Kup Srbije - sezona 2010/11

TomaNS
Posts: 420
Joined: Mon Mar 22, 2010 12:12 am

Post by TomaNS »

Radoye wrote:
A ako nismo spremni da istrajemo u ovoj pobuni, nismo ni trebali da je zapocinjemo. Trebalo je da lepo nastavimo da se pravimo da je sve u redu, da skinemo gace i budemo zahvalni sto su nam barem dozvolili da koristimo vazelin...

Ljudi, kako vam nije jasno - sve je bolje nego ovo sada! Pa i da ugasimo klub, barem ce nam ostati cist obraz i lepe uspomene, dozvolimo li da se ovako nastavi ostacemo i bez toga!!!

Moramo ici do kraja, sto rece Nikola Pasic - "Spasa nam nema, propasti ne mozemo!"
:!:
User avatar
igoork
Posts: 781
Joined: Tue Jul 21, 2009 11:09 pm
Location: Na brdovitom Balkanu

Post by igoork »

Ma shvatam ja sta ti pricas, ali nisi realan.

Sta mozemo izgubiti mi? Mi mozemo ljubav nasu Vojvodinu u prvoj ligi kakva god da je.

A da li su igraci spremni da zrtvuju svoje karijere?
I da li je klub spreman da odustane od para koje dobijaju od transfera ovih momaka kolike god da su?

To je poenta, mi smo ovde kako se meni cini sporedan slucaj do god pisemo ovde i kukamo.
Klub nece ici do samog kraja u to sam ubedjen, mogu oni da pricaju sta oce.

Mi moramo da organizujemo minimum protest!

Ovo pricanje na forumu ne pomaze!
U Novom Sadu ima klub kojem se svi divimo !
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Igrači i ne moraju da žrtvuju karijere, ne verujem da će iko u Evropi uzimati za ozbiljno odluke fss-a, bilo je već more takvih primera.
Zašto ne verovati u ljude iz našeg kluba, ne razumem, do sada je sve bilo ok?
Mi našu Vošu nikada nećemo izgubiti niti možemo, a i mi smo uostalom deo nje.
Superliga Srbije po svaku cenu?Pa nemojte biti smešni to je najveća farsa i mnogi klubovi su još odavno trebali istupiti.Miniranja ima na svakom koraju, a tek bi ih bilo, pa šta mislite da bi mirno gledali bilo šta pozitivno što se dešava u vezi našeg ili bilo kog kluba, pa eto vam taj zakon o sportu?

I slažem se da pisanje na forumu nije u prvom planu, svi pre svega treba da budemo na gotovs i spremni da budemo uz i oko kluba i danju i noću.
User avatar
severozapad
Posts: 611
Joined: Wed Nov 10, 2010 3:23 pm
Location: Liman 4

Post by severozapad »

Idite napolje, još jednom. Zašto menjati ono što valja ;)
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Da napomenem i to da mi u ekipi imamo i stranaca, čik neka se usude i nekog od njih da kazne pa da vidimo šta će ispasti, imamo materijala da ih optužimo i za neke mnogo gore stvari.
Nema brige ljudi, pravda je na našoj strani, a one lopovske vucibatine neka se znoje.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8922
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

igoork wrote:A da li su igraci spremni da zrtvuju svoje karijere?
I da li je klub spreman da odustane od para koje dobijaju od transfera ovih momaka kolike god da su?
A da li su igraci spremni da i dalje trpe nepravdu da im se ne dozvoli da sportski pobedjuju kad su bolji na terenu zato sto se unapred zna ko mora da pobedi?

Ako jesu - zasto onda nisu u sredu odigrali utakmicu do kraja i cestitali igracima partizana na "velicanstvenoj" pobedi i jos jednom osvojenom trofeju u nizu? Zasto su onda svojim gestom napustanja utakmice i odbijanja da zrtvuju svoje dostojanstvo zarad necijeg privida "svake godine sve regularnijeg" takmicenja uopste i pokrenuli sve ovo?

Da je njima jedina briga njihova karijera - nista im ne bi smetalo da "odglume ludilo" i lepo izgube od partizana.

A klub moze i ovako i onako da ostane bez novca od transfera - sta biva ako tzv. "FSS" proglasi da profesionalni ugovori nasih igraca NE VAZE (desavalo se vec u nekim drugim ligama) i da su oni slobodni da menjaju sredinu bez obestecenja?

Oni medju nasim igracima koji su pravi i kojima je Vosa istinski u srcu ce istrajati sa nama u ovoj borbi, u kojoj zaista njihov ulog je mnogo veci nego licno moj i tvoj. Ali i potencijalna dobit i za njih i za sve nas moze biti OGROMNA!

Sa druge strane, sada odustati nakon svega ovoga sto se vec desilo stvarno nema nikakvog smisla. Sto smo se uopste i lacali posla kad ga ne mislimo zavrsavati...
soderstorm
Posts: 450
Joined: Wed Aug 26, 2009 1:33 am

Post by soderstorm »

Ljudi ajde da se ne svadjamo u ovakvom trenutku. Svi treba da smo sad kao jedan. Pa necemo dozvoliti da nas tamo neki rasture. Prvo da vidimo sta klub kaze pa onda da komentarisemo.

Svako ima prava na svoje misljenje ali klub da je svoju poslednju rec. Siguran sam da oni znaju sta rade nemojte da omalozavate poteze kluba koji u poslednje vreme nas toliko puta obradovali. Znaju oni sta ih ceka i sa razlogom nisu hteli da nastave mec. Ja verujem da znaju sta rade pa da vidimo.

Sto se tice svega ostalog za mene klub koji i dalje ima ono JSD znaci da posto te drzave ne postoji takodje ni klub. Tako da odsad navijam protiv njih u svim utakmicama u Evropi i zelim im krah. Mozda sam malo subjektivan ali slusaju ci njih u poslednje vreme bolje od toga nisu ni zasluzili. Sto se tice reprezentacije samo nek se oni tese da cemo sa ovakvim selektrom se mi plasirati na ovo prvenstvo ako ostane takodje ni na svetsko tako da sami sebe unistavaju. Kuca fudbala ce uskoro postati kuca strave i uzasa.

Meni se cini da posle ovih kradja i ostalih gluposti da nas klub polako dobija simpatije koje zasluzuje pa nas ovoliko nije bilo godinama. Jos ako napravimo neki uspeh u Evropi i jos dobijamo reflektore oni ce uskoro nama da se saginju.
User avatar
kinik
Posts: 211
Joined: Tue Apr 25, 2006 6:05 pm
Location: VOJVODINA

Post by kinik »

Napasce nas sa svih strana, ali to je sve jedan neprijatelj, zna se ili oni ili mi! Godinama su nas tlacili, ne samo nas, decenijama nas popisavaju pa slave, skupili smo muda i rekli dosta je, nema vise! Ova toletova komisija u sluzbi nkp-a drugaciju odluku nije mogla ni doneti, mada to povlaci neka nova pitanja! Po danasnjem obrazlozenju utakmica je registrovana 3:0, ali se ne pominje napustanje terena od strane pobednika (a pobednik mora biti onaj koji je postigao vise regularnih golova) pa se iz njihove odluke namece da je razlog neizlazak na teren u predvidjeno vreme! Da li to znaci da nas dju**e lopovsko (oni bi rekli sudija, a mene su jos kao malog ucili da sudija mora biti posten, odnosno najposteniji, tako da on to nikako ne moze biti) nije drasticno ostetilo, i da smo tada i zvanicno pobedili oni bi nam danas oduzeli kup, posto nismo izasli na teren u predvidjeno vreme? A oni su kao bili postrojeni na centru,ajde? Valjalo bi svim klubovim koji imaju bilo kakvu navijacku grupu u bilo kom rangu poslati otvoreno, javno pitanje (ponaosob) da li podrzavaju sto igraci Vojvodine nisu izasli na teren dok ne udju svi navijaci, koji su krenuli 3 sata i 45 min pre meca, svi bili prijavljeni i legitimisani i bez ikakvih incidenata! Svi oni pricaju kako im znace navijaci, pa recite gospodo da li bi za njih ucinili isto u tom trenutku! To pitati i nkp! Pitati savez i zadriglog prvog coveka policije zasto se to godinama desava (ne samo nama), pa puna su vam usta kako je malo publike, kad smo se skupili vi nas vodite vise od 4 sata do autokomande, pa gde ce ta publika sledeci put hteti da ide (a to vam je i bio cilj, sljamu), kad treba da krene neko iz ,na primer, Subotice da odgleda utakmicu u Nisu, 4 dana ranije! Bas vracate publiku, ali kucama, da ne gledaju kako muljate i cime se bavite, da ne vide gde i kako daciceva policija leci komplekse sto ne sme kriminalce ni mrko da pogleda! Sto ne bi i sminkeru, evropejcu, nasem predsedniku uputili pitanje sta u slobodnoj i modernoj zemlji, kakvom on smadra ovu nasu kvazi drzavu treba uraditi (a mi nismo) da bi za 3 sata neometano presli 80 tak kilometara? Ili smo mi gradjani drugog reda za koje ne vaze ljudska prava! Cujem Bata pozvao djurica na tv duel, bez mesanja politike, a voditelj na sos-u podrzao poziv, sve mi se cini da se dju**e nece udostojiti ni da odgovori a kamoli da se pojavi!
1966...1989...201x
User avatar
toftir
Posts: 173
Joined: Sun Jun 27, 2010 6:49 pm
Location: Pored Dunava

Post by toftir »

Sramota je sta sve nece raditi vlastodrsci u ovoj zemlji zajedno sa njihovim medijima ...

Vec su nas proglasili za separatiste, sta sve nisu napisali samo da pokusaju da speru ljagu sa sebe.

Odavno tvrdim i smatram da nije normalno prvenstvo i nije normalna zemlja u kojoj dva kluba dele sve zive trofeje dok ostali dodju kao kolateralna steta. Jedina razlika je sto se jedan od njih toliko osilio da je to postalo nenormalno.

Zaista je smesno da svi kukaju kada jedan od stubova bude treci, dok svi ostali klubovi mogu samo da leze u blatu. Sartid i Zeleznik su jedini klubovi koji su osvojili kup, a Obilic ligu. Nijedan od ovih klubova fakticki vise ne postoji.

Svakim danom se suocavamo sa spinovanjem, pominjanjem Butorovica i Rabrenovica u negativnom kontekstu, dok se sve drugo sto je radio olos zaboravlja.

Uostalom, ovo se vec jednom i desilo, samo u manjem obimu, u srpskoj ligi Beograd. Tada je FK Radnicki Obrenovac, revoltiran cinjenicom da je BASK prosao u drugu ligu (zna se kako) napustio teren zbog odluka sudija. Isto tako su pretili da "ovako vise nece moci", "vreme je za kraj bezakonja", "odzvonilo vam je", itd., pretili su i UEFOM, i sta sve ne ... pa su na kraju, najpre kaznjeni sa devet bodova minusa, pa sa tri, pa im je izbrisan minus, i sada se bore tamo za opstanak. Pojeo vuk magarca.

Slicno je bilo i sa FK Kolubara.

Plasim se da sledi konacan kraj i krah i kluba i fudbala, kako god da se ovo zavrsi.
" Only don't tell me that you're innocent. Because it insults my intelligence and it makes me very angry."
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Ајде док чекамо одлуку УО да се мало забавимо. Утврђено је да су судије тенденциозно водиле меч и да су обилато грешиле. Нека наш одговор буде приватна грађнска тужба за надокнаду материјалне штете и духовног бола. Ускратио нам је право на награду за освајање купа, оборио цену наших играча и нанео нам неописиву душевну бол. Пријави се, поред клуба, још једно хиљаду навијача и да направимо медијску бомбу за читав свет?
Last edited by Владика on Tue May 17, 2011 8:24 am, edited 1 time in total.
kowalski
Posts: 786
Joined: Wed Dec 01, 2010 4:44 pm
Location: Tatooine

Post by kowalski »

Pitanje je da li posle ovog 9. marta odmah i brzo moze da se desi i 5. oktobar u nasem fudbalu. Ukorenjen banditizam se ne cisti tako lako. Iako je to tesko, trebalo bi biti strpljiv, sledece sezone u prvu ligu ulazi npr Radnicki iz Kg, tim koji iza sebe moze da okupi dovoljno ljudi koji podrzavaju nasu stvar. Sada treba raditi na mobilizaciji svih koji se slazu sa nama, a da nisu i sami deo postojeceg sistema. fss nece sam sebe unistiti, to je sigurno, ali kada se skupi kriticna masa, drzava ce morati da reaguje, kao u Poljskoj npr.
Image
User avatar
NSKrajisnik
Posts: 122
Joined: Tue Dec 07, 2010 3:16 am

Post by NSKrajisnik »

Fudbaler Partizana Marko Jovanović uputio je izvinjenje svima koji su se osetili ugroženim pevanjem uvredljive pesme.


Jovanović je nakon finala Kupa uzeo mikforon od navijača Partizana i počeo pesmu uvredljive sadržine.

“Izvinjavam se fudbalerima, rukovodiocima, navijačima, kao i svim građanima Vojvodine koji se smatraju pogođenim mojom postupkom. Pogrešio sam i molim ih za razumevanje”, rekao je Jovanović za ‘Žurnal’.

On je u sredu, pod južnom tribinom stadiona Crvene zvezde, s mikrofonom u ruci, započeo navijačku pesmu „pola Mađar, pola ustaša”.

“Kajem se… Ponela me euforija, bio sam pod uticajem atmosfere pre, za vreme i posle napetog finala. Nije mi bila namera da uvredim protivnika, posebno što među igračima Vojvodine imam dosta prijatelja. Savladale su me emocije, kao profesionalac nisam to smeo sebi da dozvolim. Bilo mi je jasno da sam pogrešio čim sam napustio stadion, tad je, međutim, već bilo kasno.”

Štoper i bek crno-belih na kraju dodaje:

“Spreman sam da prihvatim bilo kakvu kaznu. Znam da je Vojvodina podnela tužbu protiv mene i šta god nadležni odluče, povinovaću se odluci. Nadam se samo da će ljudi uvažiti stav da sam bio pod utiskom svega što je prethodilo finalu. Vojvodina nam je veliki rival na terenu, ali van njega poštujem njene igrače i sa mnogima se družim privatno.”

:hurray:
kowalski
Posts: 786
Joined: Wed Dec 01, 2010 4:44 pm
Location: Tatooine

Post by kowalski »

I mene je ponela atmosfera, pa nisam gadjao zoljom ceo stadion, a imao sam zelju. NA SUD!!!
Image
prijatelj fudbala
Posts: 457
Joined: Thu Oct 15, 2009 10:28 am

Post by prijatelj fudbala »

NSKrajisnik wrote:Fudbaler Partizana Marko Jovanović uputio je izvinjenje svima koji su se osetili ugroženim pevanjem uvredljive pesme.


Jovanović je nakon finala Kupa uzeo mikforon od navijača Partizana i počeo pesmu uvredljive sadržine.

“Izvinjavam se fudbalerima, rukovodiocima, navijačima, kao i svim građanima Vojvodine koji se smatraju pogođenim mojom postupkom. Pogrešio sam i molim ih za razumevanje”, rekao je Jovanović za ‘Žurnal’.

On je u sredu, pod južnom tribinom stadiona Crvene zvezde, s mikrofonom u ruci, započeo navijačku pesmu „pola Mađar, pola ustaša”.

“Kajem se… Ponela me euforija, bio sam pod uticajem atmosfere pre, za vreme i posle napetog finala. Nije mi bila namera da uvredim protivnika, posebno što među igračima Vojvodine imam dosta prijatelja. Savladale su me emocije, kao profesionalac nisam to smeo sebi da dozvolim. Bilo mi je jasno da sam pogrešio čim sam napustio stadion, tad je, međutim, već bilo kasno.”

Štoper i bek crno-belih na kraju dodaje:

“Spreman sam da prihvatim bilo kakvu kaznu. Znam da je Vojvodina podnela tužbu protiv mene i šta god nadležni odluče, povinovaću se odluci. Nadam se samo da će ljudi uvažiti stav da sam bio pod utiskom svega što je prethodilo finalu. Vojvodina nam je veliki rival na terenu, ali van njega poštujem njene igrače i sa mnogima se družim privatno.”

:hurray:
Dace Bog pa ce ovo govedo jos jednom istrcati na "Karadjordje", a onda ce videti sta znaci kada te ponese atmosfera...
User avatar
Salvador
Posts: 1089
Joined: Sun May 09, 2010 6:07 pm

Post by Salvador »

Ne sme se nikako odustati od tužbe. Ovakve stvari se moraju kazniti da se ne bi više ponavljale. A posebno im se ne sme dozvoliti da se izvuku u kontkestu čitave priče.

Drugo, zamolio bih neke forumaše da se ne predaju malodušnosti i nepotrebnim zastranjivanjima. Čekali smo dugo na ovaj trenutak, pravda je našoj strani, volja (skupljana dugim godinama) je tu. Dok god je tako, ne mogu nam ništa. Čak i da nas zabrane, vratićemo se još jači, dok god je tu ono što nas drži.
Locked