uprkos svim podmetacinama osvaja prvo kup BIH, a potom i prvenstvo. gde smo mi, a gde su oni govori i sledeci podatak.

kod njih sledeci stadioni imaju reflektore: kosevo, grbavica, bilino polje, stadion borca, zatim siroki brijeg, bijeli brijeg. a kod nas? veciti, mi(od skoro, hajde tu mu dajem mali +), zatim "cair"(kad ga renoviraju) i ko jos od aktuelnih prvoligasa? bruka i sramota bre. hoces da budes ozbiljan klub, a nemas reflektore, a neki od "prvoligasa" nemaju ni semafor.

mozda sam otisao malo predaleko, ipak je ovo tema o utakmici s javorom, ali pokusajte da razumete moj jed.
Dokle god je sirok Dunav,
dokle god je ravan Srem,
za mene je mirna Backa
ja odavde ne idem...

Dokle god na toj planeti,
kraljica si moja ti
za srecu mi treba malo,
malo tvoje ljubavi...
User avatar
andi_fkv
Posts: 146
Joined: Thu Aug 18, 2011 11:54 pm
Location: Makedonija

Re: 1/4 finala Kupa Srbije: Vojvodina-Javor, sreda 16h

Post by andi_fkv »

Idemo na pobedu i polufinale. Ove godine kup nam je jedina sansa.
Једем лук и сланине навијач сам Војводине
Locked