Jelen Super Liga 2010/11

Locked
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Kragujevac može da uđe samo ako se debelo pojača u pauzi jer su po kvalitetu možda i iza ova tri kluba na dnu superlige.Namestili su im idealan raspored, posle ovog kola će imati i dve utakmice više kući nego u gostima, ali oni to nisu iskoristili kako treba i gubili su recimo u Somboru i Lučanima od ekipa kojima bodovi baš i nisu trebali.Prošlo im je i lako gostovanje u Vranju.Banat je imao težak raspored i trenutno ima dve utakmice više u gostima.Radnički će morati ili neko da debelo pogura ili će morati da pošteno odreše kesu za pojačanja, sledeće kolo im već sledi BASK u gostima.Tu je i Novi Pazar, ne treba ni njega zaboraviti.
Što se tiče Smedereva, uprkos tom remiju sa Zvezdom češće su ojadili Partizan nego njih, setimo se onih 0:3 iz prošle sezone.Ali ovaj klub ipak uglavnom igra poštene utakmice.
User avatar
AntonioKasano
Posts: 498
Joined: Sun Feb 21, 2010 5:28 pm

Post by AntonioKasano »

Слобода је пустила звезду, потпуно исто као и ОФК Бгд, први гол је пресликан са те две утакмице. Тамо је онај Дракулић главни, мислим да је он циган. Треба оставити окосницу тима, кад већ морају некога да продају, мислим да би најмање осетили продају Бркића, а и он је најближи одласку. Једини спас за нас је да некако уђемо у Лигу Европе како знамо и умемо, овај тим има неки потенцијал, али морали би да имамо среће. Куп може увек да се нападне, а своје првенство нека играју колико хоће, треба само обезбедити Европу и са времена на време их побеђивати и једне и друге. Кад се само сетим еуфорије и Интертото купа, па то би нам легло боље него титула!
User avatar
toftir
Posts: 173
Joined: Sun Jun 27, 2010 6:49 pm
Location: Pored Dunava

Post by toftir »

ice wrote:Kragujevac može da uđe samo ako se debelo pojača u pauzi jer su po kvalitetu možda i iza ova tri kluba na dnu superlige.Namestili su im idealan raspored, posle ovog kola će imati i dve utakmice više kući nego u gostima, ali oni to nisu iskoristili kako treba i gubili su recimo u Somboru i Lučanima od ekipa kojima bodovi baš i nisu trebali.Prošlo im je i lako gostovanje u Vranju.Banat je imao težak raspored i trenutno ima dve utakmice više u gostima.Radnički će morati ili neko da debelo pogura ili će morati da pošteno odreše kesu za pojačanja, sledeće kolo im već sledi BASK u gostima.Tu je i Novi Pazar, ne treba ni njega zaboraviti.
Što se tiče Smedereva, uprkos tom remiju sa Zvezdom češće su ojadili Partizan nego njih, setimo se onih 0:3 iz prošle sezone.Ali ovaj klub ipak uglavnom igra poštene utakmice.
Prvo, da ti cestitam na 2000 - tom postu ... :cheers:

Drugo, ne secam se da je Smederevo ojadilo Partizan sa 3:0 ... kada je to bilo? Jerinic, Brkovic, Marinkovic, sve su to bivsi igraci Teleoptika.
Mislim da ce Radnicki u superligu ... kada su sada na ovako visokoj poziciji ... Banat je cekao prosle godine, cekace i ove ...
" Only don't tell me that you're innocent. Because it insults my intelligence and it makes me very angry."
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

toftir wrote:
ice wrote:Kragujevac može da uđe samo ako se debelo pojača u pauzi jer su po kvalitetu možda i iza ova tri kluba na dnu superlige.Namestili su im idealan raspored, posle ovog kola će imati i dve utakmice više kući nego u gostima, ali oni to nisu iskoristili kako treba i gubili su recimo u Somboru i Lučanima od ekipa kojima bodovi baš i nisu trebali.Prošlo im je i lako gostovanje u Vranju.Banat je imao težak raspored i trenutno ima dve utakmice više u gostima.Radnički će morati ili neko da debelo pogura ili će morati da pošteno odreše kesu za pojačanja, sledeće kolo im već sledi BASK u gostima.Tu je i Novi Pazar, ne treba ni njega zaboraviti.
Što se tiče Smedereva, uprkos tom remiju sa Zvezdom češće su ojadili Partizan nego njih, setimo se onih 0:3 iz prošle sezone.Ali ovaj klub ipak uglavnom igra poštene utakmice.
Prvo, da ti cestitam na 2000 - tom postu ... :cheers:

Drugo, ne secam se da je Smederevo ojadilo Partizan sa 3:0 ... kada je to bilo? Jerinic, Brkovic, Marinkovic, sve su to bivsi igraci Teleoptika.
Mislim da ce Radnicki u superligu ... kada su sada na ovako visokoj poziciji ... Banat je cekao prosle godine, cekace i ove ...
Hvala na čestitci. :wink:

Smederevo je izgubilo 0:3 od Zvezde, na to sam mislio, a golovi su bili smešni.
Videćemo šta će biti u prvoj ligi, biće neizvesno svakako, mislim da će pored igara van terena presuditi i kvaliteti ekipa, Kragujevac sa ovakvim timom jednostavno ne može u superligu, ali opet ko zna, sve je moguće kod nas.
User avatar
novosadjanin
Posts: 1354
Joined: Mon Nov 13, 2006 12:30 pm
Location: CURVA OCCIDENTALE

Post by novosadjanin »

Ajde ovde da napisem posto nije otvorena tema... Protiv Smedereva se igra u subotu od 13h i ulaz ce biti besplatan! Najavljuju se snezne padavine za noc izmedju petka i subote, nadam se da ce se utakmica ipak igrati.

EDIT: Sada su promenili sneg u jaku kisu, ko zna sta ce se tu sve desavati do subote :lol:
Gotovo sigurno ce se igrati.
Last edited by novosadjanin on Mon Nov 22, 2010 6:02 pm, edited 1 time in total.
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
User avatar
Zeljafcv
Posts: 1473
Joined: Wed Jun 25, 2008 1:41 am

Post by Zeljafcv »

Da se nadovežem na priču o potencijalnim ekipama koje bi mogle da uđu iz PTL u JSL. TABELA: BASK 36, Radnički 1923 31, Proleter 29, Banat 29, Sinđlić 28, Novi Pazar 28, Mladi radnik 25.

Analiza će se odnosti na klubove koji će biti spremni u svakom momentu da poklanjaju bodove partizansporu.

Trenutna tabela govori u prilog tome da je Bask gotovo sigurno 1. Za njih nema sumnje da će partizansporu poklanjati bodove kad god zatreba. Takođe isto važi i za Proleter iz Novog Sada, nije slučajno što ih stalno izvlače u Kupu. Ostaje samo pitanje ambicija Proletera za plasman u JSL. Banat je jasan kao dan, Sinđelić takođe. Novi Pazar sa Rasimom Ljajićem takođe, poklanja partizansporu. Ostaje samo enigma zvana Radnički 1923? Odgovor na njihov otpor partizansporu i rešenje te enigme treba tražiti u utakmicama sa Teleoptikom, jer taj klub je jako bitan igrač u PTL i ne drže ga tamo reda radi. Ukoliko Radničkom za plasman u JSL budu trebali bodovi protiv Teleoptika, ovi će ih bez razmišljanja dati, a zauzvrat će Radnički sledeće sezone morati da se skloni partizansporu.
- Do promena u sistemu: Uprava napolje! Zaustavimo hajku na Vojvodinaše!
User avatar
njaks
Posts: 366
Joined: Tue Jan 12, 2010 12:37 am
Location: Detelinara

Post by njaks »

http://sport.blic.rs/Fudbal/Domaci-fudb ... a-Partizan

E kamo srece da se moze ovako i kod nas pa da vidimo kakav bi odnos pojednici imali prema klubu i dresu Vojvodine...
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Zeljo mislim da debelo grešiš što se tiče Proletera nisu oni ni najmanje naklonjeni Proleteru, to je pravi novosadski klub za koji navijaju ljudi iz kraja, a mnogi od njih su u stvari i naši navijači.Bio sam na mnogim njihovim utakmicama, pa znam.Ne mogu oni biti krivi što im žreb u kupu dodeljuje Partizan.Prošle sezone su ga žestoko namučili, a mogle su se videti na tom meču i reakcije publike, Partizan se zaista osećao kao retko do tada na vrućem gostujućem terenu.Takođe, ljudi koji vode Proleter nisu ni na koji način bliski Partizanu.
Jedino, teško da u Proleteru žele plasman u superligu, ali čisto iz finansijskih razloga.Nije da su finansijski nestabilan klub, ali oni još rastu, još treba da unaprede uslove, infrastrukturu, da ojačaju podmladak....Veoma su stabilan prvoligaš, a nije isključeno da ih za koju godinu vidimo i u superligi.
User avatar
postman
Posts: 260
Joined: Sun Aug 16, 2009 8:24 pm
Location: Klisa

Post by postman »

Zivim blizu Proleterovog stadiona,znam neke ljude iz uprave,poznajem mnoge navijace i znam kakvo je stanje u klubu. (nekad sam cak kratko i igrao u Proleteru dok je bio u cetvrtom rangu takmicenja :) ).Proleter ni pod tackom razno ne zeli da udje u "Premiership" :)
Finansije,infrastruktura,ambicije...
...Premale za prvi rang takmicenja,mislim da im je i ovo previse ...
Za sad im je "Novi Sad-Gas" glavni sponzor ali mislim da nece jos dugo zbog najavljene promene vlasnicke strukture u tom preduzecu pa su i oni svesni da to nece dugo trajati.Ima i dosta nezadovoljnih navijaca kojima nije bas pravo sto u prvom timu Proletera ne igra nijedan lokalni klinac-Slanobarac vec su sve igraci dovedeni sa strane a Proleterova deca igraju u Kabelu,Rumenci ,Zvezdi sa Najlona (inace uz Vosu moj omiljeni klub,ko me poznaje zna zasto)...
User avatar
fksloboda.org
Posts: 80
Joined: Sat Sep 25, 2010 9:05 pm
Location: Uzice
Contact:

Post by fksloboda.org »

Nazalost, opet se sprema ulazak BG "kluba" (BASK), koji sredjuje infrastrukturu na Carevoj cupriji ... Taman da se prva liga oslobodi Cukarickog, odmah se javlja novi "klub" iz prestonice. Sto se tice ostalih pretendenata na ispadanje, nemam nista protiv da ovakav poredak na dnu i ostane. Problem sa prestonickim "klubovima" je sto je njihov broj u prvoj ligi ipak realna slika drzave, odnosno odnosa centra moci i hegemonije prema ostatku Srbije. Postoji veliki broj igraca, kao i gradjana uopste, koji ce i za manje pare da igraju ili rade u BG, samo da bi bili gore, sto je krajnji, ali samo jedan od aspekata, koji nije nerealan, jer se ljudi u drugim, posebno manjim i zaostalijim mestima osecaju kao gradjani treceg reda u odnosu cak na strane drzavljane koji dolaze u BG i dobijaju dzabe skolovanje, smestaj, ishranu, posao, cesto i masovno u budzetskim ustanovama, na rukovodecim mestima, kupuju nekretnine, setaju uredjenim gradom, voze se novim asfaltom, mostovima, za sta placaju svi gradjani drzave.
Da se vratim fudbalu.
Iskreno se nadam da ce bar Radnicki KG uspeti da udje u ligu, jer ima gde da igra, ima grad iza sebe, veliki grad koji polako jaca, ima ozbiljnu navijacku grupu, ali i navijace i simpatizere svih generacija, ljude zainteresovane za sport generalno. Meni, kao simpatizeru Slobode, nedostaje Radnicki u ligi, a radujem se svaki put kada odem u KG.
A sto se tice Krusevca i Nisa, moraju najpre da srede stvari u svojoj kuci. Na primeru Uzica se vidi da gradovi te velicine imaju kapacitet za prvoligasa, ali moraju da ujedine snage, da ne rasipaju sredstva i kvalitet, a za to su prepreka najpre klanovi unutar fudbalskih struktura tih gradova i zelja da se upravlja tudjim ili javnim novcem kao svojim, da postoji vise klubova, sa vise "radnih mesta" i fotelja, a na ustrb kvaliteta i interesa grada i gradskog budzeta, da isti ljudi bliski politicko-"bezbednosnim" strukturama godinama, pa i decenijama, odlucuju i vracaju se na mesto neuspeha.
Ono sto je najinteresantnije za mene je slucaj zrenjaninskog fudbala, a voleo bih da cujem i vase misljenje o tome. To je cist primer da gasenjem kluba sa kojim je postojala identifikacija, nije nista dobijeno, a to je grad koji je sa svojom okolinom dao mnogo sportista, jer je struktura doseljenika pogodna za to. Banat jeste nadomak prve lige, mislim da ove godine ne moze uci, ali svejedno, i da udje, nije to to.
Jeste izlizana teza, ali tek kada na upristojenim stadionima sa reflektorima, stolicama, dobrima terenima, WC-ima ... budu igrali klubovi iz KG, NI, KS, ZR, a kada ligu napusti ovih 5-6 zalutalih, moze se pricati o vecoj poseti i vecem interesovanju. Do tada ... fudbal je slika drustva.
User avatar
Turija
Posts: 10859
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Užice, iskren pozdrav i dobrodošao u diskusije na ovom navijačkom forumu FK Vojvodine (još jedan Užičanin u FKV, pored našeg cenjenog igrača i trenera, Miroslava Vukašinovića :!: )
Nemam šta mnogo da dodam na Tvoj post, osim da se slažem sa analizom.
U vezi zrenjaninskog Proletera imam svoje mišljenje, koje, naravno, ne mora da bude tačno.Mislim da se Proleter ugasio zato što je malo ko u tom gradu, i okolini, istinski navijao za njega (osim navijačke grupe Indijanci).Uglavnom je Proleter bio drugi klub za koji se navijalo u gradu Zrenjaninu (prvi su bili blizanci - većinom crnobeli).Mislim da je i Spartak za dlaku izbegao sudbinu Proletera (iz veoma sličnih razloga), ali im je Tole bacio pojas za spasavanje u poslednji čas.Da li će Spartak uspeti čvrsto stati na noge, veliko je pitanje i neizvesnost?
Vojvodina se teturala godinama, prolazila kroz velike problema, ali je imala najčvršće navijačko uporište, od svih pomenutih klubova. I samo zato je opstala.
U Novom Sadu (i okolini) bio je ,,kritičan" broj ljudi koji su istinski navijali samo i jedino za FK Vojvodinu, što je bilo dovoljno da skroz ne propadne.Zbog toga su, danas, navijači FK Vojvodine tako jako osetljivi na ,,rovarenje iznutra" (to je i jedan od glavnih zbog čega je reakcija navijača bila veoma žestoka na Lazetićevu i slične izjave u novinama.Jedan Vošin svetski igrač i trener, osvajač druge Titule, nije prošao ništa bolje kod navijača od Nikole, pa Jokan isto tako....).Jednostavno, to ne sme da se dozvoli, jer se drmaju temelji Kluba i sve bi se, ubrzo, srušilo kao kula od karata, ma koliko neki pojedinac bio zaslužan za rezultat(e).
Ovde se jedan naš cenjeni kolega potpisuje sa ,,treba nam novi Vujadin" i to je poenta priče za uspešnu i stabilnu FK Vojvodinu.FK Vojvodinu koja bi bila Milan i Juventus za naše prestoničke klubove.Naravno da su neophodno potrebni klubovi kao Radnički Niš, Napredak... Užice i slični sa imenom i tradicijom, koji imaju kapacitet i snagu da kada dolaze blizanci u te gradove ne budu sigurni da će osvojiti bodove (a ne da im se domaći igrači sklanjaju s puta, kako bi im gosti napunili mrežu).Kad to bude, biće i publike na našim stadionima.
Publika je željna pravog fudbala.Put do toga je težak, ali će se morati trasirati i početi praviti.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
1892
Posts: 1098
Joined: Fri Jan 28, 2005 3:34 pm
Location: Novi Sad

Post by 1892 »

Come on you Reds!
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Neregularno prvenstvo u potpunosti.
Veoma loš potez Slobode, Partizan bi po tome dočekali u poslednjem kolu koje bi moglo da bude totalno nebitno, a Partizan sad ima priliku da se nedostižno odlepi od Zvezde i nas.Ne znam ni koliko bi Užičani gledalaca privukli baš na tom meču, obično u poslednjem kolu nije velika poseta.Ne ispadaju iz lige, tako da im veliki rivali neće izmaći, a kada su već ovo uradili, zašto nije bio isti slučaj i sa Zvezdom i nama nego baš sa Partizanom koji žari i pali fudbalskim savezom?Svakako im ovo nije na mestu.
1892
Posts: 1098
Joined: Fri Jan 28, 2005 3:34 pm
Location: Novi Sad

Post by 1892 »

ice wrote:Neregularno prvenstvo u potpunosti.
Veoma loš potez Slobode, Partizan bi po tome dočekali u poslednjem kolu koje bi moglo da bude totalno nebitno, a Partizan sad ima priliku da se nedostižno odlepi od Zvezde i nas.Ne znam ni koliko bi Užičani gledalaca privukli baš na tom meču, obično u poslednjem kolu nije velika poseta.Ne ispadaju iz lige, tako da im veliki rivali neće izmaći, a kada su već ovo uradili, zašto nije bio isti slučaj i sa Zvezdom i nama nego baš sa Partizanom koji žari i pali fudbalskim savezom?Svakako im ovo nije na mestu.
Upravo sam na to i mislio, totalno ne fer odradjeno sa njihove (ustvari pitanje sa cije) strane!
Come on you Reds!
uporan
Posts: 562
Joined: Mon Apr 04, 2005 7:49 pm
Location: CENTAR
Contact:

Post by uporan »

ice wrote:Ne znam ni koliko bi Užičani gledalaca privukli baš na tom meču, obično u poslednjem kolu nije velika poseta.
Ako ovi drugi budu slavili titulu u poslednjem kolu, a bojim se da hoće, biće pun stadion. Lepa prilika da užički kraj ugosti šampiona države
:twisted:

Što se tiče neregularnosti, kad bi ovo bila najveća, gde bi nam kraj bio...
UH!
Locked