Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Gledam derbi holandskog prvenstva Tvente-PSV, trenutno je 2:0 za domaćine pred sam kraj.
Tvente je na terenu odrao favorizovani PSV, ali ono što me je impresioniralo je atmosfera na stadionu koju su stvorili navijači Tventea čija pesma ne prestaje, a navijači PSV-a valjda naviknuti na pobede ćute kao zaliveni i grickaju nokte.
Vidim veliku sličnost između ove situacije u Holandiji i kod nas što se tiče nekih stvari, samo su tamo strvari zdravo postavljene i klubovi poput Tventea, AZ Alkmara, Utrehta, Groningena i Vitesea uživaju neverovatnu podršku svojih navijača na svojim malim, ali lepim stadionima i to njihovim fudbalerima daje krila da bez repekta napadaju favorizovane Ajaksa i Fejenorda iz velikih gradova i prebogati PSV.I tamo se razbila dominacija ta 3 kluba, Fejenord čak i tavori, a eto prvo AZ Alkmar, a onda i Tvente osvajaju titule.
Eh kada bi tako i ovde bilo u Novom Sadu, Nišu, Subotici, Kragujevcu, u Užicu....
Ali ovo je Srbija gde na prljav način vladaju Titovi blizanci.
car jovan
Posts: 397
Joined: Sun Mar 01, 2009 9:34 pm

Post by car jovan »

Па сад незнам да ли је ПСВ био фаворит,разлика је била један бод,сад је Твенте преузео прво место.Остало се слажем. :lol:
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Nisam mislio zbog položaja na tabeli, zna se koliko je PSV trofejni klub u Holandiji i koliko je jak u svakom smislu, pre svega zbog Philipsa iza sebe.
User avatar
novosadjanin
Posts: 1357
Joined: Mon Nov 13, 2006 12:30 pm
Location: CURVA OCCIDENTALE

Post by novosadjanin »

Napolitanski Lazo Bakmaz :lol:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NGf4xHeE ... re=related[/youtube]
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
:)
Posts: 569
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:43 pm
Location: Na zapadu

Post by :) »

novosadjanin wrote:Napolitanski Lazo Bakmaz :lol:
Јa ovde nisam cuo rec kuriozitet! :)
User avatar
Zeljafcv
Posts: 1473
Joined: Wed Jun 25, 2008 1:41 am

Post by Zeljafcv »

Blizi se finish sezona. Ne znam koliko pratimo desavanja u stranim sampionatima. Sto se tice nekih zemalja samiponi su vec gotovo poznati.

Pocevsi od Spanije gde je Barselona sa 8 bodova prednosti prakticno overila titulu.

U Portugaliji Porto pobedom protiv Benfike i teoretski postao sampion.

U Nemackoj Dortmund nezaustavljivo grabi ka tituli.

U Engleskoj MU ima prednost u odnosu na Arsenal od 7 bodova uz utakmicu vise, a sleduje im i medjusobni okrsaj u Londonu. Od tezih utakmica Arslena ima da odigra protiv Liverpula, dok MU ima neugodno gostovanje Njukastlu, docekuje Celzi.

U Italiji se dosta zakuvalo, Napulj je potpuno poludeo, u velikom su naletu, veruju u titulu, 3 boda manjka od vodeceg Milana. U sledecem kolu Napoli gostuje Bolonji, dok Milan ide na neugodno gostovanje Fiorentini. Napoli ipak tesko moze do titule, jer u poslednja 2 kola igra protiv Intera i Juventusa. Dok Milan ima od tezih utakmica gostovanje Romi, i u zadnjem kolu gostovanje Udinezeu.

U Holandiji Tvente je poveo sa 2 boda vise od PSV-a, 4 vise od Ajaksa. PSV ima tezak mec protiv Groningena, dok ce u istom tom poslednjem kolu Ajaks i Tvente u Amsterdamu odmeravati snage.
- Do promena u sistemu: Uprava napolje! Zaustavimo hajku na Vojvodinaše!
User avatar
Friend
Posts: 664
Joined: Wed Sep 20, 2006 12:18 am

Post by Friend »

User avatar
Del_Boske
Posts: 365
Joined: Sun Apr 25, 2010 1:30 am

Post by Del_Boske »

Ко се нашао да прича о понашању...

---
Berluskoni: Balotelijevo ponašanje nije za Milan

M. Grujić | 04. 04. 2011. - 18:09h | Komentara: 1
Vlasnik Milana Silvio Berluskoni rekao je da će ponašanje izvan terena sprečiti Marija Balotelija da obuče dres "rosonera".

Napadač Mančester sitija postao je magnet za medije i paparace zbog svog detinjastog i nezrelog ponašanja od kako je prešao iz Intera na Ostrvo.

Baloteli je igrajući za "građane" već dobio dva crvena kartona.

"U Milanu postoji kodeks ponašanja koji baš i nije blizak Baloteliju. Ne treba mu puno da napravi incident i privuče pažnju na negativan način, takva osoba i ponašanje nam ne treba", rekao je Berluskoni za Gazeta delo Sport.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 10000
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Uh.... kakav gol Dejana Stankovica... Volej sa 50 metara... :roll:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Xyobvv-H ... r_embedded[/youtube]

:shock:
Image
car jovan
Posts: 397
Joined: Sun Mar 01, 2009 9:34 pm

Post by car jovan »

Зато Шалке води 5:2 :lol:
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 4102
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Post by Red Marquis »

Nije vise Schalke 04, vec 25 :D
Ovaj mec me je izuzetno obradovao...
Io odio Belgrado
aNS
Posts: 327
Joined: Sun Jun 28, 2009 2:00 pm

Post by aNS »

User avatar
Friend
Posts: 664
Joined: Wed Sep 20, 2006 12:18 am

Post by Friend »

User avatar
igoork
Posts: 781
Joined: Tue Jul 21, 2009 11:09 pm
Location: Na brdovitom Balkanu

Post by igoork »

Friend wrote:http://www.rtl.hr/video-nevjerojatne-ma ... anak-27206
Šta reći tek za ovo? :shock:
Dovoljno je reci da su smorili vise, kompijuterska obrada...
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Ала би нам добро дошао један овакав?
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0Da2ADkk ... re=related[/youtube]
Post Reply